Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 hours ago, Darko said:

Pitam se kako li bi ti odregovao ako stranac ikada nastupi za našu repku.

Ne bih gledao naravno. 

 

Ako ima nase korene, moze da igra

 

Moze ako recimo zivi 5,6 godina  uz naravno obavezno da poznaje nas jezik. 

 

Koji mladi igrac u doglednoj budućnosti, moze igrati u blizancima i fudbalu i u kosarci... 

Neminovno ce Par i Zvezda dovoditi recimo Rudana, Brankovica, Bozica ili nekog drugog.. 

 

Nemanja Vidic je sve objasnio vcrs, celokupnu situaciju u svim ekipnim  sportovima

On je bio kapiten Zvezde sa 19(slovima devetnaest godina)

Mi nemamo po 5 profesionalaca u fudbalu i u kosarci

 

Evo primer, napredovanja u rukometu, cim nema novca, odmah izlaze mladi igraci, ali odmah...

U rukometu sada imamo najtalentovanije igrace u Evropi

 

Tako da gde udje veliki novac, tu propadamo u sportu, dovode se milionski igraci  stranci, izroseni  kao i istroseni nasi igraci

Svima njima je vrhunac da igraju u Czv ili Partizanu

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vlaDixXx said:

Ne bih gledao naravno. 

 

Ja bih gledao uvek.

 

2 minutes ago, vlaDixXx said:

Mi nemamo po 5 profesionalaca u fudbalu i u kosarci

 

Ajde pojasni malo ovo, konkretno za košarku naravno.

 

 

 

2 minutes ago, vlaDixXx said:

Evo primer, napredovanja u rukometu, cim nema novca, odmah izlaze mladi igraci, ali odmah...

U rukometu sada imamo najtalentovanije igrace u Evropi

 

U rukometu nema novca decenijama. U svim jačim klubovima je gotovo zanemarljiv broj stranaca. Čak do te mere da u većini ekipa ni nema.

Mladi igrači dobijaju priliku da igraju vrlo rano, recimo u klubu sa kojim sa povezan, druga liga, igraju kadetski reprezentativci. Jeste druga liga, ali opet igraju seniorsku ligu i imaju dobre minute.

 

I šta nam je to donelo? Mi smo talentovanih igrača uvek imali, uvek je bilo igrača koji dodju do vrhunskih klubova, ali je u proseku to bilo tek osrednje.

Potpuno isto je i sada. Prošle godine su juniori uzeli bronzu, kadeti ispali u grupi i završili 11. ili tako nešto.

 

Sa druge strane, recimo Španija u košarci, koja u 4 najjača kluba ima ukupno 5 Španaca, već decenijama, ne prestaje da uzima medalje.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vlaDixXx said:

On je bio kapiten Zvezde sa 19(slovima devetnaest godina)

 

Zar nisi skoro komentarisao Belgiju i Rusiju kao razvojne lige, odnosno koristio cinjenicu da tamo igraju mladi igraci da bi poentirao kako su potlaceni od strane fudbalskog trzista?

 

Vidicev primer je naravno nikakav argument u ovoj diskusiji. Nakon Vidica si imao Jovetica, koji je bio kapiten sa 17, imao Vanju Marinkovica, Luku Mitrovica koji su kao izrazito mladi igraci nosili kapitensku traku. Imas i primere Milenkovica, Pavlovica, Erakovica koji su na vrlo osetljivoj poziciji bili starteri (i jako bitni igraci) kao tinejdzeri.

 

Vidic veceras nije nista objasnio na tu temu koju sada potenciras, izneo je jako lepo neki plan i program koji je zamislio, a ta anegdota o kapitenskoj traci je verovatno najnebitnija od svih stvari koje je pricao.

 

Stoji da je generalno dobro za reprezentativni fudbal da se mladim igracima daje sansa (zaboravio sam podatak, ali Srbija se uopste ne kotira lose po tom pitanju u Evropi), ali Partizan i Zvezda imaju veliki imperativ rezultata u Evropi, odnosno ulaska u grupne faze takmicenja zbog finansijske sigurnosti i likvidnosti. To je jednostavno realnost kompetitivnog sporta, negde je to vrlo izrazeno, kao u fudbalu, negde manje... buduci da smo na kosarkaskom topiku, u kosarci je to takodje vrlo izrazeno, klubovi koji igraju Evroligu nisu u situaciji da imaju dugorocne planove sa mladjim igracima, odnosno da rizikuju trenutni rezultat zarad dugorocnog. Kada bi se sama klima u kojoj klubovi obitavaju promenila, apsolutno bi se promenila i ta stavka u celom procesu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/srbija-iz-drugog-sesira-ceka-zreb-za-mundobasket-ne-moze-u-okinavu/445331

Ako sve ostane kao sto bi trebalo i ako je procedura pri zrebu ista kao 2019 igramo u prvoj fazi sa ekipama iz sesira 3, 6 i 7. 

 

ŠEŠIR 1: Filipini, Španija, SAD, Australija.

ŠEŠIR 2: Francuska, SRBIJA, Slovenija, Litvanija.

ŠEŠIR 3: Grčka, Italija, Nemačka, Brazil.

ŠEŠIR 4: Kanada, Venecuela, Crna Gora, Portoriko.

ŠEŠIR 5: Iran, Dominikanska Republika, Finska, Novi Zeland.

ŠEŠIR 6: Kina, Letonija, Meksiko, Gruzija.

ŠEŠIR 7: Jordan, Japan, Angola. Obala Slonovače.

ŠEŠIR 8: Liban, Egipat, Južni Sudan, Zelenortska Ostrva.

Idealna grupa verovatno Brazil, Kina i Obala Slonovace. 
Najgora moguca svaka kombinacija sa Grckom i Letonijom. Doduse ako dobijemo Grcku ili Italiju iz sesira 2, ne mozemo automatski Letoniju iz 6. jer samo 2 evropske reprezentacije mogu igrati u prvoj fazi u istoj grupi.

Ne mozemo igrati sa Japanom jer je Japan vec izabrao Sloveniju iz naseg sesira.
Ako smem da izaberem nesto pre zreba je da se ne ukrstavamo sa grupom SAD u drugoj fazi jer bi to znacilo imperativ od 4 pobeda bez poraza ako Ameri dobiju sve.

Daj zabare za start.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam procitao pravila na FIBA sajtu @uini - ja sam to pobrkao, izvini.

Slovenci igraju u jednoj od dve (!) grupe u Japanu (a ne nuzno u grupi sa reprezentacijom Japana) a Ameri na Filipinima u jednoj od filipinskih grupa - ne bira niko nikoga nego je jednostavno definisano gde igraju SAD, Slovenija i Kanada (Indonezija) - tj. lokacija a ne domacin..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikola Jovic 26/10/4 u porazu 127-125 protiv SBLa uz 50% suta (3/5 za 3) - 42min.

U jedno 10ak napada nakon preuzimanju niko nije mogao od protivnickih bekova da ga slomi i poentira preko njega (i poludistanca i pokusaj ulaza). Prilicno iznenadjujuce koliko dobro prati bekove nakon preuzimanja (barem na tom nivou).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Nikola Jovic 26/10/4 u porazu 127-125 protiv SBLa uz 50% suta (3/5 za 3) - 42min.

U jedno 10ak napada nakon preuzimanju niko nije mogao od protivnickih bekova da ga slomi i poentira preko njega (i poludistanca i pokusaj ulaza). Prilicno iznenadjujuce koliko dobro prati bekove nakon preuzimanja (barem na tom nivou).

Nije neko iznenadjujuce ako si ga gledao u Megi, tamo je maltene igrao beka.

 

Ili sam ja barem takav utisak stekao... u svakom slucaju secam se da je imao puno loptu u posedu (stats padding ali i to mu je nesto dobro donelo). Agilan je on dosta, a prejak je za bekove. Ne znam kako je preko bare, ali verujem da mu ta osobina i to iskustvo koristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2023 at 7:50 AM, Problem sa licnim greskama said:

Nikola Jovic 26/10/4 u porazu 127-125 protiv SBLa uz 50% suta (3/5 za 3) - 42min.

U jedno 10ak napada nakon preuzimanju niko nije mogao od protivnickih bekova da ga slomi i poentira preko njega (i poludistanca i pokusaj ulaza). Prilicno iznenadjujuce koliko dobro prati bekove nakon preuzimanja (barem na tom nivou).

Treba neki visoki ko će da ih preuzima, bušni smo na spoljnih pozicijama. Gde si gledao?

Link to comment
Share on other sites

Uskokovic 1999,ima vec 23 godine ulazi u 24 

ima 5p prosek

 

Jedini mladi igrac (bek) koji igra je Djurisic 2004 u Abi

 

Iduce godine mozda Topic ili MIlijasevic

 

Kondic 2001 iz Igokea,ima nas pasos,kad napuni 21 moze igrati za nas

pozivan je BIH(seniore),ali moze preci kao recimo Matkovic...

Isto bi mogli mozda sa Zivanovicem iz Mornara

(oni su mladji,a imaju slican prosek poena kao Uskok)

 

Bolje uzimati nasu decu iz regiona,nego naturalizacija amerikanaca

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://direktno.rs/sport/kosarka/462995/pesic-kalinic-jokic-bogdanovic-reprezentacija-micic.html
Izvor je smesan ali cisto da bude postavljeno da se Kari napada zestoko 3 meseca pred okup selekcije.

Licno sam prilicno ubedjen da necemo gledati Jokica (ako odu daleko u PO) i Micica (zbog odlaska preko), za Kalinica mi se cini da je izostanak moguc, za Bogdanovica mi zvuci nerealno jer prilicno euforicno prati cak i ove FIBA kvalifikacije.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...