Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

11 minutes ago, quentin said:

OK, ali ipak vjerujem da će Mirotić, ako bude izvedivo, igrati za CG.  

Sta god da izabere, nek mu je sa srecom. Sjajan kosarkas i jos bolji coek.

 

Bilo je tu prozivanja prije par godina Mirotica i Danila Mitrovica oko izhave Mirotica da ga u CG nisu htjeli a sada prije neki dan je Mitrovic istupio skroz iz KSCG tako da je moguce da je Mirotic izrazio zelju da zaigra na SP za CG. Svakako da i KSS treba izviditi situaciju

Edited by Miki28
typo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Ja ovo sa Mirotićem ipak povezujem sa Crnom Gorom i njihovim istorijskim plasmanom na SP.


Dok je igrao u Chicagu je dao intervju da nikada nije odbacio zelju da igra za CG. Pre nekih recimo 3-4 god. Siguran sam da je CG u pitanju. 
Jedina ekipa za koju bi pre zaigrao Mirota je neka reprezentacija Hilandara 😄 Treba postovati to iako je meni - u bilo kom slucaju - menjanje reprezentativnog dresa onako...ne znam...bas tesko shvatljivo. Pa cak i ako je ljudina poput Mirote u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Dok je igrao u Chicagu je dao intervju da nikada nije odbacio zelju da igra za CG. Pre nekih recimo 3-4 god. Siguran sam da je CG u pitanju. 
Jedina ekipa za koju bi pre zaigrao Mirota je neka reprezentacija Hilandara 😄 Treba postovati to iako je meni - u bilo kom slucaju - menjanje reprezentativnog dresa onako...ne znam...bas tesko shvatljivo. Pa cak i ako je ljudina poput Mirote u pitanju.

 

Da se čovek zove Francisco Vasquez Garcia i da je rodom iz Almerije a hoće da igra za Crnu Goru i meni bi bilo teško shvatljivo. Ali čovek se zove Nikola Mirotić i rođen je u Podgorici.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Da se čovek zove Francisco Vasquez Garcia i da je rodom iz Almerije a hoće da igra za Crnu Goru i meni bi bilo teško shvatljivo. Ali čovek se zove Nikola Mirotić i rođen je u Podgorici.

 


Pa upravo u tome je poenta. Sto u startu nije igrao za Crnu Goru / Srbiju. 
Menjanje reprezentativnog dresa, koji god da je razlog u pitanju - pa i greska po odabiru prve opcije - mi ostavlja nekako gorak ukus u ustima. 
Da sam ja Mirota bi iskulirao - ozbiljno ti kazem. Ali se radujem za Crnogorce iz sportskih razloga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako igra za Srbiju, super, znamo sto bi igrao za nju. Ako igra za Crnu Goru isto super i isto znamo sto bi igrao za nju. Ja licno bih cak i vise voleo da zaigra za CG. Svaku njegovu odluku pozdravljam, veliki je covek. O Miroticu i Vucevicu samo najbolje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još jedan dokaz debilnosti FIBE kao organizacije, menjaju se pravila kao čarape, kako kome odgovara. 

 

Što se Mirotića tiče, on je u svakom momentu profesionalne karijere imao kvalitet da igra za CG noseću ulogu, teško mi je zamisliti da neko u CG nije hteo njega, pa se opet opredelio da igra za Španiju. To što se sad predomislio ne bi trebalo da bude validan razlog da se promeni pravilo naprasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel to ograniceno na dve reprezentacije ili mozes koliko hoces, samo mora 5 godina da prodje?

 

Ako mozes koliko hoces, stigne on jos i za nas i za CG da odigra.

 

Ja bih apelovao i na nas savez da su LeBron i Kari dostupni.

Link to comment
Share on other sites

Kako idu tacno ta pravila, jel bi mogao Mirotic da prodje da nije naturalizovan igrac, imao je on nase drzavljanstvo pre 16 godine?

 

Da uzmemo i njega i Pavla Djordjevica.

 

Micic

Bogdanovic

Djordjevic

Mirotic

Jokic

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2023 at 8:56 PM, Snjofko said:

Ako se ne plasiramo, svalilti svu krivicu na FIBA mafiju, napustiti je i osnovati novo udruzenje sa Rusijom i bratskim nam narodima Afrike i Azije. Pa kad budemo igrali finale tog novog, pravednog takmicenja u okvirima tog novog udruzenja, to ce biti mec godine.

Cenis da smo jaci od Ruja?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vlaDixXx said:

Mirotic

drzi hotel u Pirotu,mlekaru..mozda i jos nesto....

pravi kosarkasku salu,njegov je i KK Pirot

Pesic mu je preporucio Pirot,odlican je sa Miroticem,

....

 Ala ga je usrecio..... :s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

pirot je gospodsko mesto. kulturni i obrazovani ljudi

Ovo mogu da potvrdim iz prve ruke, pošto imam prilike da često boravim u Pirotu i okolini i opštim sa mnogo tamošnjih ljudi što poslovno što neformalno. 

Apsolutno drugačiji mentalitet i različit soj ljudi u odnosu na današnjeg prosečnog BeograDŽanina.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

 Ala ga je usrecio..... :s_d:

 

Klinac mi je skoro igrao u Pirotu, potpuno je oduševljen uslovima, salom i mestom uopšte i kako je sve tamo skockano.

Kaže, citiram "mnogo lepo mesto za život".

Ja bio šokiran kad sam to čuo jer nikad nisam bio tamo i snobovski tupavo pretpostavljao da je Pirot just another hole in the ground.

Međutim, istina je da je tamo super, a znam kakav je moj mali kritičar kad su u pitanju "nekakve 'zabiti' van Beograda".

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geronimo said:

Offujem, ali svaki put kad smo igrali u Pirotu (pre milion godina), glavna stvar je bio sladoled-kugla od 10din. Kad se omatorelo, atrakcija je postala pica sa cvarcima i jos stosta za klopati, gurmanluk na nivou.

Sad je navodno 30 din

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Snjofko said:

Nikad nisam bio u Pirotu i ne znam nikog osim Pesica, sto je dovoljno da se vidi kakva su gospoda u pitanju.

 

pešić jeste gospodin. druge stavke su kod njega problematične.

mada nisam imao na umu pešića kada sam pisao svoj stav.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Урош19 said:

Sad je navodno 30 din

Dvadeset bila letos. U dve, meni najjače poslastičarnice u gradu.

 

U fensi kafićima je 30-50. Srneća ledja tipa 80, Kinder torta oko 100.

Limunada 3 dl 120.

 

Mada sam ja cep'o lubenice uglavnom 😉

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Kad bi Pešić bio nekakav lakmus papir, misao da su Piroćanci gospoda bi mi poslednja pala na pamet, ako ikad. 

 

a vidi, kari jeste gospodin, da ne prelazim sad na ličnije primere.

on ima neke druge situacije ali gospodin, jeste.

 

znate li vi uopšte šta je gospodin? to nije dobar čovek, jer niko od nas i nije, but I digress.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...