Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

@Nemam_ti_kad

 

Hajde da prokomentarisem na ovoj temi jer tema EC ili ABA pripada i drugim klubovima.

 

Pre svega, kao sto sam vec i pisao na KKCZ temi, pobede i porazi sami po sebi ne moraju da budu sami sebi cilj - bitno je kako se do pobeda i poraza dolazilo, a pogotovo u pocetnoj fazi sezone.

 

I tu dolazimo do cinjenice da se Buducnost muci u napadu, da mnogo toga ne stima, ali da par igraca igra na visokom broju obrtaja svaki mec i nekako izvlace pobedu. Konkretno, Cobbs (kao jedini legit plej) i MJK (kao jedina legit cetvorka i cesto i najbolji igrac od svih visokih) igraju bas dobro i onda se prikljuce Atic, Wiley, Seeley, nekad Reed uz ovih par domacih koji se trude, ali nisu taj kvalitet i mecevi su se dobijali.

 

Ipak, ono sto karakterise Dzikicev rad, a i rad uprave je neka vrsta depresije - "pa dobro, jeste da Sehovic uopste ne igra, ali Suad kapiten je to, zasluzio je". Pa onda, "pa dobro, nema veze sto Drobnjak ne moze da iznese ulogu 2. pleja, nas je, neka ga". Pa jos, "pa dobro, mozda ne ulaze sutevi Micovu, ali pocece da ulaze, ne moze vecno da promasuje".

 

Mislim, ako je plan da se vecno jase Cobbs i koriste njegovi prodori i sutevi sa poludistance taj plan ce vrlo brzo poceti da se urusava i onda ce svako biti favorit na svom terenu protiv vas. Eno se pozalio na povredu zbog starta Cerele, bice toga sve vise i vise.

 

Naravno, za razliku od Covica Bokan je dokazao da nema pojma o kosarci angazovanjem Milojevica prosle sezone i on ne moze da prepozna kada je sistem na granici pucanja. Ono sto verovatno moze je da trazi rezultat, a to je TOP 2 u ABA ili EC jer ispod toga zaista ne vredi bacati pare na skupe igrace (a ovo jeste skup tim). Ne vidim kakav je to uspeh biti iznad Cedevite i Igokee u ABA ili ispasti u 1/4 finalu EC.

 

E sad, ova tema moze da sluzi i za vesti o KK Buducnost, tipa kad se vracaju igraci iz povreda, da li planiraju pojacanja i tako dalje.

Link to comment
Share on other sites

Pa za sada do pobjeda ne dolazimo nekom lijepom igrom. Vise je to na rudarenje. Ima ponekad i atrakcije. Takodje i porazi su takvi da niko nas nije "razbio". To je za sada tako. Za sve ostalo sto se tice struktrure tima, igraca, rostera...je nesto sto je vec 90% takvo kakvo je. I ja bih makao Sua jos posle 17/18 sezone ali ne pitam se. Cobbs ce biti pred pucanjem cijele sezone...mozda je to i dobro za njega...izlazi iz ugovora..tako da ako hoce jos jedan ugovor negdje...eto prilike. Dobra je stvar potpis Atica na dvije godine. Mogu se sloziti sa tobom z skoro sve osim da nije uspjeh iznad Ced u 1/2 Aba....i to je isto uspjeh. Moramo biti realni i reci da su blizanci ove sezone napravili mnogo bolje rostere nego proslih, uz povratak Zoca....probacemo da nekome pomrsimo racune ,Boze moj...ako bude bude...ako ne idemo dalje...zivio!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Pa za sada do pobjeda ne dolazimo nekom lijepom igrom. Vise je to na rudarenje. Ima ponekad i atrakcije. Takodje i porazi su takvi da niko nas nije "razbio". To je za sada tako. Za sve ostalo sto se tice struktrure tima, igraca, rostera...je nesto sto je vec 90% takvo kakvo je. I ja bih makao Sua jos posle 17/18 sezone ali ne pitam se. Cobbs ce biti pred pucanjem cijele sezone...mozda je to i dobro za njega...izlazi iz ugovora..tako da ako hoce jos jedan ugovor negdje...eto prilike. Dobra je stvar potpis Atica na dvije godine. Mogu se sloziti sa tobom z skoro sve osim da nije uspjeh iznad Ced u 1/2 Aba....i to je isto uspjeh. Moramo biti realni i reci da su blizanci ove sezone napravili mnogo bolje rostere nego proslih, uz povratak Zoca....probacemo da nekome pomrsimo racune ,Boze moj...ako bude bude...ako ne idemo dalje...zivio!

Zna se ko su vam omiljene musterije.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sector said:

Sve finansiramo mi prvatnici u sprezi sa korumpiranim vlastima koja nam namesta drzavne poslove. 

 

Sio mi ga Djura. Ista stvar sa Mornarom samo je tamo malo vise na lokalnom nivou. A isto je sirom SFRJ, manje-vise, negde je uredjenije pa ne moze bas toliko da se muva. 

 

Jedini klub na ovim prostorima koji moze bez podrske svoje drzave je Mega i to iz prostog razloga sto im je kosarka biznis. Ne intersuju ih mnogo rezultati. Drugi koji "mogu" su u rangu nizerazrednih ili amaterskih timova. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

 

Tekst kao da sam ja pisao, sa izuzetkom covicizma i "sve dobijamo od privatnika i karata" jer to prosto nije tacno.

 

No, slazem se sa autorom da KK Buducnost mora da se pojaca sa jos dva igraca i to dva igraca koji ce odmarati nosioce, jer nosioca vec ima dovoljno. Ovako izgleda kao da je sagradjena prekrasna kuca, samo je krov ostao da se napravi - naravno da takva kuca nema nikakvog smisla i logicnije je srusiti je nego je odrzavati.

 

Dakle, nesto ovakvo:

 

Cobbs, kombo bek, Drobnjak

Seeley, Popovic

Micov (ali da pocne da trenira), Atic

Strec cetvorka, MJK

Reed, Wiley, Z.Nikolic

 

Barovic i Sehovic nisu kosarkasi za ovaj nivo, neka predju u KK Primorje.

 

Inace, isto pitanje kao i za KKCZ - zasto se zalite da para nema, a trosite nekoliko stotina hiljada evra na svoju filijalu u ABA ligi?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

KK Buducnost mora da se pojaca sa jos dva igraca i to dva igraca koji ce odmarati nosioce, jer nosioca vec ima dovoljno. Ovako izgleda kao da je sagradjena prekrasna kuca, samo je krov ostao da se napravi - naravno da takva kuca nema nikakvog smisla i logicnije je srusiti je nego je odrzavati.

 

Dakle, nesto ovakvo:

 

Cobbs, kombo bek, Drobnjak

Seeley, Popovic

Micov (ali da pocne da trenira), Atic

Strec cetvorka, MJK

Reed, Wiley, Z.Nikolic

 

Sad ne znam jel to MJK nosioc ili ipak nije... evo, ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Sve finansiramo mi prvatnici u sprezi sa korumpiranim vlastima koja nam namesta drzavne poslove. 

 

Sio mi ga Djura. Ista stvar sa Mornarom samo je tamo malo vise na lokalnom nivou. A isto je sirom SFRJ, manje-vise, negde je uredjenije pa ne moze bas toliko da se muva. 

 

Jedini klub na ovim prostorima koji moze bez podrske svoje drzave je Mega i to iz prostog razloga sto im je kosarka biznis. Ne intersuju ih mnogo rezultati. Drugi koji "mogu" su u rangu nizerazrednih ili amaterskih timova. 

408aae799e347404fbc9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Budha said:

A šta su mu u Sloveniji obećali što nisu dali u HR?

Mene pitas? Pitaj njega... Ja mogu samo da nagadjam - a to je da ne mora niko iz politicke/drzavne strukture ista da mu obeca, dovoljno je samo da mu ne smetaju. A verujem da je bilo "smetanja", ako nista drugo onda to da je on "smetao" jednoj Ciboni, Zadru, Splitu i sigurno nisu blagonaklono gledali na njega. 

 

Ali da nije mogao sam, bez pomoci sa strane (citaj: drzave) - pa ocigledno da nije. 

 

Uz to, otisao je u, verujem, jos uredjeniji sistem (drzavu) da zajednickim snagama sa Olimpijom, koja namakne nesto sredstava i sa koliko toliko aktivnom publikom koju ona ima (a Cedevita nema), proba zajednickim snagama da napravi nesto. Ali izgleda da bas i nece u tome uspeti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Mene pitas? Pitaj njega... Ja mogu samo da nagadjam - a to je da ne mora niko iz politicke/drzavne strukture ista da mu obeca, dovoljno je samo da mu ne smetaju. A verujem da je bilo "smetanja", ako nista drugo onda to da je on "smetao" jednoj Ciboni, Zadru, Splitu i sigurno nisu blagonaklono gledali na njega. 

 

Ali da nije mogao sam, bez pomoci sa strane (citaj: drzave) - pa ocigledno da nije. 

 

Uz to, otisao je u, verujem, jos uredjeniji sistem (drzavu) da zajednickim snagama sa Olimpijom, koja namakne nesto sredstava i sa koliko toliko aktivnom publikom koju ona ima (a Cedevita nema), proba zajednickim snagama da napravi nesto. Ali izgleda da bas i nece u tome uspeti. 

A kad si ti zadnji put gledao Olimpiju u Stožicama, 2011. godine? 

 

Preseljenje u Ljubljanu nema veze sa državom.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Budha said:

A kad si ti zadnji put gledao Olimpiju u Stožicama, 2011. godine? 

Uvek. 

 

3 minutes ago, Budha said:

Preseljenje u Ljubljanu nema veze sa državom.

Nego s cim ima? 

 

Ja kazem da ima veze s Hrvatskom/Zagrebom koji nisu imali nekog razumevanja da mu pomognu, vec vise da odmognu. A bez te pomoci on vise od ovog nije mogao da uradi. 

 

U Ljubljani/Sloveniji dobija barem nesto sto nije imao u Hrvatskoj/Zagrebu - naveo sam vec sta; ne od Slovenije vec to da ima jos jednog partnera u poduhvatu. 

 

Jbg, sta ce Tedeski, kad nije Branko Nordeus a ni Mate Rimac izgleda nije zaljubljenik u kosarku kao Branko. 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Budha said:

A kad si ti zadnji put gledao Olimpiju u Stožicama, 2011. godine? 

 

Preseljenje u Ljubljanu nema veze sa državom.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Uvek. 

 

Nego s cim ima? 

 

Ja kazem da ima veze s Hrvatskom/Zagrebom koji nisu imali nekog razumevanja da mu pomognu, vec vise da odmognu. A bez te pomoci on vise od ovog nije mogao da uradi. 

 

U Ljubljani/Sloveniji dobija barem nesto sto nije imao u Hrvatskoj/Zagrebu - naveo sam vec sta; ne od Slovenije vec to da ima jos jednog partnera u poduhvatu. 

 

Jbg, sta ce Tedeski, kad nije Branko Nordeus a ni Mate Rimac izgleda nije zaljubljenik u kosarku kao Branko. 

 

200.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel' moze bez pominjanja KKP, Nordeusa i ostalih tata - related stvari na ovoj temi?

 

Elem, citam da je i Cobbs povredjen i uopste me ne cudi - ovo je, mislim, prva sezona KK Buducnosti (ili bilo kog TOP kluba u ABA ligi) u kojem su u svakom mecu nosioci provodili ozbiljno vreme na terenu, jer zamene nisu sposobne da dobiju ni KK Split.

 

Cobbs protiv Splita skoro 30 minuta, Seeley 25, Micov 25, sto je mnogo, mnogo je.

 

Ako nista drugo, izgleda da su Nikolica licencirali i za ABA ligu, pa bi tu trebalo ocekivati dobre vesti za klub.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

Jel' moze bez pominjanja KKP, Nordeusa i ostalih tata - related stvari na ovoj temi?

 

Elem, citam da je i Cobbs povredjen i uopste me ne cudi - ovo je, mislim, prva sezona KK Buducnosti (ili bilo kog TOP kluba u ABA ligi) u kojem su u svakom mecu nosioci provodili ozbiljno vreme na terenu, jer zamene nisu sposobne da dobiju ni KK Split.

Cobbs protiv Splita skoro 30 minuta, Seeley 25, Micov 25, sto je mnogo, mnogo je.

 

Ako nista drugo, izgleda da su Nikolica licencirali i za ABA ligu, pa bi tu trebalo ocekivati dobre vesti za klub.

Predlozi kolegijumu na topicima Moderacije novog moda za kosarku - Stefan_PG i Nemam_ti_kad su iskusni u tome.

3fde175366e17197cdb8b6748bf9ac9bfa1d8e78

Link to comment
Share on other sites

Ne funkcionise to tako - ti sada pominjes Nordeus sto je za tata temu, ja ti kazem da prestanes, a ubuduce cu i prijavljivati takve postove.

 

Ti si u potpunosti slobodan da me se bunis protiv postova koji ti smetaju ili da ih prijavljujes - to ukljucuje i FMP pricu. Inace mi sve lici na logiku "vi ciji je Djilas lopov predsednik nemate sta da prigovarate".

 

I molim te da se vise ne kacis i ne odgovaras kako umes inace cu da prijavljujem takve postove jer nemaju nikakve veze sa temom nego samo sa licnim prepucavanjima.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

Ne funkcionise to tako - ti sada pominjes Nordeus sto je za tata temu, ja ti kazem da prestanes, a ubuduce cu i prijavljivati takve postove.

 

Ti si u potpunosti slobodan da me se bunis protiv postova koji ti smetaju ili da ih prijavljujes - to ukljucuje i FMP pricu. Inace mi sve lici na logiku "vi ciji je Djilas lopov predsednik nemate sta da prigovarate".

 

I molim te da se vise ne kacis i ne odgovaras kako umes inace cu da prijavljujem takve postove jer nemaju nikakve veze sa temom nego samo sa licnim prepucavanjima.

 

B1: A izvini, ti si ovde ko tacno? Kad mi moderacija sa PDFa to bude rekla ili bilo ko respektabilan, velika je verovatnoca da cu reci "da, u pravu ste, hajde da ne pravimo tatu svuda" (moje pominjanje Branka je cista sprdnja prema nekom ko ne moze smislen odgovor da da, da diskutuje, vec misli da ono sto kaze je aksiom). Ali kad mi to kaze jedan podmetac sa agendom, izvrtac reci (svesno ili iz neznanja/nerazumevanja), to nikako ne mogu da uzmem za ozbiljno niti kao prijateljski savet. Pa jos tako naredjivacki, "ja ti kazem", a ne ljudski, kulturno tipa "zamolio bih da ne pravimo tatu", "zasto pravimo tatu?", "hajde da ne bude i ovo tata"... 

 

B2: Slobodno. Pocni od ovog. A tebe sto stiti potpis ispod slike me nece spreciti da uradim isto kad god trolujes a veceras izgleda opet briljiras. 

 

B3: Opet neko politicko podmetanje? Ako. I to bas meni koji na politiku odem eventualno ako hocu da saznam nesto, a post tamo nisam napisao. Ali udri ti slobodno s tim tvojim politiziranjem sportski komentara. To je ono sto "najbolje" radis. 

 

 

Edited by Kooineeperk
typo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

B1: A izvini, ti si ovde ko tacno? Kad mi moderacija sa PDFa to bude rekla ili bilo ko respektabilan, velika je verovatnoca da cu reci "da, u pravu ste, hajde da ne pravimo tatu svuda" (moje pominjanje Branka je cista sprdnja prema nekom ko ne moze smislen odgovor da da, da diskutuje, vec misli da ono sto kaze je aksiom). Ali kad mi to kaze jedan podmetac sa agendom, izvrtac reci (svesno ili iz neznanja/nerazumevanja), to nikako ne mogu da uzmem za ozbiljno niti kao prijateljski savet. Pa jos tako naredjivacki, "ja ti kazem", a ne ljudski, kulturno tipa "zamolio bih da ne pravimo tatu", "zasto pravimo tatu?", "hajde da ne bude i ovo tata"... 

 

Autor teme cija je zamisao da se pise samo o desavanjima u KK Buducnost.

 

Zato sam i otvorio novu temu - EC je presiroka za tako nesto, a bogami i ABA liga.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

B2: Slobodno. Pocni od ovog. A tebe sto stiti potpis ispod slike me nece spreciti da uradim isto kad god trolujes a veceras izgleda opet briljiras. 

 

Od neceg mora da se pocne jer je tebi izgleda nedosanjan san da se bavis advokaturom, pa udri na svakoj temi traktate i pretvori sve u licne rasprave.

 

Tema bi jednostavno bila mnogo citljivija da se bavi samo KK Buducnost, a ovako 20 postova u kojima ti vodis glavnu rec i pricas o stvarima koje nemaju nikakve veze sa temom.

 

5 minutes ago, Kooineeperk said:

B3: Opet neko politicko podmetanje? Ako. I to bas meni koji na politiku odem eventualno ako hocu da saznam nesto, a post tamo nisam napisao. Ali udri ti slobodno s tim tvojim politiziranjem sportski komentara. To je ono sto "najbolje" radis.

 

Nije politiziranje, samo moja averzija prema takvom nacinu misljenja koje se sve vise urezuje u glave stanovnika ove zemlje.

 

"To kazes ti koji si..." ili "Ti ces da mi pricas, a sta si ti radio...", to je SNS mantra 1/1 i vidim da se dobro primila svuda i na svakom koraku. Ja to ne radim osim kad neko bas pretera - potpuno je nebitno da li Mika ili Zika zameraju neku stvar, bitno je sta zameraju.

 

Svako moze da vidi o cemu se ovde pise, o svemu osim o KK Buducnosti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...