Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Makabi će uraditi vrhunski posao ako dovede Kaspija, a čitam da je maltene gotovo.

 

U suštini, Makabi ima dosta popunjenu ekipu, nedostaje im samo back-up centar. 

 

*********

 

@ Meli

 

Meli je meni super igrač, pravi timski, onaj tip kojem odgovara da bude okružen vrhunskim igračima, pa da on svoj deo odrađuje iz drugog plana. Mislim da se Željko sigurno ne bi njega odrekao, da nije otišao u NBA.

 

Naravno, stoji da je DW potpuno drugi tip igrača, da ga nije lako uklopiti u neki sistem, ali ok, kvalitet je neosporan. 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

derrick williams nije ono što zovemo "indijanac" : on je poslušan igrač koji ume da se kreće "po propisu" i u zahtevnijim napadačkim setovima (triangle offense za vreme pjaxa u nyk npr).

 

d-won't je pogubljen u odbrani, makar u nba je bio, u minhenu sam ga gledao tek ponekad. 

 

daklem, nije on neki izazov za trenera, makar u smislu voljnog momenta i uključivanja mozga. 

 

pizdece zeljko na njega ali ništa spektakularnije nego obično. 

Link to comment
Share on other sites

Usli smo u zamku u diskusiji, svako govori istinu, a potencira naizgled suprotno.

 

Jedino sa cim ne mogu da se slozim jeste da je Meli precijenjen. Mozda je imao i losiju sezonu, mozda nije ni na oko zanimljiv igrac, ali za sve sto hvalimo Kalinu mozemo i njega. On je maltene odigrao vise od pola sezone van svoje pozicije i nominalne uloge, pokrivajuci neigranje Veselog i Lovernja, pa cak i Djidjija. Igrac koji moze da odigra 30 minuta kosarke bez greske u kosarkaskom elementu, kretnji. Nemam dileme sta bi Zeljko rekao na postavljeno pitanje da li mu je krivo sto je otisao.

 

Sa druge strane Vilijams je bez dileme sjajan potpis. On je prosto za EL prosle godine bozicni poklon i sada ga je Fener ugrabio. Sjajna reakcija. Mnogo je bolji, stabilniji igrac i igra timski nego sto sam mislio. Od ciste dominacije u EL mu nedostaje sut za tri poena ili neka sigurna opcija za poentiranje. 

 

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

derrick williams nije ono što zovemo "indijanac" : on je poslušan igrač koji ume da se kreće "po propisu" i u zahtevnijim napadačkim setovima (triangle offense za vreme pjaxa u nyk npr).

 

d-won't je pogubljen u odbrani, makar u nba je bio, u minhenu sam ga gledao tek ponekad. 

 

daklem, nije on neki izazov za trenera, makar u smislu voljnog momenta i uključivanja mozga. 

 

pizdece zeljko na njega ali ništa spektakularnije nego obično. 

 

Šta znam, meni je on i u Bajernu, koji ima lepo posloženu igru, delovao nekako izolovano. Ne znam može li se negde videti neka napredna statistika, ali imam utisak da je imao ubedljivo najmanji % asistiranih poena tamo.

 

Ipak, to ne znači da je Indijanactm.  On neće zaustavljati protok lopte, gurati se gde mu nije mesto, ali ipak jeste igrač koji će se najbolje snaći kada mu baciš loptu i skloniš se.

 

Naravno, Fener je opet neka posebna priča. Moguće da će tu i to doći na svoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno teško razumljivo ponašanje CSKA, propustili su sve od bitnijih ruskih igrača što je mrdalo i već sigurno ogroman dio elitnih evropskih igrača koji su mogli da se dovedu. Djeluje da sad treba da dovedu jedno 5 ozbiljnih Amerikanaca da bi bili konkurentan tim.

Link to comment
Share on other sites

Prvi plej, Heket, Uhov valjda je 1

Bek suter, Hiliard 

Klajburn, Kurbanov

Vojtman, Voroncevic

Prvi centar, Hajns, Bolomboy 

 

Milutinov bi im bas legao(verujem da tu jos nije gotovo I da će doći). Čudno mi je da su pustili Dekoloa ipak je on klasa igrac I dalje. 

 

Kapiram da će dovesti jos 4 igraca, a od ta 4 bar ce dvojica biti top top igraci. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, realno *w said:

U suštini, Makabi ima dosta popunjenu ekipu, nedostaje im samo back-up centar. 

 

12 hours ago, Kankkunen said:

Otelo Hanter u Makabiju ...

šta rade ovi iz CSKA 🤔

 

Čitaju forumtm

 

Dobra ekipa Makabi, baš dobra, lepo selektirana, što se i očekivalo od Sferopulosa. Biće oni vrlo konkurentni.

 

 

Da, CSKA mi nije jasan. Deluje kao da su rekli "ok, uzeli smo titulu, sad možemo godinu dve sa manjim ulaganjima, posle xy godina"

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

Deluje kao da su rekli "ok, uzeli smo titulu, sad možemo godinu dve sa manjim ulaganjima, posle xy godina"

Pa djelovalo bi bas kao rebuild da nisu produzili Hinesa i da su pojurili neke mladje igrace sa upsideom

EDIT: ali ovako za sada nema nikakvog smisla ni koncepcije, 'tedo' reci

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, realno *w said:

 

Šta znam, meni je on i u Bajernu, koji ima lepo posloženu igru, delovao nekako izolovano. Ne znam može li se negde videti neka napredna statistika, ali imam utisak da je imao ubedljivo najmanji % asistiranih poena tamo.

 

Ipak, to ne znači da je Indijanactm.  On neće zaustavljati protok lopte, gurati se gde mu nije mesto, ali ipak jeste igrač koji će se najbolje snaći kada mu baciš loptu i skloniš se.

 

Naravno, Fener je opet neka posebna priča. Moguće da će tu i to doći na svoje.

Mene je prošlogodišnja romansa Bajerna i Vilijamsa podsećala na dane kada je Kvinsi Miler igrao u Zvezdi. Radonjin prepoznatljiv sistem i jedan igrač koji ima veliku slobodu i dopušteno mu je da iskoči iz sistema. Iskreno mislim da njemu najviše i odgovara takva uloga, i mislim da je to dosta uticalo na njegovu brzu i dobru aklimatizaciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Mene je prošlogodišnja romansa Bajerna i Vilijamsa podsećala na dane kada je Kvinsi Miler igrao u Zvezdi. Radonjin prepoznatljiv sistem i jedan igrač koji ima veliku slobodu i dopušteno mu je da iskoči iz sistema. Iskreno mislim da njemu najviše i odgovara takva uloga, i mislim da je to dosta uticalo na njegovu brzu i dobru aklimatizaciju.

 

I ne slažem se toliko sa time, mislim da je u pitanju toliko kvalitetan igrač, da bi se uklopio u bilo kojoj ekipi, kod bilo kog trenera koji mu da minute. Pričamo o čoveku koji je u NBA uvek bio na 7-8 poena proseka, a taj učinak je bio veći, kad god je imao minute. Uz to je došao u ubedljivo najboljim godinama i potpuno zdrav i imao 12-13 poena i 3-4  skoka po meču.

 

Takav igrač može da upadne u problem jedino u nekom Realu, Barsi, gde dođe među 14 dobrih igrača. A za DWa mislim ni da mu to ne bi bilo problem. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

valjda nije bilo:

 

Panatinaikos potpisao Džejkoba Vajlija iz Kanarije. Trudio sam se da što manjem gledam Kanariju, ali mi  je ostalo u sećanju da je baš teška četvorka, bez šuta, ali da je radnik i da zna da igra pik i da se kreće bez lopte. Čak mu je igra često ličila i na peticu, iako je 203. 

 

Valensija potpisala Ndura. Ok igrač, upotrebljiv i u EL.

Link to comment
Share on other sites

Himki sklopio bas dobru ekipu za sada

ali opet ako nemaju timsku igru i ne uklopi se ekipa kako treba, nista od vecih rezultata i ove sezone 

Za sada Barsa , Real i Fener mi deluju kao najozbiljni kandidati, ali bas je rano pricati o neki favoritima 

Kevin Seraphan, Jaka Blazic i Chris SIngleton napustili Barsu

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...