Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Obozavam africki fudbal da gledam, ali bas skromno prvenstvo za sad. Nastojao sam godinama da objasnjavam ljudima da nije to bas tako krs takmicenje, ali ovo definitivno ne ide u prilog mojoj tezi.

 

Nijedna repstacija me nije odusevila. Kamerun igra najbolje, domacini su, tu je bio i Maroko, ali znao sam da ce da puknu od Egipta (i naplatio). Salah je ubedljivo najbolji africki igrac, ali kao generalno sem njega, oni nemaju apsolutno nijednog vise sposobnog igraca da uradi bilo sta. Upravo zato, ali i zbog domaceg terena, mislim da nema dileme da ce Kamerun da ih mrkne.

 

S druge strane, Senegal dobra imena, ali nema igre. Ok, pokazu oni tu i tamo nesto, ali nije to level za osvajanje. Burkina Faso mi je zanimljiva, ali sumnjam da ce moci ista da urade.

 

Tako da, suma sumarum, Kamerun - Egipat mi je finale pre fniala, ko tu prodje osvaja, a proci ce Kamerun. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je Kanada prijatno iznenadila. Definitivno su trenutno najbolji tim u njihovoj zoni. Kad gledam njih u ovom kvalifikacijama vidim jednu kompaktnu, zrelu ekipu koja zna sta hoce u svakom trenutku. Ne znam kako je to kad se uporedi sa juznoamerickim i evropskim ekipama, ali u svojoj zoni su za "glavu" iznad svih. Bas onako kako tabela u njihovoj grupi pokazuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kanada ima niz od 16 utakmica bez poraza u ovim kvalifikacijama (12 pobjeda i 4 remija), uz gol razliku 48-6.

 

Budući da nisu bili dio zadnje heksagonale, morali su u kvalifikacije od 1. pretkola, i to protiv ekipa poput Kajmanskih otoka, Arube, Bermude i Surinama, pa su u 2. pretkolu s 1-0 i 3-0 izbacili Haiti, i sad u finalnoj rundi gaze sve redom.

 

Već su prošle godine u Concacaf Gold Cupu stigli do polufinala, gdje su izgubili od Meksika golom u 9. minuti sudačkog dodatka, a i u Ligi nacija su u grupi pobijedili SAD 2-0 i ispali zbog lošije gol razlike.

 

Zanimljivo da su i 1986., jedini put kad su se plasirali na SP, kvalifikacije (tada je prvenstvo Sjeverne Amerike služilo kao kvalifikacije) završili bez poraza, što nakon toga nije uspjelo nijednoj reprezentaciji iz Concacafa.

Edited by Cilemile
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Skroz mi je nejasno kako je S.Arabija prva u svojoj igri, evo Japan ih rutinira danas, a ni protiv Australije, kada su koliko se sećam igrali nerešeno, nisu pokazali pa gotovo ništa.

 

Elem, pretpostavljam da će navijači iz Srbije danas zdušno navijati za Oman protiv kengura 😂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Skroz mi je nejasno kako je S.Arabija prva u svojoj igri, evo Japan ih rutinira danas, a ni protiv Australije, kada su koliko se sećam igrali nerešeno, nisu pokazali pa gotovo ništa.

 

Elem, pretpostavljam da će navijači iz Srbije danas zdušno navijati za Oman protiv kengura 😂

 

U ovakvoj grupi gdje su 3 prve reprezentacije bitno jače od preostale 3 svaki kiks se skupo plaća. Japan je izgubio od Omana, dok je S. Arabija sve utakmice protiv slabijih ekipa dobila, i još pobijedili Japan i remizirali s Australijom.

 

Japan je i nakon ove pobjede u teškoj poziciji jer u sljedećem kolu gostuje kod Australije, a S. Arabija ide u goste Kini. U zadnjem kolu igraju S. Arabija dočekuje Australiju, a Japan dočekuje Vijetnam. Ako Japan izgubi od Australije vjerojatno ide u dodatne kvalifikacije, pa ako prođe ide na 5. iz Južne Amerike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

 

Elem, pretpostavljam da će navijači iz Srbije danas zdušno navijati za Oman protiv kengura 😂

 

Navijači Srbije žele da Australija prođe na SP i tamo bude u grupi sa Srbijom, da Piksi lično osveti Novaka 😄

 

Obaška da u grupi sa Srbijom bude i Kanada pa da Borjan pusti par golova 😆

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovi Azijati ne mogu sto godina pet krštenih reprezentacija da sastave. A nije da je ceo kontinent sirotinja ili u neredu. Baš sramota za njihov fudbal.

Pa prirodno je da na sledećem imaju 9.

Igraće se moćan fudbal u Severnoj Americi.

Elem, Oman-Australija 2-2, ali mislim da to ništa bitnije ne menja, ako ne bude još kikseva. Tj. Australiji će svakako trebati pobeda protiv Japana. Arabiju teško da mogu da stignu, ako baš i oni ne kiksnu protiv Kine.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, kriv i dužan said:


Meni je tu Kina najveći misterij…onolika ulaganja a gori nego prije 20 godina.

 

To je i meni velika misterija. Od njih milijardu ipo bez problema nađu sto hiljada vrhunskih stonotenisera, a ne mogu 11 fudbalera. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
To je i meni velika misterija. Od njih milijardu ipo bez problema nađu sto hiljada vrhunskih stonotenisera, a ne mogu 11 fudbalera. 

ni košarkaša, rukometaša, odbojkaša, hokejaša, tenisača, skijaša, ...

Jednostavno im ti sportovi nisu dio politike. Kad se za nešto odluče onda poharaju konkurenciju i doslovce ne biraju sredstva.

Kao nekad za sovjetski blok broj olimpijskih medalja im je pitanje od nacionalne važnosti, pa više ulažu u individualne sportove - gimnastika, atletika, plivanje, skokovi u vodu, dizanje utega, streljaštvo, ...

Stolni tenis tu ima posebno mjesto, jer ga je Mao Cetung 1950-ih odabrao kao nacionalni sport.
Link to comment
Share on other sites

Još dva kola u Južnoj Americi i situacija polako postaje jasnija, mada ima još 5 reprezentacija koje mogu ili da obezbede direktan plasman ili da se izbore za baraž.

U najboljoj situaciji je Ekvador, koji i dalje drži sudbinu u svojim rukama, a teoretski može da se desi da ne osvoje ni jedan bod do kraja i da na kraju budu minimum četvrti. U sledećem kolu gostuju Paragvaju, a onda čekaju Argentinu. Ukoliko osvoje bod sigurno idu dalje. Sigurno idu dalje i ako recimo u sledećem meču Urugvaj pobedi Peru, a Brazil ili pobedi Čile ili igraju nerešeno. Ono što im dodatno ide na ruku je jako dobra gol razlika

Urugvaj je trenutno četvrti i takođe i oni sve drže u svojim rukama. Pobeda protiv Perua u sledećem kolu i poraz ili remi Čilea ih vodi direktno na SP. Mogu sebi da zagorčaju život ako izgube od Perua pošto zadnje kolo gostuju Čileu (trenutno imaju tri boda više). Isto može da se desi ukoliko igraju nerešeno protiv Perua, a Čile ostane neporažen protiv Brazila, onda mogu i da ostanu bez SP.

Peru ima gostovanje Urugvaju u sledećem kolu i dočekuju Paragvaj, Ako naprave iznenađenje protiv Urugvaja gotovo sigurno idu na SP, ako igraju nerešeno, onda će im trebati još jedan bod da osiguraju makar baraž.

Čile gostuje Brazilu i dočekuje Urugvaj. Imaju dosta teške rivale i samo čudo i poklapanje rezultata može da ih odvede makar u baraž. Sa dve pobede gotovo izvesno imaju siguran baraž, sa 4 boda će morati da čekaju ostale rezultate.

Kolumbija i ako ima na papiru najslabije rivale u zadnja dva kola, ima jako male šanse i za baraž. Ako pobedi u oba meča ide na 23, a Urugvaj na četvrtom ima 22, a Peru na petom 21. Matematički naravno imaju šasne, ali zavisiće od drugih.

Ključ u kvalifikacijam su mečevi Brazil-Čile i Urugvaj-Peru i nakon toga će i slika biti jasnija. Po meni favoriti za ostala dva mesta su Ekvador i Urugvaj, a Peru, Čile i Kolumbija će se boriti za baraž, s tim što Peru po meni ima najbolje izglede da na kraju bude peti.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Cilemile said:


ni košarkaša, rukometaša, odbojkaša, hokejaša, tenisača, skijaša, ...

Jednostavno im ti sportovi nisu dio politike. Kad se za nešto odluče onda poharaju konkurenciju i doslovce ne biraju sredstva.

Kao nekad za sovjetski blok broj olimpijskih medalja im je pitanje od nacionalne važnosti, pa više ulažu u individualne sportove - gimnastika, atletika, plivanje, skokovi u vodu, dizanje utega, streljaštvo, ...

Stolni tenis tu ima posebno mjesto, jer ga je Mao Cetung 1950-ih odabrao kao nacionalni sport.

 

Ako ćemo iskreno Kinezi (muškarci) ni u individualnim sportovima gde postoji kontakt, a u kojima ljudi nisu ograničeni svojom kilažom nemaju neke velike uspehe.

 

Jedino taj stoni tenis igraju na vrhunskom nivou.  

 

Kod žena je već drugačija situacija i tu su dobri u većini sportova, pa i kolektivnim. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Još dva kola u Južnoj Americi i situacija polako postaje jasnija, mada ima još 5 reprezentacija koje mogu ili da obezbede direktan plasman ili da se izbore za baraž.

U najboljoj situaciji je Ekvador, koji i dalje drži sudbinu u svojim rukama, a teoretski može da se desi da ne osvoje ni jedan bod do kraja i da na kraju budu minimum četvrti. U sledećem kolu gostuju Paragvaju, a onda čekaju Argentinu. Ukoliko osvoje bod sigurno idu dalje. Sigurno idu dalje i ako recimo u sledećem meču Urugvaj pobedi Peru, a Brazil ili pobedi Čile ili igraju nerešeno. Ono što im dodatno ide na ruku je jako dobra gol razlika

Urugvaj je trenutno četvrti i takođe i oni sve drže u svojim rukama. Pobeda protiv Perua u sledećem kolu i poraz ili remi Čilea ih vodi direktno na SP. Mogu sebi da zagorčaju život ako izgube od Perua pošto zadnje kolo gostuju Čileu (trenutno imaju tri boda više). Isto može da se desi ukoliko igraju nerešeno protiv Perua, a Čile ostane neporažen protiv Brazila, onda mogu i da ostanu bez SP.

Peru ima gostovanje Urugvaju u sledećem kolu i dočekuju Paragvaj, Ako naprave iznenađenje protiv Urugvaja gotovo sigurno idu na SP, ako igraju nerešeno, onda će im trebati još jedan bod da osiguraju makar baraž.

Čile gostuje Brazilu i dočekuje Urugvaj. Imaju dosta teške rivale i samo čudo i poklapanje rezultata može da ih odvede makar u baraž. Sa dve pobede gotovo izvesno imaju siguran baraž, sa 4 boda će morati da čekaju ostale rezultate.

Kolumbija i ako ima na papiru najslabije rivale u zadnja dva kola, ima jako male šanse i za baraž. Ako pobedi u oba meča ide na 23, a Urugvaj na četvrtom ima 22, a Peru na petom 21. Matematički naravno imaju šasne, ali zavisiće od drugih.

Ključ u kvalifikacijam su mečevi Brazil-Čile i Urugvaj-Peru i nakon toga će i slika biti jasnija. Po meni favoriti za ostala dva mesta su Ekvador i Urugvaj, a Peru, Čile i Kolumbija će se boriti za baraž, s tim što Peru po meni ima najbolje izglede da na kraju bude peti.

 

Meni se ovdje nekako najrealnije čini da poredak ostane kakav je sad. Ekvador bi do kraja mogao uzeti 1 ili 2 boda, Urugvaj i Peru po 3, a Čile 4 uvrh glave. U tom slučaju Kolumbiji ni svih 6 bodova neće ništa pomoći.

 

Ako tako bude, promjena u odnosu na 2018. će biti samo da će na prvenstvo Ekvador umjesto Kolumbije, a Peru će opet u dodatne kvalifikacije. Prije 4 godine su igrali protiv Novog Zelanda, a sad bi išli na 5. iz Azije što će vjerojatno biti Japan ili Australija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cilemile said:

 

Meni se ovdje nekako najrealnije čini da poredak ostane kakav je sad. Ekvador bi do kraja mogao uzeti 1 ili 2 boda, Urugvaj i Peru po 3, a Čile 4 uvrh glave. U tom slučaju Kolumbiji ni svih 6 bodova neće ništa pomoći.

 

Ako tako bude, promjena u odnosu na 2018. će biti samo da će na prvenstvo Ekvador umjesto Kolumbije, a Peru će opet u dodatne kvalifikacije. Prije 4 godine su igrali protiv Novog Zelanda, a sad bi išli na 5. iz Azije što će vjerojatno biti Japan ili Australija.

Upravo tako, uz ogradu da je ovo ipak Južna Amerika i da su svaka čuda moguća. Urugvaj ima najjači sastav na papiru ako uporedimo sa ovim reprezentacijama, i tu bi Peru trebao da bude autsajder (pa čak i u odnosu na Čile i Kolumbiju), ali zaista može svašta da se desi, mada je realno ovo što si napisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...