Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Just now, Dropkick Murphys said:

Zato Jovic i ne ide u NBA 😛

 

ne ulazim u to ko je za nba i kakav igrač treba juti za 10-15min iza conleyja (ako nije i treći plej, ne znam roster u ovom trenutku), samo kažem da su to pristojne brojke (:

Link to comment
Share on other sites

one sezone kad je dosao u partizan goss je na letnjoj ligi izgledao skandalozno. sprdali su se s njim jer njega fizika mnogo ogranicava cak i za taj nivo, ali ne treba smetnuti s uma da se radi o skolovanom kosarkasu. nisam siguran za nba, ali mislim da goss i te kako ima mesta u evropi i EL

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Meli, ali je Williams za Evropu raketa, igrac koji pravi razliku, jednom rečju brutalan je. Odličan potpis za Fener i IMO veliki apgrejd, videcemo na kraju sezone 🙂

 

Henry ode u Baskoniju da ne bi Jovic kod Zeljka?  Taman im jedan takav fali. 

Link to comment
Share on other sites

U pitanju su dva poptuno drugačija igrača! Vilijamsu treba dosta slobode i dosta lopte u rukama, dok je Meli bio izuzetno koristan deo sistema, i igrač koji je bio totalno kompatibilan sa Veselim.

 

Ne bih toliko potcenjivao Melija, pitaqnje je kako će se uklopiti Vilijams u Žocov sistem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma uklopice njega Zeljko, ne sumnjam. Uklopio je igrace svih profila u svoju igru, sto ne bi jednu izvanredno atleticnu cetvorku. Ja samo kazem da je Meli za moj pojam izuzetan igrac, odlicnih fundamenata. U danasnjoj kosarci moze i na 4 i na 5. Vilijams realno teze na 5. A na cetvorci Meli ima i bolji sut od Vilijamsa, a i protok lopte preko njega je odlican. To su neki aspekti igre koje Zeljko morati dobiti od drugih igraca, a ne od Vilijamsa.

Link to comment
Share on other sites

Meni se Meli čini previse mekanim I ne verujem da moze na 5 da igra, a pogotovo ne u napadu. Nije tip igraca koji će se pobiti u reketu. 

U Broseu je imao najbolju sezonu u karijeri, a i čini mi se da je bio dosta agresivniji I vise napadao kos nego u Feneru. 

 

Williams i Veseli na 4 I 5, trebaće im još jedna petica, posle Uda nikako da nadju dobru peticu. 

Poire da nije otišao u Nba, taman. 

Link to comment
Share on other sites

Melli je odličan igrač, međutim tip je koji gro poena postiže iz spot upa ili iz ofanzivnog skoka. Nije operisan od igre leđima, naprotiv, ali se baš i nije igralo preko njega u Feneru, više je bio sporedan igrač u petorci koji deluje iz drugog plana. Williams mora da ima drugačiju ulogu, jer on nije spot up šuter niti igra naročito uspešno bez lopte. Njegov plafon je svakako veći od Melijevog, ali i ponor u koji može da upadne ako se adekvatno ne iskoristi. Željko nije uspeo da implementira svojevremeno Bennetta u svoj sistem, Williams jeste kvalitetniji i priviknutiji na Evropu nakon sezone u Minhenu, ali sličan su tip igrača. Izazov za Žoca je ozbiljan. Ako ga reši, ima startera na duže staze i igrača koji može da napravi razliku na EL nivou.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...