Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Jos Pengos i Milutinov i pali se masina 😄 😄 😄

 

 

(sad moram da dodam da je ovo u isto vreme ironicno i nije, jer kako smo kranuli na kraju se ni ne bih iznenadio da bar jedan od ove dvojice dodje)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Dobra vest. Da menjamo samo da bi menjali, bez da imamo šansu da dovedemo nekog baš kvalitetnog, ne isplati se.

 

Mislim da će i njemu značiti ovo kao znak poverenja od Željka, pošto mu je ovo prvi put u zadnjih 7 godina, da veže 2 godine u istom klubu. Napadački deo je bio ok, a mislim da bi mogao da bude još bolji u ovoj sezoni.

Ništa ovde dobro nije, ovaj potez samo Milutinov može da opere. :lol_2: Lesor je zaradio svaki dinar iz ugovora i pošteno je odigrao polusezonu, ali toliko je loš i neodgovoran u odbrani, da će u EL služiti za sprdnju. Čovek se jedva skoncentrisao da bude relativno pozitivan posle 10 utakmica za Zvezdom, strah me da zamislim na šta će ličiti kada se protivnici menjaju kao na traci. A pride nema slabotelesnih Luke i Davidovca da nad njima dominira surovom snagom. Prvi potez koji mi se ni najmanje ne dopada u ovom prelaznom roku. I sama ta činjenica da nigde nije sastavio dve godine niti ga ko traži dosta govori o Lesoru. 

Edited by zorex
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zorex said:

Ništa ovde dobro nije, ovaj potez samo Milutinov može da opere. :lol_2: Lesor je zaradio svaki dinar iz ugovora i pošteno je odigrao polusezonu, ali toliko je loš i neodgovoran u odbrani, da će u EL služiti za sprdnju. Čovek se jedva skoncentrisao da bude relativno pozitivan posle 10 utakmica za Zvezdom, strah me da zamislim na šta će ličiti kada se protivnici menjaju kao na traci. A pride nema slabotelesnih Luke i Davidovca da nad njima dominira surovom snagom. Prvi potez koji mi se ni najmanje ne dopada u ovom prelaznom roku. I sama ta činjenica da nigde nije sastavio dve godine niti ga ko traži dosta govori o Lesoru. 

Ma, pusti Lesora sada - kako idu lekcije jahanja?

Ako trebaju mamuze - poznajem dosta njih na Carevoj Cupriji, cisto zbog druga. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KockoOblo said:

 

Aleksa, a u svetlu sve glasnijih rumora da će Dante na 1...eto prilike da se u startu poseremo na sve milione do sada potrošene, i one koje ćemo potrošiti (ako ne dovedemo pleja). Dati ključeve tima jednom večnom rekovalescentu i jednom dokazanom manijaku, posle "na mišiće & keš" ulaska u EL... gledaćemo opet razularenu grupu gradjana, samo znatno skuplju/sa većom snagom za razjebavanje i onako sjebanih grobarskih živaca.

 

Apsolutno da, jako se bojim toga. I dalje ne mogu da verujem da Žoc 2 godine u nizu sklapa takvu ekipu, a tokom cele karijere je imao u svojim ekipama enciklopedijske primere plejmejkera.

 

Ali ok, ako Egzum vidi sebe na kecu, ako ga Žoc vidi tu, onda ajde da i mi sačekamo da vidimo kako će to izgledati. On je u Kavsima imao neke 2.5 asistencije za 17-18 minuta u proseku, što nije loš podatak. 

Takođe, imaćemo bolju kreaciju sa krila, ako stvarno dođe i Janis, to su dva igrača koja odlično čitaju igru.

 

Pored toga, ostaje nam i nada za ogroman napredak Madara, pošto se prošle godine ni u ABA nije osećao komforno, a ne u EL. al eto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

 

Druže i ti i ja dobro znamo kako se tamo računaju asistencije.

 

Znam i ne vidim problem u tome.

 

2 hours ago, zorex said:

Ništa ovde dobro nije, ovaj potez samo Milutinov može da opere. :lol_2: Lesor je zaradio svaki dinar iz ugovora i pošteno je odigrao polusezonu, ali toliko je loš i neodgovoran u odbrani, da će u EL služiti za sprdnju. Čovek se jedva skoncentrisao da bude relativno pozitivan posle 10 utakmica za Zvezdom, strah me da zamislim na šta će ličiti kada se protivnici menjaju kao na traci. A pride nema slabotelesnih Luke i Davidovca da nad njima dominira surovom snagom. Prvi potez koji mi se ni najmanje ne dopada u ovom prelaznom roku. I sama ta činjenica da nigde nije sastavio dve godine niti ga ko traži dosta govori o Lesoru. 

 

Što tako, Lesor je odličan backup centar!

Link to comment
Share on other sites

Komsije, nemojte ovo shvatiti kao pokusaj provokacije, nego ne znam gde drugo da pitam nego ovde.

Da li je zaista plan da ovakvu ekipu organizuje sa PG pozicije trio Exum/Madar/Aleksa ili se ocekuje jos neko kapitalno pojacanje na poziciji 1?

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bosMan_jr said:

Komsije, nemojte ovo shvatiti kao pokusaj provokacije, nego ne znam gde drugo da pitam nego ovde.

Da li je zaista plan da ovakvu ekipu organizuje sa PG pozicije trio Exum/Madar/Aleksa ili se ocekuje jos neko kapitalno pojacanje na poziciji 1?

Zaista ne znam kako drugacije da se shvati ovo nego kao provokacija ili eventualno kao neko "cudjenje". Nije kao da na ovom topiku obitavaju zaposleni u KKP. 

A ja imam za tebe pitanje: koliko si puta gledao Exum-a na poziciji pleja u evropskoj kosarci?

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

Zaista ne znam kako drugacije da se shvati ovo nego kao provokacija ili eventualno kao neko "cudjenje". Nije kao da na ovom topiku obitavaju zaposleni u KKP. 

A ja imam za tebe pitanje: koliko si puta gledao Exum-a na poziciji pleja u evropskoj kosarci?

Kao cudjenje - prava rec. Kod nas je topic pun pravih i laznih insajdera, pa sam pomislio da mozda i vi imate svoje.

 

0 puta

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

Evo vidi kakav plej 😄

 

 

 

Pokazivao je kao mlad znake organizacije, ja ga se secam sa svetskog za mlade, pre drafta, jer je to moje godiste i par mojih drugova su igrali na tom prvenstvu za Srbiju, ali mislim da su ga povrede i mozda malo nesreca u ekipi koja ga je izabrala udaljile od toga

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Imam naravno problem, kao i većina, sa ovim što se radi s jedne strane. S druge strane ne mogu da dočekam da vidim ovakav tim i na šta će to da liči.

 

Poštujem svakog ko je prestao da gleda KK nakon ulaska SNS-a ali ja nisam toliko jak karakter. A ovo da li se ulaže 5, 7 i ili 15 miliona ne vidim razliku. Ako si gledao Partizan pod Ostojom sa budžetom od 5, 6, 7 miliona ne vidim iskreno razlog da ga ne gledaš i sa duplo većim budžetom ili koliko već da je. Dakle to je samo sviranje k. i žal za tim što nisi više u poziciji anderdoga. Jasno je da je cela priča i kod nas i kod komšija u sklopu "hleba i igara", ali zar to generalno i nije funkcija profesionalnog sporta? Ono da pružiš razonodu radnom narodu u slobodno vreme, da se na nešto loži, komentariše, navija, troši pare, ublaži stres...tako da ne bih ulazio preterano u filozofiju. Svi smo mi manje-više svesni toga pa opet biramo da budemo te "ovce" i trošimo svoje vreme i živce i pare prateći neke znojave likove koji trče levo desno. Ovu priču oko toga da bi te pare mogle pametnije da se ulože zaboravite jer se te pare ne bi ulagale da treba da se iskoriste za neki humaniji cilj. Dakle, ne bi ih bilo. Otišle bi na zadovoljavanje nečijih privatnih potreba u vidu milionskih vila, jahti, sumnjivih poslovnih poduhvata itd. Ovo je bukvalno izdvojeno iz budžeta za "hleba i igara". Neko reče lepo država preko Telekoma daje 100 miliona evra za prava prenosa Premijer lige za godinu, što je apsolutno neprofitabilno, samo da bi napakostila konkurenciji. Šta je njima da što preko državnih, što preko privatnih firmi uguraju u dva kluba 25-30 miliona evra za sezonu? Mi nismo ni svesni koja je to "sića" na nekom višem nivou u odnosu na pare koje se uzimaju na raznim projektima.

 

U principu sve se svodi na to da nam je gadno što je naprednjačka ekipa uključena u celu priču ali očigledno ne možemo da ih izbegnemo jer No.1 hoće da se meša u sve, da pokaže da on uvek uradi najbolje, najviše, najlepše i opsednut je time da ga svi vole i to je tako. Ako treba da biram da li ću da gledam EL na TV-u i žalim za starim dobrim vremenima koja se nikad neće vratiti ili da gledam ovakav Partizan u EL koji može ravnopravno da se pošiba sa svima i opet iskače u prvi plan u košarkaškoj Evropi..pa jbg, biram ovu drugu opciju, znajući da iza toga dobrim delom stoji ova i ovakva vlast što direktno, što indirektno preko privatnika kojima je sugerisala ili dala zeleno svetlo, kakogod, da grunu ozbiljne pare.

 

S pozitivne strane, kao što je DV konstatovao, ovom vajld kartom je na neki način ispravljena nepravda prema KKP-u koja ga je pratila kroz EL godinama. A u pogledu budžeta - da je DV onomad imao samo delić ove potpore možda bismo se već šepurili sa dve titule prvaka EL..ali jbg..svakako mi je bliža ona DV-ova filozofija sa kombinacijom domaćih i stranih talenata plus par kvalitetnih pojačanja na određenim pozicijama i ekipom koja se diže kroz sezonu ali sad su očigledno neka druga vremena, pogotovo u pogledu dostupnosti najvećih domaćih talenata.

Nazad na roster, ne osvrćući se na budžete, plate i ostalo jer su sve granice probijene i više nas ništa ne iznenađuje - tim deluje izuzetno zanimljivo i atraktivno na papiru. Željko će izlgeda da izgura tu neku svoju ideju bez klasičnog pleja, sa tri jaka bolhendlera u petorci koji bi trebalo da svojim indivudalnim kvalitetima stvaraju višak za ostale. Za razliku od prošle godine sad ćemo imati dva dodatna izuzetna igrača Egzuma i Nanelija koji pritom ozbiljno cepaju i odbranu. U Naneliju smo dobili i jednog od boljih trojkaša u EL te će i fokus sa Pantera biti značajno skinut. Ako je tačan dolazak Papapetrua to se uklapa u logiku sa Egzumom koji provodi više vremena na kecu jer smo mi pustili Kuruca, Zagora i Dangubu od trojki. Ostao je samo Trifa koji će verovatno popunjavati rotaciju od 15 igrača uz Glasa. Papapetru će pokrivati i 4 iza Ledeja. Smajli će verovatno imati podjednako podeljenu minutažu na 4 i na 5 iz Lesora i Balše. Tu je i Tristan od koga ja očekujem da bude u 12. mada će imati prostor da se dodatno razvija. Ova ekipa ima milion mogućnosti za kombinacije od 1 do 3, pa onda do 3 do 5. Biće to slatke muke ako se sve uklopi kako treba. Na prvi pogled fali taj famozni plej - floor general kojeg Željko izgleda nema u svojoj viziji i fali malo skočniji 4/5 igrač ali verujem da ćemo su i tu popraviti u odnosu na prošlu sezonu.

 

Ovako nekako bi izlgedalo tih 14:


Egzum, Madar
Avram

Panter, Anđušić, (Glas)

Naneli (Trifa)
Papapetru
Ledej, Tristan

Smajli
Lesor, Balša

Očekujem još jednog igrača za popunu rotacije, verovatno nekog klinca. 15 igrača je taman za ovaj tempo i broj utakmica. Biće i sitnih povreda i umora. Verujem da će svi dobijati šansu.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam navikao na ovakav Partizan. Na pojacanja iz Barse , Makabija, Panate. Ali ako sam se navikao na Perkinsa, Vrabca, Djumica i Salica, navici cu se i na ovako jak tim. Naravno, nece se promeniti misljenje o glavnom, koji deli novac. Jer nam sigurno nije dao novac, zato sto nas voli, vec sto ce da izvuce neku korist sigurno. 

Da je pravde i postenja uvek bi se delilo isto, pa izvolite ko ume da napravi bolje rezultate, nek odnese pobedu. 

A mi, znamo sta nam je ciniti...da uzivamo u narednoj sezoni. Nije da nismo zasluzili. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...