Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

25 minutes ago, Sector said:

Chacho presao u Milano. 

 

Pre neki dan ih prozvasmo, oni posle toga potpisali Ćaća i hoće D. Vilijamsa. Dobar izbor u svakom slučaju.

 

 

12 minutes ago, Mairosu said:

ove promene za 20-21 su početak kraja za nas. ukidaju se ligaške licence i uvode tri wildcarda, navodno ABA ima prioritet u wildcard izboru ali deluje mi kao thinly veiled excuse da nas puste niz vodu čim pre... 

 

Ja i dalje ne mogu da skontam zašto bi EL to radila. Nije da imaju 25 top class klubova koji čekaju da igraju EL svake godine, pa im je ABA višak. Svake godine imaš 2-3 kluba koja su potpuno nekonkurentna, što igrački, takmičarski, to po pitanju posete. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

 

Ja i dalje ne mogu da skontam zašto bi EL to radila. Nije da imaju 25 top class klubova koji čekaju da igraju EL svake godine, pa im je ABA višak. Svake godine imaš 2-3 kluba koja su potpuno nekonkurentna, što igrački, takmičarski, to po pitanju posete. 

 

 

Nemaju definitivno 18 prvoklasnih klubova. Meni ovo liči na igraće jedan klub iz Aba lige, ali koji mi izaberemo.

Edited by Stondisha
obrisano: Realno, šta će Budućnost u Evroligi?!
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RC4 said:

 

Nemaju definitivno 18 prvoklasnih klubova. Meni ovo liči na igraće jedan klub iz Aba lige, ali koji mi izaberemo.

 

 

kriterijum ce biti isti kao i do sada, samo ce el da bira da li aba prvak izlazi ili ne imho

Edited by Stondisha
rc4 Realno, šta će Budućnost u Evroligi?!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pavaroti said:

Ne mogu oni nama da pomazu, ako mi sami sebe to necemo da uradimo. Odavno svi timovi imaju nove i svoje hale, vecina ima i cartere i drze visok nivo oko pokazivanja finansija i odrzavanja istih na visokom niovu. Kada bi bas gledali sitna crevca, nas tu ne bi ni bilo. Tako da ne mislim da oni hoce nas da odbace tako lako. Posebno sto reprezentacija ima ogroman uspeh, mozda nas i to relativno spasava. Samo ne vidim sta to njih ima da bude sramota pa da ne mogu da nas puste niz vodu.

 

Ne prija njima ni puno ta Grcka odiseja, pa je mozda i to jedan kvalitetan razlog sto Partizan nije usao u Evroligu ove godine. Ne trebaju njima ratovi, podele, vec novac, gledanost i konstantno  napredovanje klubova, igraca, trenera i samih liga.

 

Ovaj Djordijev potez sa Barsom moze da promeni tok svega, danas klubovi nemaju toliku snagu kao igraci, tu mislim za NBA i trebaju polako da grade marketing oko igraca, ako je to uopste moguce u Evropi.

 

Nisu oni naivini, a ni glupi da padaju na palanacke fore nasih ''intelektualaca'' na mestu predsednika klubova.



Klinac sam bio u onim veselim devedesetim... bila humoristička emisija Foliranti, produkcija TV NS, neka preteča Kursadžija, al sam bio klinac pa mi bilo zanimljivo...

Elem sećam se ko juče, skeča gde su nacionalne manjine Jugoslavije/Vojvodine/Srbije u svojim nacionalnim nošnjama sede kao vitezovi okruglog stola, i debatuju na temu kome najviše smrde noge...  e ova naša sad situacija podseća mene na tu skeč scenu, mi (ABA Liga, Sidro DOO ko već) sedimo i debatujemo  kome najviše smrde noge, navijači oduševljeni, pozdravljaju svoje favorite i dolivaju ulje na vatru, pesama, šalovi, dlanovi žurka veselje... atmosfera napeta na nivou... šta će biti, čije noge najviše smrde, da li naše noge smrde najviše, ili sudija plaćenik naginje ka komšijskom smradu, ko je plaćao hotele i usluge kraljica trotoara da dobije poštenije sudnjenje, neki navijači sede baš preblizu smrdljivim nogama i peruškama dodiruju prste bosanskohercegovačkih predstavnika, ovi neki drugi navijači skandiraju pogrdno protiv malih prstiju na levom tabanu... što bi pokojni Mladen Delić rekao: Šta je ovo ljudi moji LUDNICA!!!!!

I onda dodju predstavnici ULEBA, da se razgovaraju oko proširenja sa jednog na 1+1wc za ABA ligu

giphy.gif



e tako ja imam sliku u glavi neku...

Jel nećete da se civilizujete, oćete da glumite sirotinju i da se gadjate izmetom medjusobno, da vam utakmice budu neregularne, a da ih zovete regularne... nećete ko svi ostali nego nešto vi oćete da močate uz vetar i to... dobro močajte, al o svom trošku i u svojoj ligi.



Sad ove kupovine KK CZV imaju mnogo mnogo više smisla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Briga Djordija sta se desavalo u finalu adriatika. Ne mesa se on u to. Mislim da postoji i izjava na tu temu.

 

Prilicno sam siguran da aba nece izgubiti mesto, na ovaj, ili onaj nacin.

 

CZV nije nista kupovala do sad, vec je dovodila igrace kojima su istekli prethodni ugovori.

Edited by losmi17
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, losmi17 said:

Briga Djordija sta se desavalo u finalu adriatika. Ne mesa se on u to. Mislim da postoji i izjava na tu temu.

 

Prilicno sam siguran da aba nece izgubiti mesto, na ovaj, ili onaj nacin.

 

CZV nije nista kupovala do sad, vec je dovodila igrace kojima su istekli prethodni ugovori.


JA ti rečima ne mogu opisati koliko sam ja bio siguran da nas '99 neće NATO bombardovati, na ovaj ili na onaj način...



 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nate said:

 

 

Ovo je zanimljiva tema i oba stava imaju i svoje za i protiv. Slazem se da je malo igraca koji su direktno iz ncaa napravili karijeru u evropi, zapravo skoro da ih i nema, ali i situacija na trzistu se promenila pa i oni nedraftovani kvalitetniji sve cesce ostaju u americi. Puno je faktora koji su uticali na to. Prosirenje rostera u nba, two-way ugovori i u krajnjem slucaju g-liga i cinjenica da sve vise igraca iz razvojne lige zabode po neki ugovor u nba, tako da mislim da bi @Guru stav trebalo vise posmatrati kroz prizmu igraca iz g-lige ili granicnih nba igraca. Moje misljenje se negde podudara u smislu da ce zaista x faktor pre biti neki u evropskim krugovima relativno nepoznat amerikanac nego recimo gist. Sta je to novo sto gist moze da pruzi? Prakticno nista. Cela evropa zna sta i koliko on moze i on ce to verovatno isporuciti na terenu. Ok on ce nama zakrpiti neke rupe u igri ali hoce li biti game changer? Cisto sumnjam.

S drige strane reci da nema uspesnih primera nije tacno. U nasem slucaju mi smo najvise dobili od millera i jenkinsa obijca bez dana iskustva u evropi. Larkin je isto dobar primer. Za adamsa si nesto omanuo, kao i za baskonijinu jer ako se dobro secam on je dosao iz neke nemacke vukojebine kao i james i fogg posle njega. Tako da je to neka druga vrsta vrhunskog skautinga. Nas brown je porobio prvu sezonu u evropi. Meni je recimo thomas iz partizana pravi primer takvog igraca i ne mora da znaci da ce otici odmah dalje. Ako se ne varam i on i goss su imali dvogodisnji ugovor tako da ce se i na njemu nesto zaraditi.

Ima tu zaista masa mozda ne toliko anonimnih igraca ali igraca koji su dosli direktno iz amerike i odigrali vrhunske sezone u evropi kao sto sam siguran da ima i gomila igraca u g-ligi koji bi momentalno mogli dati znacajan doprinos na terenu.

S obzirom na nas ovosezonski roster. Ako zasita postoji sistem cz-fmp mislim da je ovo odlican trenutak da se u fmp-u izrizikuje sa recimo dva takva igraca iz ncaa koji bi mozda sledece godine imali mesta i u cz.

Ne bi mi mrsko da nadjem svoj post sa starog foruma. Sad mi je glupo da ga kopiram na KKCZ temu, a imam namjeru da ti i tamo odgovorim u vezi Zvezdinog rostera.  Ovde cu samo o temi kako su proslogodisnji rukiji prosli u EL i EC.

 

Ovo je moj post.

[quote/]

 

Kako je u doba prelaznih rokova najaktuelnija priča kako treba dovesti mlade, jeftine zvjeri iz NCAA odlučio sam da uradi domaći zadatak i da pronađem rukije u EL i EC timovima za 18/19 sezonu, pa da u toku sezone ispratimo njihove učinke i da vidimo njihov uticaj na igru timova. Malo je teško bilo naći granicu ko je ruki, vodio sam se sljedećim kriterijumima:

- Da nema iskustva profesionalnog igranja košarke u Evropi i
- Da nema ozbiljnog profesionalnog iskustva, što znači da smucanje po G ligi i par desetodnevnih ugovora u NBA nisam smatrao ozbiljnim. Moguće je da sam u rukije ubacio nekog ko i ne zaslužuje, recimo Uthoffa ili Hayesa, otvoren sam za ispravke.

Od 16 timova u Evroligi samo dva tima imaju rukije:
CSKA Moscow - Alec Peters
Kirolbet Baskonia - Darrun Hilliard, Ajdin Penava

Ukupan broj rukija u Evrokupu je 12, a raspoređeni su u 8 timova:
Crvena zvezda mts – Dusan Ristic
Dolomiti Energia Trento - Marcus LoVett
Fiat Torino - Tony Carr, Tra Holder
Fraport Skyliners - Trae Bell-Haynes
Galatasaray - Nigel Hayes, Aaron Harrison
Mornar - Bronson Koenig, Khadeen Carrington
Partizan – Marcus Paige, Jock Landale
Zenit Saint Petersburg – Jarrod Uthoff

Znači, od ukupno 40 timova koji se takmiče u 2 najjača evro takmičenja samo njih 10 se odlučilo na ovaj potez, a i ukupno 15 rukija na nekih bar 450 igrača u ovim timovima nije značajan broj.

Best case scenario bi bio da neki od ovih momaka odigraju sezonu kao recimo NWG lani, da ima direktan pozitivan uticaj na igru tima, a i da otvori sebi prostor za jači ugovor u EL timu.

Razmišljao sam da pokrenem novu temu, ali pošto neće biti aktivna bilo bi dovoljno ako bi post mogao da se pinuje.

[unquote]

 

Dodacu samo da su sest igraca za EL ove godine: Lendejl, Uthof, Herison, Hejns, Piters i Hiliard. Iako je Hiliard zaradio ugovor u CSKA ne bih rekao da se iko moze projektovati u zvijezdu ove sezone. U svakom slucaju, za toliku buku mrsav ucinak.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno razumem koji je tvoj stav i u nekoj meri se slazem sa tobom pre svega u tome da je jako tesko ocekivati da ce neko ko dodje direktno sa koledza porobiti u EL pa cak i u EC. Naveo sam tamo i neke od razloga koji su dodatno smanjili kvalitet u tom segmentu. S druge strane ne mislim da bi trebalo biti iskljuciv po tom pitanju. Vec treba pametno odabrati. Pa samo od nabrojanih igraca imas hayesa, peterca, hilliarda koji su vise nego upotrebljivi igraci. Da ne kazem da je odnos od 15/6 vise nego solidan.

Da si proslih sezona ima aarona whita, bircha, anthony gilla, wilbekina...

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

Evroliga mora da resi koji je kriterijum za ucesce u takmicenju, da li su to rezultati ili finansije, veliko trziste ili ex - velikani. Sledece sezone ce se plasirati i finalista evrokupa i onda te dve ekipe mogu da igraju evroligi naredne sezone (one tamo) samo ako opet dobiju licencu.

 

U vezi ekipa sa ovih prostora, igrace oni koji mogu da obezbede pozamasne sume novca kao Zvezda ove ili Buducnost prethodne sezone. Ako se prvak bude igrao sa nekim EC budzetom, moze da zaboravi na WC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pero_Cameron said:

During their last meeting, EuroLeague Basketball Shareholders have approved improvements in Turkish Airlines EuroLeague proposed by EuroLeague Players Association, which is a historic achievement for EuroLeague players as well as a great accomplishment for ELPA, a young organization that recently marked a one-year anniversary

ELPA managed to ensure a package of improvements for its members negotiated with EuroLeague management after gathering input from the players. Improvements will come into effect in 2019/2020 Turkish Airlines EuroLeagueseason, and are focused on the following areas: better regeneration of players, more comfortable traveling, reducing risk of injuries and stricter payment discipline.

An improved and more efficient system for preventing and sanctioning overdue payments will enter into force in the new EuroLeague season to increase protection of the players and ban disciplinary sanctions of the players in case of less efficient players’performance or defeat of the team.

The biggest changes will be implemented in the area of basketball practices. For the first time, the earliest possible date for the start of training camp has been set (August 22nd for the season 2019/20), which means a significant reduction in number of practice days in preseason for majority of teams. In addition, there is a new regulation also in the number of allowed practices in the preseason as well as during the season. New regulations also include earliest allowed time for practice on the day after a game and one mandatory day off per week (excluding double round weeks).

Basketball players will see significant changes also in the area of regeneration due to improved traveling conditions, such as single rooms for all ELPA members, exit row seats on the planes and priority lanes at the airport. All ELPA members will continue to have the right to second medical opinion, which was negotiated by ELPA in the first months of its operation.

From now on, players won’t have to be concerned with slippery on-court stickers which were causing many serious, even season-ending injuries, because they will be banned from Turkish Airlines EuroLeague courts. Before each game, ball boys will be present on the court to help players during warm-up to prepare for the game.

Bostjan Nachbar, ELPA Managing Director:

“Improvements that players can enjoy next season are the result of months-long process and effort of the entire ELPA team, Player’s Board and cooperation of all ELPA members who have showed great understanding for ELPA’s mission in its first year of operation, and have put their time and effort to achieve something that no one has achieved before – fundamental changes in one of the international competitions for the benefit of the most important participants of the competition, the players. I am happy and proud that now the players finally have what they have dreamed of, a collective voice, which leads way to improvements enabling players better performance on the court and in the end it is also something that basketball fans will benefit from as well. But we will not stop here, we are already focused on preparations for extensive collective bargaining agreement and our aim is to have the agreement ready to enter into force for the season 2020/2021.”

 

Izvini Pero, nisam znao kako da stavim tekst u kvot pa iskoristih tvoj post.

 

Znacajne stvari su dogovorene, pogotovo za Covu i kaznjavanje ili Duleta i njegove treninge u sest nakon poraza 😄

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Horium said:

Nije mi jasno. Goss nije bio nikakav faktor u Oly, a kako li ce kod dzezera...

 

Za Amerikance postoji samo NBA. :wink2: Svi zele tamo da se oprobaju, prosle godine je Teo ispunio sebi zelju da vidi kako sve to izgleda. :classic_smile: Zao mi je sto ga sledece sezone necemo gledati u evroligi, a verovatno ce mu Virtus biti jedini ozbiljan klub do kraja karijere. Bila bi lepsa prica da se vratio u svoj klub i predvodio ga protiv Reala, CSKA, Barselone.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...