Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

47 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dzikic je teoreticar, orator...nalozen na ncaa i nba..u praksi je to lose i ako nije imao tako losu karijeru..sa tim da je nizi deo evropskih trenera

 

u praksi je to bilo i jako dobro i jako loše.

nije davno bilo kada je onog PFa partizana na kupu protiv zvezde u'vatio da prenosi loptu, što je potpuno poremetilo ostatak tekme za nas.

 

kao što rekoh, nije neki vrhunski trener ali povremeno ima vrj momente. a svojevremeno je uzeo i par titula sa underdog ekipama, tako da eto.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

 

i mene nervira džikićev džek zonfić, gde preporučuje i loži se na opšta mesta pop kulture & života ali ne vidim kako to naročito ima veze sa trenerskim zanatom.

džile definitivno nije neki opasan trener ali je imao svoje blistave momente i u budućnosti i u partizanu.

 

ako sudimo o trenerima (ili igračima) po jednoj, aktuelnoj sezoni, uvek će to biti nekompletna slika onoga što su otprilike realni kapaciteti.

 

isto važi i za trenere / igrače u odnosu na jednog protivnika: kad god sam gledao (a nisam puno) igokeu (protiv zvezde uglavnom), onaj bajić-baja trener je dominirao i sa postavkom i sa rešenjima tokom igre i sve. kapiram da nije toliko baš dobar trener nego ga rajca nešto kod zvezde pa uvek ispadne bolji nego što realno jeste.

 

Definitivno ne sudim o Dzikicu na osnovu samo ove sezone.

 

On je cak i u onoj svojoj najuspesnijoj sezoni bas lose vodio ekipu i sve mu se svelo na duo plejmejkera i Barovica koji ga je tada spasavao iz ponora (da sad ne pricamo o sudjenju). Pricamo o timu kojeg je odlikovao veliki broj pogodjenih suteva za tri poena, taj isti tim u 4 utakmice finala nijednom nije imao pristojne procente van linije 6,75. Igras protiv ekipe koja je osakacena izostankom dva bitna igraca u odbrani, protiv kluba koji je dotakao svoje dno i finansijski i trenerski i igracki i u takvoj situaciji ti vodis ekipu tako da se jedva spasavas u dva meca na svom terenu.

 

Ono kasnije sto je radio, oni ubedljivi porazi od Tomica (superkup i 2.kolo ABA lige), onakav prelazni rok i onako lose vodjenje ekipe, to tek da ne komentarisem.

 

Radi se o treneru koji je u svakom klubu imao jednog pleja kojeg je forsirao na racun svih drugih igraca i jednu opciju koju je gurao do besvesti - pa bio to Hatcher, Armstead, Gordic, Cobbs ili neko peti rezultat je isti. Takodje, kada sam video da on protiv KKCZ u ovoj sezoni u Beogradu (u mecu koji moze da bude presudan za 1. mesto) stavlja Barovica na 4 i tako poklanja +10 domacinu, jasno mi je bilo da nesto veoma bitno sa tim trenerom nije u redu i da sa njim klub nece moci da mrdne dalje od 1/4 finala EC i 1/2 finala ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislio sam nesto pametno da napisem ali nemam snage. Izmorio me vecerasnji mec. Milo mi je da smo dobili bas na ovakav nacin...valjda ih ovo malo probudi da probaju da se "skupe". Nacin na koji smo gubili lopte i poklanjali poene protivniku je kriminalan. Vratili smo ih u zivot i ponudili im pobjedu na dlanu.  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zavrsena je i sezona u Crnoj Gori, Buducnost je na jedvite jade dobila Mornar 3:2 i okoncala jednu cemernu sezonu u kojoj i nije bilo mnogo radosti.

 

Ono sto je zanimljivo je da na proslavi titule nije bilo trenera Aleksandra Dzikica koji nije hteo ni da podeli sa medijima svoje utiske o finalnoj seriji. Jasno je da se boravak Dzikica na klupi Buducnosti nece pamtiti po dobrim stvarima - dok je bila mala rotacija i dok je Cobbs igrao na zivotnom nivou, ekipa je bila konkurentna, nakon toga, u 2022. godini vise nije bilo ni igre u napadu (odbrana je uvek bila slaba) ni dobrih rezultata.

 

Postavlja se pitanje sta je cilj kluba - 1/2 finale ABA lige u kojoj cetiri kluba imaju budzete bar na nivou EC nije nikakav cilj ni razlog da se ulaze, plasman u PO EC takodje - dovoljno je biti 8. od 10 ekipa u grupi. Ako se obistine crne slutnje i srpske vlasti potpuno izgube kontrolu nad finansiranjem kosarkaskih klubova, mozda je postenije traziti izlaz iz ABA lige sto bi znacilo i da se ista vise nece igrati. Na kraju krajeva, ako navijaci Partizana nerado gledaju kako im klub nije konkurentan u odnosu na Crvenu zvezdu, nema razloga ni da Buducnost, Cedevita, Mornar i drugi klubovi ucestvuju u ligi koja sve vise podseca na grcko prvenstvo nego na projekat koji je okupljao najbolje kosarkaske klubove iz regiona.

 

Naravno, moze i DPS (koji podrzava ovu novu vlast) da udje u trku i dovodi skupe igrace, ali je pitanje koliko je to svrshishodno i normalno za jednu siromasnu zemlju kao sto je Crna Gora?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko je vrijeme svakako. Pitanje je koliki ce biti budzet za sledecu. Ono sto je zanimljivo je da smo za budzet u ovoj minuloj sezoni imali samo nekih 400-500H podrske od grada. Izostala je pomoc drzave, tako ocekujem slicnu pomoc i u narednoj sezoni. To je idealna situacija da se napravi restart i podmladi ekipa. Ovo mislim kao navijac kluba a za sad nemam nikave info ni u vezi trenera ni u vezi ambicija. Rano je svakako ali ozbiljni timovi vec planiraju rostere tako da je pitanje trenera prioritet. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Tesko je vrijeme svakako. Pitanje je koliki ce biti budzet za sledecu. Ono sto je zanimljivo je da smo za budzet u ovoj minuloj sezoni imali samo nekih 400-500H podrske od grada. Izostala je pomoc drzave, tako ocekujem slicnu pomoc i u narednoj sezoni. To je idealna situacija da se napravi restart i podmladi ekipa. Ovo mislim kao navijac kluba a za sad nemam nikave info ni u vezi trenera ni u vezi ambicija. Rano je svakako ali ozbiljni timovi vec planiraju rostere tako da je pitanje trenera prioritet. 

to je receno i za proslu, pa su opet po imanima imali dosta jaku ekipu, najblizu onoj koju je tomic dobio 3-2 u finalu, gde su doduse pucali u proseku 40 razlike..

 

cobbs, perry, drobnjak

dj seely, popovic

micov, atic, sehovic

nikolic, kuridza, 

reed, nikolic, barovic

 

itekako materijala za daleko vece rezultate od ovih koje su imali..:default_coffee:

 

 

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zakljucajte slobodno...mozda se i klub zakljuca'. Radebo igra za CG. Mislim da je potpisao za Huventud. Kod nas stanje ne obecava. Klub je izjavio da je tri godine bez pomoci drzave osim sponzorstva grada od nekih 400 000 eur godisnje sto je smijesno. Firme koje su u sponzorskim pulu , zajedno sa Bokanom, usled svih ovih desavanja ne mogu da izguraju valjda neke ambicije, valjda im se ne bacaju pare na kosarku vise u istom iznosu. Ima nekih najava da bi mozda drzava mogla da pomogne ali ko zna. Budzeti od EL sezone na ovom su svi isti i krecu se u rasponu od 2,5-3mil sto je malo. Uprkos tome bilo je finala i dobrih sezona. 

 

Sezona je odmora, kupanja, plaža, tesko da se ikome od malobrojnih navijaca kkb na forumu, nesto vise piše. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 2:29 PM, Nemam_ti_kad said:

Zakljucajte slobodno...mozda se i klub zakljuca'. Radebo igra za CG. Mislim da je potpisao za Huventud. Kod nas stanje ne obecava. Klub je izjavio da je tri godine bez pomoci drzave osim sponzorstva grada od nekih 400 000 eur godisnje sto je smijesno. Firme koje su u sponzorskim pulu , zajedno sa Bokanom, usled svih ovih desavanja ne mogu da izguraju valjda neke ambicije, valjda im se ne bacaju pare na kosarku vise u istom iznosu. Ima nekih najava da bi mozda drzava mogla da pomogne ali ko zna. Budzeti od EL sezone na ovom su svi isti i krecu se u rasponu od 2,5-3mil sto je malo. Uprkos tome bilo je finala i dobrih sezona. 

 

 

Budzeti za plate uopste nisu mali i 90% ABA lige moze samo da sanja takve igrace, tako da nisi u pravu.

 

Jedino sto si u pravu je da je mozda vreme za zatvaranje slavine ako ce i dalje da nastavljaju po starom i bacaju pare na lose trenere i lose igrace. Sto se tice sezona, samo jedno 1/4 finale EC, blamaza u EL, dve dobre sezone u ABA ligi (ona kada je osvojeno takmicenje i druga Covid sezona kada je Mijovic bio trener) - premalo za milionska ulaganja u tim.

 

On 7/1/2022 at 2:29 PM, Nemam_ti_kad said:

 

Sezona je odmora, kupanja, plaža, tesko da se ikome od malobrojnih navijaca kkb na forumu, nesto vise piše. 

 

Ovo vazi i za navijace drugih klubova, pa se i dalje pise o kosarci.

 

Tako da, svratite, otvorite temu i bez kukanja i pesimistickih prognoza. Toga na forumu ionako ima previse.

Link to comment
Share on other sites

Vlade i zvanično.

 

Iskreno biće zanimljivo gledati gde se Vlade Jo nalazi 10 godina posle odlaska iz Partizana. Imao je turbulentnu karijeru, ali Miško mu je verovao, a trebate i vi.

 

Ne bi me iznenadilo i da mu se malo pomogne sa par poznatih igrača iz Mege, tipa Simanić.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bilo malo kmecanja, cisto da prodrma ostale da i oni uloze. Doveden jos jedan sponzor, predstavnik poznate CG gradjevinske kompanije. 

Elem, nastavljamo dje smo i stali. Doveden trener. Ocekujem da cemo sa novim trenerom vise rizikovati i pokusati da razigravamo igrace ispod radara. Cilj plejof Abe i prolazak u 8 timova Evrokupa. Da se ja pitam, EC bi mi bilo primarno takmicenje, jer je konkurencija nikad gora a pokazali smo da mozemo da se nosimo sa svima tamo.

Ocekuju se Kamenjas i Megi iz SCa, spominju se neki bekovi. 

U sustini kad su budzet oformili, vjerovatno ce okosnica tima biti ubrzo poznata.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • Ridji changed the title to KK Budućnost

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...