Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

7 minutes ago, Kooineeperk said:

😄 😄 😄 

 

Kako tacno?

 

To stoji ako se ponasao onako znajuci da je zarazen a to nema nikakve veze sa AO i vizom/izuzecem odnosno ovom temom. 

 

Zato sto je ta tema u drugom PDFu. 

1. 🙂

2.Spasio se na gresku sistema da mu nisu dali dovoljno vremena 

3.Ima, ne mozda na papiru,ali eticki se popisao po drzavljanima Srbije, Francuske pa i Australije jer mu se hebe za tu bronu,njemu je to izmisljen virus, pa sto da ne zarazim jos nekog dok ljudi dve godine u nekom lockdownu..a sigurno i ovde ljudi ima kojima su najmiliji umrli od Covid-19

4. Da, jer ih tamo nema.

 

Zabranio bi bavljenje sportom svakog ko se ne vakcinise, ma svako ko radi u kolektivu prosto mora da se vakcinise i tu je kraj svake diskusije,kakva prava oko zdravstvenog sistema celog sveta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Na osnovu toga sto o tome nije ni raspravljano. Postoje tri razlicite vize za Australiju, on je podneo zahtev jos u novembru, kad nije ni znao da ce da igra, onda je putovao sa tom pogresnom vizom i ovi su ga docekali na volej.

 

Apsolutno je jasno da je to moglo vrlo lako da se resi privatno i da je ovo premijer Australije iskoristio kao zicer za predizbornu kampanju. Stvari su se otele kontroli i sada ce morati da donose novu odluku, koja ce ponovo biti politicka.

Zašto bi advokati raspravljali o tome kada su imali prazan gol da samo kažu "nisu ispoštovali svoje procedure a Đoković im je sve papire dao", sa time bi se samo upetljali više a ovo je bilo lagano

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Jel test procesiran u 8 sati naveče ili je rezultat dobio nazad u to vreme? Ako je ovo kasnije, debil na kvadrat. I veoma je moguće da se to može iskoristiti kao razlog za deportaciju, karakter koji ne poštuje izolaciju i koji stavlja druge u rizik. Jedino ako mu je rezultat toliko mizeran da nema dovoljno količine virusa da zarazi druge, u šta sumnjam. A i ako jeste, moguće da mu sutradan količina virusa bude veća.

 

Naravno, u slučaju da nije znao. A stvarno hoću da verujem da je tako, teško mi je da poverujem da je baš toliki debil. 

 

Pise vreme kad je test obradjen. Sto znaci da mu je poslata poruka automatski preko SMS servisa. Koji je obavezan uslov. E sad mi dalje mozemo da idemo u dubiozu sa mozda nije video poruku jer mu je to drugi telefon koji ne koristi, a na mejl mu stiglo u spam, ali realno, ako si se testirao normalno je sednes kuci dva, tri, pet sati i sacekas rezultat. Ne znam da li bi ijedno drugo ponasanje bilo normalno i iskreno ne znam ni kako bi ti bilo sta drugo palo na pamet.

 

1 minute ago, Nicklord said:

Zašto bi advokati raspravljali o tome kada su imali prazan gol da samo kažu "nisu ispoštovali svoje procedure a Đoković im je sve papire dao", sa time bi se samo upetljali više a ovo je bilo lagano

 

Pa nije bio proces o tome, pricas o onome sto je predmet procesa. Ovo je sad njemu osnova za masnu kontra-tuzbu koju bi svakako trebalo da podnese sto pre.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Boxy, ajmo manje naivnosti.
Svi znaju ko je on, zbog cega dolazi. A i dolazi vec 20 godina tu.
Nema ovo veze sa regularnim drkanjem.
Sve je isplanirano, sto se moze videti i kroz dalja desavanja.
Ne znam za boxy, ja sam pisao o idiotima generalno. Zapravo, Nole je mogao da ima samo povlašćeni tretman kakav u normalnim okolnostima bi imao u odnosu na mene, da sam se istovremeno, sa istog leta, pojavio na šalteru.
Da su ovi planirali da ga išutiraju nazad, iz kog god razloga (a verovatno ima veze sa njegovim glupim stavovima o vakcinama i **rčenju što ih je zajebao), je jasno. A u ovom slučaju je isplivalo da ni u prvom kontaktu, sopstvenu zakonsku proceduru za nogaudupe potez nisu ispoštovali.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne vidim kako su te 2 stvari uzrocno posledicne

i kad smo se tacno vratili na prvobitnu ideju da je aplicirao za pogresnu vizu? mozda sam to propustio

 

Bilo je na prethodnim stranicama, neko je dokumentovao kad je tacno aplicirao za vizu (bio je neki novembar, znaci pre nego sto je znao da li ce ici ili ne, sto je i logicno, 6.12. je bio krajnji rok) i za koju vizu je aplicirao i objasnjenje zasto ta viza nije "dobra". Australija izdaje tri razlicite vize.

 

Ovo je posle politicki cirkus, da je no namer kao ti ili ja i uradio isto, vratili bi te sa aerodroma kuci po kratkom postupku.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

2. Delimicno tacno. Iznosi teorije zavere godinama, ali ne ide full mental kao njegov otac. Sto se vakcina tice, pozivao je da svako odlucuje o svom telu, sto inace avaksi pricaju.

Pa sad, nije prosecan Avaks neko ko kaze "odlucite sami o svom telu". Avaksi su prilicno ekstremniji sa teorijama zavera sto nije slucaj sa Djokovicem. Sledeci nivo je Kyrie Irving koji uz nevakcinisanje kaze da je zemlja ravna. 

 

 

10 minutes ago, McLeod said:

5, Znamo, bilo je na prethodnim stranicama, ako nije falsifikat, a deluje da nije. Uzorkovan u 14h, pozitivan test dobio u 20h. Sto znaci da i ako moze nekako da se opere za postu 16, za 17. nema apsolutno nikakvo opravdanje, kao ni za slikanje za Lekip 18.

 

OK, thanks, onda mu suditi za to ovde. Komunalna policija u Srbiji jedva ceka da se slika s njim 🙂 

 

 

10 minutes ago, McLeod said:

9. Ovo ne znamo, niti je raspravljano o tome.

Pa znamo ono sto je napisano u transkriptu, soba je nadzirana kamerom, da je rekao ili pravio neka sranja sigurno bi to potezali protiv njega. 

 

 

10 minutes ago, McLeod said:

10. Ne. Ovde se nije ni odlucivalo o tome da li on ima pravo da ostane ili ne. Ovde se radilo o tome da li je postupanje granicara i vlasti koja ga je tehnicki stavili u imigrantski zatvor bilo po pravilima ili ne. Sud je odlucio da nije, jer su ocigledno prekrsili proceduru. To je sve. Nije se uopste radilo o tome da li je Djokovic ispunio administrativne uslove ili nije i ocigledno je za njih tu stvar jasna, i da nije ispunio te uslove. Dalja odluka o deportaciji se bazira na toj administativnoj odluci i na politickoj volji/promisljanju sta sada treba da urade, na cemu se inace i zasnivao inicijalan tretman.

Odakle ti ovo bold? Zasto su mu onda izdali vizu i dali izuzece? Kako moze da prvo ispuni a onda da ne ispuni uslove? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Pa sad, nije prosecan Avaks neko ko kaze "odlucite sami o svom telu". Avaksi su prilicno ekstremniji sa teorijama zavera sto nije slucaj sa Djokovicem. Sledeci nivo je Kyrie Irving koji uz nevakcinisanje kaze da je zemlja ravna. 

 

 

Kako nije. Pa zar nije on World no1 avax?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

Uh dobro je. Kako si krenuo već sam se zabrinuo da će scenario biti isti do kraja.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Novak jeste GOAT tj bice kad se zavrsi karijera, voleo bih da osvoji AO.

 

Ponasanje njegovo je za svaku osudu sto se tice toga da je zarazen setao i ocigledno ga je bolela patka za sve sto je meni jezivo i zelim da on to nekako demantuje. Tu nema nikakve diskusije i to je nesto sto esplicitno govori da je on teski antivakser.

 

Aus ako tebi nije pravna drzava, nego banana, ne znam sta bih ti rekao. 

 

Dokle ce to vredjanje mene, to posebno nije u maniru jedne novosadjanke. Ako primetis mojdijalog sa svakim je korektan,nisam na vasoj strani samo na gledanje na stvar, jer vi ste blago receno ostrasceni.

 

Za bold tek nemam sta reci, nije ti sfera interesovanja zemlja gde zivis ali jeste NDJ koga ni ne poznajes i koji je miljiarder hipster..ali te brine stanje u Australiji.

 

Boldovano ne govori da je antivakser, nego neobrazovan i neodgovoran. Što je tačka koju smo takođe pokrili na temi, bukvalno dva dana sam ovde objašnjavala ljudima da ne podržavam Novaka u tome. Bezobrazan si i ne čitaš šta ti se piše a očekuješ da ti titramo na temi gde si upao (kao i ja jbg) i ljudima uneo nemir i svađaš se sa svima.

 

Drugi bold: Kakvi Novosađani, čoveče Božiji? xD 

 

Treći bold: Nisam rekla da me ne interesuje moja zemlja, nego da me ne interesuje da se mačujem na Vox92 oko toga. Dakle ponovo, bezobrazan si, ne čitaš, učitavaš. 

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zabranio bi bavljenje sportom svakog ko se ne vakcinise, ma svako ko radi u kolektivu prosto mora da se vakcinise i tu je kraj svake diskusije,kakva prava oko zdravstvenog sistema celog sveta.

 

O cemu mi pricamo ovde?!

 

A obican covek nakon prelezanog COVID-a kad hoce u drzavi Srbiji da se vakcinise kazu mu "vi ne treba da se vakcinisete, dodjite za par meseci".

 

To forsiranje ima smisla jedino ako je sportista nevakcinisan i nije prelezao COVID nedavno (te mu nivo antitela nije dovoljan da bude imun). 

 

I vakcinisani ljudi mogu zaraziti druge ljude. Jbt. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

 

 

Pa znamo ono sto je napisano u transkriptu, soba je nadzirana kamerom, da je rekao ili pravio neka sranja sigurno bi to potezali protiv njega. 

 

 

Odakle ti ovo bold? Zasto su mu onda izdali vizu i dali izuzece? Kako moze da prvo ispuni a onda da ne ispuni uslove? 

 

Za ovo prvo te onda nisam razumeo, mislio sam da pricas o aerodromu i toj prvoj noci, to nisam siguran da znamo. A nije ni bitno u krajnjem slucaju.

 

To su dve razlicite stvari. Medicinsko izuzece dobija na osnovu pozitivnog testa koji je bio 16. decembra. On je zahtev za vizu podneo u novembru. Pre nego sto je znao da li ce zapravo ici ili ne. Ocigledno je slao dokumentaciju u nekoliko etapa, jer postoje razlicita pravila i uslovi koji se moraju ispuniti za ulazak u Australiju, za ulazak u drzavu Viktoriju (koliko sam shvatio, i generalno svaka drzava tamo ima svoja pravila za ulazak i vidjao sam ljude da se zale da su usli u Australiju, ali su zaglavljeni da ne mogu da odu kuci zbog epidemioloske situacije) i za ucesce na AO. Znaci velika zbrka je u pitanju i oni su to politicki iskoristili za predizbornu kampanju.

 

Kao ovde, ft1p, ako salterusa odluci da budes jeban, bices.

Link to comment
Share on other sites

Tokom priprema za neki policijski vikend stajao Nestor u redu u Lindi ispred nas, zabavljao narod.

Kaže mi The Starija "što mu ne kažeš sve ono što si svađao sa televizorom dok je on na tv?"
Dobila je odgovor: To što ja mislim o Nestoroviću nije pristojno reći drugom čoveku.
The Starija ti je ipak u pravu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mene samo zanima da li u Australiju može da uđe bilo ko ko nije vakcinisan? Pošto se još letos pričalo da ne može? 

 

Novak ako je vakcinisan a glumi ludilo onda je to stvarno tragedija. Opet ako nije vakcinisan ne treba razapeti čoveka, to što mu je otac mentol ne znači da je slušao oca već mu je neko rekao da može da uđe u zemlju i treba videti ko se sprdao sa tim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Kako se pecate na trola, ovo je nevidjeno.

Potpuno je zagovnao temu.

Kao i svaku gde ucestvuje.

 

Pa i ti si raspravljao sa njim. Svakako imamo opciju da ga ignorišemo ali on će nastaviti da piše (gluposti) i da pogrešno tumači tuđe upise i odgovara.

 

Čoveka ne znam jer nisam toliko dugo na forumu ali drugi put ide đonom na mene, a nisam u modu da okrenem drugi obraz (nisam Nole) xD

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Za ovo prvo te onda nisam razumeo, mislio sam da pricas o aerodromu i toj prvoj noci, to nisam siguran da znamo. A nije ni bitno u krajnjem slucaju.

 

Pa i pricam o toj prvoj noci, postoji transkript i tacna sekvenca kad se sta desavalo i sta je receno. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Nije se uopste radilo o tome da li je Djokovic ispunio administrativne uslove ili nije i ocigledno je za njih tu stvar jasna, i da nije ispunio te uslove. Dalja odluka o deportaciji se bazira na toj administativnoj odluci i na politickoj volji/promisljanju sta sada treba da urade, na cemu se inace i zasnivao inicijalan tretman.


Nije (potpuno) tačno. Odluka na kraju jeste bazirana na proceduralnoj grešci, ali sudija jeste komentarisao i njegovu dokumentaciju i pomenuo nešto tipa da je eminentni lekar i komisija potvrdila medicinsko izuzeće - mrzi me sad da tražim tačno šta je rekao - ali iz toga se moglo zaključiti da on smatra da nije bilo validnog razloga da ga ne puste. 


EDIT: A ono što postaje sve očiglednije je da ne postoje transparentno navedeni uslovi za ulazak u zemlju za vreme pandemije i da se tu ostavlja mnogo prostora za proizvoljne odluke. 

 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haklberi said:

Mene samo zanima da li u Australiju može da uđe bilo ko ko nije vakcinisan? Pošto se još letos pričalo da ne može? 

 

Novak ako je vakcinisan a glumi ludilo onda je to stvarno tragedija. Opet ako nije vakcinisan ne treba razapeti čoveka, to što mu je otac mentol ne znači da je slušao oca već mu je neko rekao da može da uđe u zemlju i treba videti ko se sprdao sa tim.

 

Po svemu sudeci i tu postoje razlicita pravila za razlicite drzave i u zavisnosti da li je neko australijski drzavljanin ili nije. Tako da medicinsko izuzece koje je proklamovao AO moze biti u sukobu sa pozitivno-pravnim propisima zemlje ili federacije posto kontam da u zavisnosti od epidemioloske situacije da ne bi donosili zakone svaki dan, svaka drzava donosi uredbe maltene na nedeljnom nivou.

 

Ovo je moja pretpostavka posto sam citao malo o tome ranije, znaci ne tvrdim 100%, mada mislim da sam u pravu.

 

Sto je onda jos jedan osnov za ft1p za vlasti, ako hoce da se zajebavaju i sa tim.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

 

Pise vreme kad je test obradjen. Sto znaci da mu je poslata poruka automatski preko SMS servisa. Koji je obavezan uslov. E sad mi dalje mozemo da idemo u dubiozu sa mozda nije video poruku jer mu je to drugi telefon koji ne koristi, a na mejl mu stiglo u spam, ali realno, ako si se testirao normalno je sednes kuci dva, tri, pet sati i sacekas rezultat. Ne znam da li bi ijedno drugo ponasanje bilo normalno i iskreno ne znam ni kako bi ti bilo sta drugo palo na pamet.

 

 

Pa nije bio proces o tome, pricas o onome sto je predmet procesa. Ovo je sad njemu osnova za masnu kontra-tuzbu koju bi svakako trebalo da podnese sto pre.

 

.

 

Vreme obrade testa i vreme poslate poruke nisu jedno te isto vreme, a tim pre, vreme primljene poruke...

 

Za tebe je mozda normalno da sedis i cekas, za mene takodje , ali za nekog ko se verovatno testirao stotinak puta, i bio 99 puta negativan ...sumnjam...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...