Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

On 3/31/2022 at 3:18 PM, propolis said:

 

Kasnile su plate i pre Radonje u Zvezdi i dobro se sećam tih utakmica i u Pioniru je bilo igrate kao pick... tad smo menjali trenere kao na traci. Mogu da kažem i da je Radonja ne znam kojim čudom ostao na klupi posle poraza od Cibone.

Da li je to bilo do Čovića ili što smo došli do EL zahvaljući odustajanju Cibone i sledeće sezone Igokeiinim neispunjavanjem uslova za EL koju su na terenu izborili.

 

Pa to je zato sto su ti treneri pre Radonjica bili losi ili nisu nisu bili dovoljno dobri.

 

Poenta onoga sto je @Kooineeperk napisao, a sto sam ja zeleo da napisem (pa me je on preduhitrio) da je i Radonjic vodio ekipu koja nije bila placana, da je sigurno imao sukobe sa Covicem zbog toga sto je na kraju kulminiralo onom konferencijom za stampu, pa nismo igrali kao da smo se prvi put sastavili.

 

Imas i primer Primorske za koju se znalo jos kod 4-1 da nemaju novca, pa su ipak doslo do 10-3, igrali su dobro sve dok nije usledio potpuni raspad

 

On 3/31/2022 at 3:18 PM, propolis said:

Džile je pokazao kakav je trener pre ove i u toke ove sezone kada su sve drali bez polovine rostera.

 

Nije, to je bila jedna retrogradna kosarka, bez suta za tri poena, bez nekih akcija, ali je Cobbs igrao kao McCallebb u najboljim danima, pa je sve nekako funkcionisalo. Samo se cekalo da se povredjeni igraci vrate, da konacno zaigraju kosarku i onda je mag uspeo sve da upropasti jer je on jedan one-trick pony cije ekipe igraju sve gore kako takmicenje odmice.

 

On 3/31/2022 at 3:18 PM, propolis said:

Isto je pokazao i u Partizanu koji se raspadao i sigurno je bila gora situacija nego u Pg sada pa je to iskusno hendlovao medjutim neke stvari su iznad trenerskog umeća.

 

Mislis u Partizanu koji nije imao nikakvih ambicija? Sta je uradio, u prvoj sezoni ih je doveo do 6. mesta (ekipu koja je imala Wilsona, jonesa, Williamsa, Velickovica, Murica,...), u narednoj sezoni je ispao od bolje ekipe (Cedevite), Hatcher mu je bio sve i sja - ja bih rekao da on u karijeri nije imao nekih uspeha jos od Krke, imao je samo srecu da naleti na Alimpija bez dva bitna igraca i da ima onakvo sudjenje.

 

On 3/31/2022 at 3:18 PM, propolis said:

Džile nije uzrok ovog raspada.

 

 

On sam kaze da nije uprava nista kriva, to sto se pise da nema plate je samo spekulacija napisana da bi se on odbranio.

 

Cinjenica je da Mijovic bio ubedljivo najbolji ec Radonjic trener u Buducnosti - imao je Martina, a ne rupetinu Reeda sto je preduslov za igranje normalne kosarke, dobijao je i Crvenu zvezdu i Partizan, PG je bila neosvojiva tvrdjava. No, glupi Bokan je odlucio da ga sutne i dovede coveka koji i nije profesionalni trener (nego lik koji uspesno radi sa centrima), da bi sada vratio Dzikica koji se vec jednom izblamirao sa veoma jakom ekipom. Ah da, tu je i cirkusant Repesa koji je uspeo da gubi 30 razlike u proseku u finalu ABA lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prezadovoljan mecom. Znacilo mi je da vidim kako se drzimo protiv tima koji je zasluzivao top 8 EL. I mogu da kazem da je ovaj tim kkcz stvarno klasa. Nismo se navikli na ovakav kontakt ,intezitet i kolicinu u pocetku. Ali kako je utakmica odmicala, borbenoscu smo pokusali da nadoknadimo ocigledni visak kvaliteta na strani gostiju. Navijaci su ostali u hali dugo posle meca i aplauzima pozdravljali svoje igrace i to je najbolji dokaz kolika borbenost je bila prisutna. 

 

Nisam siguran da su gosti bili na 100% ali to ce znati bolje njihovi navijaci.

 

Ono sto me raduje kao i uvijek je super odnos igraca oba tima, sa velikim postovanjem, znaju se vec toliko godina, ne znam da li se vidjelo na tv ali bilo je stvarno u svakoj situaciji sportski. 

 

E da , zaboravio sam da smo igrali bez Perija, Atica i Micova. I Suada takodje. 

 

Da zakljucim, dobar mec, kvalitetniji protivnik, dobra atmosfera...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

   Može Zvezda bolje ali u principu to je to ...Kalina , Nejt , Luka su nosioci cele sezone . Holins se još traži posle povrede , Dobrić i DeDa mogu mnogo bolje .Fali i Laza . Džonija si video .Bez obzira na neprijatnost koju je doživao i što mu sigurno nije bilo lako da igra u Morači , on manje više igra  tako (loše)celu ovu  sezonu u kkcz .

  

  Bez obzira što mnogia  izgleda da Olimpija igra bolje od Budućnosti , draže mi je polufinale sa njima , pre svega zbog tenzija koje traju nekoliko sezona između kkcz i Bud.

 

 Za finale je svejedno vi ili vaši veliki sportski prijatelji 😏

 

 

Edited by Setite se 2011
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Nemam_ti_kad Igrala je Buducnost dosta bolje nego ranije (recimo dosta bolje nego na mecu protiv Partizana), ali tako ste vec igrali u prvom delu sezone i deluje da Dzikic ne ume da igra sa vise od 7-8 igraca.

 

Za vas je najvaznije da se prodje Andorra - ipak je u pitanju ekipa sa dna tabele ACB lige. U slucaju ispadanja to ce u EC biti jako losa sezona, ocena ne moze biti ni 2. Nakon toga za Dzikica je najbolje da se fokusira na jedno od dva takmicenja, a mislim da vecu sansu imate u EC.

 

Kako god, konacno jedna zadovoljavajuca partija KKB u napadu, za odbranu petica za borbenost, ali treba na tome i dalje da se radi.

Link to comment
Share on other sites

Dzile je lud covjek definitivno. Ne mogu sad drzi me nervoza ali Tarolis koji je pokazao neku energiju ,uhvatio neki skok zbog jedne greske svoj mec zavrsava u 40. sekundi drugog poluvremena je tako nizak potez dzikica. Da se ne uvede Drobnjak u prvom pol da odigra odbranu dvije, napravi faul da se nekako uvede u mec....da se drzi Barovic koji je tu samo zato sto se zoki ima problem sa licnim, zato sto se povrijedio Rid i uteka Vajli...ma pici sa tri cetvorke covjece...kao protiv kkcz.

 

Definitivno veceras trener nije kontrolisao mec i to je dovoljno svakom iole kosarkaski pismenom navijacu. 

 

Jeste li vidjeli da su nasi navijaci napravili frku, prekinuli tajm aut i rekli dzilu "izbaci ovog smrada" (cobsa) i da se on nakon toga primio da se tuce sa navijacima...pa to govori koliko je on psihicki bio u mecu...zavrsio je svoju epizodu odje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma on je davno trebalo da dobije otkaz, bukvalno mu ekipa nista ne igra u ovoj godini. Cak i preko toga moze da se predje jedno vreme, ali kada sam video da je on prvo pominjao povrede i dva meca nedeljno, pa prozore, pa poceo da velica pobede protiv nekih beda iz ABA lige (Krka, Borac), kao "vezali smo tri pobede, igramo odlicno, dizemo se" odmah vidis da je on tu dosao da uzme novac i da nema apsolutno nikakve ambicije da pokusa bilo sta u EC i ABA ligi.

 

Ti si u pravu za ovo sto si napisao, ali to je samo kulminacija necinjenja Dzikica na klupi. On jednostavno ne ume da funkcionise kada treba nesto izmisliti, dati igracima ulogu, daj samo petorku i dve-tri izmene i onda mu Cobbs/Hatcher/Armstead/Gordic izvlace mec i igraju mnogo bolje od onoga sto realno umeju jer im je data sva sloboda pa uzivaju u tome. Problem je sto takav pristup maskira probleme sa drugim igracima, a nije dovoljan ni za sta vise osim za pobede nad raznima Borcima i Bursama.

 

Stvarno se nadam da ce da dobije otkaz, ako nista drugo da mu u CV stoji da je otpusten pa neka njega u Ciboni ili Lietkabelisu (ili nekom spanskom ligasu sa dna tabele), za bolje i nije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

...

 

Jeste li vidjeli da su nasi navijaci napravili frku, prekinuli tajm aut i rekli dzilu "izbaci ovog smrada" (cobsa) i da se on nakon toga primio da se tuce sa navijacima...pa to govori koliko je on psihicki bio u mecu...zavrsio je svoju epizodu odje...

 

Ono su bili navijači Budučnosti? Ja sam u prenosu mislio da su domači navijači...

 

Pa onda realno, jedna od retkih stvari što je Džikić ispravno uradio danas ,je što je tu ekipu napušio da ne kažem čime. Otiči na gostovanje, sjesti iza klupe i na 5 razlike praviti pritisak na trenera oko toga ko če da igra... Nisu zaslužili bolji tretman od onog kojeg su dobili.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta je tacno uradio cobbs?
sem sto je igrao lose

 

 

Meni to lici da navijaci stvarno veruju da plate kasne pa kad igrac odigra lose, to je njegova krivica sto bojkotuje tim, trener tu nema nikakvog uticaja.

 

Sad, sto je Seeley odigrao kao zmaj to da objasnimo tako da je on ipak dobio platu, pa je zbog toga tako dobro odigrao. U realnosti, Seeley je pogodio neke teske suteve, a Cobbsa su stalno udvajali sto uopste nije bilo korisceno da se stvori nekakav visak.

 

Jednostavno, Dzikic em lose vodi ekipu, em lose ne zna da menja igrace, em je sastavio ekipu punu sporih i/ili starih igraca (Micov, Barovic, MJK, D. Nikolic, Tarolis, Z. Nikolic).

 

Mislim, svaki minut za Barovica je poziv protivnickim bekovima da se prosetaju do kosa i ako Radonjic moze da stavi Davidovca na 5, moze i Dzikic da igra sa nizom postavom.

 

7 minutes ago, Crni said:

Da je Dzile ovako losu sezonu imao u Zvezdi ili Partizanu, najuren bi bio govnjivom motkom, forumi bi goreli...

 

U komentarima se on smenjuje vec nekoliko meseci (neki ga smenjuju od samog pocetka).

 

Mislim, tako im i treba, sutnes Mijovica koji je jako dobro birao igrace, vodio tim i imao dobre rezultate i dovodis Milojevica i Dzikica da izgube bukvalno svaki bitan mec koji mogu da izgube. Sad, to je lose za ABA ligu jer je njoj potrebno sto vise jakih, dobro vodjenih i konkurentnih ekipa, ali to nije slucaj jer 80% ekipa nema ni priblizno dovoljan budzet, a ovih par sto imaju ne umeju da naprave neki sistem. OK, Cedevita u poslednje vreme stvarno dobro igra, videcemo hoce li moci da iznenade Partizan ili Crvenu zvezdu u nekom mecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, 1945 said:

Ako je kojim slucajem to najskuplja Buducnost ova je druga po redu u istoriji a ja bi rekao i da je ova najskuplja a pogotovo sam siguran da nije daleko od najskupljeg tima Buducnosti kao sto si napisao.

 

Pa mozes ti to da kazes, ali to bas i nema neke logike.

 

U EL sezoni skupi igraci na pocetku su bili Ivanovic, Gordic (potpisali pojacane ugovore), Clark, Omic, Clarke i Jackson. Nakon decembra dosli su i Bell, Cole i Bitadze, otisao je Omic. Ako odbijemo Sehovica, D.Nikolica, Popovica, Z.Nikolica koji su igrali u oba sastava, to je Cobbs + Reed + DJ Seeley + Micov + MJK + Atic + Wiley vs. Gordic + Ivanovic + Jackson + Clark + Clarke + Omic, a nakon toga dodat je Perry vs. Cole + Bell + Bitadze, to je bas jaci sastav. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa mozes ti to da kazes, ali to bas i nema neke logike.

 

U EL sezoni skupi igraci na pocetku su bili Ivanovic, Gordic (potpisali pojacane ugovore), Clark, Omic, Clarke i Jackson. Nakon decembra dosli su i Bell, Cole i Bitadze, otisao je Omic. Ako odbijemo Sehovica, D.Nikolica, Popovica, Z.Nikolica koji su igrali u oba sastava, to je Cobbs + Reed + DJ Seeley + Micov + MJK + Atic + Wiley vs. Gordic + Ivanovic + Jackson + Clark + Clarke + Omic, a nakon toga dodat je Perry vs. Cole + Bell + Bitadze, to je bas jaci sastav. 

Sve sam opisao u Evrokup temi ovogodisnja El pojacanja odakle su ih doveli plus Kobs i Rid.

Neka bude druga najskuplja Buducnost ali mislim da nije velika razlika svakako.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam konferenciju za stampu Dzikica nakon poraza u kojem je njegova ekipa od rezultata 60:61 dosla do 74:64 i zaista vise nemam reci da opisem koliko tog coveka ne zanima posao kojim se trenutno bavi (trener KK Buducnost) i koliko obraza on nema. Ispada da je jedini cilj bio uvaliti se u trenersku fotelju, nekako biti ispred ekipa sa manjim budzetima i to je to - reci da je 1/4 finala EC i 1/2 finala ABA maksimum, da je to ostvareno i koga briga sto nema ni igre, sto igraci izgledaju kao da prvi put vide jedni druge u sezoni i sto je budzet bio toliki jer se racunalo da postoji nada za nesto vise.

 

On mrtav hladan, nakon blamaze i ispadanja u 1/8 finala od poslednjeg na tabeli ACB lige izjavi "prvo poluvreme bilo je dobro, drugo je bilo dosta losije". Covece, kako moze poluvreme u kojem najbolji igrac ostane na nula poena, u kojem igras egal sa objektivno losijim protivnikom, u kojem ne prikazes nista osim sporadicnih suteva biti dobro? Kako moze ista da bude dobro u mecu u kojem Barovic po obicaju ne zna gde se nalazu u odbrani, Tarolis ne postoji na parketu, Danilo Nikolic uzima neke nebulozne suteve jer nema akcija za njega? U mecu u kojem je jedino dobro to sto je DJ Seeley pogodio neke teske suteve koje ne bi ni trebalo da uzima?

 

Svasta i ja pitam, pricamo o treneru koji se javno hvali pobedama nad pet puta jeftinijim ekipama u ABA ligi kao nekim nevidjenim postignucem. Njemu je mesec mart "los mesec", a april "prava stvar" umesto da mu prvi mesec bude mesec blamiranja njegove ekipe, a drugi dobar raspored i nista vise (a cak ni tu nije mogao da dobije nikoga osim Burse kojoj je taj mec bio nebitan).

 

Izgleda da je i Bokan digao ruke jer niko normalan ne bi ovo posmatrao i gledao kako trener ravnodusno vodi ekipu iz sramote u sramotu (kad se poslednji put desilo da Buducnost ne pobedi nijednom Crvenu zvezdu ili Partizan u sezoni?)/  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam do onih podcasta sa Radojevićem još i mislio nešto pozitivno o Džikiću, od tad mi je jasno da čovek živi u nekom svom nepovezanom i nekoherentnom filmu. Za Budućnost je mislim najbolje da na duže staze isgura nekog lokalnog trenera koji ima štofa, kao što su uradili sa Jovovićem, Mijovićem, a ranije i sa Radonjićem. Ova "rešenja" poput Džikića (ili ne daj bože nekog novog Repeše) su bezveze.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja da sam se pitao, u pripremi ove sezone bi postupio mnogo drugacije nego sto je klub. Ne bih dovodio ni Rida , vajlija, micova i silija. Takodje ne bi bilo mjesta za suada i barovica. Probao bih da okrenem novi list , da pocnem novi ciklus od tri godine pripremanja i stvaranja nove ekipe. Mislim da je to bilo neophodno. Ivanovic je bio lider ove ekipe kojem niko nije zamjerao kad je u kanalu, vodja i na i van terena, i samim njegovim odlaskom morao se napraviti radikalni rez. Nisam nikad bio navijac rezultata po svaku cijenu pa mi je mnogo prihvatljiviji pristup stvaranja , narocito tih mini ciklusa od 2 do 3 godine, jer u modernoj kosarci ne moze se vise planirati. Dzile je pokusao da napravi iskusan tim, mislim tj znam da je u fazi selektiranja imao i drugacije ponude , da je mogao selektirati i drugacije. Takodje ni krizne situacije tokom sezone nije resavao na adekvatan nacin. Ruku na srce, svasta se nesto izdesavalo tokom sezone , mislim da smo tim vanrednim okolnostima bili osakaceni vise od drugih ali bilo je vremena za reakciju

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja sam do onih podcasta sa Radojevićem još i mislio nešto pozitivno o Džikiću, od tad mi je jasno da čovek živi u nekom svom nepovezanom i nekoherentnom filmu. 

 

i mene nervira džikićev džek zonfić, gde preporučuje i loži se na opšta mesta pop kulture & života ali ne vidim kako to naročito ima veze sa trenerskim zanatom.

džile definitivno nije neki opasan trener ali je imao svoje blistave momente i u budućnosti i u partizanu.

 

ako sudimo o trenerima (ili igračima) po jednoj, aktuelnoj sezoni, uvek će to biti nekompletna slika onoga što su otprilike realni kapaciteti.

 

isto važi i za trenere / igrače u odnosu na jednog protivnika: kad god sam gledao (a nisam puno) igokeu (protiv zvezde uglavnom), onaj bajić-baja trener je dominirao i sa postavkom i sa rešenjima tokom igre i sve. kapiram da nije toliko baš dobar trener nego ga rajca nešto kod zvezde pa uvek ispadne bolji nego što realno jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...