Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma dovedite sve strance jbs cg ligu 🙂

Ilic kako se prica se vraca iz sc u kkb. Odigrao je fiba prozore na vrhunskom nivou , bio najkorisniji. Mozda Dačo i ostane. Jbg covjeku se desilo to sto se desilo, vratio se kao duh , nezainteresovan...od njega zavisi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

@Markoss

 

Boriši se može dosta stvari osporiti, ali šut je starno dobar. Prošle sezone 2,3 pogođene uz 45%, ozbiljan podatak.

 

 

 

Jeste, ali licni dozivljaj mi je da se mnogo vise plasim Danilovog suta, bas zato sto Borisa za sad nije odigrao nikakav ozbiljan basket, i nekako mi je definicija empty stats igraca, iako ga gotivim vise nego vecina Zvezdinih navijaca.

 

Pritom je i taj Danilo igrao u Megi svojevremeno, i borio se za trofeje, i trpao i KKCZ i KKP, pogadjao clutcheve, preko ruke, kad se lomi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

 

Jeste, ali licni dozivljaj mi je da se mnogo vise plasim Danilovog suta, bas zato sto Borisa za sad nije odigrao nikakav ozbiljan basket, i nekako mi je definicija empty stats igraca, iako ga gotivim vise nego vecina Zvezdinih navijaca.

 

Pritom je i taj Danilo igrao u Megi svojevremeno, i borio se za trofeje, i trpao i KKCZ i KKP, pogadjao clutcheve, preko ruke, kad se lomi...

 

Boriša je 5 godina mlađi.

 

Kada je Danilo imao godina koliko sada Boriša, igrao je 10-15 minuta po tekmi i davao 4 poena u proseku. Ok, jasno je da Mega nije merilo, ali recimo da Danilo nikad u karijeri nije imao dvocifren prosek poena na nivou sezone, a Boriša je prošle imao 12-13ppg.

 

Da se razumemo, ja Danila izuzetno poštujem, ali on ove sezone puni 30 godina i ne verujem da se tu može očekivati ne znam kakav napredak.

 

Boriša možda nije ispunio šta se očekivalo od njega, ali i dalje mislim da može da bude vrlo ozbiljan igrač. Uz dobar rad, a VJ ga oflično poznaje, verujem da već u drugoj sezoni može da uskoči u Danilove cipele.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Boriša je 5 godina mlađi.

 

Kada je Danilo imao godina koliko sada Boriša, igrao je 10-15 minuta po tekmi i davao 4 poena u proseku. Ok, jasno je da Mega nije merilo, ali recimo da Danilo nikad u karijeri nije imao dvocifren prosek poena na nivou sezone, a Boriša je prošle imao 12-13ppg.

 

Da se razumemo, ja Danila izuzetno poštujem, ali on ove sezone puni 30 godina i ne verujem da se tu može očekivati ne znam kakav napredak.

 

Boriša možda nije ispunio šta se očekivalo od njega, ali i dalje mislim da može da bude vrlo ozbiljan igrač. Uz dobar rad, a VJ ga oflično poznaje, verujem da već u drugoj sezoni može da uskoči u Danilove cipele.

 

Kako nije, pa u sezoni 2015/16 kada je imao 22/23 godine imao je 10,6 poena u proseku - osim one komicne -18 indeks partije (to mora da je rekord?), imao je 18 i 16 poena protiv Crvene zvezde u finalu, 16 i 12 protiv Buducnosti u polufinalu, 8 od poslednjih 10 partija je bio dvocifren u finalisti lige (ne u ovoj rekreativnoj ekipi u kojoj igra Borisa).

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

Ilic moze da igra neku atletsku undersized peticu bez tog suta.

 

Verovatno ce da pojure neko jako domace ime u reketu - tu su Dubljevic (on je totalno nerealan), Radovic, Todorovic, Djurisic, Radoncic...

Nista od navedenih makar ka da sam cuo.  Nemoj da mislis da smo alergicni na strance. Imamo i fine juniore sc i kkb, neki od njih ce dobiti sansu u sc-u, vec igraju cg ligu... Najvise zavisi od finansija, zatim i od planskog rada, imamo divne mlade ljude u i oko kluba koji zive kosarku ali kao i svuda pitanje koliko onaj ko finansira hoce i zeli da primi neki savjet,predlog itd itd

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ilic kako se prica se vraca iz sc u kkb.

 

Stvarno šteta zbog povreda, čini mi se da je bio skoro 2 godine van parketa? Ozbiljan fizičko-atletski specimen sa dobrim odrazom, rukama do poda, ogromnim šakama i uz sve to odličnim tajmingom za blokade i skok. Meni jedan od gotivnijih igrača sa ovih prostora koji se pojavio u poslednjih 5-6 godina, baš bih voleo da se vrati na pređašnji nivo i opet se razleti u svom stilu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Moja zelja je bila Prkacin , mislim da bi trenutna Buducnost bila idealni fit za njega a i on za nas. Medjutim potpisao za Djironu, pokasavam da shvatim logiku tog transfera, ali ne ide. 

 

Aito Garcia Reneses je novi trener Djirone, posle rastanka sa Albom mislio sam da ce da se penzionise ali Mark Gasol ga je doveo u svoj klub.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

Kako nije, pa u sezoni 2015/16 kada je imao 22/23 godine imao je 10,6 poena u proseku - osim one komicne -18 indeks partije (to mora da je rekord?), imao je 18 i 16 poena protiv Crvene zvezde u finalu, 16 i 12 protiv Buducnosti u polufinalu, 8 od poslednjih 10 partija je bio dvocifren u finalisti lige (ne u ovoj rekreativnoj ekipi u kojoj igra Borisa).

 

 

 

Mea culpa, ne pogledah tu sezonu. Video sam onu iz Bilbaa 16-17 kada uopšte nije igrao, i sezone posle toga.

 

Što se mene tiče, čak i time gore, jer je baš loše kada igrač doživi svoj vrhunac sa 22 godine i ne uspe posle toga nimalo da podigne lestvicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Mea culpa, ne pogledah tu sezonu. Video sam onu iz Bilbaa 16-17 kada uopšte nije igrao, i sezone posle toga.

 

Što se mene tiče, čak i time gore, jer je baš loše kada igrač doživi svoj vrhunac sa 22 godine i ne uspe posle toga nimalo da podigne lestvicu.

sezona 15/16 bila je vrhunac i zagorcu.

nikola ivanovic je jedini iz te mege ostvario neki rast u karijeri.

strance ne racunam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upariti Danila Nikolića i Aleksu Ilića na 4 je baš livin la vida loca imajući njihovu medicinsku istoriju.

Ne volim Borišu Simanića, mislim da nikad u životu nije diliverovao u temičarskoj tekmi, ali je definitivno mnogo bolje rešenje od Danila nakon svega što mu se izdešavalo.

S tim da i dalje mislim da startna četvorka treba da bude neki fizički dominantan igrač koji je prvenstveno orijentisan defanzivno.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci, nesto otprilike ovako:

 

Bell-Haynes, Booth, Drobnjak

Magee?, Popovic

Reynolds, Atic, Sehovic

?, MJK, ?

?, Kamenjas

 

Problem sa MJK sto je u ovim godinama svakako vise petica nego cetvorka pa uz njega moraju da idu jos dva igraca koji mogu na 4.

 

Link to comment
Share on other sites

Megee najvjerovatnije nece koliko ja znam. Nesto mi je suludo da pored Popa i Bootha koji su realno visinski kraci za 2 potpisemo i njega koji je isti takav. Da pucamo sebi u nogu.

 

Uz MJK bi trebalo Aleksa Ilic i mozda Danilo Nikolic...za sad na nivou glasina.

 

Sehovic je nepoznanica, vjerujem da nece biti u rosteru od 12 ali ne iskljucujem mogucnost da ostane tu kao 13.igrac.

 

Zoki je takodje nepoznanica. Ili ga cekaju da obori platu, u skladu sa mogucnostima ili ga ne vide u rosteru. Ako ga ne vide onda se trazi jos jedna petica. Stim sto Kure i Ilke u nekim varijantama ce igrati 5 ako bude trebalo.

 

Mislim i da trazimo jos jednog spoljnjeg tj dvojku cistu.

 

Ali vidjecemo kako je to zamislio Vlade i koga moze da izabere. Mislim i da ce i eventualni centar i bek biti neko ko trazi svoj neki put u evropi i ko zeli da se dokazuje. Rizik jeste ali tako je.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Svaki tim mora da se kreira tako da ima sto vise polivalentnih igraca jer svaka pozicija mora biti pokrivena sa trojicom igraca.

 

Magee je dobro resenje zbog suta, uz to je upoznat sa ekipom/sistemom i nije lik koji ce da trazi loptu u rukama. No, svakako nedostaje jos 6 domacih za ligu i jos 4 igraca za 12: bek, krilni centar, jos jedan krilni centar (ili centar) i cisti centar tipa Dunston/Wiley/Martin/Smith koji ne ume sa loptom, nizak je, ali odlicno brani pick, odlicno se "rola" u napadu, brz je i skocan.

 

Sehovic je tu idealan za igraca van 12 za ligu i kup.

Link to comment
Share on other sites

„Pokušavamo da zadržimo, ako ne i ojačamo, jako domaće jezgro. Siguran sam, u dogovoru sa ljudima iz kluba, da bez jakog domaćeg jezgra nema stabilnosti i dobrih rezultata. Tome ćemo u narednom periodu više posvetiti pažnju”, naglasio je Vlade Jovanović

Jaoo Vladoooo nemoj to covjece da radis. Ne pucaj sebi u noge, vjeruj nama koji smo tu. Od Zorana neces nikad napravit igraca, zaboravi 😁

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2022 at 12:49 AM, Guru said:

 

Stvarno šteta zbog povreda, čini mi se da je bio skoro 2 godine van parketa? Ozbiljan fizičko-atletski specimen sa dobrim odrazom, rukama do poda, ogromnim šakama i uz sve to odličnim tajmingom za blokade i skok. Meni jedan od gotivnijih igrača sa ovih prostora koji se pojavio u poslednjih 5-6 godina, baš bih voleo da se vrati na pređašnji nivo i opet se razleti u svom stilu.

 

 

I meni je Aleksa Ilić gotivan ali realno izuzev tih sjajnih fizikalija nisam baš video da zna da igra košarku. Ima već 25 godina a i dalje je potpuno "wishful thinking" igrač.

Link to comment
Share on other sites

Kada bismo pricali o domacim igracima koji svoje kosarkaske nedostatke nadoknadjuju borbom onda bih naravno bio za to da ostanu. Ovako, mislim da su obojica Nikolica svoje odsluzili, pogotovo Zoran koji ne pokazuje ni trunku zelje i znanja. Prema Danilu smo imali onaj ljudski momenat u trenucima kada je to stvarno bilo potrebno, ali sada kada je fala Bogu sve proslo, mozemo konstatovati da se radi o jednom od najmlohavijih igraca u odbrani, koji sporadicno pogadja suteve. Da ne pricam o situaciji koja mu je zaboravljena dje je imao post o "posranoj strani Podgorice" koja je zamjerila odlazak Nikolin u CZV. 

Da se ja pitam, angazovao bih bukvalno bilo kog domaceg igraca, samo da se malo promijeni, jer ne vidim ikakvu korist od njih dvojice. Sem one Danilove trojke protiv Partizana, njih dvojica nisu klubu nista donijeli posle sampionske sezone. 

Momci imaju stav imamo sigurnu platu, boli nas dupe. Aleksu koji ne moze nista pogodit dalje od dva metra bih prije gledao nego jednog i drugog samo zboh te energije koju donosi na terenu, takodje ne znam koje su sanse, ali Nemanju Radovica bih takodje rado vidio u nasem dresu. U svakom slucaju, bilo sta, samo da se dodje do neke promjene, jer ih ne mogu vise gledat kako uzimaju pare koje ne zasluzuju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...