Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

gotivim karija i nije on sporan ali kao što rekoh, neozbiljno bi to bilo, bez obzira da li inicijativa polazi od kokoškova ili saveza
 
kari ima valjda 71 godinu i ma koliko da ga poštujem i obožavam, je jednokratno rešenje.
 

Upravo to. Smenjuješ dobrog mladog trenera, da bi doveo boljeg i proverenog, ali baš jednokratno rešenje. Nadam se da nije tačno ovo što pišu raznorazna smeća od portala.


https://telesport.rs/2021/07/14/ekskluzivno-svetislav-pesic-postaje-selektor-srbije/
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:

Meni je najjace sto je ideja o Pesicu kao treneru ista sad i kao sto je bila prije 20 godina fazon. 

 

i za dudu su pricali svasta pa on obavio svoje i sa olyjem i sa repkom

 

ali nije uopste problem u tome, vec da ne mozes da se dogovoris ili obavezes na dugorocniju saradnju od jednog neuspeha. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oubrevo. said:

 

i za dudu su pricali svasta pa on obavio svoje i sa olyjem i sa repkom

 

ali nije uopste problem u tome, vec da ne mozes da se dogovoris ili obavezes na dugorocniju saradnju od jednog neuspeha. 

Tacno da se ne radi ovo nakon jednog neuspjeha, pogotovo nakon kad se sve okolnosti uzmu u ozbir ali nije fer porediti Dudu i Pesica. Duda uvijek imao rezultate iza sebe. Ovaj uvijek izabere neke too-big-to-fail projekte zadnjih 10 godina i nekako mu uspije da underachievuje. Tako bi vjerovatno i u ovom slucaju bilo, da se isprati Teo/Bjelica/Raduljica generacija u sunset i on zajedno sa njima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dok god nemamo grupu igraca koji su ortaci i koji igraju jedan za drugoga,

izbor trenera nije kljucni problem. 

Ja bih voleo da Kokoskov ostane, da vidimo njegov odgovor na situaciju,

ali sta god da uradimo, pomaci se necemo.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

I ja se moram složiti da Duda i Kari ipak nisu ista trenerska klasa. 

 

treba sve gledati kontekstualno. 

kari jeste mator kao što je i duda poslednjih 17 decenija ali je u turnirskom-repka modelu verovatno jedan od najvrhunskijih trenera, verovatno i iznad dude, željka, o gregu popviću da ne pričamo

 

poenta je da ne bih mešao karijeve rezultate sa barcom ili bajernom sa ovim. fakat nije bio u toj repka situaciji 2 decenije ali ono što je radio sa nemačkom, jugoslavijom i srbijom & mne je retko blistavo.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najveći problem u vezi ostanka Kokoškova na poziciji selektora to što je trener evroligaške ekipe. Neće biti dostupan za kvalifikacione prozore, a vjerujem da mu je jako teško ispratiti sve naše igrače kako bi selektovao tim za utakmice. Ne zaboravite ni to da Dejan Milojević odlazi u SAD. Prava je šteta što prošle godine nisu održane OI, kad se spominjao i Malone u stručnom štabu. Lično bih volio da Igor ostane selektor, ali mislim da će tražiti nekog kome će to biti full time posao. Potrebnije su promjene na nekim drugim pozicijama u savezu nego na mjestu selektora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu Karijeve godine, meni je Kokoškov neverovatno razočarenje.

 

U stvari, malo reći razočarenje. Ovo što smo videli od njega u zadnjih godinu i po dana je poptuni raspad sistema. Dobio je slobodu da formira Fener po svojoj želji, doveo gomilu igrača i šta su dobili - jedva prošli u plejof Evrolige, gde nisu uradili ništa, a turskom prvenstvu ih išamarao Efes samo tako.

 

Duel Fenera i CSKA je bio jedini nezanimljiv duel plejofa Evrolige. Zenit je haos napravio Barsi, Real imao nerešeno na minut do kraja 5. tekme protiv Efesa, Bajern i Milano dobra serija. 

Fener je imao CSKA koji je ostao bez Džejmsa i Milutinova, ni to nije bilo dovoljno da Fener izvuče makar jednu pobedu. A ne da nisu pobedili, nego ni neizvesnu jednu tekmu nisu izvukli.

Duel sa Efesom u TBLu - stvarno jeste Efes bio fantastičan prošle sezone, ali oni su izgubili 3-0 sa prosečnom razlikom tipa 30. 

 

 

Onda dolaze kvalifikacije, sastav osljabljen, ali opet više nego dovoljan. Odmah se videlo da izgledamo očajno, ono mučenje protiv Filipina, ako se dobro sećam da je bilo nerešeno na 2 min do kraja. Protiv Filipina. Kući.

Pa onda mučenje protiv Dominakane, opet nemogućnost da se odlepimo sve dok nisu vezali namernu i tehničku.

 

Onda Italija, jedna od najgore vođenih utakmica koju pamtim. Iskreno, nije mi problem da te protivnički trener iznenadi nekom idejom, taktikom, šta god. Ali kao prvo - da to ne bude neverovatno iznenađenje Saketija da igra pik&roll a naročito pop i puca gomilu trojki, što je jedino što njegove ekipe i rade od kako ga ja pratim.

Da ne bude iznenađenje to što će ekipa koja nema nikakvu opciju pod košem, opaliti puno trojki.

 

Našeg selektora je to potpuno iznenadilo. Zamisli, Polonara koji je prošle godine u EL cepao 2 trojke po meču uz 45% šuta, odlučio da šuta trojke i protiv nas. Ko bi to očekivao. A naročito je genijalno u celoj priči da je upravo naš selektor nedelju dana pre toga doveo Polonaru u Fenerbahče.

 

Ali ajde, iznenađenja i to je to. Ali da jedan normalan trener, gleda kako mu ekipu puni jedna prosečna ekipa, iz četvrtine u četvrtinu, na 2 iste fore, to ne mogu da shvatim. I naš napad je bio potpuna improvizacija, ali tu makar imamo igrače koji znaju da improvizuju kada su primorani na to.

 

Ali odbrana je priča za sebe. 40 minuta smo gledali pik, gde ne postoji nikakav plan da li svičujemo, da li help&rec, da li može da se desi bilo šta, osim da Italijani posle jednog bloka ostaju sami kao duhovi i šutaju trojke kao slobodna bacanja. I tako celu utakmicu. 

 

Slično je bilo i prošle godine, kada smo igrali one kvalifikacije. Gubili smo od Švajcarske, Gruzije kući, primali redovno po 80+ poena. 

 

 

I to je trener za kojim treba da žalim? Teško, jako teško.

 

Videćemo kako će izgledi Fener ove godine, ali ja ne očekujem neki napredak, iako su opet uložili puno. Ja bih rekao da Kokoškov krupnim koracima grabi ka starom dobrom mestu trećeg pomoćnika u nekoj NBA ekipi.

 

Edited by realno *w
  • Like 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Trener reprezentacije treba da bude profesionalac koji samo vodi reprezentaciju trenutno s obzirom u kakvoj smo sada situaciji. Drugo, sa Kokoskovim nista nismo izgradili tako da ne vidim kakvo bi to narusavanje kontinuiteta bilo. 

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, oubrevo. said:

gotivim karija i nije on sporan ali kao što rekoh, neozbiljno bi to bilo, bez obzira da li inicijativa polazi od kokoškova ili saveza

 

kari ima valjda 71 godinu i ma koliko da ga poštujem i obožavam, je jednokratno rešenje.

 

 

Upravo tako. Utisak je da se ne razmišlja dugoročno, već se gleda samo da se ugasi trenutni požar nastao debaklom u kvalifikacijama. Ide se na ad-hoc rešenje, da se okupi najjači sastav (uz naravno božju pomoć po pitanju povreda) i napadne zlato na sledećem EP-u. Tako bi se sistemski problemi naše košarke privremeno sklonili pod tepih.

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

Trener reprezentacije treba da bude profesionalac koji samo vodi reprezentaciju trenutno s obzirom u kakvoj smo sada situaciji. Drugo, sa Kokoskovim nista nismo izgradili tako da ne vidim kakvo bi to narusavanje kontinuiteta bilo. 

 

Nema [anse da neko bude i kvalitetan trener i da mu repreyentacija bude jedini gig. Ne vredi reprezentacija toliko. Više. Sa druge strane svaka promena trenera je narušavanjce kontinuitetčića, ma kako mali kontinuitetčić bio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Par ljudi je vec lepo sazelo sve vezano za Karija (koga neizmerno gotivim ). Stekao sam utisak da je Dzindzer Dragan Bora Stankovic licno za Danilovica, Suzi i ostale idiote u savezu

 

Jbt, pa ja sam zaboravio da je doticna putovala sa delegacijom na SP. Cega god se dotaknu, to se raspadne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Taj savez je uzeo i jedno zlato, pre koju nedelju, nije da nemaju čime da se diče. A kao što je pisano pre, obezbedili su i kvalifikacije u BG i doveli trenera koga su svi hteli. Osnovni problem je što se ne bave onim o čemu se piše na temi o mlađim kategorijama. Mislim, jesu i ovakvi i onakvi ali ipak nisu ni blizu glavni krivci za ovu propas'.

 

Međutim, čak nije ni problem da se napravi rez i pokuša na juriš na sledećem EP (uz ogroman rizik nekompletnosti tima), ali opet ostaje problem nemanja ideje za kasnije. Nemamo obalu do koje hoćemo da premostimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mozemo mi da dozivimo debakl na EP i ako se svi okupe. 

I da,  plasman u top 5 na EP nije cak ni debakl.

Ne znam na osnovu cega vise imamo pravo da se nadamo da 

cemo moci da pariramo Spaniji, Francuskoj.

Tek tako, da svi dodju ko zapete puske, da pevaju na treningu

i preslikaju svoju najbolju igru iz klubova.

Mnogo je kumovi to ask.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da je realni u pravu i da od Kokoskova nema nista. Bas los utisak i ne vidim sta on moze da ponudi u buducnosti. 

 

Ne razumem sta znaci to da sa Karijem nema dugorocnih planova? Zasto Kari ne bi mogao da iznese ciklus EP-SP-OI. To su naredne 3 godine u kojima bi on radio samo sa repkom sto je fizicki mnogo manje zahtevan posao od vodjenja kluba, a tek manji od vodjenja kluba i reprezentacije u paketu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Taj savez je uzeo i jedno zlato, pre koju nedelju, nije da nemaju čime da se diče. A kao što je pisano pre, obezbedili su i kvalifikacije u BG i doveli trenera koga su svi hteli. Osnovni problem je što se ne bave onim o čemu se piše na temi o mlađim kategorijama. Mislim, jesu i ovakvi i onakvi ali ipak nisu ni blizu glavni krivci za ovu propas'.

 

Međutim, čak nije ni problem da se napravi rez i pokuša na juriš na sledećem EP (uz ogroman rizik nekompletnosti tima), ali opet ostaje problem nemanja ideje za kasnije. Nemamo obalu do koje hoćemo da premostimo.

Savez je u haosu pa je u haosu, ali boldovala sam ovo jer mislim da je najvažniji deo tvog posta. Taj potez je takođe poslužio za gašenje požara, samo posle SP u Kini. Ispalo je da je Sale bio najveći problem i da posle njegovog odlaska treba "samo" dovesti selektora kog narod želi na toj poziciji, bez ikakvog plana i bilo čega smislenog. A to apsolutno nije bila istina... E kad to nije uspelo, ponovo bi da gase požar dovođenjem novog selektora i tako u krug. Ne, nego sad treba pustiti Igora da radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da malo mašiš temu, Sale bi završio sa reprezentacijom sve i da smo gazili redom po 30 razlike. Kokoškov je bio sasvim logičan izbor za narednih nekoliko godina. Pritom, nije njegov potpis nešto što se dogodilo tek tako, uz kafu, i to je trebalo obezbediti.

 

Edit: @DameTime

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...