Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

18 minutes ago, DameTime said:

 

Mislim da je svojevrsna ruka pomirenja što je na mom avataru Luca u Kee dresu. Pitaj @Manua šta misli o tome ;D 

 

U skladu sa praksom Dameinog avatara iz prve dve utakmice, dogovorili smo se da Luca sutra odigra očajnu utakmicu, a da Zvezda pobedi.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

 

U skladu sa praksom Dameinog avatara iz prve dve utakmice, dogovorili smo se da Luca sutra odigra očajnu utakmicu, a da Zvezda pobedi.

Moze, mozda ga to kvalifikije da ostane jos sezonu. Taman, a onda ga @DameTime ni u Zvezdinom dresu ne skidaj sto se mene tice.

Edited by Pacino
Preveliki prsti ili premala tastatura
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Diskutujemo potpuno normalno @berti i ja na aba temi i obrise mi se upis. Svast... Nit neko vredjao nekog niti boze daj.

 

Mislim da je i tvoj post izbrisan jer je izbrisan deo DT vs CiM konverzacije gde se pominje chat gpt, a na koji si se ti nadovezao. Koletaralna šteta. 

 

Ali generalno, ta fora kad neki forumaš za drugog napiše kao da diskutuje sa chat gpt botom mi je totalno bezvezna. A nije da je prvi put pročitam ovde. 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Don Dusko samo da ponovim posle bana da se ne "frljam dijagnozama" kako si mi napisao. 17 godina sam advokat, pre toga u sudu 3 i po godine, procitao, davao primedbe i ispitivao cca 100ak vestaka psihijatrijske struke, roditelji su mi lekari specijalisti, najbolji drug mi je lekar specijalista..i da ponovim da smatram da Ledej ima F dijagnozu, pa ti trajno banuj posto znaeš.

Edited by leki bg
17, ne 18 godina
  • Like 10
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, leki bg said:

@Don Dusko samo da ponovim posle bana da se ne "frljam dijagnozama" kako si mi napisao. 17 godina sam advokat, pre toga u sudu 3 i po godine, procitao, davao primedbe i ispitivao cca 100ak vestaka psihijatrijske struke, roditelji su mi lekari specijalisti, najbolji drug mi je lekar specijalista..i da ponovim da smatram da Ledej ima F dijagnozu, pa ti trajno banuj posto znaeš.

 

Evo ja ću moderaciji u inbox poslati skeniranu diplomu, pa da nakon toga dobijem clearance da delim dijagnoze po forumu, kako igračima, a što da ne i forumašima. Linija je tanka.

Kad si već 18 godina advokat i imaš toliko specijalista oko sebe, trebalo bi da znaš da se dijagnoze ne dele gledajući utakmice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Po pravilima foruma, ako ne grešim, zabranjeno je davati dijagnozu drugim forumašima, a ne javnim ličnostima. Ovo za Ledeja može da potpadne pod vređanje igrača, ništa drugo. 

Ako je zabranjeno davati dijagnoze ljudima koji nisu deo ovog foruma, prečešljajte onda ceo forum i objektivno sudite/banujte i kad se kaže da je AV psiho npr, jer...dijagnoza. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, uvrnuto said:

Ali generalno, ta fora kad neki forumaš za drugog napiše kao da diskutuje sa chat gpt botom mi je totalno bezvezna. A nije da je prvi put pročitam ovde. 

 

Opet ja sa pitanjem - gde je tacno granica? Posto i ja nekada opisem kako izgleda neciji upis. 

 

Videli smo da nije ok reci za neciji upis da je "proseravanje", sada ispada da nije ok reci da je neciji odgovor kao da ga je pisao chatgpt (sto iskreno ne vidim kako je uvredljivo, u mom vokabularu to znaci da je odgovor genericki, uopsten, da se ponavlja, vrti u krug itd).

 

A pitam se onda da li je ok reci za neciji upis da je "budalastina" ili biti ironican pa reci "argumentacija ti je blistava", ili kao sto sam ja neke upise okarakterisao sa "glupost". 

 

I da li vazi isto za sve? 

Link to comment
Share on other sites

Za nekoga ko se predstavlja kao izrazito stručan da udeli dijagnozu košarkaša kojeg nikada nije ni video ni čuo sem na parketu, poprilično me iznenađuje da se zadržao na oznaci "F" budući da postoji stotinak duševnih i ostalih bolesti koje se tako označavaju a variraju od blaže depresije do manije sa psihotičnim simptomima. To mu dođe kao da se neko predstavi kao ekspert za vokalne sposobnosti i onda se zadrži na "dubok glas" prilikom ocene pevanja. Da ne pominjem što je slao primedbe ljudima koji su zaista eksperti na temu.

 

Meni ovo zvuči kao da neko ne bi da prizna da se zajebao u afektu i da realno nema pojma o čemu priča.

Edited by kendrick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Opet ja sa pitanjem - gde je tacno granica? Posto i ja nekada opisem kako izgleda neciji upis. 

 

Videli smo da nije ok reci za neciji upis da je "proseravanje", sada ispada da nije ok reci da je neciji odgovor kao da ga je pisao chatgpt (sto iskreno ne vidim kako je uvredljivo, u mom vokabularu to znaci da je odgovor genericki, uopsten, da se ponavlja, vrti u krug itd).

 

A pitam se onda da li je ok reci za neciji upis da je "budalastina" ili biti ironican pa reci "argumentacija ti je blistava", ili kao sto sam ja neke upise okarakterisao sa "glupost". 

 

I da li vazi isto za sve? 

 

Pa ni za šta od toga nisi dobijao kaznu, eventualno se dobije warn nekada, ali i to retko. Ja samo konstatujem kako mi je to bez veze. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Po pravilima foruma, ako ne grešim, zabranjeno je davati dijagnozu drugim forumašima, a ne javnim ličnostima. Ovo za Ledeja može da potpadne pod vređanje igrača, ništa drugo. 

Ako je zabranjeno davati dijagnoze ljudima koji nisu deo ovog foruma, prečešljajte onda ceo forum i objektivno sudite/banujte i kad se kaže da je AV psiho npr, jer...dijagnoza. 

 

Ni AV niko od nas (sem ako nema kliničkog psihologa ili psihijatra na forumu) nije stručan da odredi dijagnozu. Drugo je što se u društvu izrazi psiho, ludak, koriste u kolokvijalnom tonu, da se opiše osoba kao takva. Slažem se da je nesrećan izraz, ali više to ni ne doživljavam kao neko određivanje dijagnoze. Mada za njega i imamo širi uzorak ponašanja zahvaljujući tome što ga gledamo na TV-u i u drugim medijima gotovo svakodnevno već 10+ godina.

 

Što se tiče Ledaya, gledali smo nekoliko desetina utakmica. On očigledno ispoljava neke probleme u ponašanju, ali tu se otprilike sva (pr)ocena završava. Mi nemamo dovoljno materijala za više. Stoga bih baš volela da @leki bg otvori klasifikaciju mentalnih poremećaja i kaže koja je tačno F dijagnoza u pitanju (ima ih par desetina) - da li je Zack maničan, depresivan ili oba, ima li shizofreniju, shizotipiju ili neki drugi PL? Koje on simptome ispoljava kako bi ta dijagnoza bila validna i koliko dugi vremenski period. Pošto je eto advokat koji je prisustvovao na koliko svedočenja sudskih veštaka i ima prijatelje specijaliste, očekujem da ima dovoljno znanja da nam to kaže. 

 

Ljudi se školuju godinama i bave se kliničkom psihologijom ili psihijatrijom, pa čak i tad su potrebne godine pažljivog posmatranja i ispitivanja da bi se nekom u karton upisala bilo koja F šifra. Zato što kada se upiše, to je zauvek i nije nimalo nalik forumskom izrazu AV je psiho. Bilo koja dijagnoza mentalnog poremećaja pored ozbiljnog tretmana vuče i ozbiljnu društvenu stigmu. 

 

Pre nego što mi neko kaže da ovo doživljavam lično - da, doživljavam lično, jer je to još jedna degradacija struke psihologa ili psihijatra. Sem ako Zack Leday nije bio deo suđenja na kom je rađeno njegovo psihološko veštačenje, apsolutno nijedan advokat nema pravo da mu odrapi neku dijagnozu. Volela bih da ne normalizujemo takvu komunikaciju samo zato jer se ne radi o forumašu koji je ovde prisutan. My 50 cents na temu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uvrnuto said:

 

Pa ni za šta od toga nisi dobijao kaznu, eventualno se dobije warn nekada, ali i to retko. Ja samo konstatujem kako mi je to bez veze. 

Ja i warn smatram nekom kaznom, da nesto nije napisano u skladu sa pravilima. Isto tako i brisanje. Da je sve to ok ne bi bilo ni warn-a ni brisanja. 

 

E sad ako je za nesto dobijen warn (proseravanje), nesto je obrisano (chatgpt), a nesto je ostalo (budalastina, blistava argumentacija i slicno), onda se ja pitam gde su tu neke granice izmedju onog sto je OK, onog sto je za brisanje i onog sto je za warn i onog sto je za ban. Mislio sam da znam, ali se preispitujem sada kada vidim da se dobije warn za "proseravanje" a ne dobije se nista, cak ni brisanje, za "budalastinu". A "chatgpt" se obrise. Nema mi logike jer moje misljenje je da niste dobro gradirali.

 

Spoiler

Poenta svega ovoga nije da se neko kazni ili pomiluje vec da ukazem na to da i mi mozemo da budemo zbunjeni a i vi neodlucni i nedosledni u nekim takvim potezima - utisak mi je da ste previse zakomplikovali sa ovim warn-ovima iako su zasluzeni. 

 

Ukratko, drzite kriterijum i budite dosledni, pa cemo valjda svi shvatiti sta je ok a sta ne 😄  kako ko. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja i warn smatram nekom kaznom, da nesto nije napisano u skladu sa pravilima. Isto tako i brisanje. Da je sve to ok ne bi bilo ni warn-a ni brisanja. 

 

E sad ako je za nesto dobijen warn (proseravanje), nesto je obrisano (chatgpt), a nesto je ostalo (budalastina, blistava argumentacija i slicno), onda se ja pitam gde su tu neke granice izmedju onog sto je OK, onog sto je za brisanje i onog sto je za warn i onog sto je za ban. Mislio sam da znam, ali se preispitujem sada kada vidim da se dobije warn za "proseravanje" a ne dobije se nista, cak ni brisanje, za "budalastinu". A "chatgpt" se obrise. Nema mi logike jer moje misljenje je da niste dobro gradirali.

 

  Reveal hidden contents

Poenta svega ovoga nije da se neko kazni ili pomiluje vec da ukazem na to da i mi mozemo da budemo zbunjeni a i vi neodlucni i nedosledni u nekim takvim potezima - utisak mi je da ste previse zakomplikovali sa ovim warn-ovima iako su zasluzeni. 

 

Ukratko, drzite kriterijum i budite dosledni, pa cemo valjda svi shvatiti sta je ok a sta ne 😄  kako ko. 

 

 

Ali isto tako ima različitih situacija gde neko diskutuje u 10, 15 ili više postova, pa za neki citat napiše da je budalaština/chat gpt/šta god, ili npr. neko bane, pa u jednom postu napiše to, što nije isto. I to sve u oneliner-u.

 

Dalje, postoji i istorija kažnjavanja forumaša, način na koji generalno vodi komunikaciju sa drugima, kakva je trenutna situacija na forumu, itd. Mislim da bez veze gubiš vreme na razmišljanje o tome. A takođe se i bez veze cimaš zbog obrisanih postova i warn-ova i shvataš ih previše ozbiljno. 

 

Ono što vidim je da prilično banalizujete naše odluke, a verujte da nije baš tako jednostavno kao što mislite. Verujem i da znate, ali opet ne dovoljno. 

O tome bi mogli možda više @Manu i @Guru kao sveži moderatori. Mada im je možda već dosta svega. 😄

 

Mislim da bi i nama olakšalo da postoje jasno definisani kriterijumi, ali je to prosto nemoguće. Ne znam zašto bismo sebi otežavali u suprotnom. A i vama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DameTime said:

 

 

 

Pre nego što mi neko kaže da ovo doživljavam lično - da, doživljavam lično, jer je to još jedna degradacija struke psihologa ili psihijatra. Sem ako Zack Leday nije bio deo suđenja na kom je rađeno njegovo psihološko veštačenje, apsolutno nijedan advokat nema pravo da mu odrapi neku dijagnozu. Volela bih da ne normalizujemo takvu komunikaciju samo zato jer se ne radi o forumašu koji je ovde prisutan. My 50 cents na temu.

Ja bih se držao pravila ovog foruma, a ona do sada nisu zabranjivala deljenje dijagnoza javnim ličnostima. Moderacija može da odluči da li je npr to uvreda dovoljna za kaznu, ali samo postavljanje dijagnoze se ne kosi sa pravilnikom.
Pisalo se i da je Vildoza pao u depresiju, pa eto...i to je dijagnoza. Naravno, ne vodi ka vređanju, ali, npr. iskompleksirani i sujetni egomanijak Čović, mislim da je moglo da se napiše ovde.

 

Na kraju, mogu da se složim da to nije komunikacija koja treba da se normalizuje na forumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ja bih se držao pravila ovog foruma, a ona do sada nisu zabranjivala deljenje dijagnoza javnim ličnostima. Moderacija može da odluči da li je npr to uvreda dovoljna za kaznu, ali samo postavljanje dijagnoze se ne kosi sa pravilnikom.
Pisalo se i da je Vildoza pao u depresiju, pa eto...i to je dijagnoza. Naravno, ne vodi ka vređanju, ali, npr. iskompleksirani i sujetni egomanijak Čović, mislim da je moglo da se napiše ovde.

 

Na kraju, mogu da se složim da to nije komunikacija koja treba da se normalizuje na forumu.

 

Napisali su da će se oštrije sankcionisati vređanje igrača, a ovo i te kako spada pod uvredu. Eto i ja sam dobila warn jer sam Nedovića nazvala patuljkom. Slažem se i za Vildozu i za Čovića (zbog ovog egomanijak). :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...