Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Za Pokua definitivno niko nema pojma, tako da ćemo morati da proverimo pa da vidimo. Možda bude bolje nego što mislimo, možda mnogo gore. Nema se na osnovu čega zaključiti kako bi izgledao u seniorskoj FIBA košarci, još on toliko specifičan do bola.

 

U svakom slučaju, opcije se šire, imamo izbora, dolaze Poku i Jović, dobili smo Petruševa, trenutno delujemo daleko od Jagodića Kuridža medju 12 i nadam se da će tako ostati.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

U vezi Karijeve mitske i x-puta ponavljane gluposti da smo "apsolutni rekorderi" u vezi pozvanih igraca u ovom ciklusu.

 

copyright Mozzart:
Selektor je i na završnoj konferenciji istakao da "kontinuitet ne postoji kada se koristi 40 igrača", što je apsolutno tačno. Nismo rekorderi, ali sa 33 igrača koji su upisali makar jedan minut nalazimo se među selekcijama koje su koristile najviše resursa tokom ovih 12 utakmica (Slovenija 30, Turska 31, Italija 32, Srbija 33, Španija 34, Francuska i Litvanija po 35, Grčka 39).

 

Te lazne konstatacije u vezi apsolutnih rekorda, ovih ili onih, me podsecaju na Vucica i ubedljivo najbrze rastuci GDP u evropi.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

Bjelica je long gone, treba dati to mesto Pokusevskom i/ili Jovicu.

 

Ako bi isla sva trojica - Nedovic/Guduric/Bogdanovic - mislim da bi Marinkovic tu bio visak i da je bolje da imamo Avramovica kao backup na PG. Sutera imamo dovoljno, radije bih jos jednog ball-handler-a koji ima dugacke ruke i pegla dobru odbranu.

 

1: Micic

1/2: Nedovic/Guduric/Avramovic

2/3: Bogdanovic

3/4: Kalinic/Lucic

4: Pokuševski/Jovic

4/5: Petrusev

5: Jokic/Milutinov

Ko bre pegla dobru odbranu 🧐

Link to comment
Share on other sites

Jedna od ideja ex selektora aka Nacionalea koja se po defaultu dobro pokazala praktično za sve vreme njegovog selektorovanja, je igranje sa dva pleja u svakoj petorci. Što je, jelte, u načelu  garantovalo nesto više kreativnosti i veću kretnju lopte.

Mislim da je ideja ići samo sa Vasom kao jedinom klasičnom 1 potpuno suluda i deprecated.

 

Užasno smo se mučili u tom segmentu na prošlom Ep, o kvalama da ne pričam.

Tom logikom od iznsd, Vasa bi trebalo da bude podržan od tipa Jovića i Jareta ( ne svi u istoj 5). 

I plus imaš  Jos 3 dobra ballhendlera u Nedovicu, Guduri i Bogiju.

Kalina - Luča na 3 i par min na 4

Poku/ Bjelica na 4

Petrušev na 4/5

I Jokić i Nikolica na 5.

I zakrpljeni smo koliko-toliko u difensu ima dosta kreative i solidno šuta.

 

To  u idealnoj -niko nije povredjen- situaciji.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kenozoik said:

 

Mislim da je ideja ići samo sa Vasom kao jedinom klasičnom 1 potpuno suluda i deprecated.

 

Užasno smo se mučili u tom segmentu na prošlom Ep, o kvalama da ne pričam.

Paradoksalno, mislim da je to upravo zbog ta dva pleja. Plej Vasa i "plej" Jokić.

 

Kao što je neko već pomenuo, i ja sam bliži ideji da utakmice počinjemo možda čak i sa dvojicom od Bogdan/Gudura/Nedovic na 1 i 2, a da Vasa bude vođa druge postave. Nešto što se pokušalo sa Gudurićem na ovom EP.

 

I tu Vasa može kako meč ide sasvim fine minute nakupiti i imati jako bitnu ulogu, nadam se da mu ne bi udarilo na ego jer mi često deluje kao igrač koji zahteva potpunu slobodu da bi se istakao(a to sa Bogdanom i Jokićem jbg ne može), te da mu kasnije to psihološki utiče i na odbranu.

 

 

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kenozoik said:

Jedna od ideja ex selektora aka Nacionalea koja se po defaultu dobro pokazala praktično za sve vreme njegovog selektorovanja, je igranje sa dva pleja u svakoj petorci. Što je, jelte, u načelu  garantovalo nesto više kreativnosti i veću kretnju lopte.

Mislim da je ideja ići samo sa Vasom kao jedinom klasičnom 1 potpuno suluda i deprecated.

 

Užasno smo se mučili u tom segmentu na prošlom Ep, o kvalama da ne pričam.

Tom logikom od iznsd, Vasa bi trebalo da bude podržan od tipa Jovića i Jareta ( ne svi u istoj 5). 

I plus imaš  Jos 3 dobra ballhendlera u Nedovicu, Guduri i Bogiju.

Kalina - Luča na 3 i par min na 4

Poku/ Bjelica na 4

Petrušev na 4/5

I Jokić i Nikolica na 5.

I zakrpljeni smo koliko-toliko u difensu ima dosta kreative i solidno šuta.

 

To  u idealnoj -niko nije povredjen- situaciji.

 

Avramovic>Jare

4 minutes ago, Drug Crni said:

Ae u dvaes marki da ce bar jedan od dvojca Poku-Jovic da otkaze i da ce Jagoda-Kuridza biti u 12

Dobili smo i Petruseva ove sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Snjofko said:

Avramovic>Jare

Pa kakve to veze ima i da jeste?

Govorimo o igraču objektivno 11 ili  12, sa minimalnom minutažom i/ili sa jasno definisanom (ograničenom) ulogom.

Za takvu ulogu, nemerljivo je bolje da imaš Jareta ili Marinkovica nego Aleksu.

 

Evo, na primer, ja bih ne trepnuvši uvek birao Tea ispred Nedovića, iako je ovaj drugi u ovom trenutku sigurno bolji overall igrac. 

Teo zna da pobeđuje i zna da igra za repku. A uz to je milion puta inteligentniji igrač, a takvih nije nikad previše.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Drug Crni said:

Jesmo...eto taman da i njega dodam: Petrus i MJK ce pre biti na Filipinima nego ovaj dvojac iz NBA.


Opklada je okej, ali i nije bas nesto spektakularna.
Obojica su trentuno povredjena a cisto igracki bi bilo suludo na toj poziciji voditi dvojice decaka bez ikakvih ozbiljnih utakmica u zivotu. Tu se namece cak i MJK sam po sebi. Petrusev igracki zasluzuje poziv sigurno ispred Jovica, i to je za reci.

Link to comment
Share on other sites

Nisi ozbiljan.

Avram sada u kvalama ima ulogu prvog / drugog ili trećeg najvažnijeg skorera. 

Što svakako ne bi bilo sa Bogijem, Micicem i ostalima.

A tada Aleksa nema šta mnogo da da, jer je igrač koji traži vreme i prostor.

Jaramaz, Marinkovic tip igrača je svakako zahvalniji za tu ulogu jedanaestog, jer mu je zadatak samo da pegla difens i eventualno šutne kad je sam kao duh.

@Snjofko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

Paradoksalno, mislim da je to upravo zbog ta dva pleja. Plej Vasa i "plej" Jokić.

 

Kao što je neko već pomenuo, i ja sam bliži ideji da utakmice počinjemo možda čak i sa dvojicom od Bogdan/Gudura/Nedovic na 1 i 2, a da Vasa bude vođa druge postave. Nešto što se pokušalo sa Gudurićem na ovom EP.

 

I tu Vasa može kako meč ide sasvim fine minute nakupiti i imati jako bitnu ulogu, nadam se da mu ne bi udarilo na ego jer mi često deluje kao igrač koji zahteva potpunu slobodu da bi se istakao(a to sa Bogdanom i Jokićem jbg ne može), te da mu kasnije to psihološki utiče i na odbranu.

 

 

Bold 1: shvatam sta hoces da kažeš, na selektoru je upakuje igrače da funkcionišu sa Jokicem maksimalno dobro. Ovde govorimo o klasičnim plejevima kao ballhandlerima i ljudima koji imaju pregled igre i ideju. Potpuno je nevažno da li Vasa Teo ili Ilija Djokovic sa Jokicem u pet.

 

Bold 2: ja ne mislim da bi to u praksi izgledalo mnogo mocno da igraš bez klasičnog pleja,koliko god to izgledalo nekome u mašti. 

Zapravo, uveren sam da bismo delovali pogubljeno i totalno neorganizovano. 

Pogledaj  na šta liče Hrvati i slicni bas zbog nedostatka pleja.

Link to comment
Share on other sites

Овде се о Васи прича као да се ради о Аврамовићу а не једном од најбољих играча евролиге претходне 3-4 године. Треба наћи решење како би се то игра пренела и у репрезентацију а не играти без правог плеја.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sinoc nije bilo bas prijatno za gledanje, ali bitno je da smo se kvalifikovali jer je posle prve faze situacija bila vrlo nezgodna. Maltene svaka naredna utakmica nam je bila do or die i uspeli smo da dobijemo naredne 4, koje su se manje vise sve svele na jednu loptu. Tako da mogli smo mi da propustimo ovo SP bez problema.

Avramovic uvek ispostuje u ovim prozorima. Ne znam koja bi njegova uloga bila u standardnoj reprezentaciji i koliko tu ima smisla, ali svojerucno nam je doneo par pobeda u ovim mucnim utakmicama prethodnih godina i hvala mu. Hvala i svima koji se odazivaju. Nije ih sve lako gledati, ali dosta njih se stalno odaziva iako znaju da nemaju sanse da odu na prvenstvo. Jeste da je njima ovo mozda i jedina sansa da igraju za reprezentaciju, ali opet izdvajaju svoje vreme u sred sezone i dolaze iz stranih zemalja da pomognu koliko mogu. 

Juce se (jos jednom) videlo i malo je porazavajuce koliko nasih igraca je ispodprosecno u 1 na 1 odbrani. Kod nekih su lose predispozicije, a kod nekih ocajna anticipacija, citanje igre i svest o prostoru. Kod brata Rileta i jedno i drugo. Ne znam da li smem da kazem da britanski bekovi i generalno britanska igra izgleda i modernije od nase. Bekovi im imaju pristojan prvi korak, zavrsavanje na obrucu i solidan skok sut. Naravno ima i toga da ova nasa reprezentacija upravo zbog te ocajne defanzive svakog napravi boljim nego sto jeste, ali momci imaju neke fundamente. 

Sastav sa proslog prvenstva je dobar, samo treba da se nadogradi sad. Pre svega ispadaju MJK i Deda i upadaju Petrusev i nadam se Pokusevski. Za mene Jovic pre Jaramaza. Nazalost Kari mi izgleda kao lik koji ce da vodi 3 centra, sto bi onda znacilo da jedan niski mora da ispadne na ustrb Bogdana. A to bi verovatno bio Nedovic. Vanja je imao dobro prvenstvo i igra pristojnu sezonu u EL, i donosi taj neki balans. Realno je profil igraca kakav nam treba iako nije vrhunski defanzivac. Ne bih ja Bjelicu jos otpisivao iako jeste ogromno pitanje kako ce izgledati. Zanima me dosta da li ce ga Itoudis koristiti i na 5, posto mu je u NBA to vise odgovaralo, a u FIBA kosarci na 4 je bio skandalozno los.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

A zasto ne igrati sa Vasom na poziciji 2? Mislim da par Avramovic - Micic moze da bude bas zajeban spolja i kao da su stvoreni da igraju sa Jokicem u toj kombinaciji.

Kako su stvoreni kada su obojica dominantni igrači na lopti? Kada nemaju loptu u svojim rukama manje-više su beskorisni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Kako su stvoreni kada su obojica dominantni igrači na lopti? Kada nemaju loptu u svojim rukama manje-više su beskorisni.

 

i larkin-micic je takav kombo, samo sto je larkin, za razliku od avramovica, ozbiljan igrac.

 

meni licno sve kombine sa vasom [bogdan, jovic, nedovic, gudura, jaramaz, marinkovic] izgledaju smislenije od vasa-avram dueta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Kako su stvoreni kada su obojica dominantni igrači na lopti? Kada nemaju loptu u svojim rukama manje-više su beskorisni.


Pored Nedovica su jedini koji su sposobni da utrcavaju u prostor kada je Jokic na visokom ili niskom postu, nesto sto je na minulom prvenstvu jedino radio Davidovac. Brzi su i eksplozivni na prvom koraku. Vasa zna da igra off ball, Ataman cesto podeljuje uloge playa po cetvrtinama, pa Larkin predvodi u drugoj itd. Mislim da bi to savrseno izgledalo. 

Link to comment
Share on other sites

Avramovic treci plej u Partizanu....

zasluzuje bolje svakako,

najbolji strelac Italijanske lige i drugi strelac spanske lige

inace istice mu ugovor na kraju sezone

ali mora da igra vise

 

Ljudima je bolji treci plej domace ekipe od Micica.Nedovica,Jaramaza

ozbiljnih EL igraca

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...