Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Talijani 2. SP za redom propuštaju. Jel im se to desilo kad?
Joj to je tek polufinale. Mislio da su Makedonci prošli već.

Ne, ovo se Talijanima nikad nije dogodilo. Jedine kvalifikacije koje prije nisu prošli bile su za SP 1958.

Ali i na zadnja dva SP na kojima su igrali bili su katastrofa - 2010. zadnji u grupi (iza Paragvaja, Slovačke i Novog Zelanda), 2014. treći (iza Kostarike i Urugvaja).
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Svaka čast Makedoncima, baš su se opasno borili. Negde od 70. mi je izgledalo da će italijanski stisak rezultirati golom ali eto, izdržali su.

 

Sad vidim, samo jedan žuti na celom meču. Rešpekat.

 

Sjajno navijanje tokom cele utakmice. Predobra atmosfera.

I taj žuti je dobio Velkovski kad su pogrešili na centru i postojala opasnost brze akcije Italijana. Sasekao je odmah igrača na 40m od gola i zaustavio akciju. Tako je to svojevremeno radio Sveti Ilija Najdovski!  Zaslužili su da ih sreća pogleda u par navrata zbog sjajne borbe za svaku loptu. Ove utakmice su vrlo nezgodne, sve se resava u jednom meču i kad favorita na krene u prvih 25 minuta uvuče se nervoza a gost to na kraju i iskoristi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Možda će zvučati čudno, ali najveća šansa sa Makedonci prođu Portugal je da napadnu. Neće moći ovako da igraju protiv njih i treba ih napasti iz svog oružja.

To će im proć 1 u 10 mečeva. Vjerojatno bi bilo 3:0 na poluvremenu. Al ko zna, možda stvarno napadnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Don Juan said:

Ovo je najveći šok večeras. Ovo nije viđeno decenijama.....

 

  Hide contents

Trener Portugala sa cigarom 🤣

 

Mogao bi za Blic da radis 😄

Kakav je ovo podvig bio, i to onakvom golcinom pred sam kraj! Ne pamtim ovakvo iznenadjenje u barazu. Verujem da ce Portugal ipak proci, nece potceniti Makedonce. Zabridela im je dobro ona nasa samarcina u Lisabonu, pritom mi imamo dosta jace pojedince od komsija koji bi u nekom drugom barazu imali sta da traze. Ovako, mislim da su previse dva skalpa ovakvih timova.

Link to comment
Share on other sites

Makedonci u ovim kvalifikacijama dobili Njemačku i Italiju u gostima. Stvarno svaka čast.

Italiji je ovo bio prvi poraz na domaćem terenu u povijesti kvalifikacija za SP. U kvalifikacijama za Euro 1996 izgubili su od Hrvatske također u Palermu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako budu spremni Ademi i Velkovski biće Makedonija tvrd orah za Portugal. Igraju dugo u skoro istom sastavu i odlično pokrivaju igrača koji ispadne a u kontri će sa Elmasom biti opasniji. U grupi su dobili Nemačku u gostima evo i Italiju tako da ako ih Portugalci ne otvore odmah na početku mogu i tamo da iznenade. Kazu da je Simeone poslao čestitku selektoru Makedonije na sjajnoj taktici😉

Link to comment
Share on other sites

Pa Portuglaci su i veceras mogli da ispadnu da su Turci pogodili penal. Naravno da je tesko, ali mislim da je Makedonija puna samopouzdanja sada i da ce imati sta da trazi na tom mecu, pa cak i ako u Portugalu bude posle 15 minuta 2:0. Bilo je i veceras protiv Turske pa su se provukli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

Makedonci u ovim kvalifikacijama dobili Njemačku i Italiju u gostima. Stvarno svaka čast.

Italiji je ovo bio prvi poraz na domaćem terenu u povijesti kvalifikacija za SP. U kvalifikacijama za Euro 1996 izgubili su od Hrvatske također u Palermu.

Mogu taj grad odmah da preimenuju u Palerma. :lol_2:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

U Južnoj Americi SP osigurali i Ekvador i Urugvaj. Ostaje otvoreno još samo pitanje ide li u inter-kontinentalni play off Peru, Čile ili Kolumbija.

U Sjevernoj Americi Kanada doživjela prvi poraz od Kostarike koja je sad 4., zahvaljujući kiksu Paname (1-1 kod kuće protiv otpisanog Hondurasa).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ovaj poraz Talijana, i reakcije Mancinija i pomoćnika na gol me podsjećaju na Francuze 1993. protiv Bugara. Isto u zadnjim minutama, isto šok i vjeverica.

 

 

Da, ima i drugih sličnosti. I Francuzi su tada imali sve u svojim rukama. Dva kola prije kraja imali su 3 boda više od Bugara (tada su se za pobjedu dobivala 2 boda) i do kraja su igrali kod kuće protiv Izraela i Bugarske. Protiv Izraela su imali 2-1 do 83. minute, na kraju izgubili 2-3 golom u 90. minuti. Protiv Bugarske opet vodstvo, i opet poraz golom u zadnjoj minuti.

 

Sad su Talijani dva kola prije kraja bili bodovno izjednačeni sa Švicarskom i imali 2 gola bolju gol razliku. U predzadnjem kolu protiv Švicaraca 1-1, uz promašeni Jorginhov penal, u zadnjem kolu 0-0 protiv S. Irske, i sad ovaj debakl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Talijani i inače muku muče s ex-Yu reprezentacijama. 

 

Na službenim utakmicama (SP, EP, kvalifikacije) protiv Hrvatske imaju 4 remija i 2 poraza, protiv Makedonije 1-1-1, protiv SCG 2 remija, protiv Srbije 1 remi (uz 3-0 bez borbe u Genovi), u kvalifikacijama za SP 2006 (kad su zadnji put bili i prvaci svijeta) jedini poraz doživjeli su od Slovenije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ekipa koja u dve odlučujuće utakmice protiv Severne Irske i Makedonije ne može da postigne gol ne treba da ide na SP. Fudbal je igra u kojoj ipak nekako moraš da postigneš gol da bi pobedio, izgleda da Itralijani to još nisu naučili. Kad videh onog mlađanog Brazilca da ulazi kao zamena sve mi je jasno dokle su dobacili sa napadačima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haklberi said:

Imao sam neki osećaj da će svi domaćini proći ali eto prodade Italija. Žao mi je što žabara opet neće biti na SP, ali možda i bolje ovako, sada samo da nam se otvori žreb pa da igramo finale. 😄

Ako ne naletimo na Makedonce 🤣

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cilemile said:

 

 

Da, ima i drugih sličnosti. I Francuzi su tada imali sve u svojim rukama. Dva kola prije kraja imali su 3 boda više od Bugara (tada su se za pobjedu dobivala 2 boda) i do kraja su igrali kod kuće protiv Izraela i Bugarske. Protiv Izraela su imali 2-1 do 83. minute, na kraju izgubili 2-3 golom u 90. minuti. Protiv Bugarske opet vodstvo, i opet poraz golom u zadnjoj minuti.

 

Sad su Talijani dva kola prije kraja bili bodovno izjednačeni sa Švicarskom i imali 2 gola bolju gol razliku. U predzadnjem kolu protiv Švicaraca 1-1, uz promašeni Jorginhov penal, u zadnjem kolu 0-0 protiv S. Irske, i sad ovaj debakl.

Francuzima je trebao bod iz 2 utakmice kod kuće. Izrael i Bugarska. Obje su izgubili. Al da nisu, možda nikad ne bi postali ovo što su danas. Možda bi nastavili živjeti u zabludi da su Francuzi dobri u sportu.

3 hours ago, Perkos2 said:

Ekipa koja u dve odlučujuće utakmice protiv Severne Irske i Makedonije ne može da postigne gol ne treba da ide na SP. Fudbal je igra u kojoj ipak nekako moraš da postigneš gol da bi pobedio, izgleda da Itralijani to još nisu naučili. Kad videh onog mlađanog Brazilca da ulazi kao zamena sve mi je jasno dokle su dobacili sa napadačima.

Dosta reprezentacija muku muči sa špicevima. Mi smo isto jedna od njih. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...