Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

7 minutes ago, tsva said:

 

 

Nije stranac

 

Toliko je ostavio traga da moze komotno da ladi jaja i opet je legenda.

 

Ako recimo poredis dva fudbalera Ben vs Stankovic Dejan, po svim parametrima i rezultatima Ben je legenda kluba dok Stankovic Dejan nije

 

Pa jeste legenda i nemam ja nista ni protiv njega ni protiv Dekija sto mu je ovaj trenutno u desetom planu. Medjutim, moze biti ne znam kolika legenda nema mi smisla da placamo igraca koji ni ne igra, a siguran sam da nas to poprilicno skupo kosta. Ali to je nasa uprava, dele se ugovori i plate sakom i kapom, ne razmislja se dalje od danas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa jeste legenda i nemam ja nista ni protiv njega ni protiv Dekija sto mu je ovaj trenutno u desetom planu. Medjutim, moze biti ne znam kolika legenda nema mi smisla da placamo igraca koji ni ne igra, a siguran sam da nas to poprilicno skupo kosta. Ali to je nasa uprava, dele se ugovori i plate sakom i kapom, ne razmislja se dalje od danas. 

Ben je produzio ugovor 2020. Istice na kraju sezone.

Mislis da je tada to bio pogresan potez?

Link to comment
Share on other sites

Pricati na bilo koji nacin negativno o Benu, momku koji se upisao u istoriju naseg kluba golovima i rezultatima koje je doneo svojim igrama, stvarno je tragicno.

Treba ceniti takve ljude pre svega, onda i igrace jer su apsolutno u manjini i Zvezda ih nije puno imala u svojim redovima.

  • Like 19
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manoly said:

Pricati na bilo koji nacin negativno o Benu, momku koji se upisao u istoriju naseg kluba golovima i rezultatima koje je doneo svojim igrama, stvarno je tragicno.

Treba ceniti takve ljude pre svega, onda i igrace jer su apsolutno u manjini i Zvezda ih nije puno imala u svojim redovima.

Nešto se sa Benom događa. Dečko je baš bio aktivan na društvenim mrežama, ali od juna totalna tišina. Znam da mu je otac umro skoro i da je zato bio odsutan neko vreme, ali generalno ne liči na njega da je ovako tih. Čak mislim da i nema veze sa time što je ispao iz tima. Ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

@Markoss

 

Kako je moguće da je Mitrović rezerva za u21 selekciju? On je bolji igrač od ovih što igraju ispred njega.

Pogledas rezultate te ekipe i sve ti je jasno. Tamo odavno ne igra kvalitetniji igrač nego igra neko ko mora. Mitrović je na njegovu a i našu sreću došao u Zvezdu u trenutku kad Zvezda igra fudbal pa će biti j prilici da pokaže svoj kvalitet. Ja sam siguran da ima još po koji igrač u Srbiji koji ima kvalitet ali ga treba pronaći i dovesti u Zvezdu. Iako ima izvesnih pomaka u radu,još uvek nike sve pod konac u Zvezdi ali treba istrajati u tome da Zvezda mora da igra fudbal i bude kao Bajern barem u našoj ligi i protiv ekipa kao što je Pjunik. Krenulo se dobro u sezonu i treba što duže biti u tom ritmu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Inace Bukari je Marinov predlog, tako da ubiramo poneki plod i od njegovog rada. Kangvu je kao sto znate preporucio Grof, za Mitrovica je zagrizao Stankovic, a za Pesica najvise Terzic. 

 

 :classic_sleep: 

 

2 hours ago, Markoss said:

Jos samo Mita da ubode...

 

...prstom u dupe.

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Bena, svaka cast na svemu sto je pruzio Zvezdi, u mnogome je doprineo da klub poraste, one god kad ga nisu licencirali za LS, covek je cutao, a igrali ore njega La Para, Garsija...ta sezona je bila uzas, a on je povukao u Superligi, davao golove iz prekida, resavao utakmice...boljeg karakternog igraca nismo imali. Ok je da nema mesta sada, u godinama je, usporio je dosta, ali bi bilo posteno izaci mu u susret i pustiti ga ili ga ostaviti, ako to zeli da radi u klubu.

Za Motiku bi najbokje resenje bilo da ode negde gde moze da igra, on jeste nepoznanica, ali je greota da bude u nemilosti trenera i gubi vreme, a slovi za talentovanog igraca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Nešto se sa Benom događa. Dečko je baš bio aktivan na društvenim mrežama, ali od juna totalna tišina. Znam da mu je otac umro skoro i da je zato bio odsutan neko vreme, ali generalno ne liči na njega da je ovako tih. Čak mislim da i nema veze sa time što je ispao iz tima. Ne znam.

Mozda su zaista neki priv problemi u pitanju.

Imao sam prilike da ga upoznam, njegov klinac je igrao protiv kluba u kom igra moj sin, svesrdno se slikao sa decom, jedan normalan i fin covek.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Na temi o domaćoj ligi nedavno se pisalo kako Crvena zvezda obesmišljava prvenstvo jer sa mnogim protivnicima prelako izlazi na kraj, pa se tom analogijom može reći da počinje da obesmišljava i treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

 

Šalu na stranu, posle Radničkog i Kolubare pitali smo se kako ćemo igrati na gostovanjima, pa onda kako ćemo igrati u kvalifikacijama, a sada se postavljaju pitanja da li ćemo pokazati klasu i u plej ofu, kada nasuprot nas bude stajala ekipa koja takođe melje svoje protivnike.

 

I to je negde i objašnjivo - kako jednu prepreku preskočimo, neki ljudi se češu po glavi pred sledeću,,,

 

A kad otresemo Makabi, mogu da se kladim u bubreg da dolaze na red pitanja "a kako ćemo u Ligi šampiona" i konstatacija a la "najebaćemo". I to je shvatljivo, jer se tek mi stariji sećamo vremena kada smo rušili najjače protivnike u evrokupovima, dok su mlađi navijači navikli da budemo topovsko meso. A navika ostalja posledice, hteli mi to ili ne.

 

Mada, jedno je sigurno: gledam FKP dok pišem ovo, i znam da smo trenutno druga galaksja za srpski klupski fudbal.

 

I tu činjenicu neče poremetiti krajnji domet ovog našeg tima u Evropi.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

@Markoss

 

Kako je moguće da je Mitrović rezerva za u21 selekciju? On je bolji igrač od ovih što igraju ispred njega.

 

Sastav u svim reprezentativnim selekcijama se ne pravi po kljucu kvaliteta, nego po svim drugim mogucim i nemogucim osnovama. Mislim do skoro je tako bilo i sa A reprezentacijom, tako da nema sta da nas cudi. 

 

Sto se Bena tice, on je verovatno najveci profesionalac koji je ikad igrao u FK Crvena zvezda. Treba da bude tu do kraja karijere, samo kazem da mislim da je bolje da igra vise iza spica, a ne po boku, jer je dosta usporio. 

Edited by Markoss
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Valensija said:

Ben je produzio ugovor 2020. Istice na kraju sezone.

Mislis da je tada to bio pogresan potez?

Pogresan potez je bio trogodisnji ugovor za igraca koji je tada imao 31 godinu i za kojeg si vec te sezone procenio da ti treba bolji od njega (dovedena dva igraca na njegovu poziciju, Garsija i VLP). To se zove lose poslovanje i nema veze sa Benom o kojem mislim sve najbolje. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, СтелаРоса said:

Pogresan potez je bio trogodisnji ugovor za igraca koji je tada imao 31 godinu i za kojeg si vec te sezone procenio da ti treba bolji od njega (dovedena dva igraca na njegovu poziciju, Garsija i VLP). To se zove lose poslovanje i nema veze sa Benom o kojem mislim sve najbolje. 

Jbg, pita se valjda i igrac nesto.

U sezoni prije produzetka je dao 18 golova. 
Prve dvije sezone nakon produzetka:

20/21 - 14

21/22 - 11

Da ne pricamo o asistencijama i uticaju na samu igru.

Ako hoces da budes veliki klub, onda ovako dobre i zahvalne igrace moras da ispostujes. Pogotovo kada ti taj igrac vrati visestruko na samom terenu i van njega.

Lose poslovanje kluba su igraci koje pominjes (posebno VLP),

Ben i njegov produzetak ugovora to svakako nije.

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, ako racunamo da se za LŠ dobije 30ak mil EUR a LE 11 mil EUR, mi cemo za ovu i narednu sezonu od Evrope uzeti bar 40 mil EUR (od UEFAe s tim da racunam da ove godine udjemo u LE) a ako udjemo u LŠ, mogli bi samo od UEFAe uzeti 60 mil EUR+ ulaznice, marketing..'Ladno bi to moglo na 70 mil EUR, bez ostalih sponzora i transfera. Dobra prilika da se tim jos vise ojaca, sredi klub. Gledam FI za 2021, po njemu je dug oko 40 miliona, sto je 25 miliona manje nego prethodnu godinu. Dobra prilika da se napravi taj kamp na Makišu, kao strateški projekat.

Edited by Marokanac
Link to comment
Share on other sites

Zasto imam osecaj da je cela "rasprava" o statusu Bena krenula posle mog posta? U kojem sam samo konstatovao da nije bio ni u protokolu. Ni manje ni vise od toga. Obicna konstatacija. Igrac koji nam je koliko juce bio nezamenljiv clan startne postave (sa izuzetkom sramotnog izostavljanja iz Lige sampiona) postao je visak za kvalifikacije. To je onako..fenomen.

Nista negativno nisam mislio time da kazem. Ni o klubu (jer je ocito da smo veoma pojacali konkurenciju,pa Ben jednostavno vise nema mesta),a posebno ne o Benu. Momak je legenda kluba. Skroman,tih i nenametljiv,pa mozda onda nekome deluje kao manje vazan sraf nasih rezultata otkako je ovde. Ja nemam dilemu: ostavio bih ga da ovde zavrsi ugovor,pa mozda i karijeru. Najmanje je toliko zasluzio.

A,i vi @Perkos2 i @tsva..ne morate odmah da potezete piksle Srnica i Gobeljica ("smeta vam Ben,a ne smetaju ova dvojica). Smetaju itekako! Ja bih rekao da o njihovom statusu u klubu ovde,ipak,postoji velika saglasnost.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ako se nakon ovih sezon (kraj 2023/2024) dug ne smanji na max 10-15m evra, onda je jasno da cilj i nije da se dug spusti nego da klubovi na kraju krajeva odu u stecaj i privatizuju se.

Bukvalno su papir i olovka dovoljni da se vidi da smo mogli da smanjimo dug za 75 posto ili skroz ga otplatimo do kraja sledece sezone.

Obzirom da mi obestecenja ne placamo (odnosno placamo do 1.5m evra u izuzetnim slucajevima) ili su nam igraci placeni po 6m evra ili pare odlaze negde drugo ako se dug ne smanjuje znacajno.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...