Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 hours ago, Cavani said:

Krenuo je da pada kad je uhvatio loptu. Los je bio tajming za skok, sto je povezano sa tim sto je Lesor generalno glup igrac, tj sa niskim IQ-om. Zato me cudi ovakvo parlanje srpskog. 🙂

Zato te cudi parlanje, zato sto mislis da imas veci IQ od njega :) stvarno sta sve necu procitati na ovim sporckim temama.

Link to comment
Share on other sites

Simpatičan je Lessort lik, ja sam ga gotivio i kod Alimpija, ali realno ima skromne košarkaške fundamente, kao i većina centara tog tipa. Verovatno je malo sazreo, pohvatao šta i kako na terenu, automatizovao neke kretnje, iskoristiv je on igrač i na nivou EL.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mmajstor said:

 

Opet isto? 

 

Postigao je tek kada mu se pruzila debela sansa pored losih rezultata, i uz dosta srece jer je i pored tih rezultata mogao i dalje da koristi benefit igranja u evroligi (pristup boljim igracima i veci budzet nego da igra EC). A pre toga nije nista postigao pa da sa razlogom ima neki kredit, pa je sasvim ljudski i normalno pitanje zasto se takva sansa ne pruzi i nekom drugom... ne mislim sada, nego do sada? 

 

Kojih losih rezultata?

Poraza u jednom mecu? Desava se, desi se i Realu da izgubi od Burgosa, to je problem sistema takmicenja. U prvoj sezoni u kojoj nas je Radonjic vodio (ne racunam onaj kraj sezone kad je preuzeo pre polufinala ABA lige) smo dobili 4 meca u EL u tri smo bili veoma blizu, otisli u 1/2 finale EC.

 

Jedine dve mrlje su ocajno odigran revans polufinala EC i taj mec protiv Cibone.

 

12 hours ago, mmajstor said:

 

Ih, ala ga ukanali sad sa ovim ocajnickim argumentom. 

Slazem se da u ovoj situaciji nema ko drugi, i da kao sto sam branio kontinuitet bivseg tako cu braniti i kontinuitet sadasnjeg trenera, jer je kontinuitet ovde najvazniji sto sam isto pricao i u decembru. Pa ako je neko "morao" da se istrpi to je onda onaj sa kim potpisujes trogodisnji ugovor jer postoje znacajne finansijske konsekvence toga, a o nekom strateskom planu koji smo napravili i da ne govorim. Ukoliko se stavimo u cipele onoga ko je doneo takvu odluku, onda nema nikakvog opravdanja da "mora" da se istrpi neko drugi ko napravi jos gori rezultat a jos i ne osvoji ABA ligu. Tako da ne prihvatam argument onoga ko je bio za brzopoteznu smenu proslog trenera, a da je za trpljenje sadasnjeg cak i ukoliko ne osvoji ni ABA ligu. Ja bih recimo bio dosledan ukoliko bih izrazio takav argument, ali vecina ne bi. 

 

Ne u ovoj situaciji, uopste nema bilo ko drugi.

 

Mene ne zanima samo da li ce neko da osvoji trofeje ili nece, zanima me i ucinak u EL/EC, igra, sastav. A tu, nakon odlaska Radonjica nismo imali uspesnog trenera. Imali smo pocetnika kod kojeg je odbrana izgledala uzasno i kod kojeg smo bili nekonkurentni u EL i izgubili trofeje, pa Tomica koji je iskoristio raspad konkurencije u ABA ligi, ali je aminovao nepotizam i imao uzasan ucinak u EC i na kraju otisao, pa Sakotu koji je smesno gubio kup, rasturao ga Mornar i nije trener za buducnost, pa Obradovica koji se isto pogubio sa sastavom.

 

Nema trenera na EL nivou koji su dostupni nama uopste, Radonjic moze da bude los, ali ostali ce garantovano biti losi (mozda uzmu ABA ligu jer imamo najveci budzet, ali to je to).

 

12 hours ago, mmajstor said:

 

Nema sta nikoga da branim niti da udaram kontru, nego sam eto nesto malo igrao kosarke pa na osnovu toga smatram da ova situacija na dve sekunde do kraja nije bas toliki zicer koliki se predstavlja. Ko god misli drugacije nema nikakvih problema, mozda sam ja bio bas mnogo los a za nekog boljeg verovatno ovo dozivljava kao zicer. 

 

Skoro pa sigurno da nisi igrao kosarku na najvisem nivou, pa je razumljivo zasto mislis da je za tebe ta situacija teska.

 

Za EC i ABA centre je to laka situacija, samo treba imati malo mozga i ne reagovati odmah.

 

10 hours ago, Inbox said:

Po meni, promasio si poentu. Nije ni trebalo da imamo sut za pobedu da su sudili utakmicu kako treba. I pored nevidjene kradje smo bili u situaciji da dobijemo. To je poenta (po meni). Ne sme da se dozvoli sudjenje usled koga moras biti bolji za 15 poena da bi na kraju morao da na misice pobedjujes. Ali to je davno prezvakana prica

 

Pricam o teorijama da je sudijama vec placeno i da je Buducnost morala da pobedi.

 

Da je stvarno bilo tako, ne bi ni imali dva lagana suta za pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Guru said:

Lessort je odličan igrač, haters gonna hate... I da ne bude da je samo napušio nekoga iz Budućnosti na srpskom:

 

Lesor.png

 

 

 

Uzgred, kod nas kada je igrao imao je godina koliko recimo sada ima Radanov... 

 

Stekao je iskustvo u medjuvremenu, realno kada je dosao kod nas bio je jos mlad i zelen.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Kojih losih rezultata?

 

Kako kojih losih rezultata?

 

Jel klub tada kao cilj sezone imao titulu, a najmanje plasman u evroligu kroz finale ABA lige sto nije ostvareno? Neuspeh jedan kroz jedan, koji nam se desio samo tad i sa Alimpijem. Prethodni final4 takodje nije uspeh jer se targetirala titula, ali ces se ti opet pozvati na opravdanje da on nije selektirao tim bez obzira ne to da je upravo razlog njegovog dovedjenja pred final4 to da bi se na tom turniru napravio korak vise. Situacija slicna kao i sad. 

 

Quote

Ne u ovoj situaciji, uopste nema bilo ko drugi.

... 

Nema trenera na EL nivou koji su dostupni nama uopste

 

Nista, ajde onda da potpisemo dozivotni ugovor sa Radnjicem bez obzira na ijedan rezultat jer drugih trenera uopste nema niti ce ih biti. 

Jer tako nekog, ko bi u Zvezdu dosao sa imidzom EC trenera i najvecim dostignucem 4og mesta u ABA, a kome bi pruzili blanko podrsku na nekoliko sezona sa spremnoscu trpljenja - je prakticno nemoguce naci.  A kad Radonji bude dosadilo, da onda ugasimo klub posto nema nijednog drugog da ga zameni. Skroz razumno razmisljanje. 

 

Quote

Skoro pa sigurno da nisi igrao kosarku na najvisem nivou, pa je razumljivo zasto mislis da je za tebe ta situacija teska.

 

Hvala na razumevanju nakon prethodnog nerazumevanja. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sector said:

Lessort je pravo iz francuske lige zaigrao EL, bez nekog iskustva. Za strance se generalno nema strpljenja. Al zato cekamo 8 godina da Ogi Dobric nauci da tapka loptu a Davidovac da izgubi koji kilogram. 

 

Kako onda da se guzi na low postu?! 😱

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Lessort je pravo iz francuske lige zaigrao EL, bez nekog iskustva. Za strance se generalno nema strpljenja. Al zato cekamo 8 godina da Ogi Dobric nauci da tapka loptu a Davidovac da izgubi koji kilogram. 

Pa nijednog stranca ne bi mogli da zadrzimo 8 godina, D@D tandem su tu jer nisu za bolje od Zvezde a mi bolje ne mozeto da proizvedemo ocigledno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...