Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Ovo je ozbiljno pojacanje za Buducnost ne toliko u smislu kvaliteta Perija nego sto vam je trebao neko da popuni rupu. Naravno ne bilo ko, ali Peri je za ABA/EC uslove vise nego pristojan igrac. Nije me toliko zacudilo sto ga je uzeo EL tim (PAO) koliko to sto se tamo bas i nije pokazao (ali uostalom nije ni pola tima), tako da verujem da ima neke rezerve u njemu i da ce ovo biti odlicna saradnja i za njega i za Buducnost. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ispostavilo se kao tacno predvidjanje da ce Buducnost nekoga dovesti bez obzira sto je Bokan pricao kako klub nema vise para.

 

Takodje se ispostavila kao tacna konstatacija da dobrih resenja nema na trzistu. Perry je divljak skorer, igra uglavnom sam za sebe i (iako bolje on nego niko) ne vidim kako ce funkcionisati u petorka u kojoj su Cobbs i Perry (obojica mnogo vise vole da igraju sa loptom u rukama) ili Seeley i Perry (Seeley najbolje partije pruza kad ga neko pronalazi u dobroj poziciji za sut).

 

Inace, ovo je prvi mec posle dugo vremena da su svih 12 igraca (osim Danila Nikolica) bili na klupi.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Naravno, ispostavilo se kao tacno predvidjanje da ce Buducnost nekoga dovesti bez obzira sto je Bokan pricao kako klub nema vise para.

 

Takodje se ispostavila kao tacna konstatacija da dobrih resenja nema na trzistu. Perry je divljak skorer, igra uglavnom sam za sebe i (iako bolje on nego niko) ne vidim kako ce funkcionisati u petorka u kojoj su Cobbs i Perry (obojica mnogo vise vole da igraju sa loptom u rukama) ili Seeley i Perry (Seeley najbolje partije pruza kad ga neko pronalazi u dobroj poziciji za sut).

 

Inace, ovo je prvi mec posle dugo vremena da su svih 12 igraca (osim Danila Nikolica) bili na klupi.

Samo mala ispravka, mislim da bokan nije pricao kako nemamo nego kako nema pomoci od drzavnih organa.

 

Ostalo se slazem, Perry je klasicni igrac koji voli loptu i sam da zavrsava. Tu sad na scenu stupa Dzile da proba da zadovolji i njega sa specijalima a da i ostatak tima vidi neke benefite. Ja licno vidim najveci doprinos Perry-ja na nepostavljenu odbranu gdje ce njegova brzina doci do izrazaja. Valjalo bi da podijeli koji pas saigracima kojima ce biti lakse sada, s obzirom da su i Micov i Atic i Sili bili prinudjeni da prenose loptu i organizuju igru.

 

Ono sto nisam mogao da shvatim od pocetka sezone koji je to mozak spojio Mejkona i Perija kao par plejmejkera u Panati...😂

Link to comment
Share on other sites

Свака част Џикићу за посао који ради ове године, човјек извлачи баш максимум из свих играча у овом ростеру. 

Кобс игра можда и сезону живота, Поповић сасвим солидна улога, мали Дробњак ми је био ок али повреде и проблеми су га удаљили од паркета и доброг ритма у коме је био..сасвим добра и јасна улога му је била намјењена ове сезоне. Тако се ради са младима. 

Сили исто као и Кобс, вјероватно игра најбољу кошарку у досадашњој каријери. Шеховић очекивано нема пуно минута поред Атића који се враћа након проблема и Мицова кога Џикић на све начине чини ми се покушава раздрмати и ставити у функцију тима. Ако му пође за руком да Мицов достигне макар 60-70% нивоа из Арманија, добиће вјероватно највеће појачање за завршницу сезоне. Мени се чини да се Мицов полако буди, игра боље него на почетку сезоне. 

Куриџа је исто тако сјајно искориштен, ради оно што најбоље зна и нађена му је права улога у екипи. 

О Риду не треба трошити пуно ријечи, најбољи центар на Јадрану. З. Николић пружа оно што се очекује од бекап центра. Нема квалитет за нешто више, али извлачи и из њега Џикић суву дреновину. 

 

Не може се баш на сваком кораку наћи овакав примјер у потпуности искориштеног ростера. Добар рад са екипом потврђују и сјајни резултати у ЕК и у Аба лиги. 

Мислим да је Пери добар фит на ову екипу, неко ко ће растеретити Кобса и неће дозволити да се осјети његово одсуство да паркета. У Цедевита Олимпији је био одличан, нема сумње да ће и Џикић извући максимум из њега. 

 

Ова екипа има потенцијал да помрси свима рачуне, како на Јадрану тако и у Европи. Ипак, због броја утакмица и распореда фали можда још један играч у рекету, неко ко покрива 4/5 и ко ће моћи квалитетније да одмјени Рида него што то чини Николић. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 2:32 PM, Instinkt said:

Doveo Dzile svog Armsteda

 

Krajnje zanimljiva karijera Armsteada nakon 2 sezone u dresu Krke, 13 klubova promenio za 7 godina. Da bude još zanimljivije za to vreme je promenio i 2 reprezentacije, igrao je najpre za Rumuniju a kasnije za Kosovo...

 

Čak je i 3 univerziteta promenio pre prelaska u profesionalne vode.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bitniji je bio mec protiv Igokee, a mozda i presudna dva tek ocekuju ekipu Buducnosti.

 

Najpre nezgodna ekipa Cedevite Olimpije kod kuce, a onda i Virtus kome fale 4-5 igraca u gostima. Objektivno, u slucaju poraza u nekoj od ovih utakmica to je manje vise to sto se tice tog takmicenja, jer je jasno da bez TOP 2 plasmana bilo u ABA bilo u EC (sto znaci i nikakve sanse za finale ABA/polufinale EC) nisu opravdana velika ulaganja ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jos uvek se ceka da Buducnost odigra jedan mec na iole pristojnom nivou u 2022. godini.

 

Za to vreme u EC su imali sramna izdanja protiv Venezije i Ulma na svom terenu, ocekivan poraz protiv Valencie i pobede protiv dve ekipe kojima je nedostajalo po nekoliko bitnih igraca (Guven, Brown, Batuk, odnosno Teodosic, Belinelli, Harvey i Samspson). U ABA ligi su nekako gurali, a onda i to prosuli danasnjom predstavom.

 

Mislim, ubaciti 63 poena jednoj ekipi sa dna tabele, iz napada u napad uzimati teske suteve, gresiti i gresiti, a nije da nisu obezbedjena znatna sredstva. Cak i Cedevita Olimpija je pokazala kako se igra protiv autsajdera u gostima - dobili ih 20 razlike, ubacili 101 poen.

 

Vec sad moze da se vidi kakva ce ovo sezona biti za Buducnost pod vodjstvom Dzikica - prepuna svakojakih izgovora, igraci koji malo - malo pa se pretvaraju u svoje blede senke i samo zahvaljuci budzetu ce biti izboreno to polufinale ABA lige i mozda neko 1/4 finale EC - apsolutno nebitni rezultati koji svakako ne zavredjuju da se zbog njih povecava budzet ekipe.

 

Sa ovom igrom Buducnost ne moze da dobije ni Partizan ni Cedevitu Olimpiju i to je manje vise kraj sezone - ne moze se u finale ABA lige sa 3. mesta na tabeli, ne moze se u 1/2 finale EC sa 3. ili 4. mesta u grupi.

 

Kad smo vec kod D.Nikolica, sto ni on ni Z.Nikolic nisu igrali? To iz Buducnosti nesto mnogo vole da igrac koji daje izjave pre meca propusti taj mec (prvo Seeley, sad Nikolic). Kao da su od stakla, samo se menjaju odsustni zbog sitnijih problema i povreda.

Link to comment
Share on other sites

Nekako su sve predstave Buducnosti u 2022. sramotne, pa se moze reci da se Dzikic opasno blamira. Nema samo on probleme sa sastavom, a stalno trazi neki alibi za stanje u kojem mu se nalazi ekipa.

 

EC: tri ubedljiva poraza (dve sramote), jedna pobeda na raspolozenog Micova i rivala koji je dosao sa 6 igraca, u drugoj je Popovic sutirao kao Thompson, a Virtus igrao bez citave petorke + sutirali su 4/26 za 3 poena.

 

ABA: Pobeda protiv Cedevite iscupana jer je Micov odigrao odlicno, Popovic opet sutirao odlicno i preokrenuo mec u Baru, Igokea, Mega i sad poraz u Zadru.

 

Dzikicu je bolje da batali ABA ligu, eno mu EC, ali to samo ako bude 1. ili 2. u grupi - 1/4 finala ili 1/8 finala je sasvim nebitno, 1/2 finale je vec nesto jer je to jedan mec do EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam jadranski derbi u EC i cim sam video da je Danilo Nikolic usao na +3 i da je Cedevita konacno pocela da pogadja otvorene trojke znao sam da ce se i Cedevita iziveti na KK Zombi iz Podgorice (kako drugacije opisati ekipu koja deluje kao da se prvi put skupila u zivotu - i ne, imali su i drugi klubovi igrace u reprezentacijama pa ne izgledaju ovako jadno).

 

Cobbs - izgleda kao da mu je neko ukrao talenat, apsolutno vise ne moze da se prepozna. Ne pravi razliku na terenu, osim u odbrani kada iskusno pusta protivnicke sutere da neometano pogadjaju za tri poena. Od kada je on usao, sa 30:27 Cedevita je otisla na 36:27 i to je bio kraj.

Perry - on se jos nesto i trudi, ali njegova uloga nije da uzima suteve za 2 i 3 koje mu drugi iskreiraju, nikada nije bio neki suter.

DJ Seeley - ne zna se sta je crnje, Dzikic koji nema nikakvu akciju za njega ili Seeley koji ne moze da pogodi nista sa distance, ali je zato krater u odbrani.

Popovic - mozda i najsvetlija tacka, ali on nema taj kvalitet da povuce ekipu, a nema ni sa kim da igra niti ima smisla da se jedini trudi u odbrani.

Atic - OK, cija ideja je da Atic uzima suteve u sred napada sa osam metara? Dzikiceva? Onda neka trener podnese ostavku jer izgleda da je pogubio sve konce.

Micov - tragedija, onaj njegov sut kad je ostao sam koji cak nije ni dobacio visinski do kosa (nego je prosao ispod obruca!) najbolje govori o njegovoj formi i zelji. Mislim, citave sezone je Micov sam na sutu i citave sezone se ocekuje da on te suteve promasuje, toliko da se svi iznenade kad nesto i pogodi.

Sehovic - nema vise kvalitet za EC nivo, eventualno laksi mecevi kod kuce.

MJK - on zapravo igra dosta dobro, ali nema kvalitet ni energiju da nosi ekipu

Barovic - igrac vise za protivnika koga Dzikic voli da ubacuje u fazonu "evo ko meni igra, zar nije i 1/4 finala EC i 1/2 finala ABA lige EPSKI uspeh?". Protiv Cedevite nije igrao, ali je zato igrao:

D. Nikolic - ozbiljno, sta je bila ideja sa ovim igracem? Sta, kao mec u Ljubljani je revijalna utakmica, igra se rekreativno, pa ulazi igrac koji ne postoji u odbrani, ne uzima suteve za 3 nego neke nebulozne duge dvojke?

Reed - Omic zida protiv vazduha i polaze loptu u obruc - Reed se svo vreme sklanja i ne igra odbranu, jer je igranje odbrane za pusis i naivce (tipa Popovica/Atica/Z.Nikolica)

Z. Nikolic - on je jos igrao i dobro, ali nikad se ne zna kada ce opet da propusti mec, pa eto supermena Barovica da pogledom pohvata sve koseve protivnika u reketu.

 

Kako god, Partizan je danas veliki, ali bas veliki favorit. Buducnost ako izgubi ovo i nakon toga u GC, mislim da mogu lagano da se pozdravljaju sa Dzikicem, odnosno mogla bi da padne jedna "igrajte sta hocete" ostavka. Nisu ovde problem rezultati, problem je igra i problem je utisak da Buducnost ne bi osvojila CG - HR kup da igraju sa Splitom, Cibonom i Zadrom i da se taj kup igra u Zagrebu - eto koliko su jadni.

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo sto si napisao protiv Partizana (a i Zvezde donekle) pada u vodu. Pogotovo kada igraju u Podgorici, motiv vise i sada vec istorijska netrepeljivost kada im u goste dolaze KKP i pogotovo KKCZ + uglavnom tendenciozno navlacenje za domacina. Iskreno ja se ne secam kad su gosti imali korektan tretman dole pogotovo kad za vrat sednu Javor, Pukl..

Partizan nema pobedu dole 7 godina, a bogami nije bio favorit u Moraci ni u punoj snazi, a ne sad kad ne znamo gde je levo.

Vidim da je i navala za sutrasnji (danasnji) mec, Bokan poziva da nam uzvrate korektno gostoprimstvo, videcemo na sta ce to da lici. Ako nas budu nalupali, bicemo prijatelji i dalje, a ako se desi nesto neplanirano poput dobrog meca Partizana eto problema.

Da rezimiram, Buducnost favorit, Partizanu 35% dajem, i nadam se egal utakmici. Pik Cobs Reed Partizan ne moze da brani, bar ne jos uvek (a pitanje je hoce li uopste moci ove sezone, bilo ciji a da plej i centar znaju da hodaju) Bold pred; Sili +Perry +Popovic +Micov +Atic = 12+ trojki sutra. Ne bi me cudilo i onaj Sehovic da nabode neku.

I ovo sto si napisao za Danila Nikolica prosto nije u redu ako se ima u vidu kroz sta je decko prolazio do skoro.

Edited by Instinkt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa slazem se da nije u redu za D.Nikolica, nije u redu da ga Dzikic ubaci u vaznom mecu pa da se posle vadi da je izgubio jer je Danilo imao ogromnu pauzu. Takav igrac treba postepeno da se uvodi.

 

Sto se ostalog napisanog tice, pa bice samo 1800 gledalaca (liga ne moze biti regularna ako se jednima dozvoljava 5000+ pune tribine, a drugima ni 2000 - neka pozovu vlasti CG i Srbije da se usaglase oko toga), ali stvarno mislim da neka vrela atmosfera na derbijima mora da postoji i da je to bolje od "Partizane napadaj" u sred Laktasa ili Novog Mesta ili praznih tribina u Ljubljani. Pogotovo jer smo videli sve i svasta i na mecevima Crvena zvezda - Partizan i Partizan - Crvena zvezda, pocev od sudjenja pa do navijanja.

Link to comment
Share on other sites

Ograničenje je na nivou države tako da tu nema dogovora, niti bi trebalo da ga bude. Druga stvar bi bila da u okviru jedne zemlje važe drugačija pravila za različite klubove, ovako Srbija i CG su države za sebe, ne važe isti zakoni i na to se ne može uticati.

Meni lično ne smeta ni najmanje da budu pune tribine i full kapacitet Morače. Da se ja pitam kao navijač KKP omogućio bih kontigent karata za gostujuće navijače kada je reč o derbijima na relaciji KKP-KKCZ-KKB, kao nekada što je bilo. Pa nek dođu navijači Budućnosti u Beograd (ne sećam se da su ikad dolazili kad su mogli) a ako mogu Niš i Čair da obezbede masu grobara i cigana koji se sjate iz svih pravaca, može vala i Beograd, nevezano dal je Pionir ili Arena. Totalno drugačiji ton i sliku dobiju utakmice sa navijačima oba rivala i moj glas bi išao za podelu hale (većinski naravno domaćin)

KKP svakako ima najveću podršku, a imao bi ozbiljnu i u Morači. 

Uglavnom, šta je tu je, 1800 navijača Budućnosti će napraviti korektnu atmosferu za njih, suđenje očekujem da bude loše, i na svoju žalost očekujem poraz Partizana. Očekivao bih i Zvezdin poraz bez obzira na razliku u kvalitetu, prosto dole ne važe ista pravila za domaće i goste.

Edited by Instinkt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...