Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 minute ago, CheshireCat said:

@Milutinov Tata @Cojep

 

+ možda još neko.

 

Poznajete istoriju...

Da li se ikada ikojem teniseru desilo nešto slično? Da država organizator turnira bude protiv njega.

Možda za vreme hladnog rata ili tako nešto....

 

Shahar Peer 2009 u Dubai, ako se ne varam

 

detaljnije: Emirati nisu imali diplomatske odnose sa Izraelom, pa nisu mogli da izdaju vizu. Opšta pobuna svih. Andy Roddick mislim da je čak otkazao učešče u Dubaju zbog ovoga, u znak podrške. Sesrte Williams se oglasile. WTA zapretio šejcima da ovako neče moči i da če im turnir biti oduzet ako misle ovako nešto da izvode.

Ona te godine nije zaigrala, ali jeste naredne dve godine. 

 

Nek me ispravi neko, ako sam gde pogrešio, ali tako nešto je bil.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, svi pjevaju said:

Kakva god odluka bila, apeliram na @alcesta @Arsenije Pesic @Milutinov Tata da se uključe (bez prelistavanja prethodnog sadržaja) dok ne ode sve u Honduras

Ima nas koji radimo, samo sam svratila i 13 novih strana :ajme:

Ne znam ni u šta da se uključim, nema druge nego samo poslednju stranu da gledam.

Inače koliko vidim šta se dešavalo po Melburnu, oni mogu njega prosto da proglase za pretnju po red i mir i stave ga na prvi avion za Evropu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boxy said:

I da, tu je odgovor: mozes da zamislis, oni mogu da te drndaju koliko hoce, jer im se moze.

Zato je i ona Čehinja odustala od svega. Nole ima sreću da ima i novaca i jak advokatski tim iza sebe. Bez toga ne bi bilo izgleda da se išta pozitivino završi.

 

Najbolji primer za to su oni nesrećnici koji godinama sede zatočeni u onom hotelu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pomozite mi da jos jednom prodjem kroz to sta (ne)znamo o cinjenicama:

 

  1. Djokovic se nije vakcinisao. 
  2. Djokovic nikada nije rekao da ljudi (ne)treba da se vakcinisu (i iznosio bila kakve teorije zavere) vec da svako treba da ima pravo da odluci sta da radi u skladu sa onim sto misli da je najbolje za njega - to je granicni antivax stav, u smislu da moze da se protumaci da na neki nacin ne postuje nauku/medicinu u potpunosti. 
  3. Djokovic je bio spreman da ne igra AO ove godine ako ne dobije izuzece - to je ocigledno, sa svim odugovlacenjem i na kraju odustajanjem od ATP turnira - isto bi uradio i sa AO jer ne bi imao izuzece.
  4. Djokovic se, barem prema svom ponasanju pre zarazavanja, svojski trudio da se zarazi (sva ona pojavljivanja bez maske, najpre na Zvezdinoj utakmici gde se posle ispostavilo da je bilo igraca Barselone koji su zarazeni).
  5. Djokovic je bio pozitivan na uzorkovanje 16. decembra, ne znamo kad je tacno dobio rezultat (mozda istog dana, mozda sutradan).
  6. Pojavio se u javnosti 17. decembra (a 18. mislim da nije, da su to preneta desavanja od 17. decembra) - ako se pojavljivao u javnosti zarazen, to je za svaku osudu i za to mu treba suditi ovde u Srbiji (jer se tu desilo). Nema nikakve veze sa Australijom i turnirom.
  7. Sa tim rezultatima, u skladu sa pravilnikom za izuzece, aplicirao je i dobio je vizu+izuzece od zvanicnika Australije.
  8. Jedini je koji je iskreno rekao da je dobio izuzece i da dolazi da igra. Tu je mozda ispao glup, jer je mogao da nastavi da izbegava odgovor na sva ta pitanja kao i da li je vakcinisan ili ne. Ali je iz nekog razloga, valjda ne ocekujuci ovakve posledice, posteno rekao da je dobio izuzece. Ne mozemo ga kriviti sto je bio iskren. 
  9. Ni u jednom momentu, barem prema transkriptu, nije pravio nikakav problem u proceduri u koju je upao od dolaska u Australiju. Dok se sa druge strane ne moze bas isto reci - zbog cega je i sudija doneo odluku o oslobadjanju.
  10. Australija je imala pravo zalbe na ovu odluku (famoznih 4sata koji su istekli) ali tu prica nije gotova jer jos uvek mogu novu odluku da donesu i prakticno produze ovaj Kafkijanski proces u koji je Djokovic upao. 

Jesam li nesto promasio? 😄  

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Jezivo mi je da je ovaj kreten zajedno sa mnom na Novakovoj strani. Jezivo.

 

Ne zajebavaj, valjda ti je jasno u kom kontekstu je tu? Ako i u kontekstu sprdnje i sa njim i sa australijskim carinikom smeta, neka moderator briše ili neka mi kaže pa ću ga ja skloniti. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

 

Srki? :classic_ohmy:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, svi pjevaju said:

Samo da zamolim kolegu @L' Imperatore da nam se pridruži za stalno na ovom PDF-u, vidi se da nije padobranac ni u kojem smislu.

 

Hvala puno na pozivu i lepim rečima 🙂

 

Ja inače dosta pratim tenis, ali sam se ovde na forumu nekako ustalio gore na KKCZ topicu, i dole na NFL. Na ostale topice banem ovako kad je neka goruča tema, kao ova 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Jezivo mi je da je ovaj kreten zajedno sa mnom na Novakovoj strani. Jezivo.

Kako bi tek reagovao da ga sretneš uživo?

 

4 minutes ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

Bolje deportovan nego raspet. Ne mogu da verujem šta čitam :roflmao: ajd makar nije Božić danas.

Edit: nije Pilat bio nikakav kralj, aman.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...