Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Au 100%-tna za Malavi. :ajme:

 

Trivia: Malawi je nažalost poznat po witch doctorima, mračnim likovima koji se bave magijom žrtvovanja. Najcenjenijatm  (tj. najugroženija) su deca, koja nestaju u sekundi nepažnje. Neću da postavljam linkove, ima na netu da se nađe o tome.

 

Ali opet navijam sportski za Malavi u ovoj tekmi. Prvo zato što je Maroko večiti rival mog Alžira. Drugo, volem autsajdere i vazda za njih navijam.

Edited by Neme
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao Senegal i Manea. Lik dao gol i odmah potom izasao zbog povrede. Mislim realno cak i da nije bilo nista ozbiljno, logicna zamena jer su imali dva igraca vise i kontrolisali utakmicu. Inace nisu se Zelenortska Ostrva zabunkerisala ni sa dva igraca manje, a pred kraj utakmice, malo pre drugog gola za Senegal, imali su sansu za izjednacenje.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, dzoneee said:

Ja sam gledao Senegal i Manea. Lik dao gol i odmah potom izasao zbog povrede. Mislim realno cak i da nije bilo nista ozbiljno, logicna zamena jer su imali dva igraca vise i kontrolisali utakmicu. Inace nisu se Zelenortska Ostrva zabunkerisala ni sa dva igraca manje, a pred kraj utakmice, malo pre drugog gola za Senegal, imali su sansu za izjednacenje.  

Pa ja se nadam da nije ozbiljno, ali onaj sudar glavama nije delovao tako bezazleno. Iskreno nemam pojma kako nije odmah zamenjen, jako neodgovorno ponašanje.

Realno bez Manea, mislim da Senegal već na sledećem koraku može da se oklizne.

Link to comment
Share on other sites

Navijao za EđUpt. Bolje da nam eventualno upadnu oni nego Slonovi na SP. Reprezentacije arapskog sveta vole da se igraju lopte i to nam mnogo više odgovara od repki iz crne Afrike, koji imaju snagu svaki igrač za dvojicu.

Videti egipatske (arapske uopšte) navijačice na tribinama je sjajna pojava. :bravo:

 

Nisam stigao da vidim meč kako treba, nego sve na preskok. Jedino sam penale odgledao u kompletu. Nisam pametan ko je ovde šta zaslužio ali, kažem, drago mi je da je Egipat otišao dalje i da osvoji Kup... A posle malo sreće na žrebu za nas i dobro je. Imaju dobra imena, ne potcenjujem (naprotiv), ali ako nam ulete dobićemo ih. 

 

Nadam se tome i jednom finom samokvotutm krajem godine. :s_d:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Linkovi za Mali - Ekv. Gvineja:

 

https://www.jokerlivestream.xyz/mali-vs-equatorial-guinea-live-stream-970238.html

 

Navjao bih za EKaVe, ali sam dva puta posetio zemlju najboljeg "plavog pamuka", vanserijskih ručnih radova, Djenne, zemlju Dogona, Ali - Farke, Tinariwen, Rokie Traore, nilski konji Reke Niger ispred hotela Kempinski u Bamaku... Timbuktu (Tombuctou) je afrički Samarkand, davni trgovački i karavanski centar viševekovne Malijske Imperije. Danas ga polako ali sigurno guta saharski pesak... Jedna od najsiromašnijih zemalja sveta, u kojoj je omiljena poslovica "Mali je siromašan ali su Malijci bogati". Lep, visok narod, dostojanstvenog držanja. Sirotinja većinom, ali ima nečeg izuzetno gospodstvenog u njoj. 

 

Ajmo Mali, vreme je za veliku scenu! :thumbup:

Edited by Neme
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam dok sam studirao jednu godinu u studentskom domu sobu dijelio s jednim Malijcem, baš iz Tombouctoua. Odličan momak, govorio je tečno 4 jezika - francuski, engleski, bambara i hrvatski, i radio je uz studij kao prevoditelj za UNPROFOR. Preko njega sam upoznao još Afrikanaca - iz Malija, Gvineje, Nigerije, Tanzanije, ... bila je i jedna cura sa Sejšela. Ostao sam zauvijek oduševljen njihovim stavom prema životu i odnosu prema drugima.

 

I poslije sam kroz posao upoznao još ljudi iz Kameruna, Konga, Benina i drugih afričkih zemalja i stvarno o svima mogu reći samo pozitivno.

 

Ali eto zbog cimera Alassanea i njegovih zemljaka Konea i Amadoua navijam za Mali.

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo dobri dresovi Malija.

 

2 hours ago, Neme said:

Navijao za EđUpt. Bolje da nam eventualno upadnu oni nego Slonovi na SP. Reprezentacije arapskog sveta vole da se igraju lopte i to nam mnogo više odgovara od repki iz crne Afrike, koji imaju snagu svaki igrač za dvojicu.

Vidiš, s druge strane, crna Afrika je često taktički problematična, nedisciplinovana, plus problemi sa savezom i ko zna šta još. Naravno, ako im se sve poklopi mogu i da pregaze nekog, ali ako se pogodi da izgube šanse za drugi krug a igraš treći meč sa njima, neće iznenaditi ni da se jedva skupe za utakmicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Mnogo dobri dresovi Malija.

 

Vidiš, s druge strane, crna Afrika je često taktički problematična, nedisciplinovana, plus problemi sa savezom i ko zna šta još. Naravno, ako im se sve poklopi mogu i da pregaze nekog, ali ako se pogodi da izgube šanse za drugi krug a igraš treći meč sa njima, neće iznenaditi ni da se jedva skupe za utakmicu.

 

E pa jbt, popizdeo sam kao da sam rođen tamo... :mad:

 

Namerno sam čekao kraj, a  predosećao sam da će Mali da čokuje ko zna koji put kad ne treba, čim je otišlo u produžetke i penale. Ovi su izašli da izmuzu penale i eventualno prođu, i uspelo im je. Za dva koplja jaču reprezentaciju su dobili, kao Škoti Srbiju prošle godine. :ajme:

 

Ali slažem se, aspekt nediscipline i trange frange dilovi su žig reprezentacija crne Afrike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 3:56 PM, Don Juan said:

I posle kažu da je ovo takmičenje ozbiljno. Sudija dade crveni bez razloga i nije izmenio odluku ni posle intervencije iz VAR sobe, a onda prekide meč pre 90 minuta. Bruka.

 

edit. Tunis-Mali meč.


Znam da nije aktualno ali moram reći da sam sad pogledao zadnjih 15 min tog meča i da je sudac, uz ovo što si naveo, prvi put svirao kraj u 86. minuti 😂😂😂 Onda se ipak nekako predomislio da bi malo zatim dao crveni umjesto žuti igraču Malija i onda, nakon svih izmjena i dva korištenja VAR-a (drugi put) svirao kraj prije isteka 90., ovaj put “za stvarno” hahahahaha.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Barkley#34 said:

Mnogo dobri dresovi Malija.

 

Vidiš, s druge strane, crna Afrika je često taktički problematična, nedisciplinovana, plus problemi sa savezom i ko zna šta još. Naravno, ako im se sve poklopi mogu i da pregaze nekog, ali ako se pogodi da izgube šanse za drugi krug a igraš treći meč sa njima, neće iznenaditi ni da se jedva skupe za utakmicu.

 

Ma nije ni arapska Afrika ništa bolja. Na svjetskim prvenstvima nikad ništa. 

Zapravo su najbolje rezultate imale reprezentacije iz crne Afrike - Kamerun, Senegal i Gana po jedno četvrtfinale, ostali u najboljem slučaju osmina finala, ali uglavnom ispadanje u grupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi, nisam nikakav stručnjak za afrički fudbal, sa strane mi se čini da su ovi severniji, Arapi, ipak organizovaniji a da je neuspeh jednostavno posledica nedovoljnog kvaliteta. Crna Afrika ima u globalu bolji potencijal ali im se sklope sve kockice tipa jednom u deset godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

 

Ma nije ni arapska Afrika ništa bolja. Na svjetskim prvenstvima nikad ništa. 

Zapravo su najbolje rezultate imale reprezentacije iz crne Afrike - Kamerun, Senegal i Gana po jedno četvrtfinale, ostali u najboljem slučaju osmina finala, ali uglavnom ispadanje u grupi.

 

54 minutes ago, Barkley#34 said:

Pazi, nisam nikakav stručnjak za afrički fudbal, sa strane mi se čini da su ovi severniji, Arapi, ipak organizovaniji a da je neuspeh jednostavno posledica nedovoljnog kvaliteta. Crna Afrika ima u globalu bolji potencijal ali im se sklope sve kockice tipa jednom u deset godina.

 

Kako da kažem, faktografski je Cile u pravu. Suštinski, Barkli je bliže istini po mom skromnom mišljenju. Gledao sam dosta mečeva alžirske, tuniske, marokanske i egipatske lige u ono vreme ('03-'08') i generalno su na višem nivou, što podrazumeva infrastrukturu, posetu, snagu liga i prikazani fudbal, itd.

 

Već sam napisao i stojim iza činjenice da Arapi sa afričkog kontinenta generalno vole da se nadigravaju. Crni Afrikanci (malo rogobatno ali bolje neo crnci) imaju fizikalije kao nadljudi i sa njima nikad nije lako izaći na kraj. Reprezentacijama sa ex-YU prostora mnogo više leže oni prvi, a i fizički su slabiji. Nisu nikako za potcenjivanje jer su dosta žilavi, bangavi nekako, ali ipak podnošljiviji kao protivnici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Menja se Afrički fudbal, sve više počinju da dominiraju igrači rođeni u Evropi i to će da doprinese verovatno i boljim rezultatima u budućnosti. Maroko ima puno igrača rođenih van Maroka, Ekvatorijalna Gvineja ima 14-15 igrača rođenih u Španiji. Slično je i sa Komorima recimo. Sve će to uticati na drugačiju krvnu sliku afričkog fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ipak veći problem u organizaciji koja bi pojela Mesija, Kristijana i Levandovskog zajedno. Ti Evroafrikanci će doneti mnogo po pitanju taktičke obučenosti i discipline, ali ako bude vladala splavarska ili krimi atmosfera brzo će se uklopiti i dati sebi oduška.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Neme said:

 

 

Kako da kažem, faktografski je Cile u pravu. Suštinski, Barkli je bliže istini po mom skromnom mišljenju. Gledao sam dosta mečeva alžirske, tuniske, marokanske i egipatske lige u ono vreme ('03-'08') i generalno su na višem nivou, što podrazumeva infrastrukturu, posetu, snagu liga i prikazani fudbal, itd.

 

Već sam napisao i stojim iza činjenice da Arapi sa afričkog kontinenta generalno vole da se nadigravaju. Crni Afrikanci (malo rogobatno ali bolje neo crnci) imaju fizikalije kao nadljudi i sa njima nikad nije lako izaći na kraj. Reprezentacijama sa ex-YU prostora mnogo više leže oni prvi, a i fizički su slabiji. Nisu nikako za potcenjivanje jer su dosta žilavi, bangavi nekako, ali ipak podnošljiviji kao protivnici.

 

Pa da se zadržim na faktografiji. SFRJ i Hrvatska su se dosta dobro nosili sa svim afričkim reprezentacijama, i sjevernim i južnim. SCG, Srbija i BiH s druge strane nemaju nijednu pobjedu na većim natjecanjima. Slovenija pola-pola.

 

Jugoslavija

- Zair 9:0 (SP 1974)

- Egipat 6:1 (OI 1960)

- Maroko 3:1 (OI 1964)

- Alžir 3:0 (OI 1980)

- Kamerun 2:1 (OI 1984)

- Nigerija 3:1 (OI 1988)

 

SR Jugoslavija / Srbija i Crna Gora

- Obala bjelokosti 2:3 (SP 2006)

- Tunis 2:3 (OI 2004)

 

Srbija

- Gana 0:1 (SP 2010)

- Obala bjelokosti 2:4 (OI 2008)

 

Hrvatska

- Kamerun 4:0 (SP 2014)

- Nigerija 2:0 (SP 2018)

 

Slovenija

- Južna Afrika 0:1 (SP 2002)

- Alžir 1:0 (SP 2010)

 

Bosna i Hercegovina

- Nigerija 0:1 (SP 2014)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neme said:

@Cilemile Ispravka, SRJ je izgubila od Slonova na SP 2006. :classic_smile:

I poluispavka, s obzirom da nije bila zvanična utakmica, 1998. je SRJ pobedila Nigeriju 3:0 u okviru priprema za SP u Francuskoj. 

 

Misliš SiCG? :classic_biggrin: Sve je dobro napisao (barem što se Slonova tiče; i 2006. i 2008. -> pretpostavljam da si samo ovo drugo vidio). Pripremne i prijateljske nije računao, nemoj ga tjerat da to čini, onda će možda negdje i pogriješiti :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cilemile said:

Iran pobijedio Irak 1-0 i prvi (nakon Katara) iz Azije izborio SP.

Vidim da je i Južna Koreja blizu.

 

Bacio pogled na drugu grupu, S. Arabija ima dovre šanse da ode na mundijal. Beše oni i Katar su u popriličnom političkom sukobu? Biće zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...