Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Pored čopora utakmica u Evroligi, tu su i ABA utakmice, gde iskreno verujem da će omlatina dobiti dosta minuta, dok skupi stranci skupljaju snagu za EL. Tu pre svega mislim na domaću omlatinu. Osim utakmica sa Zvezdom, Budućnošću i CedOlijem, JamTrifaTristanSmajliBalša moraju minimum barabar da se nose sa svim ostalim ABA ligašima.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, jedibojan said:

Exum probija prvu liniju, baca spolja i onda biraj. Karikiram, ali ako se ekipa skapira sa Zeljkovim idejama i ako se bude igrao ekstra pas, tu je bukvalno svako vrhunski egzekutor.

Nadam se da

1 ne dolazi plej (Partizane Yam Madar)

2 dolazi centar kao zamena za Lesora

 

Za Trifu sam se pomirio, ali bila bi grehota ne razigravati Yama, Smajlija, Tristana i Balsu

Lako je odigrati ekstra pas, ali treba pokrenuti taj protok lopte. Exum je svakako igrac koji voli i ume da dodaje, ali vise kao sekundarni kreator sa krila. Kao plej videcemo. Panter, Nunnaly i Papapetru su igraci koji gledaju prvo na kos. Naravno kad imas toliko dobrih strelaca onda ce biti i udvajanja, pomaganja i pomeranja odbrane, ali generalno mi se cini da nece tu biti mnogo protoka lopte. Ne kazem da ce to biti nuzno lose, vec samo da mi se cini da nema puno dobrih dodavaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno Printezis protiv CSKA (mada to nije estetski tako lepo kao Saletov skok šut iz Istanbula). To je bila još neverovatnija završnica jer pre tog njegovog koša Šiškauskas promašuje dva bacanja, ej Šiškauskas koji je u to vreme bio valjda najhladnokrvniji igrač u EL.

 

Plus je tad Oly bio mnogo veći underdog protiv CSKA, nego KKP u odnosu na Huventud.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Patriota iz kauca said:

Panter, Naneli, Papapetru..trebaće nam dve lopte.. Možda tri, ne znam kakva su Egzumova očekivanja.

 

 

Kako da ne, to samo kod nas može da bude logika da ne treba imati više od 2 igrača koji znaju sa loptom.

 

Nisam siguran da li je ova priča oko Papapetrua tačna, i ako jeste da li je to dobar potez iz drugih razloga, ali ga je Željko tražio, jasno mi je šta želi. 

Egzum nije klasični plej, pa čak i Madar se sve više profiliše kao plej skorer, a ne organizator, pa će organizacija biti podeljena na više igrača.

 

Iz tog ugla želi pametne igrače, posebno na krilnim pozicijama, a to Nanli i Janis svakako jesu. A i Panter će moći više da igra svoju igru, sa manje organizacije, iako nas je tu odlično pokrpio prošle godine.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

Kako da ne, to samo kod nas može da bude logika da ne treba imati više od 2 igrača koji znaju sa loptom.

 

Nisam siguran da li je ova priča oko Papapetrua tačna, i ako jeste da li je to dobar potez iz drugih razloga, ali ga je Željko tražio, jasno mi je šta želi. 

Egzum nije klasični plej, pa čak i Madar se sve više profiliše kao plej skorer, a ne organizator, pa će organizacija biti podeljena na više igrača.

 

Iz tog ugla želi pametne igrače, posebno na krilnim pozicijama, a to Nanli i Janis svakako jesu. A i Panter će moći više da igra svoju igru, sa manje organizacije, iako nas je tu odlično pokrpio prošle godine.

 

 

Bas to. Tu dodati da ni Aleksaaa ni Andjusic nisu operisani od organizacije i deluje da je ideja jasna.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jedibojan said:

Bas to. Tu dodati da ni Aleksaaa ni Andjusic nisu operisani od organizacije i deluje da je ideja jasna.

 

Rekoh već ranije, sama koncepcija sklapanja ekipe i nedvođenja klasičnog pleja je jasan znak da Žoc veruje Aleksi.

 

 

Od Anđuđića stvarno ne očekujem nikakvu organizaciju. Koristićemo ga kao šutera što i jeste i to je to. Ni u Monaku prošle godine nije imao ni pokušaj organizacije igre.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2022 at 2:39 PM, BattleBender said:

Na kraju dana i jeste.

Da postoji 1% od zainteresovanosti za ova 2 kancera, od strane citave javnosti, at least bi se bazicno izvrsio pritisak da se zene poradjaju u dostojanstvenim uslovima.
Da se o tome svaki dan prica i obraca paznja kao na ova 2 entiteta koja sluze za visegeneracijsku patolosku patkometriju citave javnosti i ovog drustva, ciji pripadnici (ogromna kriticna masa) preko ova 2 kluba pokusavaju da nadju nacin da ubede sebe da im je zbog toga kvalitet zivota veci.

Ali, avaj, nastavice se ovaj rolerkoster besmisla i kupovanja socijalnog mira, manipulacije same paznje mnogih. Malo jedni dobijaju nagradne voznje, pa malo drugi. Pa malo jedni pisaju i povracaju sa visine rolerkostera po drugima, dok ovi drugi gledaju sa strane...i cekaju svoj red...
Oko jebenog loptanja.
Svaki dan paznja... oko loptanja.
Svaki dan to rade odrasli ljudi.

Samo koristite eufimizam u tom silnom odbijanju da se suocite sa stvarnoscu. Pa onda ce daleko i da izgleda stvarnost u kojem zene ne idu u stalu da se porode.

 

Bravo, pogotovo za ovaj boldovani deo!

 

Kada vlast u Beogradu ili Srbiji kaze da nema za nove autobuse jer gradjani ne placaju kartu ili kada kazu da nemaju odakle da povecaju plate ili kada otimaju penzije, neko ko razmislja svojim glavom i kome je stalo do svojih interesa bi ih podsetio da itekako ima da se svake sezone daje "nacionalnim institucijama" jer su nekada nekad osvajali neke trofeje (a zapravo, finansira se skretanje paznje sa realnih problema).

 

Nije ni bitna suma niti ona pravi neku razliku, ono sto pravi razliku je potreba dobrog dela stanovnistva da "bude uz pobednike" i onda se ili pravi pritisak da je normalno da se u odredjeni klub sipaju milioni ili se sepurimo sa tim istim milionima u stilu "sta bi oni seljaci iz Podgorice, Zagreba, Ljubljane, da igraju EL, da osvajaju ABA ligu? Neka budu srecni sto mogu da odigraju mec sa institucijom".

 

Zato i imamo ovako abnormalnu situaciju da najskuplji sastav u ligi uvek mora da ima ili Crvena zvezda ili Partizan, da su ti klubovi drzavnim novcem kupili  koliko vec regionalnih titula i da je nenormalno kada "se bacaju pare na mezimicu", ali kada je u pitanju institucija, e to je vec druga stvar.

 

On 7/14/2022 at 11:34 AM, Alex_Serbia said:

Zalgiris nikada ne moze biti slabiji kad tamo uvek igra prakticno cela litvanska rep'stacija.

 

Mislis cela litvanska reprezentacija bez Grigonisa, Gudaitisa, Jokubaitisa, Valanciunasa, Sabonisa, Brazdeikisa, Giedraitisa, Sederkeskisa i Kuzminskasa? To je kao da neko iz Litvanije napise da u KKCZ igra prakticno cela reprezentacija Srbije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2022 at 6:28 PM, realno *w said:

 

Rekoh već ranije, sama koncepcija sklapanja ekipe i nedvođenja klasičnog pleja je jasan znak da Žoc veruje Aleksi.

 

 

Od Anđuđića stvarno ne očekujem nikakvu organizaciju. Koristićemo ga kao šutera što i jeste i to je to. Ni u Monaku prošle godine nije imao ni pokušaj organizacije igre.

 

 

 

Aleksa, a u svetlu sve glasnijih rumora da će Dante na 1...eto prilike da se u startu poseremo na sve milione do sada potrošene, i one koje ćemo potrošiti (ako ne dovedemo pleja). Dati ključeve tima jednom večnom rekovalescentu i jednom dokazanom manijaku, posle "na mišiće & keš" ulaska u EL... gledaćemo opet razularenu grupu gradjana, samo znatno skuplju/sa većom snagom za razjebavanje i onako sjebanih grobarskih živaca.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Dobra vest. Da menjamo samo da bi menjali, bez da imamo šansu da dovedemo nekog baš kvalitetnog, ne isplati se.

 

Mislim da će i njemu značiti ovo kao znak poverenja od Željka, pošto mu je ovo prvi put u zadnjih 7 godina, da veže 2 godine u istom klubu. Napadački deo je bio ok, a mislim da bi mogao da bude još bolji u ovoj sezoni.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...