Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

6 hours ago, pendulum said:

Za razliku od prošle godine sad ćemo imati dva dodatna izuzetna igrača Egzuma i Nanelija koji pritom ozbiljno cepaju i odbranu. U Naneliju smo dobili i jednog od boljih trojkaša u EL te će i fokus sa Pantera biti značajno skinut.

Moram priznati da si zanimljiv tekst napisao i sa velikom vecinom se slazem, da ne kvoutujem ceo.

 

Izdvojio bi samo ovaj deo da ne trebate ocekivati ne znam kakvu defanzivu od Nanelija jer sam ga gledao ove sezone, on ima predispozicije da igra istu ali je cesto i lenj da igra istu barem je tako meni delovao, videcemo kakav ce biti u Partizanu.

 

Sto se tice pozicije 3 Partizan na papiru sa Nanelijem i Papapetruom ima najjacu poziciju 3 u Evropi u napadackom smislu, odnosno cenim da ce ovaj dvojac ukupno gledajuci postizati najvise poena, tu bi dodao samo Real i Efes da imaju po 2 kvalitetne opcije u napadu na poziciji 3.

 

spacer.png

 

Kada precrtate Mirotica i Vezenkova koji su cetvorke, dolazi se do toga da Partizan ima od 7 najboljih skorera sa pozicije 3, 2 igraca. Odnosno 2 od 8 jer fali Klajburn. Za sta ce to biti ukupno dovoljno videcemo, cisto kacim kao zanimljiv podatak.

 

Sto se tice suta za 3 poena, kada se racuna uzorak vise od jedne trojke po mecu, na svim pozicijama odnosno svih igraca ukupno u takmicenju, Andjusic je 7. a Naneli 14. sto je izuzetan podatak.

 

Exum je sutirao izuzetno ali sa manjim uzorkom, svakako ocekujem i od njega preko 40% u narednoj sezoni. Dakle Exum, Anjdusic, Naneli i Ledej ocekujem da nastave sa dobrim procentima, plus Panter i Avramovic umeju da pogode a od Pantera bi trebalo ocekivati i bolje procente i manje izmisljenih suteva uz bolje saigrace.

 

Suma sumarum tipujem da ce Partizan biti u top5 timova po procentu u sutu za 3 poena i da ce biti u top3 tima sa najvise poena sa pozicije 3.

 

Za sta ce to biti dovoljno ukupno, s obzirom da su to samo delici slagalice da se figurativno izrazim, videcemo.

Edited by 1945
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fillam said:

Trenutno stanje:

 

Dante, Aleksa, Madar

Panter, Andjušić, Glas

Nunnaly, Papapetrou, Trifa

Leday, Smailagić, Tristan

Lessort, Koprivica

 

Šta znam, diskretan apgrejd krilne pozicije.

 

Jos plej i centar i da se pali masina?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Vec smo diskutovali na tu temu, a u medjuvremenu su dovedeni Nunali i Papapetru... Vec je @realno *w pisao o tome, a i ja sam sve vise ubedjen da je to neka ideja, da se plej ili bekovi vise nece dovoditi (osim ako ne naleti nesto sto se ne odbija). Zeljko ocigledno veruje Avramu, veruje u razvoj Madara, a deluje da je neka prica oko 1-2 pozicije i dogovorena sa Exumom. Kada se na to dodaju Panter, Nunali i Papapetru, Danilo i muceni Trifa, nema tu bas prostora za nekog pleja sa velikom minutazom. Ocigledno je ideja da svi mogu da organizuju, prangijaju i trce. Na papiru deluje da ce to potencijalno biti brza i lepa kosarka.

 

I dalje mislim da je linija Lesor, Lidej, Balsa, Alen i Tristan tanka za celu sezonu i sva takmicenja, kao i za potencijalne povrede. Kapiram da cemo verovatno gledati i dosta raznih varijanti small ball-a, ali ubedjen sam da trazimo/dovodimo jos jednog 4/5 ili 5/4 igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Dante, Aleksa, Madar

Panter, Andjušić, Glas

Nunnaly, Papapetrou, Trifa

Leday, Smailagić, Tristan

Lessort, Koprivica

 

Solidno.

 

Ne znam, i dalje mi teško da se priviknem na činjenicu da imamo jak tim od igrača koji su kvalitetni i na vrhuncu karijere, a ne klince i rekonvalescente.

 

Rekao bih da će ovde biti ključna stvar kako će se uklopiti, a pošto je trener neko ko bi trebalo da je u tome najbolji, ... malo me i strah kad pomislim šta bi to moglo da znači. (:18:)

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2022 at 4:10 PM, Barkley#34 said:

Naravno da ovo nije smetnja da se svaki dan priča o štalama, tj. porodilištima, niti bi se više pričalo da nema ova dva kluba, koliko god da se pogrešne stvari dešavaju oko njih. To je fakat. Plus, neuporedivo više ljudi prati rijalitije i još trista čuda kojima se skreće pažnja i kupuje socijalni mir. 

 

Svi znamo šta je sve loše u našem sportu i društvu, tako da batali tu temu na ovom topiku, pliz.

bold 1 - Pretpostavljanje. A vaznost ove teme nalaze da se ne pretpostavlja sa tim stvarima, i da se ne pretpostavljanjem ne bezi od bilo kakvog resavanja problema.
bold 2 - jedan devijantan fenomen u drustvu ne opravdava drugi, ja se nadam da je to svima jasno.

Mislim, ono...svako moze da uzme pilulu, boje koju zeli, i da je iskoristi da ubedi sebe da nesto ima smisla, da nije tragicno ne suociti se sa realnoscu. Fala bogu ima dovoljno elemenata da se napravi false narativ...

Crvena Zvezda i Partizan u slucaju da igraju finalu Evrolige, da svaka utakmica pre toga bude pred punom halom, i da na kraju sezone oba tima prodaju 3,4 igraca uz obestecenje, ne mogu da prihoduju verovatno ni pola onoga sto ce da potrose ove godine. For instance... vise ima smisla uloziti u fudbalske klubove po 40 miliona, jer barem u kakvom takvom suludom scenariju ima smisla da se taj novac oplodi.
Ovo su bacene pare. Najoptimisticnij scenario i ugao gledanja ne opravdava ovo. Siljenje patke na domacoj sceni i pokusavanje jurnjave uspeha u jako neozbiljnom takmicenju (kakva je EL). Sa preogromnim oportunentnim troskovima. Na svaki moguci nacin.

Patoloski skupo, obrni okreni.

Edited by BattleBender
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...