Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Mislim da je Kari citao raspravu Dame Time i mene juce 😄 
Od jednom totalni zaokret i konstatacija da nam je odbrana i u minulom periodu i veceras ogroman problem, prvi put priznaje da ne kontrolisemo skok u odbrani. Jeste, i drago mi je da se to predstavlja i javno kao prioritet pred SP ali Kari brate, za to si odgovoran TI!

Cestitke svoj kosarkaskoj rulji u Srbiji na plasmanu, ipak nas jos uvek ima mnogo.

 

Za ovo je zapravo najmanje odgovoran, imajući u vidu kakve igrače ima na raspolaganju. Kada nas je Argentina rastavila na SP 2019. selektor je bio Đorđević, kada nas je rastavila Italija u kvalifikacijama za OI selektor je bio Kokoškov. Ako tome dodamo i Italiju na EP, na te tri utakmice smo primali 97.7 poena prosečno... Možemo mi selektore menjati do sutra, problem koji imamo u odbrani se time neće rešiti.

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Bjelica da je zdrav bio bi u 12 na evropskom nema sumnje (konkurencija Kuridza i Davidovac pa i Ristic kao treca petica a Bjelica je postao 5/4 igrac prema zadnjoj sezoni) a i ovako ako uhvati formu do kraja sezone posto bi valjda tokom Marta trebalo da krene da igra mozemo se i opkladiti da ce biti u 12 na svetskom. Kao druga opcija na 4 ili treca petica, nije ni vazno. Nema sumnje da je bolji od Ristica, Kuridze i Davidovca kao i Pokusevskog a cak i u odnosu na Petruseva donosi iskustvo i znacajno bolju odbranu ionako cemo imati poene na svim drugim pozicijama, mada ocekujem i Petruseva i Bjelicu (ukoliko bude zdrav i uhvati kakvu takvu formu) u onih 12 koje sam napisao. Ne znam sta je smesno smejati se igracu koji je igrao 71 mec 16 minuta prosecno prosle sezone i imao solidnu ulogu u sampionskom Nba timu.

Bjelica se jos 2019. raspao igrajuci u reprezentaciji, raspad je nastavio u svim kvalifikacionim mecevima, a sada godinu dana ne igra i ima 80 godina. Mislim, ako uhvati formu, svaka cast. Samo ono, nece.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih zvao na siri spisak

 

Micic, (Teo), Avramovic, Jovic

Bogdanovic, Nedovic, Guduric

Kalinic, Lucic, Djurisic

Petrusev, Pokusevski, Jovic

Jokic, Milutinov

 

I nikog drugog, po cenu da u slucaju povreda i otkaza idemo sa 11 igraca kao Britanija danas. Ili manje. 😁

16 minutes ago, Guru said:

 

Za ovo je zapravo najmanje odgovoran, imajući u vidu kakve igrače ima na raspolaganju. Kada nas je Argentina rastavila na SP 2019. selektor je bio Đorđević, kada nas je rastavila Italija u kvalifikacijama za OI selektor je bio Kokoškov. Ako tome dodamo i Italiju na EP, na te tri utakmice smo primali 97.7 poena prosečno... Možemo mi selektore menjati do sutra, problem koji imamo u odbrani se time neće rešiti.

 

Pa mi moramo da prihvatimo da od odbrane nema nista i da gledamo da budemo sto je moguce vise napadacki potentni 😁

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Guru said:

 

Za ovo je zapravo najmanje odgovoran, imajući u vidu kakve igrače ima na raspolaganju. Kada nas je Argentina rastavila na SP 2019. selektor je bio Đorđević, kada nas je rastavila Italija u kvalifikacijama za OI selektor je bio Kokoškov. Ako tome dodamo i Italiju na EP, na te tri utakmice smo primali 97.7 poena prosečno... Možemo mi selektore menjati do sutra, problem koji imamo u odbrani se time neće rešiti.

 


Znaci selektor nije odgovoran da postavlja postulate odbrane? Ko prica o Argentini 2019. i Italiji 2021. Pricamo o njegovom mandatu i ovom ciklusu i nadolazecem SP u Indoneziji. 

Po toj logici bolje i da ne odemo. 
 

Kada je Sale poceo 2014. da igra icing ka aut liniji na protivnickim playom je javnost redjala uvrede na njegov racun dok se nije ispostavilo da od 2015. do 2017. taj postulat nije doveo do toga da igramo gotovo najbolju odbranu na svetu. Lako je reci "Vasa ne zna braniti pik", to mogu i ja i obrazlozio sam juce svoje misljenje u vezi toga. Ali treba naci preventivno odbranu koja odgovara i nasoj filozofiji i protivnickim ekipama. Da je to lako bismo svi bili selektori. Naravno da je on odgovoran da to promeni. 
 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je laž, svi znamo da mene najviše voliš. 😛 

 

Neka ti bude... 🙂

 

Samo htedoh reci da je dosta ljudi pisalo takve komentare i da nije realno da tako igra i u reprezentaciji, narocito ne ukoliko odemo kompletni na svetsko.

 

1 minute ago, Snjofko said:

Bjelica se jos 2019. raspao igrajuci u reprezentaciji, raspad je nastavio u svim kvalifikacionim mecevima, a sada godinu dana ne igra i ima 80 godina. Mislim, ako uhvati formu, svaka cast. Samo ono, nece.

 

Godine su samo broj (donekle naravno) i to nije validan argument, ima drugih argumemata ali ne i godine. Teo ima 35 pa igra vrlo dobro u Evroligi i dalje i jasno je da bi vise doneo reprezentaciji od Jaramaza, Belineli sa 36 takodje znacajnu ulogu u Virtusu, Buboa iz Efesa 35 godina odlican igrac za Evroligu i dalje, Delfino je sad igrao za Argentinu sa 40 godina, Skola je igrao do 40te, Spanulis do 38e... Znaci pricamo o igracima koji su i u tim godinama doprinosili ili doprinose trenutno a ne o Udonis Haslem grejanju klupe. Da ne preterujem bas sa Lebronom koji i u tim godinama pravi znacajnu razliku.

 

Ponovicu, Bjelica je godinu dana mladji od ovog trenutka (zapravo pre oko 9 meseci) odigrao 71 mec u sezoni, 16 minuta prosecno i imao znacajnu ulogu u sampionskom Nba timu. Pritom ima 34 godine a ne 80 kako si napisao i mladji je od svih nabrojanih iznad.

 

Nisam mislio da ima ne znam kakvu ulogu vec da bude treci petica ili bek ap cetvorka s obzirom da su na evropskom na tim pozicijama bili Ristic, Kuridza i Davidovac a nesumnjivo je i dalje bolji igrac od sve trojice ukoliko pocne da igra ovog meseca kao sto se prica i uhvati kakvu takvu formu do kraja sezone koja ce trajati 3ipo meseca za njega plus da bude zdrav i spreman na leto a svakako ce u tom slucaju uci na siri spisak. Sto se tice 12 dobro tu je iskocio i Petrusev i mozda Pokusevski kao konkurencija, ne znam kad se vraca iz povrede. Al kao sto rekoh odbrana i iskustvo su na Bjelicinoj strani od sve trojice a pritom mislim da ce biti mesta za cak dvojicu plus sigurno ide jedan od Bjelica/Petrusev (ako ne i obojica) jer ti treba jedan kombo 4/5 ukoliko se daleko bilo Jokic i Milutinov povrede ili pak rano udju sa problem sa faulovima na nekom mecu pa moras imati trecu opciju koja svakako nije Ristic, uz duzno postovanje momku.

 

Opkladimo se onda uz kvout i izvinjenje ko je bio u pravu. Dakle konkretno Bjelica u 12 da ili ne. Zapisacu onda, pa ti javljam kad bude spisak na leto sve i da ne budem u pravu necu zaboraviti.

 

P.s. pod uslovom naravno da zaigra ovaj zadnji deo sezone i da bude zdrav na leto, ukoliko se ne desi jedno od ta dva onda nikom nista, moze?

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Znaci selektor nije odgovoran da postavlja postulate odbrane? Ko prica o Argentini 2019. i Italiji 2021. Pricamo o njegovom mandatu i ovom ciklusu i nadolazecem SP u Indoneziji. 

Po toj logici bolje i da ne odemo. 
 

Kada je Sale poceo 2014. da igra icing ka aut liniji na protivnickim playom je javnost redjala uvrede na njegov racun dok se nije ispostavilo da od 2015. do 2017. taj postulat nije doveo do toga da igramo gotovo najbolju odbranu na svetu. Lako je reci "Vasa ne zna braniti pik", to mogu i ja i obrazlozio sam juce svoje misljenje u vezi toga. Ali treba naci preventivno odbranu koja odgovara i nasoj filozofiji i protivnickim ekipama. Da je to lako bismo svi bili selektori. Naravno da je on odgovoran da to promeni. 
 

 

Selektor može da se slika sa defanzivnim postulatima, ako na raspolaganju nema kvalitetne defanzivce koji će to i da sprovedu u delo. Ako kod tri različita selektora u odlučujućim utakmicama primamo redom 97, 102 i 94 poena, onda možda ipak nije do selektora, nego do igrača.

 

Za sve je potreban adekvatan personnel, mi imamo nekoliko zaista izvanredno talentovanih napadača, al' vrlo malo two-way igrača i high level defanzivaca koji prave razliku na toj strani terena, a kada je to slučaj, teško je očekivati dobru odbranu kakav god sistem bio. Na stranu to što je za postavljanje sistema neophodno vreme i kontinuitet, a danas reprezentativne pripreme sve kraće, a rosteri sve podložniji promenama.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

Selektor može da se slika sa defanzivnim postulatima, ako na raspolaganju nema kvalitetne defanzivce koji će to i da sprovedu u delo. Ako kod tri različita selektora u odlučujućim utakmicama primamo redom 97, 102 i 94 poena, onda možda ipak nije do selektora, nego do igrača.

 

Za sve je potreban adekvatan personnel, mi imamo nekoliko zaista izvanredno talentovanih napadača, al' vrlo malo two-way igrača i high level defanzivaca koji prave razliku na toj strani terena, a kada je to slučaj, teško je očekivati dobru odbranu kakav god sistem bio. Na stranu to što je za postavljanje sistema neophodno vreme i kontinuitet, a danas reprezentativne pripreme sve kraće, a rosteri sve podložniji promenama.

 


Okej, postujem misljenje. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Neka ti bude... 🙂

 

Samo htedoh reci da je dosta ljudi pisalo takve komentare i da nije realno da tako igra i u reprezentaciji, narocito ne ukoliko odemo kompletni na svetsko.

 

 

Godine su samo broj (donekle naravno) i to nije validan argument, ima drugih argumemata ali ne i godine. Teo ima 35 pa igra vrlo dobro u Evroligi i dalje i jasno je da bi vise doneo reprezentaciji od Jaramaza, Belineli sa 36 takodje znacajnu ulogu u Virtusu, Buboa iz Efesa 35 godina odlican igrac za Evroligu i dalje, Delfino je sad igrao za Argentinu sa 40 godina, Skola je igrao do 40te, Spanulis do 38e... Znaci pricamo o igracima koji su i u tim godinama doprinosili ili doprinose trenutno a ne o Udonis Haslem grejanju klupe. Da ne preterujem bas sa Lebronom koji i u tim godinama pravi znacajnu razliku.

 

Ponovicu, Bjelica je godinu dana mladji od ovog trenutka (zapravo pre oko 9 meseci) odigrao 71 mec u sezoni, 16 minuta prosecno i imao znacajnu ulogu u sampionskom Nba timu. Pritom ima 34 godine a ne 80 kako si napisao i mladji je od svih nabrojanih iznad.

 

Nisam mislio da ima ne znam kakvu ulogu vec da bude treci petica ili bek ap cetvorka s obzirom da su na evropskom na tim pozicijama bili Ristic, Kuridza i Davidovac a nesumnjivo je i dalje bolji igrac od sve trojice ukoliko pocne da igra ovog meseca kao sto se prica i uhvati kakvu takvu formu do kraja sezone koja ce trajati 3ipo meseca za njega plus da bude zdrav i spreman na leto a svakako ce u tom slucaju uci na siri spisak. Sto se tice 12 dobro tu je iskocio i Petrusev i mozda Pokusevski kao konkurencija, ne znam kad se vraca iz povrede. Al kao sto rekoh odbrana i iskustvo su na Bjelicinoj strani od sve trojice a pritom mislim da ce biti mesta za cak dvojicu plus sigurno ide jedan od Bjelica/Petrusev (ako ne i obojica) jer ti treba jedan kombo 4/5 ukoliko se daleko bilo Jokic i Milutinov povrede ili pak rano udju sa problem sa faulovima na nekom mecu pa moras imati trecu opciju koja svakako nije Ristic, uz duzno postovanje momku.

 

Opkladimo se onda uz kvout i izvinjenje ko je bio u pravu. Dakle konkretno Bjelica u 12 da ili ne. Zapisacu onda, pa ti javljam kad bude spisak na leto sve i da ne budem u pravu necu zaboraviti.

 

P.s. pod uslovom naravno da zaigra ovaj zadnji deo sezone i da bude zdrav na leto, ukoliko se ne desi jedno od ta dva onda nikom nista, moze?

 

 

 

 

Ne moze jer taj uslov je bas razlog sto mi je smesno da ubacujes Bjelicu. Prihvati kako jeste ili nista. 

 

Sto se tice godina, Bjelica se raspao jos 2019. godine na SP, to sto neki drugi mogu, ne znaci da moze i on.  Em je kljakav, em ce biti jos kljakaviji posle povrede. Ako se uopste vrati.

 

I Bjelici svaka cast za taj plejof, ali isto samo jednu neku seriju, da ne preterujemo sada sa njegovom ulogom. Na sedam utakmica u plejofu nije ni ulazio u igru, na sest je igrao pet ili manje minuta. Pa ne bi ga pustili u Evropu da je rasturio i bio bitan. Sad ispade Bjelica neki elitni defanzivac 🤣

 

I nekako ga je uzasno gledati u reprezentaciji poslednjih godina jer on kao hoce nesto da povuce i bude kao neki matori lider, a ne ide ga i nume.

 

Bjelica je bio najbolji kao skromni momcic koji je radio sve. Ako se vrati na tu ulogu, mozda. Ali Petrusev je ispred njega.

 

Ali Kari je to, sve je moguce 🤣 Sad je prosla tekma i prosli smo, mogu se i ja malo sprdati sa Pesicem 🤣🤣🤣 Pitaj Boga kakve ce odluke donositi i ne mogu da budem siguran, ali za mene Bjelica nema mesta u 12 i gorim od zelje da gledam mlade vukove Pokua, Petruseva, Jovica...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Snjofko said:

Ne moze jer taj uslov je bas razlog sto mi je smesno da ubacujes Bjelicu. Prihvati kako jeste ili nista. 

 

Vidis odma da sam imao na umu pod uslovom da je zdrav ne znam sta si mislio smejuci se valjda da ja ne znam da je povredjen il sta vec. Ako vec potcenjujes Bjelicu a vidim da ga potcenjujes zasto ne bi prihvatio uz samo 2 uslova a to je da ukoliko zaigra uskoro (a rekao je Itudis da treba uskoro da se prikljuci da je poceo da trenira) dakle nek bude rok do kraja Marta i da bude zdrav na leto. Po tebi on nema mesta ni u 15 pa ne vidim sto ne bi prihvatio da bude u 12 pod ova dva uslova, odnosno da ne bude po tvom.

 

33 minutes ago, Snjofko said:

Pa ne bi ga pustili u Evropu da je rasturio i bio bitan.

 

Nije bio bitan toliko al nije bio ni nebitan. Ali recimo da je bio 8. igrac po vaznosti jedne sampionske Nba ekipe tokom citave sezone, malo li je. Bio je 9. skorer, 5. skakac, 5. asistent i rekao bih 4-5 defanzivac Golden Stejta. Sto ga sveukupno stavlja na realnog 7. ili 8. igraca po vaznosti u ekipi. Dakle ni prebitan ni nebitan, rekoh jasno solidna uloga sampionskog tima sto je sredina i ne mora se ici u svemu krajnost mada vidim da u svakom pasusu si u po necemu otisao u krajnost pa valjda mislis da i ja idem u istu iako sam poprilicno precizno napisao.

 

Imao je ponudu da ostane u Golden Stejtu ali sa jos manjom ulogom, ovako je dobio vecu ulogu u Feneru (zapravo nije jos uvek jer je povredjen al tako je dogovorio iz njegovih reci) a dobio je i vecu platu nego sto je imao u Golden Stejtu cak ne ni nemalo vecu.

 

33 minutes ago, Snjofko said:

Sad ispade Bjelica neki elitni defanzivac 🤣

 

Ne ispadne elitini defanzivac, pisem poprilicno jasno i trudim se objektivno, mada ako vec volis iz krajnosti u krajnost skoro da mozemo reci da je Bjelica elitni defanzivac za Petruseva i Pokusevskog, skoro.

 

38 minutes ago, Snjofko said:

I nekako ga je uzasno gledati u reprezentaciji poslednjih godina jer on kao hoce nesto da povuce i bude kao neki matori lider, a ne ide ga i nume.

 

Umeo je kao dosta mladji u Feneru na primer tako da nije da ne ume mada jasno kada godinama nema tu ulogu da ni ne moze vise sve i kad bi hteo. Poslednjih godina u reprezentaciji=Kina 2019 gde su vecinom igraci osim Bogdanovica bili prosek do losi i ono protiv Italije pod Kokoskovim gde su maltene svi koji su igralo bili poprilicno losi.

 

40 minutes ago, Snjofko said:

Bjelica je bio najbolji kao skromni momcic koji je radio sve. Ako se vrati na tu ulogu, mozda.

 

Tu ulogu je imao u Golden Stejtu i tu ulogu bi trebao da ima u reprezentaciji. Pretpostavljam da mu je ta uloga bila namenjena na evropskom da nije bio povredjen jer je iz Goldena dosao sa tom ulogom a koliko vidim na ovom uzorki od kadje Kari tu da dodeljuje uloge gotovo identicne kakve igraci imaju u trenutnim klubovima.

 

41 minutes ago, Snjofko said:

Ali Petrusev je ispred njega.

 

I meni ali trebalo bi da ima mesta za obojicu jer nam sa jednom 4/5 igracem ne treba treci centar niti imamo ista kvalitetnije od Mitrovic/Ristic za treceg centra. Ti 4/5 su Petrusev i Bjelica a Pokusevski je cista 4. Mada kao sto rekoh neophodan je jedan takav 4/5 (da ne bi morali voditi treceg centra slabijeg kvaliteta) tako da drugi moze biti cista 4 a na 4 svakako ce igrati i jedan od Kalinic/Lucic.

 

44 minutes ago, Snjofko said:

ali za mene Bjelica nema mesta u 12 i gorim od zelje da gledam mlade vukove Pokua, Petruseva, Jovica...

 

Jovic nema mesta u 12 ukoliko su svi zdravi tu nema sumnje. Kamoli Djurisic on nema ni u 20 momak nije jos uvek ni Aba ligu prerastao (sto ne znaci da nece biti Nba kalibar jer je super talentovan i 04 godiste) sa 39% iz igre i skoro 3 izgubljene lopte po mecu, ima jos vremena za njega. Logicno da ce ispred Djurisica zvati Vanju Marinkovica ili Dobrica pa cak i Andjusica ili Trifunovica ako treba kao sto je i veceras. Jovic je nesto blizi 12 u buducnlsti al tesko on i u 15 sad a kamoli u 12. Mozda na sledecem svetskom 2027. posto ni na evro 2024. Jovic nece imati mesta osim ako ne napravi neki bum u Nba pa ne izbaci Gudurica, Kalinica, Lucica iz 12 koji su mu konkurencija osim ako ga ne guraju i na 4 onda minus Guduric a ova dvojica ili bar 1 na 4 od njih sto smo vec videli plus Petrusev i Pokusevski.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Vidis odma da sam imao na umu pod uslovom da je zdrav ne znam sta si mislio smejuci se valjda da ja ne znam da je povredjen il sta vec. Ako vec potcenjujes Bjelicu a vidim da ga potcenjujes zasto ne bi prihvatio uz samo 2 uslova a to je da ukoliko zaigra uskoro (a rekao je Itudis da treba uskoro da se prikljuci da je poceo da trenira) dakle nek bude rok do kraja Marta i da bude zdrav na leto. Po tebi on nema mesta ni u 15 pa ne vidim sto ne bi prihvatio da bude u 12 pod ova dva uslova, odnosno da ne bude po tvom.

 

 

Nije bio bitan toliko al nije bio ni nebitan. Ali recimo da je bio 8. igrac po vaznosti jedne sampionske Nba ekipe tokom citave sezone, malo li je. Bio je 9. skorer, 5. skakac, 5. asistent i rekao bih 4-5 defanzivac Golden Stejta. Sto ga sveukupno stavlja na realnog 7. ili 8. igraca po vaznosti u ekipi. Dakle ni prebitan ni nebitan, rekoh jasno solidna uloga sampionskog tima sto je sredina i ne mora se ici u svemu krajnost mada vidim da u svakom pasusu si u po necemu otisao u krajnost pa valjda mislis da i ja idem u istu iako sam poprilicno precizno napisao.

 

Imao je ponudu da ostane u Golden Stejtu ali sa jos manjom ulogom, ovako je dobio vecu ulogu u Feneru (zapravo nije jos uvek jer je povredjen al tako je dogovorio iz njegovih reci) a dobio je i vecu platu nego sto je imao u Golden Stejtu cak ne ni nemalo vecu.

 

 

Ne ispadne elitini defanzivac, pisem poprilicno jasno i trudim se objektivno, mada ako vec volis iz krajnosti u krajnost skoro da mozemo reci da je Bjelica elitni defanzivac za Petruseva i Pokusevskog, skoro.

 

 

Umeo je kao dosta mladji u Feneru na primer tako da nije da ne ume mada jasno kada godinama nema tu ulogu da ni ne moze vise sve i kad bi hteo. Poslednjih godina u reprezentaciji=Kina 2019 gde su vecinom igraci osim Bogdanovica bili prosek do losi i ono protiv Italije pod Kokoskovim gde su maltene svi koji su igralo bili poprilicno losi.

 

 

Tu ulogu je imao u Golden Stejtu i tu ulogu bi trebao da ima u reprezentaciji. Pretpostavljam da mu je ta uloga bila namenjena na evropskom da nije bio povredjen jer je iz Goldena dosao sa tom ulogom a koliko vidim na ovom uzorki od kadje Kari tu da dodeljuje uloge gotovo identicne kakve igraci imaju u trenutnim klubovima.

 

 

I meni ali trebalo bi da ima mesta za obojicu jer nam sa jednom 4/5 igracem ne treba treci centar niti imamo ista kvalitetnije od Mitrovic/Ristic za treceg centra. Ti 4/5 su Petrusev i Bjelica a Pokusevski je cista 4. Mada kao sto rekoh neophodan je jedan takav 4/5 (da ne bi morali voditi treceg centra slabijeg kvaliteta) tako da drugi moze biti cista 4 a na 4 svakako ce igrati i jedan od Kalinic/Lucic.

 

 

Jovic nema mesta u 12 ukoliko su svi zdravi tu nema sumnje. Kamoli Djurisic on nema ni u 20 momak nije jos uvek ni Aba ligu prerastao (sto ne znaci da nece biti Nba kalibar jer je super talentovan i 04 godiste) sa 39% iz igre i skoro 3 izgubljene lopte po mecu, ima jos vremena za njega. Logicno da ce ispred Djurisica zvati Vanju Marinkovica ili Dobrica pa cak i Andjusica ili Trifunovica ako treba kao sto je i veceras. Jovic je nesto blizi 12 u buducnlsti al tesko on i u 15 sad a kamoli u 12. Mozda na sledecem svetskom 2027. posto ni na evro 2024. Jovic nece imati mesta osim ako ne napravi neki bum u Nba pa ne izbaci Gudurica, Kalinica, Lucica iz 12 koji su mu konkurencija osim ako ga ne guraju i na 4 onda minus Guduric a ova dvojica ili bar 1 na 4 od njih sto smo vec videli plus Petrusev i Pokusevski.

 

 

Ma, mislim, daj Boze, samo sto je Bjelica svaki put kada se pojavio u poslednjih par godina glumio neko ludilo, opaljivao neke suteve sa 9 metara i imao raspad partije.

 

Ne znam da li je postao egomanijak malo ili je imao neku preteranu potrebu da on vuce i dokaze se. Ako je ego u pitanju, problem je vuci takvog igraca da bude 10, 11, 12 igrac u timu. Stvarno nam ne treba to.

 

Drugo, Bjelica, ako sve bude kako treba, minute na petici videti nece, a za cetvorku je postao spor pa zato i igra peticu. On je imao par momenata u odbrani u plejofu, ali je daleko od dobrog odbrambenog igraca, narocito na cetvorci sad. A na petici ce vecinu utakmice biti Jokic. Samo nam fali Bjelica-Jokic tandem u odbrani.

 

Petrusev i Poku bar skacu, atleticni su i mogu banane da zvekecu.

 

U svakom slucaju, ocekujem opet tandem Lucic-Kalinic vecinu utakmice, a ovi klinci bar mogu da unesu energiju, prodrmaju napad i izgaraju u odbrani za te limitirane minute.

 

Razmisljao sam ja slicno kao ti, samo prosle godine, stvarno je previse vremena proslo i stvarno treba cudo da se desi da on sad se vrati i jos na to bude onaj stari tj.bar onaj iz prosle sezone. Ako je i to dovoljno dobro.

 

Sto se tice Jovica i Djurisica, voleo bih stvarno jednom da imamo nacionalni tim sa nekim kriterijumima kad je vec FIBA obesmislila ovo i furamo 40 igraca. Da se zna sta je i ko je reprezentativac Srbije, da su mesta prakticno popunjena i rezervisana i da moraju sledeci kandidati da izgaraju da eventualno upadnu i ,,smaknu" nekog sa njegovog mesta u 12.

 

I kad pogledas, mi po igracima i nismo daleko od toga.

 

Micic

Bogdanovic

Nedovic

Guduric

Kalinic

Lucic

Jokic 

Milutinov

 

Tu treba da se kolju Jovic, Avramovic i Jaramaz sa te jos bekovske pozicije i Teo ako ga Pesic hoce, a koliko shvatam definitivno nece.

 

Mislio sam da se moze sa dva pleja, uz dodatak Nedovica, ali Avramovic-Jovic ispada dobra kombinacija jer nam treba pametan i stabilan plej kao Jovic, a opet on je neko ko moze uvek da se povredi pa ne moze kao jedina rezerva da ide. Avramovic nudi nesto sasvim drugo i uvek je dobar kad igra za Srbiju.

Sa Jaramazom krsim malo principe, ali sam suvise plasljiv za tu poziciju, prosle godine se i Avram povredio, Jovic je uvek pod znakom pitanja, a sada je Micic teze povredjen.

 

Petrusev, Pokusevski i ajde Bjelica isto treba da se kolju za preostale dve spoljne pozicije.

 

I toeto, to je reprezentacija Srbije. I onda dodas Djurisica i Jovica kao momke koji potencijalom zasluzuju da budu, a bice tu u 12 u narednim godinama. A ako se dokazu na pripremama nek igraju i odmah, sto da ne, pre svega Jovic.

 

Objasnjavam ti sto sam stavio Jovica i Djurisica.

 

To je neko moje vidjenje stvari, Marinkovic, Dobric, Ristic, Andjusic, Kuridza i ekipa ne trebaju na spisku jer ne ispunjavaju uslove za reprezentativce Srbije.

 

I mozda im i generalno treba malo lupiti samar, makar koliko se moze tj.kroz reprezentaciju. Ti likovi poput Dobrica, ja to stvarno ne razumem, svaka sezona ista, uvek iste i prednosti i mane, nikakav napredak, nista, obitava godinama sa istim nekim statusom prosecnog EL igraca i reprezentativca ako se neko povredi.

 

Jaramazi, Marinkovici, Andjusici, Dobrici, Lazarevici, Davidovci, Ristici, Simanici, Mitrovici i slicna ekipa.

 

Stvarno bih im lupio samar kao selektor vodjenjem nekog klinca. Ako se povrede prve opcije na plejevima, ako Jaramaz ne napravi napokon korak napred, pozvati Milijasevica ili Topica.

Link to comment
Share on other sites

Не знам шта је спорно у Пешићевој изјави да су циљ ОИ, да би се то испунило потребно је бити у прве 2 европске репрезентације на СП што значи да је потребно полуфинале и све преко тога је дефинитивно велики успех. Не идемо само ми тамо по медаљу већ су ту Американци на првом месту затим Француска и Грчка, па Канада може бити јако озбиљна екипа, Словенија са Дончићем, Шпанци су показали да се никад не могу отписати. На све то додати екипе као што су Литванија, Немачка, Аустралија. Изузетно јако такмичење па се не мора одма нападати Пешић на сваку изјаву чисто да би се напао а без икаквог аргумента.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim pravac u kome se krece nasa kosarka po pitanju nacionalnog tima. To je u mnogome vezano za ovu sizofreniju koju je izazvao sukob na relaciji FIBA-EUROLEAGUE, ali mi uopste nemamo stabilan kostur ekipe kojom bi se eventualno dodao Jokic, Bogdanovic i ovih par klinaca Pokusevski i Jovic iz NBA (ako zele da igraju).

 

Drugo, iskreno hvala Pesicu za trud, ne vidim da bismo uopste u ovakvom stanju KSS-a mogli da nadjemo bilo kakvo dugorocno resenje, Kokoskova smo potrosili, Sale DJordjevic je otisao u Kinu. Ali samo ime selektora mozda nije kljuc. Kljuc je jak savez, organizovana organizacija sa ozbiljnim ljudima i strucnjacima. Da se selektor okruzi pravim ljudima za to. Ne vidim takvo neko resenje sada. Pesic je covek prevazidjen u svakom smislu te reci, ali mu veliko hvala za trud.

 

Slazem se za Nemanju Bjelicu. Imamo mi talenotvane igrace, imamo Pokusevskog, Jovica, Simanica, Smajlagica, Petruseva... potrebno je podmladjivanje i potrebno je da ta ekipa kontinualno radi zajedno. Ali to zavisi od raznih zadrtih budala i od ovih prozora za kvalifikacije. Kako ocekivati uigranost kada kroz tim za jedne kvalifikacije prodje, sto Kari kaze, 40 igraca. Kome je interes da se mi koljemo sa nekim Britancima za svetsko prvenstvo? Postovanje svima ali to vam je kao da mi igramo kriket. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Terry said:

Ali samo ime selektora mozda nije kljuc. Kljuc je jak savez, organizovana organizacija sa ozbiljnim ljudima i strucnjacima. Da se selektor okruzi pravim ljudima za to.

 

generalno se slažem; međutim, onda dođu prozori i ti imaš tek ponekog evrologaškog-evrokupaškog igrača, uglavnom veće reputacije nego realnog a pozitivnog uticaja na igru, 2 x dana da spremiš tekmu, 7x igrača koji kao znaju nešto u napadu a 5x koji kao mogu nešto u odbrani. naravno oni se ne preklapaju.

 

a onda na to ono što smo već tupili da su svi odreda sporaći a tek poneko šuter. za razliku od prve posade, tj najbolje koju imamo, gde je 60% pouzdanih šutera i 100% sporaća.

@Guru je pomenuo suštinsku stvar: gubili su dobri igrači, skoro najbolji koje imamo od španije / argentine (sale đ), od italije kvale u bgdu (kokoškov), od italije 1/8finala (kari).

 

jedino što savez može da uradi je da se obaveže na stratešku odluku u kojoj bi u narednih 10ak godina pokušavao da stimuliše proizvodnju igrača & skilova, kompetentnih za moderan basket. 

daklem, ne pričam o vanserijskim talentima, koji su super baš onakvi kakvi jesu, već o averidžarama, na kojima počiva xy basketaška nacija.

 

a i ta strateška odluka je da umreš od smeha, jer, s'kim će tačno savez da sprovede tu ideju u delo? gde su mehanizmi koji postoje od malena u holandskom fudbalu, tj u osnovnoj školi, ili npr u francuskoj košarci u nešto kasnijem teenage periodu?

 

miško fura svoje, bez obzira na poreklo, što je normalno.

zvezda i partizan dokazano ne umeju da proizvedu igrača oim ako im ne padne sa neba a i kada bi znali, boli ih ćoše.

mali centri su bez izvora finansiranja a samim tim i sjebani. a tako su došli do vrha kića, praja, itd.

 

nema tu ničega osim random logike i infinite sadnessa s'čime bi se raspolagalo.

Edited by uini
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Snjofko said:

Ja bih zvao na siri spisak

 

Micic, (Teo), Avramovic, Jovic

Bogdanovic, Nedovic, Guduric

Kalinic, Lucic, Djurisic

Petrusev, Pokusevski, Jovic

Jokic, Milutinov

 

Ja bih proširio taj spisak sa još 2 Jovića... za slučaj da se jedan od njih povredi :default_coffee:

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Super što smo prošli ali naša repka već nekoliko godina ima vajb repke koja eto ode na neko prvenstvo, skupi se neki tim i kao imamo roster da uzmemo medalju, al onda nas šljusnu čim krenu ozbiljni mečevi. I sad imam taj neki osećaj, nekako mi ne liči da smo tim kao što smo bili kod Dude ili Saleta kad smo uzimali medalje, iako sad imamo i bolji roster. Ne uliva mi neko poverenje sve to, mada bi mi bilo lakše da je Bogi tu, on nam ne bi dao da ispadamo lako. Ne bi ni Jokić al mora da bude na terenu jebi ga. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

kod saleta se do svetskog 2019, lopta u napadu kretala fantastično. to je jedan način da se nadomesti sporać-sastav.

ako ne možeš da trčiš brzo, neka lopta trči umesto tebe.

 

takođe je kod karija bila on tekma kvalifikacija za svetsko u istanbulu, gde je izgledalo da se rađa kaznena ekspedicija - gle čuda, ponovo zato što se lopta kretala, bez da je neko spusti na parket da je tapka. onda su udvojili jokića protiv italije i mi nismo znači šta ćemo 😐

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

mali centri su bez izvora finansiranja a samim tim i sjebani. a tako su došli do vrha kića, praja, itd.

 

Ovde je početak i kraj svake priče. Ne postoji sistem finansiranja i organizovanja košarke na nižim nivoima i od najranijeg uzrasta a hoćemo uspehe. E pa, neće da može.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...