Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

@Instinkt

 

Samo sam citao sta pise u medijima:

 

Quote

Prema posljednjim epidemiološkim mjerama "u zatvorenim sportskim objektima dozvoljava se prisustvo publike do trećine broja sjedišta uz posjedovanje kovid potvrde i uz po dva slobodna mjesta između gledalaca", što znači da bi na tribinama moglo da bude oko 1.800 ljudi, s obzirom da je kapacitet "Morače" 5.300 mjesta.

 

 

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo lose. Konacno da shvatimo da ovogodisnji roster i nacin igre jednostavno nisu za velika djela. Sta se desava sa Dzilem nije mi jasno. Od pocetka sezone. Kakve on kompromise vrsi, sta on dopusta...ali sam je kriv. Sam je selektirao ekipu. Nesto je zabagovalo a sto je ne zna se. 

Link to comment
Share on other sites

Ocajni ste. Meni se cini da je Micov crv koji kvari vasu jabugu (otkrio sam toplu vodu). Sigurno ne igra za kikiriki banane male novce, i umesto njega ste mogli da imate pleja na vreme i jos jednog fajtera. I jos onaj nesretni dogadjaj sa Danilom (eto, ako ista pozitivno treba uzeti iz ove sezone to je njegov brzi povratak na parket). 

 

Ovako, mrka kapa. Moze da se desi da iznenadite nekog od blizanaca na jednu utakmicu ali ne i na playoff mod. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Nije ovo lose. Konacno da shvatimo da ovogodisnji roster i nacin igre jednostavno nisu za velika djela. Sta se desava sa Dzilem nije mi jasno. Od pocetka sezone. Kakve on kompromise vrsi, sta on dopusta...ali sam je kriv. Sam je selektirao ekipu. Nesto je zabagovalo a sto je ne zna se. 

 

Nije roster toliko loš koliko je anemičan. Meni deluje kao da plate kasne i da im nije baš do igranja,a to se moglo videti i na tekmi protiv Zadra. 

Džile deluje kao da diže sidro i kao da su krenuli standardni bočni vetrovi u Pg.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Ocajni ste. Meni se cini da je Micov crv koji kvari vasu jabugu (otkrio sam toplu vodu). Sigurno ne igra za kikiriki banane male novce, i umesto njega ste mogli da imate pleja na vreme i jos jednog fajtera. I jos onaj nesretni dogadjaj sa Danilom (eto, ako ista pozitivno treba uzeti iz ove sezone to je njegov brzi povratak na parket). 

 

Ovako, mrka kapa. Moze da se desi da iznenadite nekog od blizanaca na jednu utakmicu ali ne i na playoff mod. 

 

Nije Micov krivac, oni su pobedjivali i imali 10-3 u ABA i 6-2 u EC sa sve Micovim koji nije igrao nista. Onda je i on nesto proigrao i doneo pobede protiv Burse, doneo pobedu protiv Cedevite Olimpije, ali on jednostavno nema ulogu, nema kretnji za njega, nema nista.

 

Nista tu ne bi ni Nikolic promenio - kao da se zaboravilo da su kod istog ovog Dzikica Sehovic i Nikolic bili zakucani na klupu jer je jedina akcija bila da Gordic i Ivanovic probijaju do besvesti.

 

Sustina svega je da Cobbs vise ne igra kao Lorenzo Brown u Unicsu, ne pogadja vise suteve, ne ide na liniju slobodnih bacanja, ne pronalazi odlicna resenja u napadu. Rezultat je uzasna igra i stanje u ekipi takvo da su trenutno egal sa nekim Borcem, Zadrom ili Splitom. Bukvalno sve u reket, sve na silu, daj bacanja, nema lakih poena ni prodora nema nicega. Mucno je to gledati onako sa strane, kao neutralan posmatrac i ljubitelj kosarke.

 

Dzikic da ima iole obraza podneo bi ostavku. Sta je poenta dalje - da igra 1/2 finale ABA lige? Pa to moze i sa mnogo manjim budzetom. Da igra 1/4 finale EC - dobro i sta to donosi? Kao da je mnogo tesko otici tamo i kao da je to cilj bilo kog kluba koji ulaze mnogo vise od prosecne ABA ekipe. No, kako on nema obraza, samo se redjaju izgovori za izgovorima, najnoviji je da ih je publika uplasila i paralisala (WTF!?), uz standardno kukanje na prozore jer je opste poznato da samo Buducnost daje igrace za reprezentaciju.

 

Nije svako covek kao Tomic, neko je ljiga ko nece da radi, mrzi ga da se usavrsava, mrzi ga da pravi akcije, ali zato ocekuje isplatu do poslednjeg dinara. Videli smo i mi to pre Radonjica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rece Dzikic da neki igraci mozda nece nastupiti:

 

Quote

„U kom god sastavu da nastupimo na ovoj utakmici, očekujemo da svaki igrač da svoj maksimum u ovom trenutku. Očekuje nas teška utakmica. Oni su atletska, dugačka ekipa, igraju agresivno u napadu, dobro trče i mogu da igraju na više načina u odnosu na formaciju u kojoj igraju. Za nas je ključ energija i fokus.“

 

Ne znam, kod njega se vise ne zna ko ce nastupiti, a ko ne, verovatno igraci sami samo odluce da se ne pojave (kao Seeley i Z.Nikolic koji nisu igrali u mecevima pred koje su davali izjave).

 

Inace, sve sto je rekao je tako bedno i jadno - od toga da ih ocekuje teska (wtf?!) utakmica protiv Cibone kod kuce, pa do toga da je kljuc energija i fokus, umesto akcija koje uopste ne postoje nego se sve svodi na improvizaciju na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Sramota je blaga rec za ono sto Aleksandar Dzikic radi u 2022. u ekipi Buducnosti. Jos na kraju meca mrtav ladan kaze "Idemo dalje, zao mi je sto nismo vezali dve pobede".

 

Ekipa koja je nakon prvog dela bila prva sa 7-2 u drugom delu ce imati 2-7 (nema sanse da ovakvi drogirani dobiju Bursu koja igra odlicno u poslednje vreme), dobili su samo otpisani Promitheas i povredama urnisani Virtus (koji je sutirao trojke 4-26!).

 

Reed se povredio, ali Reed ionako nije imao vise ulogu u ovom timu - u odbrani spava, u napadu je beskoristan. DJ Seeley je opet bio na tapetu (moze Dzikic da laze na konferencijama koliko god zeli), odlicno je to iskaljivati autoritet na jedinom suteru dok Cobbs vise i ne pokusava da probije kao sto je ranije radio. Popovic beskoristan, Micov odigrao solidno pa zaboravljen, ali zato efekat Barovic - bilo je 52:41 i onda sa njim na terenu ode mec na 55:66!

 

Ocigledno je da Dzikica nije ni briga vise za klub ili bilo kakve ambicije - on ceka da dobije otkaz, do tada nece raditi nista, davati smehotresne izjave o "evo sad cemo da krenemo, samo sto nismo", predstavice 1/2 finale ABA lige kao ispunjen cilj za ovu sezonu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, propolis said:

Nisam siguran da je Džikic kriv za ovu situaciju u Budućnosti pre bih razlog tražio u upravi i verovatno u kašnjenju plata.

I u Zvezdi su kasnile plate u poslednjoj Radonjicevoj sezoni pred prvi odlazak, pa je bio Kalemegdan u Junu. 

Jeste da je Radonjic morao da se bavi i ne-trenerskim poslom, ali na Balkanu i to ti je u opisu posla. 


Da je samo to oko kasnjenja plata u pitanju - onda ili losu ljudsku selekciju je Dzile napravio ili ne zna da handle-uje ovakve stvari. Sto je legitimno, ali onda nemoj da ocekujes da ces nesto napraviti u ovom regionu. Idi brate u neki turski klub ili spanski sa dna ACB ili sta vec. 

 

Uz to Dzile i na samoj utakmici donosi lose odluke, tako da je i do njega kao trenera, ne samo kao trener-pedagog-a. 

 

Bice oni jos uvek zajebani, kad krenu eliminacione utakmice, ali bas je lose ovo sto prikazuju. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kooineeperk said:

I u Zvezdi su kasnile plate u poslednjoj Radonjicevoj sezoni pred prvi odlazak, pa je bio Kalemegdan u Junu. 

Jeste da je Radonjic morao da se bavi i ne-trenerskim poslom, ali na Balkanu i to ti je u opisu posla. 


Da je samo to oko kasnjenja plata u pitanju - onda ili losu ljudsku selekciju je Dzile napravio ili ne zna da handle-uje ovakve stvari. Sto je legitimno, ali onda nemoj da ocekujes da ces nesto napraviti u ovom regionu. Idi brate u neki turski klub ili spanski sa dna ACB ili sta vec. 

 

Uz to Dzile i na samoj utakmici donosi lose odluke, tako da je i do njega kao trenera, ne samo kao trener-pedagog-a. 

 

Bice oni jos uvek zajebani, kad krenu eliminacione utakmice, ali bas je lose ovo sto prikazuju. 

 

Kasnile su plate i pre Radonje u Zvezdi i dobro se sećam tih utakmica i u Pioniru je bilo igrate kao pick... tad smo menjali trenere kao na traci. Mogu da kažem i da je Radonja ne znam kojim čudom ostao na klupi posle poraza od Cibone.

Da li je to bilo do Čovića ili što smo došli do EL zahvaljući odustajanju Cibone i sledeće sezone Igokeiinim neispunjavanjem uslova za EL koju su na terenu izborili.

 

Džile je pokazao kakav je trener pre ove i u toke ove sezone kada su sve drali bez polovine rostera. Isto je pokazao i u Partizanu koji se raspadao i sigurno je bila gora situacija nego u Pg sada pa je to iskusno hendlovao medjutim neke stvari su iznad trenerskog umeća.

 

Džile nije uzrok ovog raspada.

 

Link to comment
Share on other sites

Kompleksna je situacija i nisu neke stvari uporedive. Desava se da se situacija otme kontroli i mnogo vecim klubovima a ne nama. Kod nas je nezgodan momenat za sve to jer sada je uzaludan posao promjene trenera. Sada mozes samo da dovedes trenera koji nema banke zute. Koji ce kurac sad ovaj tim npr Zvezdu Mitrovicu ili nekom od ozbiljnih trenera. Ne treba im nista. Usput nije sjajna ni finansijska situacija da bi novac bio neki faktor pri odlucivanju. Tako da se treba skupiti, pokusati, dati sve od sebe..i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...