Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Vreme, ljudi i kontekst su se možda promenili ali se nije promenila jedna stvar - ili si uspešan ili nisi. Njegove priče će morati da budu ispraćene uspehom. Pokaži nam da tvoj pristup radi posao. U suprotnom će ostati lepo upakovana, što reče kolega Dzistrou, elokventna oblanda, a on će moći da stane u red raznih lajfkoučeva i ostalih ljubav&mir likova.

 

Neke stvari iz intervjua su mi bezveze, da ne upotrebim jaču reč. On priča kao da komentariše šta se dešavalo nekom drugom a ne kao da je on mogao da povuče neki potez. Na ljutu ranu ide ljuta trava. Na stranu povrede, znao je rasporede prvenstava i termine okupljanja, nema tu iznenađenja. Ako je falilo treninga, zašto nije odustao od puta u Grčku? Zašto nije zvao neke igrače da sparinguju, da popune broj da bi reprezentativci stekli osećaj utakmice? Dalje, ona priča o tome kako su se igrači osećali nakon što su ostali bez alfe (a pre toga bez Jokića) - poznati su primeri da su se ekipe upravo u tim situacijama homogenizovale i iskidale, mani me tih milenijalističkih izgovora za neuspeh. Evo, Dancima je alfa zamalo umrla na terenu, a morali su da ih pokradu da ne dođu do finala EP. Ih, kakve su oni tek izgovore mogli da sklope, ali nisu nego su pošteno izginuli. O greškama na utakmici je već elaborirano na prethodnim stranama, samo upotpunjuju sliku.

 

Neke stvari su možda retrogradne ali su donosile uspeh. The floor is yours - dođi do uspeha tvojim, savremenim metodama.

 

Međutim, nisam za sečenje glave. Desio se veliki neuspeh, jbg, mora se ići dalje. Postoje ti ciklusi, pustio bih ga i podržao u narednih 3-4 godine da vidimo šta zaista može da uradi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo kad bi postojao vremeplov, pa da svim nasim bivsim trenerima reprezentacije koji sada kritikuju Kokoskova, omogucimo isto. Da se svaki od njih vrati na vreme kad su pocele ove pripreme , znaci pred akropolis kup. Da bude potpuno ista situacija sa vrbovanjem igraca za potpisivanje ugovora. Skroz sve isto. Pa ko se plasira taj da bude trener.

 

Lako je sada mlatit slamu kad od njih niko nije prosao nesto slicno.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

U prevodu - Zeljko je rasturio repku? Mislim, ako sam dobro ukacio...

 

Bolest ne bira temu.

 

A Igoru verujem da zna kako da se izdigne i povadi za ovaj neuspeh. Isto ocekujem i od preostalih reprezentativaca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

U prevodu - Zeljko je rasturio repku? Mislim, ako sam dobro ukacio...

Zeljko i Ataman.

Kad je Zeljko bio trener i onda smo imali vrhunske igrace, i zna se kako se zavrsilo ( mislim na EP 2005)

I sad na OI da nije Jokic a i Guduric, Lucic, Milutinov, Nedovic otkazali imali bi tim koji bi mogao pobediti USA

i onda krene ljubomora kod Obradovica, i zavrsilo se tako kako se zavrsilo. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tomiprunet said:

Zeljko i Ataman.

Kad je Zeljko bio trener i onda smo imali vrhunske igrace, i zna se kako se zavrsilo ( mislim na EP 2005)

I sad na OI da nije Jokic a i Guduric, Lucic, Milutinov, Nedovic otkazali imali bi tim koji bi mogao pobediti USA

i onda krene ljubomora kod Obradovica, i zavrsilo se tako kako se zavrsilo. 

:classic_huh:

 

Jel nas ti malo prijateljski troluješ ili si ozbiljan? Ozbiljno pitam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Kokov mandat u Phoenixu jeste bio fejl i tu nema sta da se raspravlja

Tu ga je Finiks saplitao gde je stigao 😄 Doveli ga kao nekog da trenira Dončića i onda ne draftuju Dončića. Al ajde što ne draftuju Dončića, igraju bez pleja cele sezone a lik dok je bio asistent je radio sa plejevima najviše

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jednu (ničim potkrepljenu) teoriju, a to je da Vasa Micić nikad u reprezentaciji neće biti MVP Vasa dok je Teo u reprezentaciji, jednostavno njegova senka je prevelika i Vasa neće moći nikad da se oseti kao prvi i najvažniji plejmejker dok je tu Teo. A mislim da mu treba baš takav mindset da bi pružio sve što zna. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja imam jednu (ničim potkrepljenu) teoriju, a to je da Vasa Micić nikad u reprezentaciji neće biti MVP Vasa dok je Teo u reprezentaciji, jednostavno njegova senka je prevelika i Vasa neće moći nikad da se oseti kao prvi i najvažniji plejmejker dok je tu Teo. A mislim da mu treba baš takav mindset da bi pružio sve što zna. 

 

teo će imati 35 dogodine, tako da su opcije ili da ne igra na evropskom prvenstvu ili da ima neku simboličnu minutažu. ne verujem da bi se vasa osećao kao rezervni plej ako igra 25-30 minuta (retko u našoj repki igrači imaju 30-35min, koliko vasa igra u efesu).

 

moj utisak je drugačiji u vezi vasilija i teže rešiv od tvog; ja mislim da vasi za njegov mvp performans treba i određen tip rostera koji se da videti ovih sezona u efesu.

a tip igrača koji imaš diktira i način na koji igraš. u klubu dovedeš igrače koji su komplementarni igračima na kojima baziraš igru. u repki imaš to što imaš.

 

takođe, po meni je važnije za vasu da li igra jokić a ne da li ne igra teo. vasa ima to nešto marejevsko u svojoj igri i baš mi se čini da bi nešto nuggets logike fino leglo tako nekoj postavi repke ali avaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 2:31 PM, McLeod said:

 

Pricali smo vec o tome. Srebro na OI je stvar zreba i ponekad srece. Mi smo na tom turniru odigrali celu jednu vrhunsku utakmicu gde smo pobedili ekipu u rangu nase (Australija). I za to smo dobili srebro. Mogla je sreca i zreb i da nas ne pogleda pa da ispadnemo od Amera u cetvrtfinalu. Tako da bih to potpuno izbacio iz jednacine.

 

Plus, ko se ne seca na sta smo mi tad licili, preporucio bih da se podseti. Jedva smo prosli grupu, igra je bila slicna kao sinoc, Hrvati u cetvrtfinalu tradicionalan choke protiv nas, pucali su sebi u oba kolena, svaka cast na utakmici protiv Australije i hop! srebro. Ako se tvoje pitanje odnosi na kad cemo opet igrati finale OI na taj nacin, vrlo verovatno nikad, posto nas je 2016. usralo za 50 zivota.

 

Sve ostalo je bilo u skladu sa ocekivanjima ili manji ili veci fail.

 

Ali cak i da ga gledamo kroz prizmu tih rezultata, van igre, srece i svega sto se definitivno izdesavalo, njegove zasluge za te uspehe nisu ni blizu kolike mu njegovi fanovi prepisuju.

 

Kao sto uostalom zasluge Kokoskova za plasmane na ovakva takmicenja (da smo prosli juce) ne bi bile epohalne, bez obzira na sve probleme sa timom.

 

Kasnim sa odgovorom, ali moram da ti napisem da choke Hrvata kao faktor umanjivanja uspeha i nije neko opravdanje, jer oni su sa dobrim timom chokovali, dok mi nismo, a za to nije zasluga samo igrača koji su stali na loptu, već i celog stručnog štaba i same atmosfere u timu.

Ako misliš da timska igra i stanje u timu može da resetuje kao pioni u šahu pred svaku utakmicu, to ne funkcioniše tako. Da je nešto bilo sranje, ne bismo prošli Hrvate, ne može sve da se poništi i onda tek tako pokidaš protiv Australije. Taj tim i ta atmosfera i to POVERENJE je bilo mnogo bolje tada nego na SP i da se Srbija u takvom stanju takmičila na poslednjem SP, dalje bismo dogurali. 

 

Ovo sad nije vezano za tebe, ali bas me zanima u godinama koje dolaze kakva ce opravdanja da se pisu za druge trenere, za stvari koje nisu mogle da se oproste Celavoj Prevari. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.

Nije važna toliko sama minutaža koliko prisustvo na istoj poziciji legendarnog igrača kome se jelte zahvaljujući tom legendarnom statusu toleriše svašta, ma koliko igrao npr aposlutni bol u kurcu za igranjem bilo kakve odbrane, sloboda da šutira nogom ako hoće, sloboda da baca flashy pasove bez odgovornosti itd. Ti posle kao starter moraš sve to da pokrpiš, plus moraš da igraš dodatno odgovorno i bez prevelikog prava na grešku. Vasa je lik koji mora imati slobodu da greši, jedino tako od njega možemo dobiti partije za koje je sposoban a to je jako visok nivo, nivo iznad kog su od reprezentativaca samo Jokić i Bogdan.

 

Možda bih sve ovo mogao lakše da prevedem na sledeći način - čini mi se da je Teovo vreme u reprezentaciji nepovratno prošlo a da njegov stil igre (pukovnik il pokojnik) ne dozvoljava da u totalu od njega imaš pozitivan impact. Dok je bio u prajmu, zarad genijalnosti je mogla da mu se toleriše neodgovorna igra ali sada bi ona imho remetila celu koncepciju.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije nikakvo umanjivanje uspeha, vec je tacan opis OI kao turnira gde se igra u 2x6 grupama gde treba da budes u prva cetiri, sto ces uvek biti zbog nedoraslih reprezentacija iz Afrike i Azije. Protiv Hrvata smo odigrali ocajno, prosli smo nekako, protiv Australije maestralno i to je to, u finalu si. Ne znam sta je tu netacno.

 

A sto se tice celave prevare, evo ti ga trenutno Geret Sautgejt, tragikomedija od trenera, koji sa pogresnom postavkom, uz pomoc srece i zreba i cinjenice da jedini od 10 "domacina" zapravo i igrali skoro sve meceve kod kuce, igra finale Evropskog prvenstva.

 

99% ljudi ce posle ovog prvenstva pamtiti rezultat, ali neki cemo pamtiti i stvarni kvalitet i okolnosti. Skroz je ok ako zelis da romantizujes proslost i hvatas se za statistiku i srebrnu medalju, ali se cinjenice i okolnosti koje su zaista vodile do toga nece promeniti naprasno.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja imam jednu (ničim potkrepljenu) teoriju, a to je da Vasa Micić nikad u reprezentaciji neće biti MVP Vasa dok je Teo u reprezentaciji, jednostavno njegova senka je prevelika i Vasa neće moći nikad da se oseti kao prvi i najvažniji plejmejker dok je tu Teo. A mislim da mu treba baš takav mindset da bi pružio sve što zna. 

 

Klupska i reprezentativna košarka su dva različita sveta, u klupskoj košarci imaš vreme da postaviš sistem. Uporedite samo kretnje igrača bez lopte u Efesu i u našoj selekciji protiv Italije, razlika je baš ogromna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja imam jednu (ničim potkrepljenu) teoriju, a to je da Vasa Micić nikad u reprezentaciji neće biti MVP Vasa dok je Teo u reprezentaciji, jednostavno njegova senka je prevelika i Vasa neće moći nikad da se oseti kao prvi i najvažniji plejmejker dok je tu Teo. A mislim da mu treba baš takav mindset da bi pružio sve što zna. 

 

Ovo je verovatno tacno, jer se i ranije sa razlicitih strana pricalo kako Vasi prija da bude medju prvim violinama i sa velikom minutazom.

Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da Vasi izgleda trebaju bolji finiseri. 
A to da li je neki plej kompatibilan sa Jokicem nije toliko bitno. Oni u reprezentaciji verovatno nece igrati zajedno, mozda jednom ali tesko i to

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja imam jednu (ničim potkrepljenu) teoriju, a to je da Vasa Micić nikad u reprezentaciji neće biti MVP Vasa dok je Teo u reprezentaciji, jednostavno njegova senka je prevelika i Vasa neće moći nikad da se oseti kao prvi i najvažniji plejmejker dok je tu Teo. A mislim da mu treba baš takav mindset da bi pružio sve što zna. 

Setih se, pa Teo nije igrao ni na SP ni na EP sa Vasom, malo ti pada teorija u vodu.

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=08&nav_id=1887891

 

Slazem se sa izjavom, od A so S. Cak ga je i lepo definisao.

 

Quote

"Najveći krivci su igrači, oni koji su se odazvali, i oni koji nisu. Naravno da je i Jokić kriv, ima jedna stara poslovica, čovek ima obavezu prema zemlji u kojoj je rođen. Tamo je napravio fantastičnu karijeru, nije to niko očekivao, svaka čast na tome, ali uspeh je neka vrsta plemstva i gospodstva. Posle toga u Americi je postao idol ove zemlje, pa kako nije osetio obavezu da dođe, a ne da čašćava prisustvom, nego da povuče najbolje igrače, ostatak tima, da radi na način kako treba".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Po cenu da me najgore ispljujete, moram da podelim sa vama utisak koji imam jos od 2019. da su za losu atmosferu u nacionalnom timu "zasluzni" bas ovi koji su najstariji i najiskusniji.

 

onda smo na konju, da ne kazem na horsu, posto matorci pale. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

onda smo na konju, da ne kazem na horsu, posto matorci pale. 

 

Ne znam, imam takav neki utisak, govor tela ovih najstarijih mi se vec duze vreme ne svidja. Mogao bih jos malo da elaboriram, ali posto verovatno njamke, pretpostavljam da nema potrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...