Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Just now, Son_of_a_gun said:

Pitaj ga ko će uzeti seriju? 😁

 

- Halo jel to Vidoviti Mile?

- Jeste izvolite...

- Piše ovde da je u toku akcija dva proročanstva za cenu jednog...

- Tako je, još danas...

- Pa koliko košta da mi kažete da li će mi se momak vratiti...

- Valjda devojka???

- E Mile Mile, bem te vidovitog...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Promakao je jedan gdje se Leday naziva pajvanom juče pre meča ali to nije bitno, jer konsenzus jbg.

 

pajvan, м с

Значења:

Debelo uže, konopac koji služi za različite svrhe (obično za vezivanje i učvršćivanje tovara sena ili slame, vuču i sl.)

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, medobrundo said:

 

pajvan, м с

Значења:

Debelo uže, konopac koji služi za različite svrhe (obično za vezivanje i učvršćivanje tovara sena ili slame, vuču i sl.)

 

Da a mentol je ulje od metvice. 🙄

 

19 hours ago, Wingwalker said:

Nemojte samo opet Lidej pajvan da nas trpa...Duško trenere, izmisli nešto.

 

Obično ovo ne radim ali kolega medo mi je dao inspiraciju, tako da za eventualne posljedice kolega ww može da se zahvali njemu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Da a mentol je ulje od metvice. 🙄

 

 

Obično ovo ne radim ali kolega medo mi je dao inspiraciju, tako da za eventualne posljedice kolega ww može da se zahvali njemu.

 

u strahu smo svi od posledica

 

razmisli molim te pre nego što ode predaleko

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista je pohvalno ovo sto moderacija pokusava da implementira vezano za igrace & trenere, dan, dva, tri banovine su manje bitni od dugorocnih benefita ovakve inicijative. Nadam se da ce se u nekom trenutku primeniti slican pristup kada su u pitanju sudije, njihove tendencije i slicne tata-prone momente koji dugorocno stvaraju ovo mesto losijim.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kendrick said:

 i slicne tata-prone momente koji dugorocno stvaraju ovo mesto losijim.  

 

Da poslusate coveka, zna o cemu govori

 

E da,

 

Quote

Pored toga je kolega ostavio 10-ak ironičnih reakcija na postove crveno-belih forumaša, što takođe smatramo kao vidom provokacije. 

 

 

Svaka cast i zivi bili. Nadam se da ce se nastaviti sa praksom banovanja za ovakve stvari.

Edited by pantelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svoje upozorenje prihvatam, bilo je jako ružno što sam Nedovića nazvala patuljkom, tako da izvinjavam se svima. Jeste bilo u žaru borbe, ali kad stisneš Reply, toeto, imaš odgovornost.

 

Apropo poslednjeg bana, da izrazim svoje negodovanje što se koriste seksistički izrazi da se uvredi neki košarkaš. Tako smo više puta imali plejade izraza: igra kao baba (što ne deda?), igra kao devojčica (što ne dečak, i oni su slabiji od odraslih?) i, kao šlag na tortu, sisica. Dosta se potencira na tim "ženskim" izrazima kao epitetima nekakve slabosti i košarkaške nepodobnosti i volela bih da se to smanji u budućnosti. 

 

Thanks for coming to my Ted talk. 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Predlog moderaciji:

Sastavite listu opisnih prideva i imenica kojim ljudi ne smeju da opisu igraca/tim/trenera kojim su nezadovoljni ili ih frustrira, i ekvivalentnu listu politicki korektnih termina, jer ce ovako pola foruma d'izgine ko Mancester, usled ovog talasa politicke korektnosti i umivenosti kojim je forum zapljusnut😎

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

uopšte ne kapuiram ovo banalizovanje, sad kao ne sme neki igrač da se nazove sisom i sl dok se utakmica komentariše u lajvu ili nakon iste, pritom svi znaju šta to predstavlja i svakako nije nikakva uvreda

 

možda da svako provuče svoj odgovor kroz chat gpt, pa da ga ovde postuje

 

ne treba biti fah idiot, u svakom slučaju, nego sagledavati kontekst

 

nije teško povući liniju između toga šta je mizoginija/vređanje, a šta neko normalna žargonska komunikacija

 

ili da ljudi počnu da liče na domaće serije -- koje se karakterišu time da se u njima priča na način na koji niko ne priča u stvarnom životu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Inače, koriste se i "muški" izrazi u negativnom kontekstu, i "dede" i "igra nam je go penis", a u životu se pežorativno za nekog kaže da je "jaje".

 

Lepo je sređivati forum jer se često pretera u uvredama, samo treba paziti da se ne ode u suprotnu krajnost. Npr, stvarno ne želim da mi neko ukaže na to da umesto da za Ja Moranta napišem da je bolid, treba da koristim formulaciju tipa "nesnađeni mladi čovek koji ne donosi optimalne odluke u svakodnevnom suočavanju sa izazovom velike odgovornosti".

 

Karirikam ofkors. Npr. NBA tema će biti masakrirana ako se nova pravila budu dosledno koristila. A ako se to ne bude radilo imaćete poplavu žalbi zvog dvostrukih standarda.

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Barkley#34 said:

Inače, koriste se i "muški" izrazi u negativnom kontekstu, i "dede" i "igra nam je go penis", a u životu se pežorativno za nekog kaže da je "jaje".

 

Lepo je sređivati forum jer se često pretera u uvredama, samo treba paziti da se ne ode u suprotnu krajnost. Npr, stvarno ne želim da mi neko ukaže na to da umesto da za Ja Moranta napišem da je bolid, treba da koristim formulaciju tipa "nesnađeni mladi čovek koji ne donosi optimalne odluke u svakodnevnom suočavanju sa izazovom velike odgovornosti".

 

Karirikam ofkors. Npr. NBA tema će biti masakrirana ako se nova pravila budu dosledno koristila. A ako se to ne bude radilo imaćete poplavu žalbi zvog dvostrukih standarda.

 

Ja malo-malo pa vidim "sisica, mogao bi da igra eventualno u ženskoj ekipi, Luka Mitrović baba" i tako dalje. Upotreba ovakvih fraza da bi se omalovažio sportista je čist seksizam. A da se koriste i izrazi "igra nam je go k" i slični - koriste se. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...