Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Bio sam davno, u prošlom veku, jedno celo leto u Siriji, Jordanu i Libanu, pa me ova fotografija podsetila na jednu svadbu na kojoj sam bio u Homsu.

 

Tako se tamošnji likovi nameste, pa zaigraju nekakvu folklornu igru... Naravno, bez žena jer se žene u kolo ne hvataju. 

 

Čak i fizionomije odgovaraju učesnicima svadbe, baš su me obradovali sećajući me na taj period života.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baš je nepotrebna situacija sa Adom, od koje niko živ nema ikakvu pogodnost.

 

Mi ga tražili, Šerif ga nije dao, pa ga poslali Dancima, a on nije hteo... I sad ne igra kvalifikacije. Što znači da je Šerif na gubitku jer mu plaća ugovorene obaveze a zauzvat dobija šipak, igrač tavori ne znajući kud će i šta će, Danci ga nisu dobili, Zvezda takođe...

 

Što znači da je to jedna od onih situacija kada odrasli ljudi pobudale i rade prvenstveno na vlastitu štetu, a onda i na štetu drugih.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

Pesic-Ohi je sasvim dobar tandem za jesen da mogu da pokriju Evropu i Superligu. Na spram ostalih pozicija, zaista smo tu napred dobro popunjeni. 

 

Sto se Pavkova tice, stvarno je dosta bilo realno. 

Bilo je i previse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ben na izlaznim vratima, spekulisu odredjeni mediji. 

El Fardu Ben napušta Zvezdu

Stranac sa najvećim brojem trofeja u istoriji Crvene zvezde, El Fardu Ben, do kraja prelaznog roka bi mogao da napusti crveno-bele. 

Reprezentativac Komorskih ostrva na stolu ima dve ponude sa Bliskog istoka.

Jednu ima od Al Batina iz Saudijske Arabije, a drugu od Banijasa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Ben još uvek vaga gde će nastaviti karijeru, ali je sve izvesnije da to neće biti u Ljutice Bogdana.

Napadač ima pet osvojenih titula šampiona Srbije od dolaska 2018. godine, uz još dva osvojena Kupa Srbije i učešća u grupnoj fazi Lige šampiona.

  • Like 2
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Venger said:

I koja je bila poenta odlaganja utakmice sa Vojvodinom? Mnogo smo se umorili protiv Pjunika stvarno.

 

Kako je to jadno sto radimo. Imamo igraca za tri tima i pocetak sezone i odmaramo. To je ralno jedna prednost za ostale ekipe u ligi da otkinu koji bod i ladno im to oduzmu.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Nešto ne znam da klubovi širom Evrope odlažu utakmice domaće lige zato što igraju evropska takmičenja. Izlaze im u susret i dozvoljavaju im da igraju u petak ako u utorak nastupaju u LŠ. Da se odlažu utakmice to već ne znam. Kod nas je to postala praksa.

 

Ma koliko je to glupost, odlazu se utakmice tokom kvalifikacija. Konkretno ove godine Cirih, sve ekipe iz Hrvatske, mislim i neko od Danaca.

 

Ja recimo nemam nista protiv pravila da mozes da odlozis jednu utakmicu, nece jedan termin sigurno napraviti problem, a moze dosta toga da donese (ne pricam konkretno o Zvezdi). Nije samo umor u pitanju, drugacije je kad se za jednog protivnika spremas 7 dana umesto 3. A uglavnom su ekipe koje udju u grupe vec ispunile cilj, zato i koriste bonus u kvalifikacijama, a ne tokom jeseni.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu preuveličavanja i pravljenja karikatura, mislim da ovaj momak ima fin potencijal. Ponikao je u Dinamo Tbilisiju. Posle je prešao u Dinamo Batumi, osvojio je titulu sa njima i igrao standardno u prvih 11. Igrao za sve mlađe selekcije Gruzije, za A selekciju upisao 8 nastupa. Nije loše za nekog ko je tek napunio 20 godina. Tražili su ga neki od najjačih ruskih klubova, tražio ga je i Trabzon. 

 

Pogledao sam i nekoliko klipova. Izgleda kao moderan ofanzivni bek. Dobar je u igri 1 na 1, ima brzinu, dobar dribling i brz rad nogu. Fizički jeste slabašan, ali to u fudbalu ne mora da bude toliko bitno. Pretpostavljam da je korisniji kao wing-back nego kao klasičan bek u formaciji sa 4 igrača u odbrani.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pantelia said:

Nije samo umor u pitanju, drugacije je kad se za jednog protivnika spremas 7 dana umesto 3. A uglavnom su ekipe koje udju u grupe vec ispunile cilj, zato i koriste bonus u kvalifikacijama, a ne tokom jeseni.

A nama je inace jako potrebno da se spramamo za  ekipe iz nase lige

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Nešto ne znam da klubovi širom Evrope odlažu utakmice domaće lige zato što igraju evropska takmičenja. Izlaze im u susret i dozvoljavaju im da igraju u petak ako u utorak nastupaju u LŠ. Da se odlažu utakmice to već ne znam. Kod nas je to postala praksa.

Ma sto je najgore mi tako odlozimo i posle nas doceka ta zaostala utakmica po pravilu u najgore vreme. Tipa, igracemo tu zaostalu kad se bude lomilo za prolaz u grupnoj fazi. Jer jbg, lakse je spremati se za Bajern i Liverpul nego za prejaki Pjunik.

 

Ocekujem da izjajarimo i u plej ofu. Tu cemo isto da trazimo odlaganje u ligi, pa cemo dve zaostale imati i pitaj Boga kad cemo to da igramo.

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

A nama je inace jako potrebno da se spramamo za  ekipe iz nase lige

 

Pa onda nam nije problem da odigramo tu utakmicu kad god, zar ne?

 

Poslednja 2 puta smo ispali u trecem kolu kvalifikacija iako smo imali lagan zreb na papiru, ovde nas je izmedju 2 Pjunika cekala Vojvodina u NS, a ne npr. Pazar kuci. Ne vidim sta je toliki problem sto smo odlozili.

 

edit: Ohi blizu Klonje

 

Quote

Uz veliku euforiju Ohi je stigao na Marakanu. Imao je sjajan start, ali je pao na nekim ispitima, odnosno u mečevima jakog intenziteta u aprilskom večitom derbiju, kao i dvomeču protiv Glazgov Rendžersa. Tada je u polju bio prilično neaktivan, što je sportski sektor Crvene zvezde dijagnostifikovao i krenuo u letnju poteru za napadačem.

 

Najsikrenije se nadam da ce Ohi na odlasku da nasamara ovog sisoja iz Mocarta. Cuj Ohi neaktivan, a Pavkova mrzi bulju da pomeri ikad igde? Skrndelj novinarski

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa u našem sistemu igre, retko koji napadač i može da se vidi u jačim utakmicama ako nije fizički dominantan. 

 

I da smo doveli onog Đovinka i stavili ga na centarfora, neko bi se odjednom iznenadio kako ne može da izdrži nijedan duel sa štoperom i osvoji loptu. 

Kao da su svi napadači na svetu isti tip i samo što je potrebno je staviti ga na tu poziciju i igraj istu taktiku kao da je Pavkov tamo. 

 

Zato što dovodimo igrače bez ikakvog smisla i skautinga...zato se i razočaramo kad igraju onako kako igraju celu karijeru, ali...mi to nismo očekivali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...