Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

2 hours ago, Steve Gerrard said:

Nekome je idiotsksi potez, nekome je borba u svakom momentu utakmice. Rodic je jedan od najstandardnijih igraca koji po najmanje gresaka pravi i idiotski je da se pise 3 strane o potezu koji ne utice niti na rezultat niti na ovo kolo kvalifikacija, cak sta vise moci ce da odigra lagano play off. Ako treba pored svega ovog lijepog veceras da se drze govori tri strane o tome posebno o igracu koji je napravio to onda treba da se zapitamo dal imamo normalno i racionalno razmisljanje. Fudbal je takva vrsta sporta u kojoj se svima greske desavaju, pocevsi od igraca i ekipa koji su 100 puta skuplje i dosta puta kvalitetnije od nasih sto je sastavni dio ovog sporta, i malo koji narod, navijaci(ljubitelji simpatizeri) bi uzeli ovoliko da pricaju o ovome, al dobro ako ce zadovoljiti ego ovog naroda udrite sa negativom i losim stvarima da mozete da se nahranite.

Da je pogrijesio-pogrijesio je. dal treba da mi se jebe zbog ovog sto je uradio na ovaj dan i rezultat-jebe mi se.

Kao prvo otkud mi znamo koliko će Rodić biti kaznjen zbog crvenog kartona? Mozda ne bude samo jedna utakmica tj. revanš protiv Pjunika gde nije neophodan. Fudbal je odavno igra u kojoj mora svih 90+ minuta i da de razmišlja i iskusan igrač ne sme sebi da dozvoli onako crveni karton. Nije da to nismo gledali i ranije i da nas nije skupo koštalo. Međutim ta politka ne zameranja i da sve prođe bez kritike i kazne za igrača koji to učini dovela ja srpski fudbal na najniže grane. Utakmica sinoć bila je od strane Zvezde odigrana vrhunski i za to apsolutno sve pohvale i treneru i igračima ali eto nije moglo da prođe bez pojedinačne gluposti. I nikad o glupostima ne treba ćutati pošto uvek dođu na naplatu.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Prvi sam kritikovao Stankovica kada je izvodio ziherasku postavu i igrao previse takticki fudbal, ali sada je vreme da se pohvali za ovo sto radi od pocetka sezone. Neverovatna promena u razmisljanju do te mere da nam igrac koji je ranije igrao iza spica sada igra zadnjeg veznog i kreira igru odatle (pricam o Kangi naravno). Morace nekada i oprezniji sastav da se izvede, ali verujem da je ovo neka osnova i da se nece mnogo menjati tokom sezone. Dali smo 20 golova na 4 utakmice kao domacini, nestvaran ucinak. Deki izgleda nece dozvoliti da kao Milojevic upadne u monotoniju zajedno sa timom. Pojacanja u prelaznom roku i promena stila igre je pravo osvezenje za celu ekipu.

 

Prezadovoljan sam ovim sto trenutno pokazujemo, a jedini minus sinoc je uvodjenje Srnica na 4:0. Mogao je da udje i mali Stankovic da odigra koji minut pred punim tribinama.

Edited by СтелаРоса
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Kako je moja kćer govorila pre dvadesetak godina, kad bi se gađali tramvajima.

Pa vidi sve je stvar ukusa, ali generalno ima mnogo stvari koje pokazuju da je Pešić kompletniji igrač od Italijana. Obojica igraju solidno u polju, imaju dobar pregled igre, izvlače centralne bekove i ostavljaju prostor. Pešić je opet nešto malo bolji u realizaciji.

Kada već ne možemo da nađemo špica kao što je Bukari, mislim o kvalitetu, onda je Pešić sasvim solidna opcija. 

 

Sinoć vidim novinari plaćenici pišu "Transfer bomba u ponoć", kao da smo doveli Ronalda. Gruzijac je talentovan, ali je za sada samo to. Kakav je zaista i kakvi su mu dometi, videćemo, ali sve je to na dugom štapu.

1 hour ago, L' Imperatore said:

Jeste bio sinoč Bukari veliki junak, ali mene lično je oduševio Kangwa. Kakav igrač

Moram da kažem da i ako u prvih dvadesetak minuta nije bio na nivou, posle je preorao teren. Pojačanja su nam posle ne znam koliko godina ona prava. Hvala Grofu, i hvala Marinu koji je koliko se sećam bio ključan da se dovede Bukari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Prvi sam kritikovao Stankovica kada je izvodio ziherasku postavu i igrao previse takticki fudbal, ali sada je vreme da se pohvali za ovo sto radi od pocetka sezone. Neverovatna promena u razmisljanju do te mere da nam igrac koji je ranije igrao iza spica sada igra zadnjeg veznog i kreira igru odatle (pricam o Kangi naravno). Morace nekada i oprezniji sastav da se izvede, ali verujem da je ovo neka osnova i da se nece mnogo menjati tokom sezone. Dali smo 20 golova na 4 utakmice kao domacini, nestvaran ucinak. Deki izgleda nece dozvoliti da kao Milojevic upadne u monotoniju zajedno sa timom. Pojacanja u prelaznom roku i promena stila igre je pravo osvezenje za celu ekipu.

 

Prezadovoljan sam ovim sto trenutno pokazujemo, a jedini minus sinoc je uvodjenje Srnica na 4:0. Mogao je da udje i mali Stankovic da odigra koji minut pred punim tribinama.

I ja sam o tome pričao. Taktički Deki sazreva. Pun pogodak je postavljanje Kange na poziciju zadnjeg. Iako on ima ponekad svoje lujke za klasu je bolji igrač od Sanoga a naša igra puno brža i na kraju krajeva efikasnija. Mene brine Milunović . Niti u prvom mandatu nije briljirao i nije moj cup of tea.  Ako kojim slučajem ostane Erakovic onda super. Ostaju nam bočni najveći problem onda. Da vidimo tog Gruzijca. Rodić ima malo problema sa koncentracijom i da se ne izrazim malo ružnije još sa čim.

Link to comment
Share on other sites

Falcineliju je falila, ajde da nazovemo tako, glad za golovima. Secam se neka utakmica ima solidnu poziciju za udarac sa 15ak metara, cak je okrenut licem ka golu, i on nista, ni da pomisli da sutne. Svaki drugi igrac bi iz te pozicije raspalio bez razmisljanja. Pesic je takodje nesebican igrac, ali ipak vise gleda gol nego Falcineli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultat jeste bolji od igre, ali ne treba preterivati u kritikama. Pobeda od 5-0 u ovoj fazi kvalifikacija? O tome smo mogli samo da sanjamo pre nekoliko godina.

 

Što se tiče kompozicije tima, meni je najveća dilema naš vezni red (podrazumeva se pojačanje na desnom beku). Šteta bi bilo rastaviti tandem K-K pošto ih je milina gledati obojicu na terenu, ali mislim da protiv jačih ekipa mora igrati Sanogo. S obzirom da nisam preveliki fan Ivanića, protiv izraelaca bih voleo videti na terenu afrički trojac. Štaviše, ako može da se uzme dobra lova za Ivanića, ja bih ga prodao i doveo onog Ada što smo bili opasno zagrizli za njega. On je mlad i mogao bi da bude legitimni naslednik Sanoga. Na poziciji Ivanića može da igra i Ben, kao i neki od ovih klinaca, kao alternative.

 

Nisam fan ni Pešića, ali solidan je bio sinoć, dok je imao snage. Po meni, takav profil napadača je ok za nas (kad već ne umemo da dovedemo neku aždaju na toj poziciji) i poređenja sa Falčinelijem su na mestu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prevashodno čestitke momcima i stručnom štabu na pobedi i prolazu u sledeće kolo (samim ti u LE i na utakmicu do LŠ).

 

Krenuli smo nekakao stegnuto,bojažljivo,stidljivo u prvih 20 -25 min.da li zbog prve Evrospke utakmice ,punih tribina,vrućine ne znam,

ali nije bilo najbolje u tom periodu utakmice.

Posle datog gola sjajnog Bukarija kao da smo se oslobodili,noge opustile i bilo je sve mnogo mnogo bolje.

Kao što sam i rekao u komentarisanju utakmice sinoć,kangwa i Bukari su nas jako ubrzali i dali onaj impuls koji nam je falio predhodnih godina.

Brzo,explozivno krilo,koje brutalno koristi prostor i jedan sjajan vezni igrač neverovatnih trkačkih sposobnosti,koji pokriva ogroman deo terena,

koji sve vidi,brzo razmišlja,brzo igra i reklo bi se i defanzivno odgovoran.Jesu sinoć svetla uperena u Bukarija i zaslužuje sve pohvale i epitet igrača

utakmice,ali ono što gledam od njegovog dolaska u CZ Kangwa je igrač koji me apsolutno oduševljava.Hvala Grofu na preporuci,momak je ubica.

 

Drugo poluvreme se izašlo onako peške i bez neke želje da se dalje gazi,dok nisu ušli rezervisti koji su imali više želje i motiva od prvotimaca koje su zamenili.

U tom periodu izdvojio bih malog Mitrovića koji je igrač tipa kojeg volim,konkretan ,direktan tj. kad ima loptu okreće se golu i kreće u prodor,dribling,pas ..itd.

Ne vidim tu alibi igru kod njega primim loptu,okrenem se i vratim Rodiću ili nekom od štopera (Srna stil).

 

Igrač koji mi se nije nešto dojmio ni u predhodnom mantadatu,Milunović ni večeras me nije kupio niti demantovao i ispravio moj ugao gledanja na njega.

Za mene jako spor,nesiguran i zbog njega gurati Eraka na beka je loša zamisao .Jer kao što smo videli Eraković se mnogo lošije snalazi na beku nego na svojoj prirodnoj poziciji.

Na kraju Rodićev potez ne bih komentarisao,samo bih ga rebnuo debelo po džepu zbog one budalaštine pri rezultatu 5-0.

 

Šilja Pešić je za mene ...meh....onako,nit smrdi nit miriše.OK,dobar bio sinoć dobar na lopti u polju,kao martinela ,ali ja sam očekivao nekog boljeg ,da kažem

konkretnijeg špic igrača,jer na klupi imaš Ohija kojeg su precrtali i Pavkova koji bi trebao što pre da se uvalja.

Znači ovom timu fali dobar desni bek i jedan konkretan špic da budemo ooozbiljna ekipa i zajebana za sve.

 

Na samom kraju,sjajan rezultat za ovaj deo sezone ,nisma nešto oduševljen samom igrom,da me neko ne shvati pogrešno,ima ovde dobrog prostora

za napredak i visok plafon igre.Sa ovom ekipom možemo ono što smo godinama priželjkivali ,da kad uzmemo lop'tu i idemo u tranziciju u zavrsnici se nalazi 5 ili 6 igrača.

Mislim da nam to protiv jačih rivala može biti odličan put za dobar rezultat.

 

Još jednom čestitke svima nama i da se uozbiljimo i podignemo još nivo igre za Makabi jer ce i protivnikov kvalitet to zahetavati.

 

P.S. Koji je status malog Motike ,imajući u vidu da i Ibrahim dobija šansu pre njega koji je po meni mnogo lošiji igrač u svakom pogledu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Дан после, да се латим тастатуре... Фестивал дресова на и око Маракане, позитивна атмосфера, лепо време. Одлични предуслови за експлозију потенцијала европске Звезде. Једина замерка је цена пива од 350 динара на стадиону. Остало као да је први чин неке фудбалске бајке коју играчи и стручни штав на челу са Станковићем почињу да исписују ове сезоне. Оф топик (Најређи дрес синоћ је онај Винер Штедише из доба Марка Пантелића... Свега пар људи са тим дресом). Атмосфера пуна ишчекивања нешто слично оној атмосфери на стадиону за време утакмце Звезда- Вентсписл. Додуше и сличан је резултат на крају.

Што се тиче екипе, прво и основно овако се игра када је Гобељић на клупи. Други утисак је да су појачања Кангва- Букари-Митровић дошли са неког сајма фудбалске елеганције. Утисак ми је као да су апсолвенти отишли на екскурзију у Шпанију, да су сви у хотелу пред ноћни излазак. Окосница тима је синоћ изгледала као скоцкани апсолвенти који излазе из својих соба и хотела и крећу у ноћни провод озбиљни а ова тројца ванземаљаца као да су управо изашли из аутобуса који их је вратио са Фламенцго вечери на којој се пило вино, играло уз фламенко. Дакле насмејани, пуни енергије продужују на журку са онима који нису били са њима. Али опет та енергија и осмеси на лицу јасно описују ко је како провео минули период. Компактност Канга- Кангва на средини уз Букарија који је на турбо погону већ сада ме тера да помислим да афрички лоби полако преузима кључеве ове екипе у своје руке. Наравно да је овај утисак преурањен али свакако да је то управо тако изгледало синоћ. Митровић је за мене Мијат из доба играча у Будућности. Дечко има висок плафон и када будем узимао наш нови дрес узећу са његовим презименом. Мало је фалило да Пјуник буде окарактерисан као сурдулићки Радник. 

Одбрана није уиграна, није компактна и доста се греши у пас игри. То је можда и очекивано у овом тренутку. Свакако са протеком времена то ће изгледати много боље. Похвала за Станковића што је уопште почео са три позади овај меч.  Ерак је имао нека лоша додавања али је и пар дуела добио, изнео лопту јако лепо. Дефанзивци су били одлични у блоку. Небројан број шутева су изблокирали одличним постављањем. Иванић је више него коректно одрадио дефанзивни део, враћао се био дисциплинован, нешто је и проирао у другом делу. Вероватно је скаут служба Пјуника затворила ту страну где су Катаи и Иванић али више је и до самог Катаија који није имао вече. 

У јачим текмама мораће Саного да игра, како ће изглдати клупирање Канге и какав ће то утицај имати на њега видећемо. Још нисмо уиграни, чини ми се да синоћ нису крила мењала стране,  није било укрштања. Радује ето што ће екипа до уторка имати већи број тренинга па ће се неки аутоматизми у игри вероватно поправити. Из утакмице у утакмицу биће све то боље и боље. 

Мислим да овај урагански квалитет који имамо пре свега индивидуални нико у квалификацијама не може да одбрани. Једноставно знаш како ће да будеш нападнут припремиш се да браниш све то али ипак не можеш да одбраниш. Остаје нашим противницима Пјуник је то видео синоћ а макаби ће видети ускоро како све то изгледа остаће им само да нам пруже руку са констатацијом браво мајстори, срећно у Лиги Шампиона. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tanak je Motika, videlo se odmah. Cela ta prica je smrdela od pocetka, 2 milke su za Bajern kao za nas 20k, ne bi se oni za taj novac odrekli klinca koji moze da im posluzi za skupljaca lopti, a kamoli klinca koji ima iole nekakvog potencijala.

 

Mustafa je mlaznjak za njega, o Mitrovicu da ne govorim. Jbg, ni prvi ni poslednji promasaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim nešto FKCZ niti ova nabijanja po linglongu, ali ono sinoć je jako dobro izgledalo. Ne znam doduše da li je ovaj Pjunik toliko loš inače ili smo mi toliko bolji od njih, sinoć su izgledali kao gomila amatera na čelu sa skraćenim golmanom. Već ste sve rekli za Bukarija i Kangwu, deluju kao igrači koji bi imali mesta u mnogo jačim klubovima. Meni se sviđa i kako je odigrao Ivanić iako je ovde bilo dosta kritika, vidi se da je lopta nekako sigurna u njegovim nogama. Mali Mitrović isto deluje odlično, volim konkretne igrače umesto vašarskih fudbalera, što je posebno prisutno na krilnim pozicijama.

 

Jel može neko ko više prati da mi elaborira malo oko Pešića? Sećam se da je igrao ranije u Zvezdi i da je bio najprosečniji prosek bezveznjaka, igrač za zaborav. Šta je on to u međuvremenu odigrao pa da bude starter u ovoj ekipi koja je 10 puta bolja u odnosu na tu verziju tima iz njegovog prvog mandata?

 

I da, gde je onaj Ohi? Zar nije on trebalo da bude taj turbo centarfor i gol igrač, šta je sa njim? Čim maskota Pavkov ulazi pre njega nisu tu čista posla.

 

Rodić legenda, čisto da se unese malo gobeljizma u utakmicu, da zabava bude kompletna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Kapiram da tamo u Francuskoj ima u svakom timu po par sličnih ili boljih igrača. Vjerovatno zato i nije nešto puno odskočio tamo, a i jaka je liga prilično. Za nas je premija apsolutno. Kod prvog gola je iz zaostatka pregazio defanzivca Pjunika i onda nakon toga je dao for u stranu a golman je bio na skoro 15 metara od njega. Ja i dalje ne kapiram kako čovjek može da iskontroliše onoliko dug for. Izgledalo je u prvi mah kao da se precijenio, ali na kraju je ispalo rutinski. I na tu brzinu ima i dobru završnicu. Pametno šutira po zemlji, u suprotni ugao.

 

Daleko od toga da ima, cak su iz francuske lige ovakvi igraci najcesce promasaj, ako odu u jacu ligu. Nije stvar samo u brzini nego i u klikeru i osecaju, a ovaj decko ima sve to.

 

Inace Pesic je meni savrsen za ovakvu postavu. Ne mora da daje golove. On je sinoc stvorio mnogo prostora na boku i omogucio opasne napade, u gotovo svakom je ucestvovao, nevidljivo, ali je jako znacajan u svojoj ulozi. Vama i treba neki lik kao Ziru koji ce odvlaciti defanzivce, kretati se, odlagati loptu, utrpavati otpatke povremeno i to je to. Uopste vam ne treba klasican centarfor za ovaj stil igre, pogotovo protiv jacih ekipa, a protiv slabijih svakako mozete da dobijate kako god.

 

Treba samo naci slicnog desnog beka koji moze da pomogne po toj desnoj strani.

 

Na primer Gigli Ndefe iz Banjik Ostrave. To je otprilike tip igraca koje mozete da dovedete, kostaju ispod milion, Afrikanci, fizicke predispozicije besprekorne.

 

Imate takvih igraca sigurno bar 20 u Evropi trenutno, tog ranga, a ima bar 50 tipa onaj Sylvyo iz Dudelanza ili po Svedskoj/Finskoj/Baltiku. Znaci samo treba da se malo angazujete, sve je bolje od Erakovica/Srnica/Gobeljica na desnom beku.

 

Ili probajte da dovedete umobolnika Orijea, nema klub trenutno xD

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, merosina said:

Sta mislite protiv Izraelaca, da li ce biti par Kanga=Kangwa ili jedan od njih ispada da bi igrao Sanogo ? 

 

Ili postoji mogucnost da Ivanic bude klupiran, Kangu da pomere napred, a Katai da krene sa boka

 

Mislim da je Sanogo siguran u 11 u Izraelu. I to umesto Pesica koji ce poceti sa klupe, dok ce Katai igrati kao lazna devetka. Ostalih 10 isti kao juce...

Link to comment
Share on other sites

Lepo vece i glasno navijanje na Marakani sinoc. Za uzivanje je bilo i lepa prilika da se proseta Pjanovicev dres. Onim devojkama sa anketama, na pitanje sta bi doprinelo vecoj poseti, rekoh Terziceva smena. To treba da bude sledeca akcija

 

Sto se same utakmice tice. Imamo prejak tim, Bukari i Kangwa su sjajni. 

Utisak je  da zapravo Bukari mnogo bolje igra kad iza sebe nema ,,pomoc" u vidu Gobeljica i to valjda sve govori. 

 

Ubacivanje Srnica je velika sramota trenera ako se zna da na klupi imamo malog Stankovica. Uzivo je jos lakse da se vidi koliko taj decko zapravo ne zna fudbala a ruke 90% vremena rasporedjuje saigrace iako on prvi ne zna gde treba da bude. 

 

Prosle sezone smo dobijali na individualni kvalitet  Ivanica i Kataija a sad smo im pridodali Kangvu i Bukarija. 

Sve je to lepo al i dalje izgleda da igramo bez nekog trenerskog pecata. Nismo videli nikakva utrcavanja iza ledja, duple pasove, trouglove i to jako brine. Jednostavno previse sputavamo kvalitet ekipe  sa Srnicima i bez trenera. Ja verujem da je Dejan motivator i da ih napali al za nesto vise, treba nam trener koji se bolje razume u taktiku.  

 

 

Takodje je velika sramota da nama igra Pavkov jos uvek i to pre Ohija koji je imao sasvim ok statistiku. 

Da ti kao profesionalni igrac promasis 2 puta loptu u 2 utakmice... 

Sto kukate na Gobeljica protiv Milana kad masi prazan  gol a Pavkov se uzdizs iako to radi 2 utakmicr za redom. Aj da masi prazan gol al lik ne ume loptu da pogodi. Stvarno je sramotono, dao je on neke goleve al dzabe ako ovako reaguje. Mi cemo protiv jakih timova  mozda uspeti jednu onakvu sansu da stvorimo i rizikujemo mnogo para i zivaca ako se kockamo sa tim da l ce Pavkovu biti naklonjene zvezde da je pospremo u gol. 

 

Pesic nit smrdi nit mirise, downgrade verzija Falcinelija. I on ima predispozicije da opet zataji kad bude najbitnije jer ce mu faliti da bude par cm ispred.

Od Milunovica se i ocekivalo da bude tempirana bomba posle epizode u turskoj.

 

Edited by Redstar0356
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fradler said:

 

Mislim da je Sanogo siguran u 11 u Izraelu. I to umesto Pesica koji ce poceti sa klupe, dok ce Katai igrati kao lazna devetka. Ostalih 10 isti kao juce...

Ovo bi mogli da ocekujemo da nam je na klupi Milorad Kosanovic.Za Sanoga se slazem mada je i to veliki znak pitanja,ali igrati bez spica protiv Makabija iz Haife bi bio cist batadjorizam.Moje misljenje je da cemo da grunemo neke silne pare za spica ukoliko udjemo u LS.Desni bek nam je potreban i za LE.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...