Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Kakav je poslednji penal sutnuo Sadio... mogao je da kaze golmanu gde da se baci, opet ovaj ne bi stigao.

 

10 hours ago, Baros said:

Pa ovi ni pehar ni umeju da dodele kako dolikuje. Kapiten sam na tribini prima pehar, a ostatak ekipe nekih 50 metara dalje na terenu. :classic_laugh:

 

Definitivno najveci dafuq momenat u poslednje vreme... uhvati Infatino trofej i Koulibalija i odvede ga sa terena na tribinu :lol_2: skandal

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2022 at 7:56 PM, Neme said:

Nisam stigao da vidim meč kako treba, nego sve na preskok. Jedino sam penale odgledao u kompletu. Nisam pametan ko je ovde šta zaslužio ali, kažem, drago mi je da je Egipat otišao dalje i da osvoji Kup... A posle malo sreće na žrebu za nas i dobro je. Imaju dobra imena, ne potcenjujem (naprotiv), ali ako nam ulete dobićemo ih. 

 

Axa! E sad još da nam upadnu u grupu na SP.:bravo:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Od 1980., otkad se na afričkom Kupu nacija u nokaut fazi u slučaju remija izvode penali, od 22 finala čak 9 ih je odlučeno na taj način, što je daleko najveći postotak od svih kontinentalnih i svjetskih prvenstava. Od tih 9 utakmica, njih 7 je nakon 120 minuta završilo 0-0. Još 5 puta su penali odlučili utakmicu za 3. mjesto

 

Najduže i najluđe serije penala izvedene su 1992. - Obala bjelokosti-Gana 11-10. 2015. - opet Obala bjelokosti-Gana 9-8 i 2012. Zambija - Obala bjelokosti (!) 8-7.

 

Egipat je ove godine sve 4 utakmice nokaut faze odveo u produžetke, a 3 i do penala, što je također jedinstven slučaj na velikim natjecanjima. Ujedno je sa samo 4 gola u 7 utakmica postavio negativan rekord za finalista prvenstva. Zadnji finalist koji je zabio samo 4 gola tokom prvenstva bila je Gana 2010., ali u 5 utakmica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Perkos2 said:

Valjda se spisak izvođača daje pre početka serije i nema promene redosleda. Posle pete serije mogu selektori da biraju redosled. Džabe onom golmanu puškice kad su Senegalci odlično šutirali penale.

 

Sve je to ok, ali najbolji igrac treba da sutira ili prvi ili bar treci, a ne da ostane za seriju do koje potencijalno moze i da ne dodje.

 

Los turnir realno, pratio sam, jer generalno volim africki fudbal, ali slabiji od prethodnih. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je i Carra nesto slicno pisao ali dobro, posle bitke svi su generali… da je Egipat imao sut za pobedu ili da je peti iz Egipta sutirao za produzetak serije i onda taj neki nenajbolji izvodjac promasi (kako to obicno biva zbog pritiska) svi bi tada pricali “sta su ostavili ovog nesrecnika da sutira peti, sto nije Salah”.

 


p.s. IMO, penal serija treba da predje na ABBA sistem (kao TB u tenisu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Valjda su i Svedjani to isto rekli? 

 

Mislim da ce FIFA biti pod velikim pritiscima ovde da nadje pravo resenje.

 

Meni je izbacivanje Rusije iz kvalifikacija trenutno 50/50. Verujem da se razmatra ta opcija, a opet mozda FIFA trazi neko resenje gde ce ostaviti Rusiju u takmicenju?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dzoneee said:

Valjda su i Svedjani to isto rekli? 

 

Mislim da ce FIFA biti pod velikim pritiscima ovde da nadje pravo resenje.

 

Meni je izbacivanje Rusije iz kvalifikacija trenutno 50/50. Verujem da se razmatra ta opcija, a opet mozda FIFA trazi neko resenje gde ce ostaviti Rusiju u takmicenju?

Da, i Šveđani. 

A Englezi najavili da neće igrati ako slučajno budu s Rusijom u grupi na SP. 

Link to comment
Share on other sites

1973. Sovjetski Savez i Čile igraju interkontinentalni dvomeč za plasman na SP 1974. Posle 0:0 u Moskvi, revanš treba da se igra na Nacionalnom stadionu u Santjagu, Čile. Međutim, u to vreme u Čileu izbija vojni puč pod vođstvom Pinočea, krv lije na sve strane, sam stadion u Santjagu je pretvoren u konc logor. Sovjetski Savez odbija da igra utakmicu na tom stadionu, traži neutralni teren. FIFA bez imalo cimanja registruje utakmicu 3:0 za Čile i Čileanci idu na SP u Nemačku.

 

Pitam se pitam se, da li će danas FIFA da ima iste aršine?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Steele_321 said:

Ako izbace Rusiju nakon bojkota, zar ne moraju onda isto uraditi recimo Saudijskoj Arabiji u slucaju da neko odbije da igra protiv njih (zbog rata u Jemenu)? 

Pa neće FIFA izbacit Rusiju zbog nekakvog pravilnika, nego zbog pritiska europskih saveza.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Steele_321 said:

Ako izbace Rusiju nakon bojkota, zar ne moraju onda isto uraditi recimo Saudijskoj Arabiji u slucaju da neko odbije da igra protiv njih (zbog rata u Jemenu)? 

90% sveta koji zna za napad Rusije na Ukrajinu pojma nema da je Saudijska Arabija napala Jemen, ukljucujuci i mene. :classic_biggrin: Eto iskreno i ja sada prvi put cujem negde da je Jemen napadnut od Saudijske Arabije. 

 

Dobro ako mi mozemo da padnemo u grupi sa SA i padnemo mozemo odbiti da igramo sa njima :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad FIFA pravi presedan i sama odlučuje van terena ko ide a ko ne ide na SP, samo čekam dan u budućnosti kad će da objave "šta koj' Q Srbija i Hrvatska na Mundijalu, a Italija ili Portugalija da izvise. Neće da može". 

Dobro, neće to za ovo SP, ali imam 52 godine i prilično sam siguran da ću doživeti takvu situaciju. Samo je pitanje koje će reprezentacije da izvuku deblji kraj akonto ekipa "koje zaslužuju da igraju". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cilemile said:

Sad kad je Rusija izbačena, hoće li na njeno mjesto upasti Slovačka kao treća u grupi ili Mađarska kao sljedeća najbolje plasirana iz Lige nacija?

Verovatnije je da neće biti zamene i da će rezultat biti 3-0 za Poljsku. Nije Rusija izbačena, nego je savez suspendovan, što znači da ukoliko dođe do promena u Ukrajini, moguće je da će Rusija i igrati.

Na kraju krajeva i pomenute reprezentacije su rekle da - neće igrati sa Rusijom dok traje rat u Ukrajini.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Verovatnije je da neće biti zamene i da će rezultat biti 3-0 za Poljsku. Nije Rusija izbačena, nego je savez suspendovan, što znači da ukoliko dođe do promena u Ukrajini, moguće je da će Rusija i igrati.

Na kraju krajeva i pomenute reprezentacije su rekle da - neće igrati sa Rusijom dok traje rat u Ukrajini.

Ako neće da igraju onda i one ispadaju iz baraža za SP,  niko ne bi trebalo da ima mogućnost da ucenjuje FIFA !

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Ako neće da igraju onda i one ispadaju iz baraža za SP,  niko ne bi trebalo da ima mogućnost da ucenjuje FIFA !

 

Ne bih sada da ulazim u njhove razloge, ali FIFA je već suspendovala Rusiju i ne zbog tih reprezentacija, nego zbog preporuka MOK-a. Na kraju krajeva i rukometna federacija i UEFA i na kraju Euroliga su doneli iste ili slične odluke.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Ne bih sada da ulazim u njhove razloge, ali FIFA je već suspendovala Rusiju i ne zbog tih reprezentacija, nego zbog preporuka MOK-a. Na kraju krajeva i rukometna federacija i UEFA i na kraju Euroliga su doneli iste ili slične odluke.

Jedno je ako je FIFA suspendovala FS Rusije ali je najava da ne bi igrali protiv Rusije neke druge reprezentacije bez odluke FIFA ucena i takve bi trebalo izbaciti iz baraža pa neka sprovode poltiku i dalje. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Jedno je ako je FIFA suspendovala FS Rusije ali je najava da ne bi igrali protiv Rusije neke druge reprezentacije bez odluke FIFA ucena i takve bi trebalo izbaciti iz baraža pa neka sprovode poltiku i dalje. 

 

Sovjetski savez je u play-offu za SP 1974. odbio igrati protiv Čilea u Santiagu na stadionu gdje su hapsili i vršili egzekucije nakon Pinochetovog puča. FIFA je odbila i zahtjev da se igra na nekom drugom stadionu u Čileu, Sovjeti su odbili izaći na teren, utakmica je registrirana 2-0 za Čile koji je i otišao na prvenstvo.

 

Ovaj puta je drugačije jer je FIFA suspendirala Rusiju. E sad, ako skinu suspenziju, a Poljaci i ostali svejedno odbiju igrati onda bi morali utakmice registrirati u korist Rusije, ali nekako sumnjam da će se to dogoditi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Levandovski rekao nesto u fazonu kako sportisti nisu nista krivi ali da trenutno dok je ova situacija ne moze da zamisli da igra sa Rusijom. Sto znaci da bi verovatno igrali ako bi rat prestao do tih utakmica.

 

Naravno ako se sve zavrsi brzo i Rusija bude vracena a ovi odbijaju i dalje da igraju zna se ko treba dobiti utakmice sluzbenim rezultatom. Mada u tom slucaju nece ni ti savezi koji sada protestuju tako razmisljati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...