Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Kenozoik said:

Jedna od ideja ex selektora aka Nacionalea koja se po defaultu dobro pokazala praktično za sve vreme njegovog selektorovanja, je igranje sa dva pleja u svakoj petorci. Što je, jelte, u načelu  garantovalo nesto više kreativnosti i veću kretnju lopte.

Mislim da je ideja ići samo sa Vasom kao jedinom klasičnom 1 potpuno suluda i deprecated.

 

Užasno smo se mučili u tom segmentu na prošlom Ep, o kvalama da ne pričam.

Tom logikom od iznsd, Vasa bi trebalo da bude podržan od tipa Jovića i Jareta ( ne svi u istoj 5). 

I plus imaš  Jos 3 dobra ballhendlera u Nedovicu, Guduri i Bogiju.

Kalina - Luča na 3 i par min na 4

Poku/ Bjelica na 4

Petrušev na 4/5

I Jokić i Nikolica na 5.

I zakrpljeni smo koliko-toliko u difensu ima dosta kreative i solidno šuta.

 

To  u idealnoj -niko nije povredjen- situaciji.

 

Mislim da necemo gledati ni Pokusevskog ni Jovica u nasem dresu na SP.Bice neki decisive season, individualni rad na sebi i slicno.Klinci su to koji nemaju neki osecaj za nacionalni dres, a ni cinjenica da se igra u dalekim zemljama, u tri lepe PM nece pomoci.Bojim se da ni prisustvo Jokica nije izvesno

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

 

i larkin-micic je takav kombo, samo sto je larkin, za razliku od avramovica, ozbiljan igrac.

 

meni licno sve kombine sa vasom [bogdan, jovic, nedovic, gudura, jaramaz, marinkovic] izgledaju smislenije od vasa-avram dueta.

Ali oni nemaju još i Jokića u ekipi.

 

15 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Pored Nedovica su jedini koji su sposobni da utrcavaju u prostor kada je Jokic na visokom ili niskom postu, nesto sto je na minulom prvenstvu jedino radio Davidovac. Brzi su i eksplozivni na prvom koraku. Vasa zna da igra off ball, Ataman cesto podeljuje uloge playa po cetvrtinama, pa Larkin predvodi u drugoj itd. Mislim da bi to savrseno izgledalo. 

Larkin i Micić provedu 10ak minuta zajedno na terenu, nema tu mnogo off ball igre Micića. Ovde još računaj i Jokića, Micić i Avramović nikako zajedno, svaki drugi naš bek je kompitabilniji sa Micićem.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

jedino je sigurno da teo ne igra.

Izgleda da ni to više nije tako sigurno sudeći po klikbejt člancima 

 

Quote

Selektor Srbije Svetislav Pešić nije isključio mogućnost da na Mundobasketu zaigra Miloš Teodosić.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2023&mm=02&dd=27&nav_id=2295543&version=amp

 

https://www.novosti.rs/amp/sport/kosarka/1209111/svetislav-pesic-milos-teodosic-mundobasket-kosarkaska-reprezentacija-srbije-kvalifikacije

 

😄

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gudura said:

Mislim da necemo gledati ni Pokusevskog ni Jovica u nasem dresu na SP.Bice neki decisive season, individualni rad na sebi i slicno.Klinci su to koji nemaju neki osecaj za nacionalni dres, a ni cinjenica da se igra u dalekim zemljama, u tri lepe PM nece pomoci.Bojim se da ni prisustvo Jokica nije izvesno

Pokusevski i posebno Jovic nemaju tako jednostavnu situaciju. Klub ne moze da im zabrani da igra, ali te sugestije da rade na sebi, provedu leto u USA i slicno su ipak malo vise od obicnih sugestija za igrace njihovih statusa.

Ja nisam stekao utisak da ih reprezentacija ne zanima. Mozda si ti u pravu, mozda sam i ja, ali jos je rano o tome pricati. Sigurno bi za njih bilo bolje da igraju, da osete taj pritisak, taj takmicarski motiv, a i steknu iskustvo. Nama bi takodje znacilo jer su obojica talenti i imaju mnogo vise smisla nego MJK od 35 leta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bodo said:

Jaramaz je bas propao. Niti sjena onoga što je igrao kod Trinkija u Partizanu. 

 

možda je problem što je kod trinkijerija u partizanu uzorak cca pola sezone?

imao je i onu jednu tekmu za repku na kvalama-pripremama, valjda protiv grčke, gde je izgledao kao marcus smart. ali to je bila jedna tekma.

48 minutes ago, Kenozoik said:

 

kontam da je ovo avansno bacanje loptice u teodosićevo polje, tj da ga nije zvao i rekao, "slušaj, zajeb'o sam se u proceni, trebaš mi"

na kraju nije ni važno da li teo treba selektoru kariju ili reprezentaciji zaista. ubeđen sam da je izjava non-contact prirode i to je onda tužno & manipulatorski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam slucajno opet naleteo na onaj snimak gde Teov brat peva onu pesmu. Ono je toliko strasno da Teo mora prvo da odrzi konferenciju gde se javno izvinjava i moli za oprostaj ili nek se ogradi od brata i kaze da je to budaletina sa kojom nema veze.

 

Ej, uzimanje jednog Dude Ivkovica u usta, i to jos sada kada je covek preminuo, da bi se spustio Pesic, nema veceg dna.

 

,,Sad u grobu prevrce se Duda,

Svetislave, selektore, polizes nam muda."

 

Nemam reci stvarno.

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Redstar0356 said:

Al stavljanje Pokusevskog od 20kg koji nije gledao na tvu ozbiljnu utakmicu a kamoli igrao tamo u Nba, ispred Nemanje Bjelice je smehotresno. 

Igranje u Oklahomi je ravno Globetrotersima. 

Oni su na utakmicu od plejofa, on ima 9/5/2 na prosečnim % iz igre za 20ak minuta igre. To ti je negde i prosek Bjelice dok je bio u NBA a igrao je u ekipama slične jačine (sem Minesote jedne godine i GSWa sad kad su uzeli titulu)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Oni su na utakmicu od plejofa, on ima 9/5/2 na prosečnim % iz igre za 20ak minuta igre. To ti je negde i prosek Bjelice dok je bio u NBA a igrao je u ekipama slične jačine (sem Minesote jedne godine i GSWa sad kad su uzeli titulu)

Они су 13. на западу од 15. екипа. Поређење Бјелице бившег мвп евролиге, доказаног репрезентативца са Покушевским је велико непоштовање према Бјелици.

Edited by Bogoljub Gagic
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

Pre neki dan sam slucajno opet naleteo na onaj snimak gde Teov brat peva onu pesmu. Ono je toliko strasno da Teo mora prvo da odrzi konferenciju gde se javno izvinjava i moli za oprostaj ili nek se ogradi od brata i kaze da je to budaletina sa kojom nema veze.

 

Ej, uzimanje jednog Dude Ivkovica u usta, i to jos sada kada je covek preminuo, da bi se spustio Pesic, nema veceg dna.

 

,,Sad u grobu prevrce se Duda,

Svetislave, selektore, polizes nam muda."

 

Nemam reci stvarno.

 

 

 

Ma najbolje bi bilo da se sada svaka javna licnost izvinjava zbog izjava svojih punoletnih bliznjih... Jeste odvratno ali nije kao da je Milos to nalozio, podrzao i sta ti ja znam. Da se ogradi od brata ne mora, mozda moze privatno Pesicu. Za obican narod Milosev brat ce ostati idiot i sa i bez izvinjenja i eventualne ograde Milosa. 

 

Inace, Novak Djokovic bi samo konferencije o svom ocu drzao. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Они су 13. на западу од 15. екипа. Поређење Бјелице бившег мвп евролиге, доказаног репрезентативца са Покушевским је велико непоштовање према Бјелици.

 

Ne, nego ne treba porediti Belog koji je u NBA otišao već, da izvinete, mator i nije bio više od korisnog igrača tj. streč četvorke i Pokua koji je još uvek mlad i treba da se razvija tamo. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne, nego ne treba porediti Belog koji je u NBA otišao već, da izvinete, mator i nije bio više od korisnog igrača tj. streč četvorke i Pokua koji je još uvek mlad i treba da se razvija tamo. 

Све то стоји, али њему је тамо већ трећа сезона нема никаквог помака у односу на прву. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ma najbolje bi bilo da se sada svaka javna licnost izvinjava zbog izjava svojih punoletnih bliznjih... Jeste odvratno ali nije kao da je Milos to nalozio, podrzao i sta ti ja znam. Da se ogradi od brata ne mora, mozda moze privatno Pesicu. Za obican narod Milosev brat ce ostati idiot i sa i bez izvinjenja i eventualne ograde Milosa. 

 

Inace, Novak Djokovic bi samo konferencije o svom ocu drzao. 

 

 

Pa nesto ne izgleda kao da se privatno izvinio, ne daje te vajbove Kari.

 

Novak ne mora o ocu, kad je on i isti, onaj zlocin ispod Kalemegdana vrsi firma ciji je on vlasnik, a ne Srki. 

 

Ni Teo ne odaje utisak da je nesto preterano drugaciji od brata. Mozda nije bas toliki seljak i ne ide u tolike ekstreme, ali je na taj fazon i na tu stranu. Isto kao i Novak i Srki.

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Pa nesto ne izgleda kao da se privatno izvinio, ne daje te vajbove Kari.

 

Novak ne mora o ocu, kad je on i isti, onaj zlocin ispod Kalemegdana vrsi firma ciji je on vlasnik, a ne Srki. 

 

Ni Teo ne odaje utisak da je nesto preterano drugaciji od brata. Mozda nije bas toliki seljak i ne ide u tolike ekstreme, ali je na taj fazon i na tu stranu. Isto kao i Novak i Srki.

 

Koliki je koji sportista seljober privatno me najmanje zabole ako on za repku i za nacionalne simbole igra kako dolikuje jednom sportisti. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...