Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

to kad ti budes napravio svoj klub pa razigravaj klince i radi sta hoces

 

mislim karikiram malo, ali kapiram da ti je jasno ko tu vodi glavnu rec i zasto je fmp takav kakav je

Pa taj FMP sam spomenuo samo iz tog razloga jer ga ljudi spominju non stop u tom kontekstu, ali smatram da ni nema potrebe da se u nekom drugom klubu razigravaju tvoji igraci. 

 

E sad da li je to sve do Covica sto se radi na ovaj nacin ili nekog sestog, ja stvarno ne znam. Mozda je problem klubovi nisu privatni pa sviju boli dupe i ne razmislja 5 godina unaprijed... 

 

U sustini i nebitno, samo sam napisao neke svoje misljenje sto me kopka vec duze vrijeme, kao neko ko voli i prati kosarku i zvezdu od svoje 5 godine...

 

Recimo da je Nikola Jokic dosao kad je draftovan kod nas umjesto odmah u NBA da li bi dobio pravu sansu i da li bi izrastao u ovakvog igraca kakav jeste...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sumnjam da bi Jokic bio ovo sto jeste da je ostao u Evropi, ili da je dosao kod nas ili kod komsija.

 

Kod nas je veliki problem imperativ da se osvoji titula i vise nema prostora da se razvijaju mladi igraci.

 

Sve se svodi na to ko ce igrati EL, a mi smo za sve ove godine jednom uspeli da odemo u 8.

 

U USA kosarka je bas ono sta treba da bude, velika zabava, navijaci nisu ostrasceni kao kof nas.

 

Ja nemam problem sa EC, a ceo klub nam je spreman za veliki reset.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

Ja sumnjam da bi Jokic bio ovo sto jeste da je ostao u Evropi, ili da je dosao kod nas ili kod komsija.

 

Kod nas je veliki problem imperativ da se osvoji titula i vise nema prostora da se razvijaju mladi igraci.

 

Sve se svodi na to ko ce igrati EL, a mi smo za sve ove godine jednom uspeli da odemo u 8.

 

U USA kosarka je bas ono sta treba da bude, velika zabava, navijaci nisu ostrasceni kao kof nas.

 

Ja nemam problem sa EC, a ceo klub nam je spreman za veliki reset.

To ti je zavrseno za sledecu sezonu😎

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BojanaCZV said:

Ja sumnjam da bi Jokic bio ovo sto jeste da je ostao u Evropi, ili da je dosao kod nas ili kod komsija.

 

Kod nas je veliki problem imperativ da se osvoji titula i vise nema prostora da se razvijaju mladi igraci.

 

Sve se svodi na to ko ce igrati EL, a mi smo za sve ove godine jednom uspeli da odemo u 8.

 

U USA kosarka je bas ono sta treba da bude, velika zabava, navijaci nisu ostrasceni kao kof nas.

 

Ja nemam problem sa EC, a ceo klub nam je spreman za veliki reset.

I ja to shvatam i slazem se u neku ruku, ali opet i sa takvim imperativom da se osvoji titula i plasirala u Evroligu (iako svake sezone niko ne zna da li ta titula sigurno donosi EL). Ali smatram da tu opet treba da ima prostora za mlade igrace bar kad se izgubi ta sansa za top 8 (sto se desvala cesto vec u januaru-februaru) ili u ABA ligi protiv znatno slabijih protivnika, taman da se odmaraju razni strani igraci i cuva njihova forma. 

 

USA po meni ima perfektan sitem (doduse malo se poceo iskoristavati trade requestima zadnjih godina), gdje do titule i "kondendinga" za istu mozete doci na razne nacine, kroz tenkovanje i pametno draftovanje, dovodjenjem slobondih igraca (pravilnim upravljanjem salari kepom i oslobadjanjem istog kada je luda ponuda slobodnih igraca), povlacenjem pravoremenih trejdova ili kombinovanjem svih navedenih. Mozete biti i plej-of tim u kontinuitetu 20 godina ako vam je to zelja...

 

E sad kad bi i EL bila zatvorenog tipa, nebitno da li od sadasnjih 18 ili 24 kluba da li bi to promjenilo nacin rada naseg kluba, pa bismo rekli ajde da zrtvujemo 2-3 godine rezulta kako u Evroligi tako i u ABA/KLS (a mozda se i osvoji tu titula) zarad razvijanja klinaca, ili bi opet bilo mi nemamo prostora za to moramo da pobjedjujemo Buducnost/Partizan svake godine inace ce nas zapaliti navijaci, pa cemo nastaviti da dovodimo samo dokazane EL/EC igrace 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Imho nije baš Baskonija klub na koji treba da se ugledamo. Oni već godinama imaju 6, 7 ozbiljnijih igrača, a ovo ostalo tek da se popuni roster. Ovi igrači sa Baltika su im odron živi. 

Ni Alba ni Baskonija nisu dobro poredjenje.

 

Baskonija je oduvek legija stranaca. Jednostavno tako funkcionisu kao klub i dobro im ide. Domaci igraci na tom nivou su im uglavnom nedostupni jer su u NBA, Realu ili Barsi. Ograniceni su na dva Amerikanca, pa moraju da budu malo mastoviti kad sastavljaju tim. Pritom Baskonija tek poslednjih godina mozda ima malo slabiji budzet, pre je to bilo neuporedivo sa nama.

 

Alba je easy going klub. Igramo leprsavo, moderno, sa puno slobode. Mladi igraci, bez pritiska, bez nekog moranja. Ako se osvoji nesto osvoji. 

 

Ja se slazem da treba malo da razmisljamo van kutije, da se klub uozbilji po pitanju skautiga, ali ne mozemo mi da kopiramo tek tako neke druge klubove. Mentalitet i karakter tih klubova, pa i naroda je potpuno drugaciji. 

Edited by Del Piero
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ovi iz Barse čitaju ovaj topic. Uzeli nam Kalinu evo sad i Tobeya, a neko je rekao i da pregovaraju sa Singletonom.

Citaju kazes?

 

 

Vajt ce pokidati sledecu sezonu,bio je najbolji na proslim pripremama,da cak dve ipo utakmice!Nije mu bas kosarkaski prijao povratak ali je goreo od zelje,videlo se u ocima,jak u kontaktu na oba kraja...Ma svaki velikan bi ga pozeleo kao opciju,cak i ugovor da preuzme od nas ako treba.🤞

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Citaju kazes?

 

 

Vajt ce pokidati sledecu sezonu,bio je najbolji na proslim pripremama,da cak dve ipo utakmice!Nije mu bas kosarkaski prijao povratak ali je goreo od zelje,videlo se u ocima,jak u kontaktu na oba kraja...Ma svaki velikan bi ga pozeleo kao opciju,cak i ugovor da preuzme od nas ako treba.🤞

Ja se nadam da ovi iz Barse nisu procitali ovaj post, postoce maznuti sada prespremnog Vajta i pokupiti sav kajmak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo toga se promenilo u košarci u odnosu na period od pre 10-15 godina kada je sistem koji je imala Baskonija bio delotvoran i davao rezultate. 

I sad se oni trude da pokupe igrače ispod radara, ali je gotovo nemoguće da pokupe talenta nivoa Skole , a ako bi se to slučajno desilo nema teorije po kojoj bi ostao u Baskoniji godinama. 

Ni Real i Barselona ne mogu da zadrže talente da ne odu preko bare .

Ta tema skautinga je mnogo teška. Sa jedne strane imaš trenere koji su na ozbiljnoj vatrometini pa samim tim oni hoće da biraju bar one najvažnije igrače prvu petorku, a sa druge strane klub bi trebao da ima neki svoj skauting i filozofiju i da nešto nametne treneru, pogotovo ako vidi budućnost u nekom igraču ili neku dugoročnu opciju.

Tragedija je što tu po meni ni treneri ni klubovi ne rade dovoljno, bar u većini slučajeva 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

upravo tako.

s'tim što skauting sada nije potraga za omladincem koji će u najboljem slulaju za 3 godine otići u nba ako pre toga ne ode u real i barcu

sada je skauting valjda da izvučeš igrače koji ne planiraju nba ali su dovoljan potencijal da mogu da naprave razliku u euroleague

 

ja se slažem sa većinom na forumu - da bi za nas idealan plej bio pierra henry

e sad, problem je što nije ni 2015a niti 2018a, kada je zapravo trebalo dovesti tog momka u zvezdu  ( :

 

 

2015Vita Tbilisi

2015–2016ratiopharm Ulm

2016–2017Hapoel Eilat

2017–2018Tofaş

2018–2019UNICS Kazan

2019–2021Baskonia

2021–2022Fenerbahçe Beko

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, LightWeight said:

Alba i Baskonija imaju licence, nije im pod moranje da osvoje svoje prvenstvno da bi igrali EL.

Zato i mogu da rizikuju sa mladim igracima. 

Ne samo to, nego im nije problem ni da daju visegodisnje ugovore igracima. Ili da produzujes ugovore u toku sezone kad god procenis da treba, a ne da cekas kraj plej of Aba lige da budes siguran da ces igrati EL i onda izlazis sa ponudama za produzetak ugovora sa igracima koji su se u medjuvremenu vec usmeno dogovorili sa nekim drugim klubom. Takodje i pravilo o broju stranaca u kupu i KLS nam pravi dodatna ogranicenja. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Imho nije baš Baskonija klub na koji treba da se ugledamo. Oni već godinama imaju 6, 7 ozbiljnijih igrača, a ovo ostalo tek da se popuni roster. Ovi igrači sa Baltika su im odron živi. 

 

Samo se postavlja pitanje kako su došli do tih ozbiljnih igrača, odnosno da li su samo kupovali proveren kvalitet, ili se radio i ozbiljan skauting... Pa kaže:

 

Adam Hanga Hungary.gif je došao u Baskoniju sa 24 godine iz Manrese, bez pređašnjeg EL, pa i EC iskustva, kod njih je odigrao jednu sezonu, poslat na pozajmicu u Avelino, pa se vratio i odigrao još dve sezone, postao jedan od najboljih defanzivaca u EL i onda otišao u Barsu, kasnije i Real.

 

Johannes Voigtmann Germany.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Frankfurta, bez pređašnjeg EL i EC iskustva, kod njih je odigrao 3 sezone i onda prešao u CSKA.

 

Fabien Causeur France.gif je došao kod njih sa 25 godina iz Šolea, sa prethodno odigrane 4 utakmice u EL i 17 u EC, ostao je kod njih 4 sezone, prešao u Trinkijerijev Brose, a posle jedne sezone u Nemačkoj potpisao i za Real.

 

Thomas Heurtel France.gif je došao kod njih sa 22 godine iz Alikantea, naravno bez ikakvog EL iskustva, ostao je kod njih 3 i po sezone i prešao u Dudin Efes.

 

Vincent Poirier France.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Paris-Levallois-a, bez ikakvog EL iskustva, ostao je kod njih 2 sezone i onda prešao u Boston Seltikse.

 

Luca Vildoza Argentina.gif je potpisao za njih sa 21 godinom kao igrač argentinskog Quilmes-a za koji je onda odigrao još jednu sezonu na pozajmici, nakon čega je odigrao 4 sezone za njih i onda uspeo da zabode i nekakav NBA ugovor.

 

Shavon Shields Denmark.gif USA.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Trenta, nakon dobre sezone u Evrokupu (njegova 2. sezona u Evropi), odigrao je za njih 2 sezone i onda prešao kod Mesine u Armani.

 

Mike James USA.gif je došao kod njih sa 24 godine u toku sezone nakon što je odigrao svega 8 utakmica za Kolosos sa Rodosa, a prethodnu sezonu je odigrao u trećoj italijanskoj ligi... Proveo je kod njih tu i još jednu sezonu, kada su sa njim otišli na F4 EL, posle čega odlazi u PAO. 

 

 

Top potez im je bio i Achille Polonara Italy.gif kao izraziti late bloomer koji nije makao iz Italije do 28. godine kada je prešao kod njih iz Sasarija, u debitantskoj sezoni u EL je bio na 3 ppg, a onda u drugoj sezoni eksplodirao, nakon čega prelazi u Fener (a sada i Efes). Tibor Pleiss Germany.gif je kod njih prešao sa 23 godine nakon dve EL sezone u Broseu u kojima je imao 6-7 ppg, u prvoj sezoni kod njih je imao 5 ppg, a druga mu je bila breakout sa 12 ppg (najviše u dosadašnjoj EL karijeri) nakon čega prelazi u Barsu. Našeg Bjelicu Serbia.gif su isto doveli sa 22 godine i bez iskustva igranja na najvišem nivou, u prvoj sezoni u EL je imao 1 ppg, u drugoj 5 ppg, u trećoj 10 ppg, nakon čega prelazi kod Željka Obradovića u Fener.

 

 

Ovo su samo neki od igrača koji su igrali za njih u poslednjih 10-ak godina, da se ne vraćamo u dalju prošlost kakve su sve igračine imali kao plod vrhunskog skautinga... Meni je ovo baš model na koji bi itekako mogli da se ugledamo, nešto slično je pokušao i KKP sa Veselim, Lovernjom, Vestermanom, Bertansom (koji je isto završio u Baskoniji i odatle zabo NBA ugovor) - znači dovođenje mahom evropskih stranaca od 21-25 godina, višegodišnji ugovori, strpljenje umesto šilbovanja ako ne izdominiraju već u prvoj sezoni, uz kopanje i ponekog manje afirmisanog Amera koji je sezonu-dve u Evropi. 

 

  • Like 34
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

upravo tako.

s'tim što skauting sada nije potraga za omladincem koji će u najboljem slulaju za 3 godine otići u nba ako pre toga ne ode u real i barcu

sada je skauting valjda da izvučeš igrače koji ne planiraju nba ali su dovoljan potencijal da mogu da naprave razliku u euroleague

 

ja se slažem sa većinom na forumu - da bi za nas idealan plej bio pierra henry

e sad, problem je što nije ni 2015a niti 2018a, kada je zapravo trebalo dovesti tog momka u zvezdu  ( :

 

 

2015Vita Tbilisi

2015–2016ratiopharm Ulm

2016–2017Hapoel Eilat

2017–2018Tofaş

2018–2019UNICS Kazan

2019–2021Baskonia

2021–2022Fenerbahçe Beko

To je ono što se meni svidelo kod Tomića i kod Trinkijerija. Imam utisak da prate druge lige i da rade skauting, pokušavaju da nađu nekog ispod radara.

Holins naš bivši igrač je igrao u Vehti i iz Vehte otišao u Zenit nije došao u Zvezdu, a nije došao ni kod Radonjića u Bajern.

Ima primera, ali trebaju muda i mora da se radi, ako si profi trener i hoćeš da selektiraš ekipu, pa onda bi za svaku poziciju trebao da imaš bar 5 igrača koje si video u Turskoj, Nemačkoj, Francuskoj , Italiji ili Izraelu.

Sa druge strane klub treba da omogući da se u rosteru od 12 igrača bar sa 1-2 izrizikuje i da isto tako ima svoju listu, pa da se traži neki presek skupova 

3 minutes ago, Guru said:

 

Samo se postavlja pitanje kako su došli do tih ozbiljnih igrača, odnosno da li su samo kupovali proveren kvalitet, ili se radio i ozbiljan skauting... Pa kaže:

 

Adam Hanga Hungary.gif je došao u Baskoniju sa 24 godine iz Manrese, bez pređašnjeg EL, pa i EC iskustva, kod njih je odigrao jednu sezonu, poslat na pozajmicu u Avelino, pa se vratio i odigrao još dve sezone, postao jedan od najboljih defanzivaca u EL i onda otišao u Barsu, kasnije i Real.

 

Johannes Voigtmann Germany.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Frankfurta, bez pređašnjeg EL i EC iskustva, kod njih je odigrao 3 sezone i onda prešao u CSKA.

 

Fabien Causeur France.gif je došao kod njih sa 25 godina iz Šolea, sa prethodno odigrane 4 utakmice u EL i 17 u EC, ostao je kod njih 4 sezone, prešao u Trinkijerijev Brose, a posle jedne sezone u Nemačkoj potpisao i za Real.

 

Thomas Heurtel France.gif je došao kod njih sa 22 godine iz Alikantea, naravno bez ikakvog EL iskustva, ostao je kod njih 3 i po sezone i prešao u Dudin Efes.

 

Vincent Poirier France.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Paris-Levallois-a, bez ikakvog EL iskustva, ostao je kod njih 2 sezone i onda prešao u Boston Seltikse.

 

Luca Vildoza Argentina.gif je potpisao za njih sa 21 godinom kao igrač argentinskog Quilmes-a za koji je onda odigrao još jednu sezonu na pozajmici, nakon čega je odigrao 4 sezone za njih i onda uspeo da zabode i nekakav NBA ugovor.

 

Shavon Shields Denmark.gif USA.gif je došao kod njih sa 24 godine iz Trenta, nakon dobre sezone u Evrokupu (njegova 2. sezona u Evropi), odigrao je za njih 2 sezone i onda prešao kod Mesine u Armani.

 

Mike James USA.gif je došao kod njih sa 24 godine u toku sezone nakon što je odigrao svega 8 utakmica za Kolosos sa Rodosa, a prethodnu sezonu je odigrao u trećoj italijanskoj ligi... Proveo je kod njih tu i još jednu sezonu, kada su sa njim otišli na F4 EL, posle čega odlazi u PAO. 

 

 

Top potez im je bio i Achille Polonara Italy.gif kao izraziti late bloomer koji nije makao iz Italije do 28. godine kada je prešao kod njih iz Sasarija, u debitantskoj sezoni u EL je bio na 3 ppg, a onda u drugoj sezoni eksplodirao, nakon čega prelazi u Fener (a sada i Efes). Tibor Pleiss Germany.gif je kod njih prešao sa 23 godine nakon dve EL sezone u Broseu u kojima je imao 6-7 ppg, u prvoj sezoni kod njih je imao 5 ppg, a druga mu je bila breakout sa 12 ppg (najviše u dosadašnjoj EL karijeri) nakon čega prelazi u Barsu. Našeg Bjelicu Serbia.gif su isto doveli sa 22 godine i bez iskustva igranja na najvišem nivou, u prvoj sezoni u EL je imao 1 ppg, u drugoj 5 ppg, u trećoj 10 ppg, nakon čega prelazi kod Željka Obradovića u Fener.

 

 

Ovo su samo neki od igrača koji su igrali za njih u poslednjih 10-ak godina, da se ne vraćamo u dalju prošlost kakve su sve igračine imali kao plod vrhunskog skautinga... Meni je ovo baš model na koji bi itekako mogli da se ugledamo, nešto slično je pokušao i KKP sa Veselim, Lovernjom, Vestermanom, Bertansom (koji je isto završio u Baskoniji i odatle zabo NBA ugovor) - znači dovođenje mahom evropskih stranaca od 21-25 godina, višegodišnji ugovori, strpljenje umesto šilbovanja ako ne izdominiraju već u prvoj sezoni, uz kopanje i ponekog manje afirmisanog Amera koji je sezonu-dve u Evropi. 

 

Samo da primetim u prilog mom prethodnom postu dosta igrača je prošlo kroz Trinkijerijev Brose.

Odličan posao radi u delu skautinga 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

To je ono što se meni svidelo kod Tomića i kod Trinkijerija. Imam utisak da prate druge lige i da rade skauting, pokušavaju da nađu nekog ispod radara.

 

Pa Tomiću je valjda to i bio posao u Olimpijakosu, nije svakako tamo bio prvi trener, a ni prvi pomoćnik. Trinkijeriju je skauting igrača uglavnom radio Daniele Baisi - čovek koji je 5 godina bio šef internacionalnog skautinga Detroit Pistonsa, postao sportski direktor Brosea 2014. (kada je i Trinkijeri postao trener) i tamo bio do 2017. kada je prešao u Bajern - gde je i danas na istoj poziciji. I sam Trinkijeri je u intervjuima isticao njega kao čoveka kome kaže kakav profil igrača mu treba na kojoj poziciji i ovaj mu onda dostavi spisak potencijalnih rešenja.

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

Pa Tomiću je valjda to i bio posao u Olimpijakosu, nije svakako tamo bio prvi trener, a ni prvi pomoćnik. Trinkijeriju je skauting igrača uglavnom radio Daniele Baisi - čovek koji je 5 godina bio šef internacionalnog skautinga Detroit Pistonsa, postao sportski direktor Brosea 2014. (kada je i Trinkijeri postao trener) i tamo bio do 2017. kada je prešao u Bajern - gde je i danas na istoj poziciji. I sam Trinkijeri je u intervjuima isticao njega kao čoveka kome kaže kakav profil igrača mu treba na kojoj poziciji i ovaj mu onda dostavi spisak potencijalnih rešenja.

 

A sto mi tako ne mozemo da uradimo, bolje platiti tako ozbiljnog skauta vise para nego Dozeta koji zna isto igraca kao i mi na forumu.

 

Da nam se ne desava kao sa Radonjicem da on bira pojacanja pa kad produzi Cirbesa i dovede Pefija bude harakiri.

 

Nikad mi nece biti jasna ta nasa politika (citaj Nebojsina), da trener bira pojacanja, a to nije njegov posao, jer kako ti kazes trener trazi profil igraca i onda dobije 2-3 igraca tog profila pa odabire i to je po meni najbolji i najefikasniji nacin izabira igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Pa Tomiću je valjda to i bio posao u Olimpijakosu, nije svakako tamo bio prvi trener, a ni prvi pomoćnik. Trinkijeriju je skauting igrača uglavnom radio Daniele Baisi - čovek koji je 5 godina bio šef internacionalnog skautinga Detroit Pistonsa, postao sportski direktor Brosea 2014. (kada je i Trinkijeri postao trener) i tamo bio do 2017. kada je prešao u Bajern - gde je i danas na istoj poziciji. I sam Trinkijeri je u intervjuima isticao njega kao čoveka kome kaže kakav profil igrača mu treba na kojoj poziciji i ovaj mu onda dostavi spisak potencijalnih rešenja.

 

Nešto slično kao što Mrkela radi u našem FK? 😀

Link to comment
Share on other sites

Meni će Baskonija, odnosno TAU Ceramica uvek ostati asocijacija za južnoameričke igrače. U jednom periodu je preko pola argentinske reprezentacije prošlo kroz klub, a imali su i mnoge druge pogotke: Splitter, Scola, Oberto, Nocioni, Prigioni, Huertas, Vildoza...

U svakom slučaju, klub koji verovatno afirmisao najviše igrača bez prethodnog EL iskustva.

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Guru Nisam siguran da razumem poentu posta. Baskonija danas nije isto što i pre par godina. Prilično su se srozali, a igru im nosi 5, 6 proverenih EL igrača (naravno ako nisu interesantni EL bogatašima), ostalo redom tipa Kurucs, Sedekerskis, Raiste i slični (npr koliko godina su trpeli bangavog Ilmane Diopa) ne bih menjao glavu za glavu za bilo koga iz naše ozloglašene "domaće osnove". Uostalom, Baskonija baš i nema neke evroligaške rezultate u poslednje vreme pa da tvrdimo da taj njihov sistem daje rezultata. Svakako jesu dosta avangardan klub i imaju neke lepe zabode i skauting im je interesantan, ali imaju i masu promašaja. Drugim rečima, nisu oni danas ništa bolji klub nego KKCZ a do nedavno su bili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nellthe said:

FMP ne moze sluziti razigravanju igraca (trenutno ne sluzi nicemu), tu bi se mogli bas klinci probavati 17,18,19 god.

 

Rekao bih da ove sezone ipak se politika promenila na bolje, odnosno kao sto je bilo nekada da je dobar deo igraca iz Zvezdine skole.

 

Trenutno su tamo:

-Pavicevic 01

-Manojlovic 02

-Vujicic 02

-Gusic 02

-Saranovic 03

-Vudragovic 04

-Matovic 04

-Vukovic 05

 

Ocekujem ozbiljniju minutazu za barem petoricu, tako da bice zanimljivo pratiti Fmp ove sezone izmedju ostalog jer je i Djenka tamo.

 

Plus su Topic 05 i Gacic 05 prikljuceni prvom timu kkcz sada, mada bih radije voleo da odu na pozajmicu negde u Aba2 ili Kls gde mogu da dobiju minutazu nego da ne vide parketa ove sezone kod nas, jer su fizicki jos uvek dosta slabi i za Fmp odnosno Aba ligu a tamo ni nema mesta imaju 15-16 igraca u rosteru vec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Baskonija trenutno u košarkaškim okolnostima kakve jesu dobar primer iz ugla održivosti poslovanja sa jedne strane, a sa druge i mi navijači se lakše poistovećujemo sa igračima koji se razvijaju i napreduju pred našim očima.

Što se tiče čuvenog iskoraka teško je to bez love i proverenih EL kajli. Treba naći neki mix.

 

Neke stvari su danas poprilično jednostavne, pa dovoljno je proći kroz NBA draft u poslednjih 5 godina i mock draft za sledeću godinu, filtrirati non USA igrače i probrati šta ti treba. Kompletan skauting ti je neko već uradio, znaš da ti igrači imaju potencijal, potrudi se da nađeš pravi karakter i to je to.

Prošle godine sam kad je bila frka sa Kalinom predlagao da dovedemo Musu, partizan je probao sa Kurucsom , Madarom, takvih igrača je mnogo i vredni su rizika.

 

@Guru nisam znao za ovaj podatak vezano za sportskog direktora, ali je Trinkijeri i u Partizanu imao iskopina nekih. Naravno moraš biti i čovek bez sujete da kažeš nađi mi igrača, ti znaš bolje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...