Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nego da li će se Tristan Vukčević voditi kao naturalizovan igrač (pristao da igra za nas), nakon isteka perioda od 3 godine, pošto nije imao srpsko državljanstvo do navršene šesnaeste godine? Mislim da je tako nekako glasilo to pravilo FIBA. 🤔

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, drgnk said:

Nego da li će se Tristan Vukčević voditi kao naturalizovan igrač (pristao da igra za nas), nakon isteka perioda od 3 godine, pošto nije imao srpsko državljanstvo do navršene šesnaeste godine? Mislim da je tako nekako glasilo to pravilo FIBA. 🤔

 

Da, kao Kuzmić svojevremeno ali na kraju o tome odlučuje GenSek FIBA. KSS treba igrati na kartu da on je sin reprezentativca naše zemlje, dakle veza sa Srbijom je više nego očigledna.

Edited by MikiMilane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MikiMilane said:

Neko ovde nije nikad čuo za Rada Končara. Jeste srpsko prezime iz Like. 

 

Culi smo za Rade Koncara koji pravi ves masine ili elektricne sporete i oni dolaze iz hrvatke. kakvi Srbi bre

4 hours ago, Kronostime said:

Pupinova vamilija zivi u selu Vevcanima u Makedoniji i danas. :default_coffee:

Pupin mi ne izgleda hrvatski

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tomiprunet said:

Culi smo za Rade Koncara koji pravi ves masine ili elektricne sporete i oni dolaze iz hrvatke. kakvi Srbi bre

Pupin mi ne izgleda hrvatski

Srbi ne mogu biti iz Hrvatske?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Grunf said:

Srbi ne mogu biti iz Hrvatske?

To su Hrvati, zive u Hrvatskoj. Isto kao u Francuskoj, ko zivi u Francuskoj je Francuz. Moze on da se oseca kao Italijan, ali je Francuz. Tako isto u HR , moze on da se oseca kao Srbin ali je Hrvat.

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

To su Hrvati, zive u Hrvatskoj. Isto kao u Francuskoj, ko zivi u Francuskoj je Francuz. Moze on da se oseca kao Italijan, ali je Francuz. Tako isto u HR , moze on da se oseca kao Srbin ali je Hrvat.

 

Docim su Hrvati, Albanci, Bosnjaci i  Madjari koji zive u Srbiji svi listom Srbi.

 

Ej, komsija Istvane, Srbendo, kad cemo da osvetimo Kosovo? O, Baskim, legendo srpska, dogodine u Kninu!

 

Ne, ne ide, kao da nesto ne stima bas...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tomiprunet said:

To su Hrvati, zive u Hrvatskoj. Isto kao u Francuskoj, ko zivi u Francuskoj je Francuz. Moze on da se oseca kao Italijan, ali je Francuz. Tako isto u HR , moze on da se oseca kao Srbin ali je Hrvat.

Au, Slaviša brate, mnogo si me razočarao. Nisam nikakav nacionalista niti tome slično, ali ti baš debelo mašiš definiciju i osjećaj pripadnosti nekoj naciji. Znači, svi stanovnici Srbije su jedno vrijeme bili Turci? Danas su svi Mađari, Slovaci i ostali koji žive u Vojvodini u stvari Srbi?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Docim su Hrvati, Albanci, Bosnjaci i  Madjari koji zive u Srbiji svi listom Srbi.

 

Ej, komsija Istvane, Srbendo, kad cemo da osvetimo Kosovo? O, Baskim, legendo srpska, dogodine u Kninu!

 

Ne, ne ide, kao da nesto ne stima bas...

Ja sam Hrvat, ali sam i Srbin jer imam Srpski pasos, i drzavljanstvo. Sta ja imam od tog da sebe promovisem kao Hrvat? Zivim u Srbiji, ovde mi je adresa, od Hrvatske jedino imam putovnicu, ali i u putovnici mi je adresa iz Srbije. Po ustavu ja sam Srbin, po sopstvenom izjasnjavanju sam Hrvat. Ustvari nije mi ni bitno sta sam, Hrvatsko drzavljanstvo sam uzeo zbog putovnice.

3 minutes ago, Grunf said:

Au, Slaviša brate, mnogo si me razočarao. Nisam nikakav nacionalista niti tome slično, ali ti baš debelo mašiš definiciju i osjećaj pripadnosti nekoj naciji. Znači, svi stanovnici Srbije su jedno vrijeme bili Turci? Danas su svi Mađari, Slovaci i ostali koji žive u Vojvodini u stvari Srbi?

Upravo to sto si napisao. 

Link to comment
Share on other sites

A Končar koji je iz Hrvatske došao u Srbiju? Znam jednog pa da ga obavestim kad ga definišeš.

 

Edit: Čekaj, ovo je Slaviša? A i ja budala ozbiljno odgovaram...

 

6 hours ago, Kido from Junkovac said:

Ali sam blizi odluci da se formira grupa od 20-25 reprezentativaca koji bi bili spremni da igraju svaki put kada nisu povredjeni ili dovoljno spremni, ali da ugovori, odmor ovog leta, punjenje baterija i individualni rad na telu ne mogu biti izgovor. 
Ko su oni nemam pojma niti da li oni hoce da igraju zajedno. 

Pokazalo se da to maltene ne bi bilo dovoljno jer smo imali desetak povređenih ili opravdano odsutnih. Drugo, ja ne bih tražio ni od koga da se odrekne mogućnosti uzimanja odmora ili nečeg sličnog u sadašnjim uslovima nenormalnog natrpavanja kalendara. Na drugačiji način ćemo morati da pravimo "društveni ugovor".

Edited by Barkley#34
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja sam Hrvat, ali sam i Srbin jer imam Srpski pasos, i drzavljanstvo. Sta ja imam od tog da sebe promovisem kao Hrvat? Zivim u Srbiji, ovde mi je adresa, od Hrvatske jedino imam putovnicu, ali i u putovnici mi je adresa iz Srbije. Po ustavu ja sam Srbin, po sopstvenom izjasnjavanju sam Hrvat. Ustvari nije mi ni bitno sta sam, Hrvatsko drzavljanstvo sam uzeo zbog putovnice.

Upravo to sto si napisao. 

Da quotujem samog sebe. ja sam Srbin katolickog poerkla. Steta sto Srbi ne priznaju nikog sem pravoslavaca. To nije moj problem vec Srpski.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Da quotujem samog sebe. ja sam Srbin katolickog poerkla. Steta sto Srbi ne priznaju nikog sem pravoslavaca. To nije moj problem vec Srpski.

 

To je, dragi moj Slave, problem koji smo sami sebi napravili negde u 19. stolecu. Ali da ne idem u off.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Grunf said:

@Tomiprunet

Sasvim je u redu što ti lično ne osjećaš potrebu pripadnosti narodu već državi u kojoj živiš, ako sam dobro razumio, ali apsolutno ti je pogrešan stav da to generalizuješ i primjenjuješ na sve ljude.

Upravo suprotno. ja navijam za reprezentaciju Srbije u bilo kojem sportu. Nikad nisam navijao za Hrvatsku.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tomiprunet said:

To su Hrvati, zive u Hrvatskoj. Isto kao u Francuskoj, ko zivi u Francuskoj je Francuz. Moze on da se oseca kao Italijan, ali je Francuz. Tako isto u HR , moze on da se oseca kao Srbin ali je Hrvat.

 Ili si trol ili postoji neki problem sa tvojim obrazovanjem i opštom kulturom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, drgnk said:

 Ili si trol ili postoji neki problem sa tvojim obrazovanjem i opštom kulturom.

Zasto bi bio trol?

Opisao sam vec. Ja sam Srbin jer sam rodjen u Srbiji iimam adresu u Srbiji, ali sam katolik pa prema tome ne mogu biti Srbin? Hrvat sam, tj Bunjevac jer se ranije nije moglo izjasniti kao Bunjevac vec samo kao Hrvat. Tako da imam i Hrvatsko drzavljanstvo. ali za reprezentaciju u sportu uvek navijam za Srbiju. Sta sad tu nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

Mozda sam ja specifican. Znam mnoge odavde iz Tavankuta koj navijaju za HR dok ja ne mogu. Verujem da ima takvih i u HR koji navijaju za SR.  Po meni to nije bas normalno. Iako sam Hrvat, ne osecam pripadnost i da navijam za njihovu reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...