Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Odgledao sam mec, pobeda 5 igraca koji su stvarno maestralno odigrali. Cobbs opet 35 minuta, Dj Seeley resetao, Atic radio sve, MJK prevodio loptu, Nikolic se pretvorio u Pekovica iz najboljih dana.

 

Prometej bas los, bukvalno nista da pogode, cak ni iz otvorenih pozicija.

 

Vazna pobeda za Buducnost sa kojom isticu kandidaturu za prednost domaceg terena u 1/4 finalu.

 

Sto se tice pojacanja, verujem da je dosao da poboljsa sut i odmori nosioce. Ionako nijedna ozbiljna ekipa (pogotovo sa ovih prostora) ne moze da igra sa vise od 4 Amerikanaca, tako da ce verovatno dovesti jos jednog beka i cekati da se vrati Danilo Nikolic.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Wiley pobegao jer mu se smucilo da vezba sut za 3 poena - navikao covek da igra samo na snagu i brzinu i nece sad sa 27 godina da uvodi sut i tako neke druge kosarkaske kvalitete.

 

Ovaj Tarolis se ne razlikuje mnogo, atletika, brzina, sut ima bukvalno isti kao i Wiley.

 

Mnogo slozeniji posao je pronalazak adekvatnog pojacanja na beku - taj igrac mora da bude kvalitetan, ali ne sme da ugusi Cobbsa. U svakom slucaju, Buducnost u ovoj (za sada za njih sjajnoj) sezoni drze tih pet igraca, ostatak su Micov, dva amatera i povredjeni igraci.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam mec na preskoke, deluje da je bila rutinska pobeda, ali opet i protivnik je bio oslabljen i premoren NBA tempom meceva.

 

Cobbs i dalje mora da igra, nema ko drugi. Micov standardno deluje kao strasilo, ne mozes ga pustiti samog, navlaci cuvare, ali njegov sut deluje kao kod nekog rekreativca. E sad, ne znam da li bi Buducnost cak i ovo dobila da je igrao Barovic umesto Reeda, jasna je razlika u klasi.

 

Koliko vidim, jedino se Nikolic pozalio na povredu. Bice bitno ako on bude mogao da igra protiv Gran Canarie - petorka Cobbs, Seeley, Micov, MJK i Reed je jako kvalitetna, ali zamene su samo Atic, Sehovic i novopridosli Tarolis.

 

Nakon tog meca sa Gran Canariom Buducnosti ostaju samo tri laksa meca do kraja godine - Krka kod kuce i Borac i Bourg u gostima.

 

Zato je u januaru i pocetkom februara raspored paklen - gostovanja ekipama FMP, Mornara, Igokee, Splita i kod kuce protiv Crvene zvezde i Cedevite Olimpije. Buducnosti bi znacilo da se do tada vrati Popovic i dovede plej kao ispomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pisao par dana, ali sam video da je Buducnost izgubila nakon 300 i vise dana u Moraci.

 

Rekao bih da je ovaj podatak vise svedocanstvo o jacini ABA lige nego o neosvojivosti Morace. Malo jaci i motivisaniji protivnik u EC i odmah se to primetilo i na terenu.

 

Bio je to okrsaj moderne kosarke i one tradicionalne, odlicnih trojkasa i guranje lopte po svaku cenu u reket. Reed je bio bas los u odbrani, a sramota je da Micov onako slabo sutira.

 

Nakon ocekivano lagane pobede protiv Krke slede dva izuzetno bitna gostovanja u oba takmicenja koje bi Buducnost morala da dobije - Bourg i Borac. Nakon toga bi trebalo da dodje i pojacanje, a i da se vrate dva preostala beka i da se saceka Nikolic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Pocinje da me nervira to sto ne dovodimo nekog kombo beka da prosirimo spoljnu liniju. Atic valjda nije ni otputovao u Francusku tako da cijela spoljna linija je pala na Cobsa i Silija. I posle treba neko nesto da im zamjeri kako igraju. "

 

Ovo pod navodnicima je moj danasnji post koji slucajno nisam poslao a koji mi stoji sada u editoru. 

Ovi momci su heroji. Bez ikakve price. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih bas rekao da svi podjednako riljaju ali svaka cast Dzikicu sto zna da cupa ove partije.

 

Cobbs - svaka cast momku, gazi vec treci mesec punu minutazu i pogadja uvek kad je bitno.

DJ Seeley - Doktorska partija dok je imao snage, a to je do kraja trece cetvrtine.

Micov - kriminal kao i obicno, izgleda i krece se kao neki rekreativac na terenu, ostala je samo inteligencija i iskustvo.

MJK - slabiji mec, ali i kao takav je doprineo.

Reed - podnosljiv u odbrani, sjajan u napadu.

Tarolis - bas neiskusan, atletika je tu, ali sut nema, a nema ni neka resenja u napadu.

Sehovic - bivsi igrac.

Nikolic - kada bi znao da realizuje zicere bio bi TOP centar.

 

Sreca za dzikica je sto ide 3 nedelje pauze, ali Cobbsu ce biti potreban odmor i da se dovede jos jedan bek. Nakon toga dva meca kod kuce (Bursa, Ulm) i prilika da se ode na 8-2 i zadrzi prvo mesto nakon 10 kola.

 

Ostaje da vidimo da li ce Cobbs i DJ Seeley sacuvati nesto i za Cacak - trebalo bi, imace 6 dana odmora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da ne zaboravim da jos jednom pohvalim Cobbsa - covek igra sezonu karijere i sam je zasluzan za 90% uspeha KK Buducnosti ove sezone.

 

Na 68:70 ide trojka, na 73:75 opet trojka i iznudjen faul na sutu za 3, pre toga iznudjena dva i pogodjena bacanja na samo +3. Izvisice Buducnost ove sezone samo zbog Micova koji nece ili ne moze da preuzme na sebe ulogu Perperogloua iz Tomiceve Crvene zvezde i da na taj nacin otvori prostor za suteve koje DJ Seeley pogadja u sjajnim procentima.

 

Neki bekcic koji zna da izmisli poene za sebe ili druge + malo bolji Micov + zdravi Cobbs + Danilo Nikolic i moze ova ekipa do polufinala EC/finala ABA.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...