Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

19 minutes ago, goldberg said:

 

Po vrednosti igrackog kadra smo bolji od Albe, Zalgirisa i Asvela. Koliko ode na poreze i avione to me ne interesuje.

 

Nemoj da zaboravis da smo placali 16 igraca pod ugovorom, da jos uvek placamo Spanca, a da Baskonia ili Zalgiris imaju 12 igraca koji primaju ozbiljne pare. Pa nece Radanov i Simanic da unistavaju sebi karijeru besplatno, to kosta.

 

Jel možeš da nam kažeš, molim te, tačnu vrednost igračkih kadrova svakog od ovih timova, kao i izvor? Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Ћоки је већ стигао испричати како смо код 9 пораза били егал, како нам је недостајала највише публика а тек корона.

Кад видиш овај систем као вечерас, јасно је да Обрадовић главни узрок пропале сезоне у којој смо требали напасти сам врх ЕЛ. Браво Ћоки, шта би тек било да си 60+ у кошарци...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

on je cini mi se i dobio isti ovaj armani
sa istom grupom gradjana
+ par stetocina
u gostima

Obradovic je imao najbolju formu u avgustu, septembru i novembru i onda je doselekcijom sakatio tim. Dolaze povrede Hala, Loyda, Covid virus. Hteli ste da gledate mlade i dobili ste mlade da gledate. Ne moze se svima udovoljiti, ali ocigledno da je Volden odmarao i da nam je ovaj mec totalno nebitan a uz to dosta igraca su vec sad rekovalescenti.

 

Cilj je ABA liga i naravno kroz ove utakmice ce se videti ko moze da sledece sezone igra EL. Licno bih rekao da ce malo igraca ostati.

 

Dobrc, Lazic, Loyd ako bude hteo, Volden i mozda Davidovac. Mada bi trebao otici neko iz trija Lazic, Dobric i Davidovac...Za sve ostalo je bas upitno.

 

Sasin problem jeste sto je ostavio sa Covicem ugovore za sledecu sezonu kod dosta igraca, treba isplacivati ex trenera, ko zna koga jos. Njegov rad se nece videti samo ove sezone vec i sledece.

 

DR je greska sto nije doveo bar jedno pojacanje sa poenima u rukama. To mu se mozda obije o glavu, ali covek ima kredit bar dok ne ispadnemo iz ABA. EL ocekivati nesto sa ovim povredama i da nam dolaze bitne ABA utakmice je suludo. Ako bar malo razumes kosarku, bukvalno je sve nacrtano.

Link to comment
Share on other sites

I prvi dan nakon potpisa Radonje rekao sam da ce Radonji trebati godinu dana da poslozi sve kocke i da raspremi krs kakav je za sobom ostavio celavi prepotenko aka celava prevara

Realnost nase ekipe je da udje u plej of aba lige sve preko toga bice veliki plus za ovaj skandalozni roster za koji je opet zasluzan gle cuda celava prevara

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

pa to sam bukvalno i napisao

crni sale nas upropastio za naredne 3 godine

radonju tek posle toga mozemo da ocenjujemo

timska hemija na istorijskom vrhuncu

mislim, sve je jasno, crno na belo, ako bar malo razumes kosarku

Radonja je odlican trener jer zna da tempira formu. Bice naspanovani kad bude trebalo.  Od Sala je bitna samo ABA i to se jednostavno vidi.

 

Na njemu je da dize formu i da ne bude vise povreda. Sledece sezone  mozemo se nadati nekom normalnom sastavu i boljem uspehu,nadam se u Evroligi.

 

Neki padnu na pricu da vijamo TOP8 i slicne gluposti, realnost je osamarila i dosao je vatrogasac da gasi pozar.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

 

Jel možeš da nam kažeš, molim te, tačnu vrednost igračkih kadrova svakog od ovih timova, kao i izvor? Hvala. 

 

Ne moze to ni Sector ni ostali koji tvrde da je ovo ubedljivo najjeftiniji tim u EL, pa se to prihvata zdravo za gotovo jer prija usima i ocima da se cuje i procita.

 

Siguran sam da se razumete u kosarku, pa bih vas pitao da li biste voleli da vidite na klupi krila poput Vasturie, Olindea, Raiestea, Williama Howarda ili cetvorke poput Schneidera, Noue, Jankunasa ili igrace poput Kurucsa, Lukosiunasa, Gebena, Nikica, Strazela.

 

Naravno, sve te ekipe imaju i dobre igrace. Evo, startna petorka Zalgirisa bi otprilike bila Walkup - Grigonis - Milaknis - Rubbit - Lauvergne, niko od tih igraca nije nesto posebno, pa startna petorka Albe Lo - Siva - Ericsson - Sikma - Lamers, opet niko ne bi otvarao sampanjac da smo doveli neke od ovih igraca. A onda pogledajte koliko ukupno igraca starijih od 22 godine imaju te 4 ekipe, a koliko smo imali mi.

 

Meni se cini da je potpuno logicno pretpostaviti da Simonovic, Simanic, Kuzmic i Radanov koji su tu negde na kraju 12 ili na tribinama igraju za dobre mesecne ugovore. Ovi iskusniji naravno da gledaju da uzmu sto vise, to im je poslednji ugovor (a nisu bas Marko Keselj nivo propaliteta), a Radanov i Simanic ce mozda najvece ugovore imati u Crvenoj zvezdi.

 

Mi smo u svoje dve najbolje sezone u Evropi imali 11 igraca + Rebic i Tejic i to je formula koje mora da se drzimo. Sve ostalo je samo uvod u neuspeh, sto je uvod u seriju alibija, pa te ne daju nam, pa te nema pas za sta da nas ujede, pa te ovo, pa te ono.

 

Ako cemo ovako igrati EL, bolje i da je ne igramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

 

Ne moze to ni Sector ni ostali koji tvrde da je ovo ubedljivo najjeftiniji tim u EL, pa se to prihvata zdravo za gotovo jer prija usima i ocima da se cuje i procita.

 

Pazi, mi kad smo bili 8. i 9. sa 16. budžetom, razliku smo pravili time što smo imali igrače poput Jovića, Kalinića, Bobija, Gudurića, pa onda i prime Simonovića, Kuzmića, Lazića i sličnih, koji su realno značajno overdeliverovali u odnosu na cenu. Onda im pridodaš par ozbiljnih stranaca i tako smo pravili veliku dodatnu vrednost. 

 

Trebalo je da ih zamene Simanić, Radanov, Janković, Jovanović, Ristić, ali od toga nije bilo ništa. Da li zbog spleta okolnosti, da li zbog lošeg rada, verovatno i jednog i drugog. Sad to očajnički pokušavamo da nadomestimo veteranima poput Kuridže i Simonovića, i dovođenjem većeg broja stranaca. 

 

Ali mi sada imamo poziciju koja potpuno odgovara budžetu koji imamo. Uz neko minimalno odstupanje. Nije da sad underperformujemo u odnosu na budžet, nego smo ranije značajno overperformovali. I još smo uzimali to zdravo za gotovo. 

 

EDIT: I nije da je to poenta, ali Sector bar može da zna podatke o ukupnim budžetima. Strukture budžeta ne možemo da znamo, a paušalne ocene o "dobrim platama" ne možemo uzimati kao relevantan podatak. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sledece sezone mozemo se nadati nekom normalnom sastavu i boljem uspehu,nadam se u Evroligi.

 

Jedino ako na leto dođe do radikalnog zaokreta, a bojim se da su male šanse za to... Nismo mi još svesni dubine kanala u kome se nalazimo, a uprkos popularnom stavu njega nije iskopao Ćelavi Prepotenko, niti je za izlazak iz istog dovoljno staviti Radonjića na klupu.

 

Možda je i bolje dići ruke od megalomanskih ambicija i shvatiti da na ovom nivou više nemamo šta da ponudimo... Evrokup nam je taman po meri i što se tiče kvaliteta i što se tiče sistema takmičenja, plus ako nam se poklope kockice možda se može i do evro trofeja... I ovako u celoj istoriji imamo samo jedan, pre skoro 50 godina...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

EDIT: I nije da je to poenta, ali Sector bar može da zna podatke o ukupnim budžetima. Strukture budžeta ne možemo da znamo, a paušalne ocene o "dobrim platama" ne možemo uzimati kao relevantan podatak. 

 

Koje podatke, ove:

 

Quote

10) FC Bayern Munich 23M
11) KIROLBET Baskonia 16M
12) Olympiacos 16M
13) Valencia 15M
14) Panathinaikos OPAP 14M
15) Zalgiris Kaunas 11.9M
16) LDLC ASVEL Villeurbanne 11.4M
17) ALBA Berlin 11M
18) Crvena Zvezda mts 8.3M

 

Ovo je za proslu sezonu.

 

Obrati paznju na budzete Bayerna za koje su igrali Lucic, Lo, Koponen, Monroe, Barthel, Lessort i Zipser i jednog Panathinaikosa za koji su igrali Calathes, Fredette, Thomas, Johnson, Papagianis, Papapetrou, Mitoglou. Razlika izmedju ova dva kluba je skoro 10 miliona, a sta bi ti kao pametan covek i neko ko prati kosarku izabrao, koji od ova dva sastava?

 

Recimo, Dangubic primi malo vise u Bayernu nego u Crvenoj zvezdi, ali Bayern da skoro duplo vise zbog poreza i to se racuna kao da oni imaju za Dangubica da pleta 300 hiljada evra vise nego mi.

 

Nasa proslogodisnja ekipa imala je Gista, Browna, Barona, Stratosa, Fayea, Jenkinsa. Da li bi zaista menjao sve njih za Walkupa, Riversa, Landalea, LeDaya, Hayesa i da li su Milaknis, Jankunas i Lekavicius (Grigonis otpao zbog povrede) toliko bolji od Dobrica, MJK i Davidovca?

 

Sta uopste znaci to insistiranje da imamo najmanji budzet? Da je normalno da imamo 3-31 u EL, ali eto imamo 10 pobeda, to je pravo cudo? Imali smo po ovom sajtu 3 puta manje od Bayerna, pa je bilo 30 za nas u Beogradu. Koga od sadasnjih igraca Bayerna bi za nas bio san snova? Jedino Lucic, Raynolds nije imao neku sezonu u Izraelu, Baldwin ti je imao minutazu i bio bitan kao Punter koga smo lagano doveli. Dok recimo u "siromasnijem PAO" mozemo samo da sanjamo bilo kog igraca iz njihove proslogodisnje prve petorke.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Guru said:

 

Jedino ako na leto dođe do radikalnog zaokreta, a bojim se da su male šanse za to... Nismo mi još svesni dubine kanala u kome se nalazimo, a uprkos popularnom stavu njega nije iskopao Ćelavi Prepotenko, niti je za izlazak iz istog dovoljno staviti Radonjića na klupu.

 

Možda je i bolje dići ruke od megalomanskih ambicija i shvatiti da na ovom nivou više nemamo šta da ponudimo... Evrokup nam je taman po meri i što se tiče kvaliteta i što se tiče sistema takmičenja, plus ako nam se poklope kockice možda se može i do evro trofeja... I ovako u celoj istoriji imamo samo jedan, pre skoro 50 godina...

 

Pa ako neko može da napravi tzv zaokret, onda je to Radonjić. On svakako ima kredit i "težinu" da može da sklapa tim po svom ukusu. I ako on kaže "ne želim da ostane iko od ovih", tako će i biti. Za strance nije problem, pitanje je samo gde naći novu "domaću osnovu". Znam da ćeš reći da veliki deo problema leži u toj bolećivosti prema domaćoj osnovi i igračima koji su ušuškani kao zaposleni u javnom sektoru, ali je izvesno da film od 10 stranaca nećeš gledati. Ipak, očekujem priličnu rekonstrukciju. Rastanak sa svim veteranima, osim možda sa Lazićem, i stvaranje novog i mlađeg tima. Otići će i bar jedan od dvojca Dobrić/Davidovac. Ne mogu Simon, Kuridža i Kuz da igraju u ovom ritmu, nema šanse.

Ostaje samo da vidimo gde ćemo naći novih 5-6 domaćih igrača. 

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Haggard said:

Pa ako neko može da napravi tzv zaokret, onda je to Radonjić.

 

Mislim da smo previše zaglibili da bi bilo koji trener mogao da napravi zaokret, da su problemi mnogo dublji i da su za rešavanje istih potrebne korenite promene i drugačija long term strategija, a ne zameni ovog igrača drugim/dovedi novog trenera jer nas ovaj upropasti. Neki instant bljesak može da nas usere, dešavala su se i veća čuda, al' dugoročno mi više nemamo šta da ponudimo u ovom takmičenju za koje se svake godine grčevito borimo i maltene ratujemo sa klubovima koji uzgred isto tamo ne bi imali šta da ponude. I dok su svi kao nezadovoljni što region ima samo jedno mesto u EL, ja sve više naginjem ka tome da nam i to jedno treba uzeti, pa da se na miru pika Evrokup.

 

18 minutes ago, Haggard said:

On svakako ima kredit i "težinu" da može da sklapa tim po svom ukusu. I ako on kaže "ne želim da ostane iko od ovih", tako će i biti.

 

Hm, videćemo koliki kredit zaista ima ako recimo ne osvoji ABA ligu... 

 

24 minutes ago, Haggard said:

Za strance nije problem, pitanje je samo gde naći novu "domaću osnovu". Znam da ćeš reći da veliki deo problema leži u toj bolećivosti prema domaćoj osnovi i igračima koji su ušuškani kao zaposleni u javnom sektoru, ali je izvesno da film od 10 stranaca nećeš gledati. Ipak, očekujem priličnu rekonstrukciju. Rastanak sa svim veteranima, osim možda sa Lazićem, i stvaranje novog i mlađeg tima. Otići će i bar jedan od dvojica Dobrić/Davidovac. Ne mogu Simon, Kuridža i Kuz da igraju u ovom ritmu, nema šanse.

Ostaje samo da vidimo gde ćemo naći novih 5-6 domaćih igrača. 

 

Pa eto: treba naći novih 5-6 domaćih igrača jer nećemo valjda 10 stranaca imati... Onda ih naravno nećemo naći jer jednostavno ne postoje... A eto nije da već nemamo neku domaću osnovu, pa nema boljih dostupnih od ovih naših... Šta nam onda fali, 3-4 stranca max da pogodimo, al' da prave razliku i to je to, super smo...

 

Osim što nismo, makar ne za EL.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

ja sve više naginjem ka tome da nam i to jedno treba uzeti, pa da se na miru pika Evrokup. 

 

Ne. 

To sto neko ne zna da radi posao ne znaci da je dobro da igramo drugu ligu, vec znaci da nemamo sistem odgovornosti pa onaj koji ne zna (ili zna ali ima razlicite ciljeve) konstantno ponavlja iste greske. Inace, svi jaci timovi koji igraju Evrokup ga ne igraju zbog samog Evrokupa vec da bi iz njega usli u Evroligu. Niko dobrovoljno ne izlazi iz Evrolige da bi igrao Evrokup. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Guru said:

Pa eto: treba naći novih 5-6 domaćih igrača jer nećemo valjda 10 stranaca imati... Onda ih naravno nećemo naći jer jednostavno ne postoje... 

 

Jovic, Nedovic, Uskokovic, Avramovic, Davidovac, Nakic, Ilic, Kalinic, Djordjevic, Simonovic - koliko li ovo kosta, i moze li se uz nekoliko dobrih stranaca (plej, kombo Volden, centar) i strucni stab uklopiti u tih 8,5 miliona evra budzeta? Ako neko misli da ne moze nek pojedinacno izvuce koliko oni kostaju kad ne moze. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VISOKOLETAC said:

Jesmo li skinuli gace ili trpaju preko njih?

1 - Davidovac - 6 skokova. Kuridza, Noko i Kuz, 7, ali zajedno 

2 - Slobodna bacanja 50% (hahahaha) 

3 - Uskokovic 4 faula. Svi ostali, ili 2, ili 1.  

4 - Mighty Simon treci po odigranim minutima. Lojd prvi, Davidovac drugi. Uz to, igra bezobraznu odbranu, trckara, a onda kada ispadne iz rotacije pri preuzimanju i zbog njega padne trojka, on se kao ljuti na ostale i kao pokazuje nesto / objasnjava. 

 

Zbog svega gore, sve bi trebalo da je sramota, mada je ova rec izgubila znacenje u savremenom svetu, pa sto ne bi i u Srbiji. 

Zbog stavki 1 i 3, Radonjic bi morao da crveni, kao i zbog igara svog (ocigledno) ortaka (videti pod 4) 

 

I da, celava prevara je sa ovim istim igracima pobedio Armani u Milanu, a najveci trener u novijoj istoriji je gubio u jendom trenutku 30, a zavrsio sa izvanrednih 20. Pa to ni coach Al nije dozivljavao / dozvoljavao... 

CZ-Arm.JPG

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Jovic, Nedovic, Uskokovic, Avramovic, Davidovac, Nakic, Ilic, Kalinic, Djordjevic, Simonovic - koliko li ovo kosta, i moze li se uz nekoliko dobrih stranaca (plej, kombo Volden, centar) i strucni stab uklopiti u tih 8,5 miliona evra budzeta? Ako neko misli da ne moze nek pojedinacno izvuce koliko oni kostaju kad ne moze. 

Pa, Nedovic igra za 1m+, Kalina za manje, mada kako sada igra nije iskljuceno da ce i on na to da ode. Jovic je pola covek, pola bole me ledja. Ko je Ilic? Mada se u principu slazem da je temeljna reorganizacija, zajedno sa otpustanjima neophodna + da se glavni plej i centar nadju za preterane novce (za nase uslove), na pocetku.  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Ovo je najjadnija grupa osoba pod ugovorom (nemoguće je upotrebiti pojam "igrač" za njih) koji su ikada, na moju ogromnu žalost, obukli dres kluba.

Trener je OK??? Cisto pitam, posto vidim da ga ne pominjes?

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...