Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ovaj Jokićev snimak mi je dobar šlagvort za jednu diskusiju koju sam svakako htela da pokrenem negde. 😄  Da li smatrate da profesionalni sportista treba da bude primer i uzor mladima (deci) uvek i svuda u toj ulozi, ili vam je ok da se ponekad opusti ovako kao Nikola? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTIme said:

Ovaj Jokićev snimak mi je dobar šlagvort za jednu diskusiju koju sam svakako htela da pokrenem negde. 😄  Da li smatrate da profesionalni sportista treba da bude primer i uzor mladima (deci) uvek i svuda u toj ulozi, ili vam je ok da se ponekad opusti ovako kao Nikola? 

Svakako da sam misljenja da se klinci trebaju ugledati na sportiste samo kao na sportiste a ne kao ljude jer prava je rijetkost naci nekog i na tom polju da je bas pravi uzor. Jednostavno i to su ljudi, oni su konstantno u treningu, mnogo odricanja, mnogo pritiska i normalno je da se da nekad oduska i to im ne treba uzeti za zlo.

 

Problem je sto su sada drustvene mreze svuda i onda je danasnjim sportistima i teze nego sportistima prije 20-30 godina. Opet sa druge strane ta zastupljenost pomaze na marketinskom planu, koliko samo novca dobijaju od reklamiranja na tim istim drustvenim mrezama.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Svaki čovek treba da bude sve ono što želi i može, sve dok time ne ugrožava druge ljude.

 

Profesionalni košarkaš za decu treba da bude uzor samo u probacivanju lopte kroz obruč, van toga se njegove kompetencije kao uzora završavaju.

 

Ovo je negde i moje mišljenje. Čini mi se da kada se desi ovako nešto, naročito ako je sportista u pitanju, ljudi koji su roditelji kreću sa napadima kakav je on uzor deci i mladima bla bla. Kao da su prepustili vaspitavanje influenserima, sportistima, glumcima i drugim javnim ličnostima, dok svoju ulogu u istom zanemaruju. 

2 minutes ago, Miki28 said:

Svakako da sam misljenja da se klinci trebaju ugledati na sportiste samo kao na sportiste a ne kao ljude jer prava je rijetkost naci nekog i na tom polju da je bas pravi uzor. Jednostavno i to su ljudi, oni su konstantno u treningu, mnogo odricanja, mnogo pritiska i normalno je da se da nekad oduska i to im ne treba uzeti za zlo.

 

Problem je sto su sada drustvene mreze svuda i onda je danasnjim sportistima i teze nego sportistima prije 20-30 godina. Opet sa druge strane ta zastupljenost pomaze na marketinskom planu, koliko samo novca dobijaju od reklamiranja na tim istim drustvenim mrezama.

 

Zato je potrebno razumeti da nisu svi jednaki, među ljudima čak i u istoj branši postoje individualne razlike. Ljudi to razumeju na svom primeru ali sportiste stavljaju na neki pijadestal i onda oni nemaju pravo na "greške", ili odušak kako bi bilo pravilnije nazvati. Imaš Bogdana npr. koji otkad je počeo da se profesionalno bavi košarkom nije ušao u McDonalds jer smatra da sportista ne treba da jede tamo, i njega verovatno ne bi video u ovakvoj situaciji. No to je samo jedan način posmatranja svoje uloge u društvu i nije nužno jedini ispravan. Ispravan je za njega, kao što je ovo ispravno za Jokića.

 

Društvene mreže su zlo. Veruj mi, radim na njima 😄  Ali sportisti sami biraju da li žele da ih imaju ili ne, što je mač sa dve oštrice jer koliko koriste, mogu i da naštete. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTIme said:

 

Ovo je negde i moje mišljenje. Čini mi se da kada se desi ovako nešto, naročito ako je sportista u pitanju, ljudi koji su roditelji kreću sa napadima kakav je on uzor deci i mladima bla bla. Kao da su prepustili vaspitavanje influenserima, sportistima, glumcima i drugim javnim ličnostima, dok svoju ulogu u istom zanemaruju. 

 

"I don't know, it's your shitty kid, you fucking tell him"

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma dečko se napio od muke, onako baš mile high, kad je shvatio kakvu je grešku napravio nepojavljivanjem u repstaciji.. griža savesti.. posle karanja nema kajanja.. etc., nastaviti ad libitum...

Srbenda 2dBone.

Popiće neku kaznu u Amerikama najverovatnije al jbg, nije neka razlika 240m ili 239,9.

Moja izjava za dnevnik; nije problem što se odvalio, i on je samo čovek i to pod velikim pritiscima, ne možemo verovatno ni zamisliti. Nego ajd da je negde s prijateljima kod nekoga u svojem društvu, al kao masno plaćen profesionalac, jedan od najboljih sportista sveta takoreći, nije u redu da se u javnosti tako blamira. Ne samo on, nego generalno svi profesionalni sportisti. To, što nije ni prvi ni poslednji, ne menja stvar.

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Svaki čovek treba da bude sve ono što želi i može, sve dok time ne ugrožava druge ljude.

 

Profesionalni košarkaš za decu treba da bude uzor samo u probacivanju lopte kroz obruč, van toga se njegove kompetencije kao uzora završavaju.

Pa recimo da si donekle u pravu, al objasni ti deci na šta treba i na šta se ne treba ugledati, kad imaju nekog idola i obožavaju ga ko boga. Njima je sve šta on uradi kul i zakon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Piksi said:

Ma dečko se napio od muke, onako baš mile high, kad je shvatio kakvu je grešku napravio nepojavljivanjem u repstaciji.. griža savesti.. posle karanja nema kajanja.. etc., nastaviti ad libitum...

Srbenda 2dBone.

Popiće neku kaznu u Amerikama najverovatnije al jbg, nije neka razlika 240m ili 239,9.

Moja izjava za dnevnik; nije problem što se odvalio, i on je samo čovek i to pod velikim pritiscima, ne možemo verovatno ni zamisliti. Nego ajd da je negde s prijateljima kod nekoga u svojem društvu, al kao masno plaćen profesionalac, jedan od najboljih sportista sveta takoreći, nije u redu da se u javnosti tako blamira. Ne samo on, nego generalno svi profesionalni sportisti. To, što nije ni prvi ni poslednji, ne menja stvar.

Pa recimo da si donekle u pravu, al objasni ti deci na šta treba i na šta se ne treba ugledati, kad imaju nekog idola i obožavaju ga ko boga. Njima je sve šta on uradi kul i zakon.

Za sta?

Nije popio ni Rodman za mnogo vece pizdaeije od ovog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Za sta?

Nije popio ni Rodman za mnogo vece pizdaeije od ovog.

Nemam pojma, tako mislim. Možda i neće, ne pratim tolko te stvari. Ali hteo sam da kažem sve i da popije neku kaznu, može mu se.

Meni je samo možda malo neprijatno kolko neki ljudi ili ne razumeju / shvataju ili ne znaju da prihvate koncept odgovornosti. On je Nikola Jokić kad jaše tamo one njegove konje negde nemam pojma al u javnosti on je jedan on najbolje plaćanih sportista na svetu, MVP sveta, čudo od košarkaša, uzor milijonima mladih po svetu... sve, sve samo ne Nikola Jokić. Pa nije isto kad se napije neko tu sa foruma ili on.

Ono isto što je obrazložio kondicioni trener Diega Maradone - kad su radili njih dvojica sami, on je za njega uvek bio i ostao samo Diego, i bio je potpuno drugi čovek, al kad je izašao iz tog okvira, nije mogao za života da se izbori sa Maradonom, pa otuda i svi njegovi problemi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji su do sada pisali na odgovorima. 😄 

 

40 minutes ago, Piksi said:

Ma dečko se napio od muke, onako baš mile high, kad je shvatio kakvu je grešku napravio nepojavljivanjem u repstaciji.. griža savesti.. posle karanja nema kajanja.. etc., nastaviti ad libitum...

Srbenda 2dBone.

Popiće neku kaznu u Amerikama najverovatnije al jbg, nije neka razlika 240m ili 239,9.

Moja izjava za dnevnik; nije problem što se odvalio, i on je samo čovek i to pod velikim pritiscima, ne možemo verovatno ni zamisliti. Nego ajd da je negde s prijateljima kod nekoga u svojem društvu, al kao masno plaćen profesionalac, jedan od najboljih sportista sveta takoreći, nije u redu da se u javnosti tako blamira. Ne samo on, nego generalno svi profesionalni sportisti. To, što nije ni prvi ni poslednji, ne menja stvar.

Pa recimo da si donekle u pravu, al objasni ti deci na šta treba i na šta se ne treba ugledati, kad imaju nekog idola i obožavaju ga ko boga. Njima je sve šta on uradi kul i zakon.

 

Vrati se onda još jednom na ovo što je Chaos napisao, a na šta sam se ja nadovezala. Zbog toga su roditelji tu - da objasne detetu kako je super što gotive Jokića, ali da nije baš sve što on uradi kul i zakon, i da i on može da pogreši (ako bismo iz ovog ugla to posmatrali kao grešku, je l'). Neće mi Jokić vaspitavati dete.

 

57 minutes ago, jedibojan said:

 

"I don't know, it's your shitty kid, you fucking tell him"

 

Hvala, gledam klipić kad stignem. :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

Hvala svima koji su do sada pisali na odgovorima. 😄 

 

 

Vrati se onda još jednom na ovo što je Chaos napisao, a na šta sam se ja nadovezala. Zbog toga su roditelji tu - da objasne detetu kako je super što gotive Jokića, ali da nije baš sve što on uradi kul i zakon, i da i on može da pogreši (ako bismo iz ovog ugla to posmatrali kao grešku, je l'). Neće mi Jokić vaspitavati dete.

 

 

Hvala, gledam klipić kad stignem. 🙂

Nemoj sad roditelje da uvlačiš u igru 🙂

Mislim, slažem se potpuno, roditelji su tu, da objasne šta je ok i šta nije, i ko što kažeš, ne dozvoljavam ni ja da tamo neki bacači, udarači ili šutači lopte uzgajaju moje dete.

Ali poanta je da, to, što se mi slažemo ne znači, da nije tako u barem recimo 80% slučajeva, bar u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pored spota/reklame, i jedan tekst o diskusiji na tu temu. https://sports.yahoo.com/iconic-sports-commercials-charles-barkleys-i-am-not-a-role-model-055726035.html

 

Ima razloga za i protiv. Mislim da bi sportisti trebalo da budu uzori kada je sport u pitanju, između ostalog i da šire sportski duh, fer plej, pa i duh olimpizma. Međutim, nije fer praviti od njih polubogove i stavljati im na leđa teret da budu 

Quote

Kao Bane, dobri sin
Tih i miran, čist i fin
Kao Bane, vaspitan
I solidan i koristan
Kao Bane, vredni mrav
Poslušan i učtiv sav
Kao Bane, odmeren i usmeren
I proveren

 i na taj način prati ruke od svoje odgovornosti za tu decu. I te mega zvezde su ljudi i treba ih pustiti da budu ljudi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTIme said:

 

Pa dobro, čovek uživa na odmoru, njegovo pravo. Naravno mediji će to sada eksploatisati do besvesti jer verovatno prvi put vidimo pijanog čoveka... 😄  Ali izgovor da mu je žena trudna pa zato neće da igra u reprezentaciji deluje baš #yadno... 

I naravno udaljiti Jokica od igranja za reprezentaciju.

Super su stvarno su super mediji.

3 hours ago, Perkos2 said:

I dalje se srpska sirotinja zanima za svaki detalj iz Jokićevog privatnog života a svakodnevno trpi psiholjuba i samo klima glavom.

 

Somborska grupa, bila sad na rock festivalu u Bajmoku

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzor u sportu da, uzor u zivotu apsolutno ne.

 

Jer mahom mi i ne znamo kakvi su sportisti privatno, kakvi su kao obicni ljudi. Ovi pojedini "ispadi" (kao ovaj Jokicev) ili kada se neko bas trudi da se prikaze i van terena (recimo Djokovic - sto ne mora da znaci da je nesto lose), nisu bas potpuna slika onoga kakvi su oni kao ljudi, to su samo delici, mozda cak i nametnuti segmenti njihovog privatnog zivota.

 

Ko nam garantuje da Nole ne poteze ruku ili se barem dere na Jelenu kad onako lomi rekete po terenu? To ne znamo i to je njihova stvar - naravno, osim u slucaju da zaista postoji neko nasilje u porodici - onda je to stvar za nadlezne organe. 

 

Uzor u zivotu mladima mora biti neko iz njihove bliske okoline, nekoga koga "vide kompletnog", koga mogu i da priupitaju "a zasto si to ovako uradio, zasto ovo, zasto ono". Zato su to uglavnom roditelji, mozda baba/deda, tetka/teca/stric/strina/ujak/ujna... stariji brat/sestra. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rekla bih da smo svi na sličnom tragu, što mi je veoma drago da pročitam. 😊

 

@PiksiRazumem ja šta ti želiš da kažeš, samo bih da se zadržimo na tome šta bi trebalo propagirati, iz našeg ugla. Sa svoje strane ja se maksimalno trudim da ljudima približim ovaj stav, da otvore umove i uvide da im samo postojanje Zadruge neće "pokvariti" decu ili pak snimka pijanog Nikole. Da, tačno je da deca uče po modelu, no prvi model pronalaze u kući, kao što je neko lepo napisao. To nije Nikola Jokić ili Zmaj od Šipova, već majka/otac/brat/sestra/baba/deda. Dakle, mi sami. 

 

Neka potpuno druga tema jeste da su ovo samo delići njihovih ličnosti. Mi njih ne poznajemo. Do đavola, ne poznajemo same sebe ni svoje prijatelje ni one sa kojima živimo, nikoga u potpunosti. İmamo samo sliku o svima njima kakvu sami stvaramo i biramo da verujemo u nju, pa je tako i sa Jokom. Ovo je samo deo repertoara njegovog ponašanja, koji je jbg postao javan zahvaljujući tome što ljudi vole da voajerišu i podele snimak nekog ko se ponaša na način koji će doneti preglede i lajkove.

 

@TomiprunetNe treba ga zbog toga udaljavati od bilo čega. Jokićev problem sa reprezentacijom je druge prirode, i verujem da i ti to znaš.

Link to comment
Share on other sites

To sto se napio šta ima veze, i da se malo izbudalasa isto nema veze, pa jesu Pedja i drustvo pozdravljali nocne klubove grada Beograda. 

Sve je to mladost, ziv covek. 

Njegov odnos prema reprezentaciji njegova stvar, njegove ambicije kako ce da se prrdstavlja isto njegova stvar. 

Bog mu je dao jedinstven talenat, on ga koristi kako hoce. 

No tu je i druga strana medalje, imas taj talenat koji si dobio, a ne zelis da se zrtvujes cak ni malo, ne osecas potrebu da predstavljas svoje, ne osecas povezanost sa zajednicom, drustvom. 

Zivi svoj zivot, al ko te jebe, mislim da je izbrisan kao sportski heroj kod nas, zelim mu zdravlje novac, rasne kobile, ali sta ce biti sa njim njegovom karijerom nije me briga. 

Mislim da su ga ljudi precrtali, mozda njega i nije briga, ali koliko god da si u svom svetu ne mozes ziveti van drustva ljudi, mozda ce mu jednom biti zao mozda i nece. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Deca uzore treba da traze u svojoj kuci, sto se tice ponasanja i svega. Van toga ako traze, roditelji su u problemu. 

 

U smislu kosarke, mogu da se ugledaju na Jokica, u smislu ponasanja treba da se ugledaju na roditelje. Kraj price. Niko nije duzan da vasptiava tudju decu, nije ih ni pravio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Srpska košarkaška reprezentacija pala je za jedno mesto i tako sada naša selekcija zauzima šesto mesto sa 665,9 bodova. Prva tri mesta na listi su nepromenjena, prvo mesto zauzima SAD, drugo Španija, a za njom sledi Australija.

Četvrta je Slovenija koja je napredovala neverovatnih 12 mesta, a ispred nas nalazi se još Francuska. U prvih deset nalaze se još selekcije Argentine, Italije, Litvanije i Grčke.

 

 

A od selektora ni traga ni glasa. Neverovatno je kako je za ovo kratko vreme uspeo da unisti kult reprezentacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Thanks but no thanks za primer koji je naveo. Na stranu ono milion puta prežvakano oko sistema, saveza, okolnosti itd, nemoguće je porediti individualne situacije i očekivanja od, sa jedne strane trojice amera na koje misli, i naše situacije, gde se bez najboljih ni kvalifikacije nisu mogle proći (u idiotskim prozorima jbg). Ali ok, cenim da mnogima leži ovakvo nekako pojednostavljeno i svedeno mišljenje na temu. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije pojednostavljeno misljenje nego konkretno - pravo u metu.

I onaj na koga Zeljko misli je jedan od najzasluznijih za sjebavanje kulta reprezentacije. Ako jedan MVP ne pridaje pisljiva boba za taj tim kakav se to primer daje ostalim igracima? 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Marko said:

Thanks but no thanks za primer koji je naveo. Na stranu ono milion puta prežvakano oko sistema, saveza, okolnosti itd, nemoguće je porediti individualne situacije i očekivanja od, sa jedne strane trojice amera na koje misli, i naše situacije, gde se bez najboljih ni kvalifikacije nisu mogle proći (u idiotskim prozorima jbg). Ali ok, cenim da mnogima leži ovakvo nekako pojednostavljeno i svedeno mišljenje na temu. 

Apsolutno ...

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...