Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Odradismo ovo nekako, ali primiti 83 poena od Britanije ne može a da ne bude za brigu. Ok, ima ovde dosta likova koji reprezentaciju nikad ne bi videli da nije najveće abominacije u svetu sporta u vidu FIBA prozora, ali...

 

Ako ništa, dobili smo romansu Uinija i Rileta, to je najveća pobeda iz ove utakmice. Ruku na srce, na kraju ona Riletova Brook Lopez partija bila presudna uz ljepoticu protiv Grčke u Beogradu koja je bila jedina utakmica u ovom prozoru dostojna vrhunske košarke.

 

Sad zaboraviti na ove kvalifikacije i nadati se da će svi biti zdravi i voljni da se odazovu na leto.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Гудурић дефинитивно један од најзаслужнијих за одлазак на светско првенство. Уз Јокића био најбољи у Турској, главни у победи против Турске у Београду, вечерас одлична партија. Браво и за Јовића, Аврамовића, Митровића и остале.

  • Love 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Geronimo said:

Velika stvar da je Jovke zdrav. Nadam se potpuno, jer nam je bas potreban. Gudura im sve preduslove da ponovi partiju protiv Turske, ako je vec previse da trazim partiju protiv Partizana. Avramovic je tip koji nam je falio protiv Grcke imajuci u vidu da nas je nosio u prvoj fazi kvalifikacija, moze uzeti par akcija 1 na 5 i pogoditi tezak sut. Na visokim pozicijama imamo sve preduslove da ubacimo vise od njih (i odbranimo manje, ma ko igrao sa druge strane). Najiskrenije se nadam da je Kari video sta Petrusev moze i kako se moze smisleno koristiti. Jbt, sta ja pisem, o cemu razmisljam....... 

A stavljali ste mi smajlije... A uopste nije bilo smesno :D. Na kraju bi ovako, manje vise 😄

 

Hteo bih da napisem da ce ova Britanija biti ona Bugarska za ovu generaciju, ali sam toliko zgrozen, izmozden, smlacen (a nisam gledao period od nekoj 15tog do 30tog minuta)...

 

Kari, casno se povuci. Sam, ili nek izmisle nesto. Po onome sto sam cuo, izuzetno je znacajan za Jokicev stav prema reprezentaciji i na tome mu izuzetno hvala. Opet, kad nesto ne ide - ne ide, da ne budem grublji. 

 

Za kraj, hvala veliko svima, ali narocito herojima ovih kvalifikacija Aleksi Avramovicu i Dusanu Risticu. Da ne bi njih dvojice, uz Guduru i Jokica, ne bismo putovali u Aziju. 

 

I majmuni iz FIBA, ukinite ovo sranje od prozora. Dosta, bre, inacenja. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ako ništa, dobili smo romansu Uinija i Rileta, to je najveća pobeda iz ove utakmice. Ruku na srce, na kraju ona Riletova Brook Lopez partija bila presudna uz ljepoticu protiv Grčke u Beogradu koja je bila jedina utakmica u ovom prozoru dostojna vrhunske košarke.

 

ko ima toliko kratko pamcenje da ne zna da smo zbog rileta na prvenstvu, ne zasluzuje broadband internet

 

ko misli da je rile los, zasluzuje i vasu micica i karija i ziona u fantazi rosteru

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

Ajde sad to isto ponovi na nekom prvenstvu

 

Partija u Fenerbahceu je shodna minutazi i ulozi odnosno koliko lopte je imao u rukama. Naravno ne pruza uvek tamo takve partije cak naprotiv ali pruzi nekoliko puta u sezoni a u Srbiji na prvenstvu nece biti u prilici jer nece imati toliko lopte u rukama (Jokic i Micic faktor) da pruzi takvu partiju jer ce samo na svojoj poziciji 2/3 imati konkurenciju Bogdanovica i Nedovica na 2 pa ce uzimati minute na trojci a tu su i Kalinic i Lucic kao 3/4 igraci jer ocekujem i Bjelicu Petruseva na 4. 

 

Micic, Jovic, Avramovic

Bogdanovic, Nedovic

Guduric

Kalinic, Lucic

Bjelica, Petrusev

Jokic  Milutinov

 

Ovo je najboljih 12 sto imamo. Dal ce eventualno Bjelica ako ne uhvati formu do tad biti van 12 nije ni vazno upasce Pokusevski/Davidovac a Kari koliko voli Kuridzu ne bi me cudilo ni da ga povede opet. Nije ni vazno pozicija 4 pricam iz perspektive Guduriceve uloge i guzve na 2 i 3 sa izuzetno kvalitetnim igracima.

 

Dakle vazne meceve u reprezentaciji Bogdanovic ce da igra 30+min na 2 i ostatak Nedovic osim ako se drugi ne zapali pa bude izbalansiranija minutaza. Guduric ce imati svoju ulogu na 3 15-20minuta kapiram ali pored Jokica, Vase, Bogdanovica itd. on ce bukvalno imati ulogu spot ap sutera i samo ako je nuzno da kreira (dakle nesto slicno sto igra Dobric sada u Zvezdi) s tim da ce biti znacajan za defanzivu da cuva protivnicke bekove jer je daleko bolji od Micica, Nedovica, Bogdanovica... Osim ako se bas ne zapali il ne pogodi vecinu suteva eto njega gotovo sigurno ispod 10poena prosecno na svetskom, ako ne cak i kao 5. 6. ili cak 7. skorera po redu, sto je i prirodno kada imas toliko kvaliteta u takvoj reprezentaciji. Ne mora nista da znaci naravno kao sto rekoh ako digne jos vise formu pa iskida u plej ofu evrolife la se dokaze vise na treningu reprezentacije da zasluzuje vise minuta pa se jos zapali u igri, ali tu je bas dosta ali...

 

Ovo nije odgovor samo tebi vec ujedno svima koji su posle Partizan-Fener pisali "kace ovako da isporuci za reprezentaciju, nikad..." Jedino u nekim prozorima kao na primer danas inace bas tesko da ne kazem nikad a i zapalio se Avramovic u jednom trenutku a kasnije nije bilo ni potrebe da se arci Guduric a i bio je svakako medju boljim za 18 minuta 13 poena i 6 asistencija uz vrlo dobre procente.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Kari citao raspravu Dame Time i mene juce 😄 
Od jednom totalni zaokret i konstatacija da nam je odbrana i u minulom periodu i veceras ogroman problem, prvi put priznaje da ne kontrolisemo skok u odbrani. Jeste, i drago mi je da se to predstavlja i javno kao prioritet pred SP ali Kari brate, za to si odgovoran TI!

Cestitke svoj kosarkaskoj rulji u Srbiji na plasmanu, ipak nas jos uvek ima mnogo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Snjofko said:

Bjelica 🤣🤣🤣

 

Gde je Poku, alo, bre? 🤔🤔🤔😡🤬🤣❤️

 

Bjelica da je zdrav bio bi u 12 na evropskom nema sumnje (konkurencija Kuridza i Davidovac pa i Ristic kao treca petica a Bjelica je postao 5/4 igrac prema zadnjoj sezoni) a i ovako ako uhvati formu do kraja sezone posto bi valjda tokom Marta trebalo da krene da igra mozemo se i opkladiti da ce biti u 12 na svetskom. Kao druga opcija na 4 ili treca petica, nije ni vazno. Nema sumnje da je bolji od Ristica, Kuridze i Davidovca kao i Pokusevskog a cak i u odnosu na Petruseva donosi iskustvo i znacajno bolju odbranu ionako cemo imati poene na svim drugim pozicijama, mada ocekujem i Petruseva i Bjelicu (ukoliko bude zdrav i uhvati kakvu takvu formu) u onih 12 koje sam napisao. Ne znam sta je smesno smejati se igracu koji je igrao 71 mec 16 minuta prosecno prosle sezone i imao solidnu ulogu u sampionskom Nba timu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...