Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Ako Buducnost dobije u Ljubljani, ceka jos jedan kiks Partizana ili ce morati da ih dobije bilo kojom razlikom u PG.

 

Po meni je ovaj drugi scenario bolji, koja je svrha drugog mesta, ako ne mogu da dobiju Partizan koji je fokusiran na EL - sta ce onda biti u PO?

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak bih postavio izjavu Vlada Jovanovica poslije proslogodisnje ubjedljive pobjede u Ljubljani :
https://www.antenam.net/sport/kosarka/274789-jovanovic-zadovoljan-nakon-sjajne-partije-u-ljubljani
Zatim imamo Zakelja poslije vecerasnje pobjede :
https://www.vijesti.me/sport/kosarka/697513/zakelj-cestitke-igracima-na-pobjedi-ali-sve-je-moralo-da-bude-bolje
Kakva razlika u stavu i pristupu,ja zaisto ne znam da li ce Slovenac uspjeti da napravi sampionsku ekipu od nas,ali je ovo najbolji dokaz toga sto govorim otkako je on postavljen da mi zapravo prvi put poslije dvije godine imamo trenera sa ambicijom.
Podrska Andreju !

Edited by Lovcenac 73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta se desava sa Paulom?

 

Protiv Crvene zvezde 8 minuta, protiv Splita 2 minuta, protiv Igokee 4 minuta, sad protiv Cedevite nije ni ulazio u igru. Preskup je on igrac za mahanje peskirima na klupi, a ne vidim kako ce da dobije minute pored Freemana, Mihailovica i Zakeljovih vojnika (Magee i Slavkovic). Po meni je on promaseno pojacanje, previse sutira spolja i samo to i radi, nema nekog motiva, nema mesta na 2, a prenizak je za 3.

 

@Lovcenac 73 Ne samo to, nego je Zakelj nasao pravu ulogu za "svoje" igrace (Kamenjas, Slavkovic, Magee) iz Studentskog Centra. Trenutno je na 9/9 u drugom delu sezone, Buducnost nije imala ovakve rezultate jos od prvog Mijovicevog mandata.

 

Sto se tice Partizana, taj mec se igra izmedju njihovog meca protiv Olympiacosa i gostovanja u Berlinu. Oni mi i inace deluju kao kolektiv kojeg mnogo manje zanima ABA liga od Crvene zvezde. Mislm da ce biti ranjivi, sta god da se desi u EL - ako i dalje budu u igri, bacice sve karte na EL, ako im bude islo lose, ostavice to traga na njihove nastupe u ABA ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Mislim da je trener precrtao Paul-a i apsolutno ga podrzavam u tome.
Da ne bude zabune Paul je kvalitetan kosarkas,ali jednostavno on u ovom periodu karijere samo coskari,sutira trojke,ne ulazi previse u guzvu,ne pravi razliku u igri 1 na 1,ne briljira sa energijom,tako da jednostavno je taj potpis bio apsolutno nepotreban.
Sa takvim karakteristikama si mogao potpisati npr nekog Jeremica za duplo manje para i dobiti to isto.
Nikada nisam shvatao kada nasi klubovi dovode strance da budu 6,7,8 igrac u rosteru,igrac uloge ili slicno..
Za tim vise vrijedi jedan Slavkovic koji zna daleko manje kosarke od Paula.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lose prvo poluvreme, onda sjajnih 15 minuta, pa 4 minuta Kuridze, Ilica, Popovica i nastavka vracanja Freemana profi kosarci.

 

Na kraju stotka za 10/10 u drugom delu sezone, izjednacavanje broja pobeda u odnosu na proslu sezonu i nastavak borbe za sam vrh tabele.

 

Sto se tice tima, Paul, Mihailovic i Grbovic van 12. Najvise su pruzili plejmejkeri, Ferrell koji je dobro igrao i u napadu i u odbrani, Wright koji je ispunio ocekivanja sa par prodora i asistencija, kao i centri Tanaskovic (tu je negde izmedju 4 i 5), Jones i Kamenjas. Kameni je igracina u odnosu na klovna Williamsa i sjajno koristi novu sansu koju mu je pruzio trener Zakelj. Krila i krilni centri nisu imali neki ucinak, Makondou se opet nije pojavio na mecu, Popovic standardno skroman sto se tice kosarkaskih vestina.

 

Vec u cetvrtak ide gostovanje u Zelezniku i prilika za 11/11, a onda prvi mec sezone protiv Partizana koji nece moci da pruzi 100% na terenu jer imaju tezak posao u EL.

Link to comment
Share on other sites

Za Mihailovica je gotova sezona, povreda vrata. 😔

 

Sad bi Paul morao da se vrati u rotaciju, pa da na 2 i 3 za minute konkurise Freemanu (koji i dalje hvata ritam), Popovicu (koji je u napadu totalno limitiran, samo poneki prodor i to je to), Magee (odlican sut i nista vise) i Slavkovic (on je vise 4 nego 3). 

 

Mnogo je lose sastavljen tim proslog leta: Wright je prosecan plej kamenjar, Ross isto prosecan plej kamenjar, Mihailovic u godinama i sklon povredama, Freeman out na pocetku sezone, Paul neozbiljan, Williams neozbiljan, Makondou uglavnom bez ucinka, MJK za penziju, Ilic nije za vrh ABA lige, Popovic krajnje limitiran, Jones samo OK za drugog centra.

 

Samo zahvaljujuci doselekciji u vidu Ferrella, Kamenjasa i Tanaskovica uz Slavkovica koji jeste zahvalan igrac doslo se do kakve - takve igre, ali ne moze se od ove ekipe ocekivati cuda.

 

Cilj treba da bude sto manja razlika u polufinalu ABA lige u svim mecevima i ako moze jedna pobeda to bi bilo to od sezone. Za narednu da ostanu trener i igraci koji su opravdali njegovo poverenje, ostali da potraze srecu negde drugde ili da odu u penziju. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Je li realno da ste uspeli od ovakvog FMP-a da izgubite?

Jes da je izvjesni Simović koji je na 4 zadnje utakmice dao 6 poena ukupno, nama u jednom momentu ubaca 7/8 za tri, cini mi se....ali sramotna borba....sva je prilika i da Mihailovic fali vise nego sam mislio jer frimen je bivši igrac 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Kakav sraman meč. Koliko vec puta u istoriji aba nas jebu "mali" mečevi u borbi za poziciju i to u dijelu sezone kad se vec moze naslutiti poredak

 

Nisi u pravu, ovaj mec je rezultatski apsolutno nebitan u borbi za 2. mesto.

 

Ono sto je uzasno je posledica selekcije koju je KKB uradila proslo leto. Najbolji igraci KKB su Ferrell, Kamenjas, Tanaskovic i svi oni su dosli naknadno, nakon sto je Zakelj postao trener. Od ostatka ekipe, samo Jones i Wright igraju pristojno, ali zato su Paul, Ross, Williams, Makondou, evo sad i Mihailovic promasaji.

 

Nenormalno je koliko je Buducnost impotentna na pozicijama 2 i 3. Danas su cetvorica igraca na toj poziciji dali 9+2+2+5 = 18 poena, protiv Borca 29 poena, protiv Cedevite 32 poena, protiv Igokee 25 poena, u onom mecu sa Crvenom zvezdom 28 poena. Rezultati su fenomenalni kad se pogleda selekcija, igrace na 2 i 3 ne bi pozeleo nikome.

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis na scenario da KKP izgubi od SC Derbija, pa onda pobedi Buducnost, takvo osvojeno 2. mesto apsolutno ne bi znacilo nista.

 

U KKP su sada potpuno posveceni finisu EL, bore se da nekako zavrse na 9. ili 10. mestu i tu KKB moze da trazi svoju sansu. Ako ni u tim okolnostima, na svom terenu, pred svojim navijacima, Buducnost ne moze da pobedi Partizan, onda je za njih PO ABA lige samo formalnost, jasno je da ce da prodju Megu ili Zadar i jasno je da ih ceka metla protiv, tada odmornog KKP.

 

Neka lepo dokazu u medjusobnom mecu da su zasluzili to drugo mesto, neka se potrude da bar malo speru ukus sramote u EC.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/22/2024 at 9:25 AM, Nemam_ti_kad said:

Pa sad kkp moze opusteno protiv scd , a da smo dobili fmp imali bi taj pritisak. 

 

Kao sto rekoh posle meca protiv FMP i poraza tamo, nebitan rezultat jer se ovo danas nije dobilo.

 

Po meni treba dici ruke od ovog SNS cirkusa i usmeriti se na narednu sezonu. Dok god bude ovako nenormalno velika ulaganja u ta dva kluba oni ce svake sezone igrati finale, a ostali ce sluziti da svemu tome daju legitimitet i da ta dva kluba imaju protiv koga da igraju u pauzi izmedju evroligaskih meceva.

 

Zadrzati Zakelja, Tanaskovica, Kamenjasa, Slavkovica, moze da ostane i Magee, dovesti Mirkovica iz SC Derbija da bude peti visoki, videti sta jos moze da se dovede iz CG i onda dati novac na brutalne igrace u prvoj petorci, dakle, vise Ferrella i Freemana, a manje Williamsova, Rossova, Wrightova i ostalih.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad je sleglo - nije los meč bio. Tu i tamo smo se pobili, moglo je to jos cvrsce i agresivnije...kkp je bio odlican, suterski potentan, uz to su ogromni na svim pozicijama naročito spolja...u par situacija u vaznim momentima smo bezveze prodali lopte sto je na kraju i odlučilo. Generalno bila je sto kaze Zoc fer plej ,sto je lijepo, ali mi kao underdog u takvim uslovima, bojim se, nemamo sto da tražimo. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nema ovde sta da se prica, jos jedna bacena sezona u vetar. Cak ni taj mali simbolicni uspeh u vidu 2. mesta je ispusten tako sto je KKP u pauzi izmedju dva EL kola rutinski prosao kroz PG kao da gostuju SC Derbiju.

 

Od oktobra ovde insitiram na EC i da se akcenat stavi na to takmicenje, umesto toga dobili smo poraze od maltene svih klubova u grupi i onda trebamo da se lazemo na ovoj temi i pricamo o sansama protiv milionera. Pa nemaju oni te plate jer su ucenili klub, oni stvarno toliko vrede i ako zele mogu da razbiju svaki EC klub (osim mozda KK Paris Basket), Buducnost je za njih nista.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zadovoljan sa dvomečom protiv Zadra. Zadar je ekipa koja ima glavu i rep, rotiraju pozadi sve, atipični i mnogi su se pitali moze li Zadar da iznenadi. Stabilno, brzo, jako, sa niskom prednjom linijom, najodgovorniji mečevi do sad. Pomalo sam i iznenadjen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...