Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 hours ago, Laki21 said:

 

Trener je za sada katastrofalan. No ako smo nešto naučili do sada to je da mu treba poprilično vremena da sklopi sistem pa ga ne bih otpisivao.

 

Naucili smo takodje i da nijedan drugi trener sem njega nije dobio vise od jedne sezone (Tomic jedva malo preteko) da uradi nesto. A sto se tice Radonjica naucili smo i da dok se on zahuktavao imali smo ogroman vetar u ledja - kontinuitet igranja u Evroligi iz nekosarkaskih razloga. Po svemu sudeci toga nece biti sada, a to vuce i dosta manji budzet. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Al ovo uopste nije toliki zicer kolikim ga ljudi predstavljaju... jednom rukom treba u skoku amortizovati loptu koja se odbija od table, i  u isto vreme je usmeriti u kos jer je daleko za kucanje. 

 

Zicer par ekselans. 

 

Nije imao da amortizuje Simonovićev kamen koji se odbija izvan linije za 3, već laganu loptu koju je posle obruča umirila i tabla i koja mu pada u ruke + mu niko nije vezao drugu ruku, sam je odabrao ovakav šut.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sad vidim da je bio sam kao duh na ovom skoku...jeboga konj ludi. Zicer ko vrata...i to ona austrougarska dvokrilna. Nije morao da zagradi skok, niko sem njega nije ni krenuo po tu loptu, nije šutnuo van balansa preko bloka...stvarno ne vidim prostora da se ovo fulanje nazove '' ne baš lako za pogoditi...''.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

 

Zicer par ekselans. 

 

Nije imao da amortizuje Simonovićev kamen koji se odbija izvan linije za 3, već laganu loptu koju je posle obruča umirila i tabla i koja mu pada u ruke + mu niko nije vezao drugu ruku, sam je odabrao ovakav šut.

 

On je hvata ne iznad nego ispod visine obruca, tako da je morao da joj doda i snagu da bi je podigao u vis, i jos da pogodi pravac da bi ubacio. Sve to u skoku i jednom rukom... mozda nekom izgleda lako ali uopste nije tako. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

On je hvata ne iznad nego ispod visine obruca, tako da je mora da joj doda i snagu da bi je podigao u vis, i jos da pogodi pravac da bi ubacio. Sve to u skoku i jednom rukom... mozda izgleda lako ali uopste nije tako. 


Ničim izazvano je ovo uradio jednom rukom. Da je skočio školski sa obe i grunuo je od tablu vratio bi seriju u Beograd. Jedini pritisak koji je istrpeo pri skoku je bio atmosferski. Shit move 1/1.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Al ovo uopste nije toliki zicer kolikim ga ljudi predstavljaju... jednom rukom treba u skoku amortizovati loptu koja se odbija od table, i  u isto vreme je usmeriti u kos jer je daleko za kucanje. 

 

i sve to dok izgovara brzalicu krivo ralo Lazarevo krive laze razoralo... sta sve necu procitati ovde kaze lik imajte raumevanja za kosarksa od 210cm morao je da usmeri loptu u kos 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

On je hvata ne iznad nego ispod visine obruca, tako da je mora da joj doda i snagu da bi je podigao u vis, i jos da pogodi pravac da bi ubacio. Sve to u skoku i jednom rukom... mozda izgleda lako ali uopste nije tako. 

Dodao bih da osim Jokica, nema bas puno igraca kojima je ovo lak kos. Igrac mora da ima dosta osecaja da bi ovo uslo, pogotovu sto on treba da odreaguje na odbijenu loptu i u trenutku ne zna gde ce lopta da se odbije. Sve to oduzima dragocene trenutke da bi se dobro namestio, a da ne pricam o trenutku utakmice i kako to utice na psihu, a on je tu cini mi se imao 22 godine(mozda gresim).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mairosu said:


Ničim izazvano je ovo uradio jednom rukom. Da je skočio školski sa obe i grunuo je od tablu vratio bi seriju u Beograd. Jedini pritisak koji je istrpeo pri skoku je bio atmosferski. Shit move 1/1.

 

To sam bas sad i ja pomislio, jedino tako... imao je vremena da je obuhvati i drugom rukom gde bi nakon toga dobio na preciznosti. Medjutim pritisak, istice vreme, i odluka koja treba da se donese u delicu sekunde, vrlo verovatno da je mislio da mora odmah da je izbaci da ne bi isteklo vreme, lako je nama iz fotelje da natenane izanaliziramo. 

 

5 minutes ago, Tamburinjo said:

 

i sve to dok izgovara brzalicu krivo ralo Lazarevo krive laze razoralo... sta sve necu procitati ovde kaze lik imajte raumevanja za kosarksa od 210cm morao je da usmeri loptu u kos 😄

 

Dzaba ti brzalica kad ne pratis na casu. 🙂

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

On je hvata ne iznad nego ispod visine obruca, tako da je morao da joj doda i snagu da bi je podigao u vis, i jos da pogodi pravac da bi ubacio. Sve to u skoku i jednom rukom... mozda nekom izgleda lako ali uopste nije tako. 

 

 

Bold: Netacno. 

Ostatak: Blasfemija za napisati kao izgovor konjini od 206cm koja se profesionalno bavi kosarkom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

To sam bas sad i ja pomislio, jedino tako... imao je vremena da je obuhvati i drugom rukom gde bi nakon toga dobio na preciznosti. Medjutim pritisak, istice vreme, i odluka koja treba da se donese u delicu sekunde, vrlo verovatno da je mislio da mora odmah da je izbaci da ne bi isteklo vreme, lako je nama iz fotelje da natenane izanaliziramo. 


Ja samo mogu da kažem da očigledno nije igrao amera kao mali jer da jeste, spakovao bi ovo bez pitanja. 😄

Ako ćeš da igraš centra za EL ekipu ovo mora da ulazi jebo život. Godine nisu izgovor. Sam ko duh na skoku, imaš i par sekundi da istajmiraš...a imaš i 200 i kusur pa iščekaj i kontakt, nešto, štagod, ali ne jednom rukom, pa to onda ulazi u kategoriju šuteva sa kojima bi se i neki Ewing kockao a ne Lessort.

EDIT : "Igraju li Francuzi Amera?", Filip K. Đoković, 2018.

Edited by Mairosu
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mmajstor said:

 

On je hvata ne iznad nego ispod visine obruca, tako da je morao da joj doda i snagu da bi je podigao u vis, i jos da pogodi pravac da bi ubacio. Sve to u skoku i jednom rukom... mozda nekom izgleda lako ali uopste nije tako. 

 

 

Neko je Kalinić, neko Lesor. 

 

Kalina bi ovo dao dok drugom rukom drži k...khm...kameru. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 12Laki said:

giphy.gif

Krenuo je da pada kad je uhvatio loptu. Los je bio tajming za skok, sto je povezano sa tim sto je Lesor generalno glup igrac, tj sa niskim IQ-om. Zato me cudi ovakvo parlanje srpskog. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je što je ostalo koja sekundica napada, gdje Lessor nema pojma da li ima vremena (vjerovatno nema) da uhvati loptu i normalno prikuca.

 

Jednom rukom, u skoku, tip in na isteku napada je prilicno tezak sut.

 

Edit. Ako već treba da se bude kivan na nekog, treba da kritika bude usmjerena ka igraču za koga je bila nacrtana akcija i koji je promasio otvorenu trojku, a ne ka centru koji se izborio za skok, drugu sansu..

Edited by Princeton
  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Lessort je odličan igrač, haters gonna hate... I da ne bude da je samo napušio nekoga iz Budućnosti na srpskom:

 

Lesor.png

 

 

 

Uzgred, kod nas kada je igrao imao je godina koliko recimo sada ima Radanov... 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Naucili smo takodje i da nijedan drugi trener sem njega nije dobio vise od jedne sezone (Tomic jedva malo preteko) da uradi nesto. A sto se tice Radonjica naucili smo i da dok se on zahuktavao imali smo ogroman vetar u ledja - kontinuitet igranja u Evroligi iz nekosarkaskih razloga. Po svemu sudeci toga nece biti sada, a to vuce i dosta manji budzet.

 

Radonjic mora da se saceka jer je jedini (uz Vujosevica i Trinchierija u jednoj sezoni) postigao nesto u EL ili EC, igra je licila na nesto, uspostavljen je sistem koji vecina voli da gleda jer je donosio rezultate.

 

Eno Buducnost je mudro sutnula trenera i dovela Mega strucnjaka i taj strucnjak ih urnisa sa sve igracima koji izgledaju kao blede senke samih sebe i sumanutim odlukama na terenu. Da, recices da su nas dobili 20 razlike, ali u nebitnom mecu jer vidimo koliko domaci teren malo znaci i u EL.

 

Razlog zasto Radonjic mora da se istrpi je taj sto nema bukvalno ko da dodje umesto njega. Koji domaci trener? Jednog smo imali i sastavio je los tim, a krilni centar/centar mu je u prvom svom mecu potezao duge dvojke u svakom napadu. Ostalo je sve jako losa ponuda.

 

Stranac? Pa i ove EL ekipe kubure sa trenerima, dobar trener kosta i mi za to para nemamo.

 

Sta znaci, igracemo u EC? Nista, od prvog dana se pripremiti za misiju napada na finale EC i sastaviti sto bolji tim. Necemo imati para? Neka nemamo ako od toga zavisimo, ako ce nas jedna sezona bez EL vratiti pre 2011., neka budemo Cibona, za bolje i nismo.

 

1 hour ago, mmajstor said:

 

Al ovo uopste nije toliki zicer kolikim ga ljudi predstavljaju... jednom rukom treba u skoku amortizovati loptu koja se odbija od table, i  u isto vreme je usmeriti u kos jer je daleko za kucanje. 

 

Mogao je lepo da uhvati loptu, skoci i zakuca. Mogao je samo da polozi loptu u kos.

 

Brdo stvari, ali on se odlucio za ovo jer je los i glup igrac. Pa sto pljujemo Kuzmica sto promasuje zicere? Lepo samo kazemo, znas koliko malo centara iz KLS bi ovo moglo da sprovede u kos, samo sto mi igrali u ABA i EC tada i igraci koji tu igraju takve situacije rutinski pretvaraju u dva poena.

 

Znam da je ovo slobodnija tema, ali malo ozbiljnosti ne bi skodilo. Hajde da ne udaramo kontru drugima braneci igraca jer se od njega jadnog ocekivalo da spakuje zicer koji u 95% situacija zavrsava kosem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Radonjic mora da se saceka jer je jedini (uz Vujosevica i Trinchierija u jednoj sezoni) postigao nesto u EL 

 

Opet isto? 

 

Postigao je tek kada mu se pruzila debela sansa pored losih rezultata, i uz dosta srece jer je i pored tih rezultata mogao i dalje da koristi benefit igranja u evroligi (pristup boljim igracima i veci budzet nego da igra EC). A pre toga nije nista postigao pa da sa razlogom ima neki kredit, pa je sasvim ljudski i normalno pitanje zasto se takva sansa ne pruzi i nekom drugom... ne mislim sada, nego do sada? 

 

Quote

Razlog zasto Radonjic mora da se istrpi je taj sto nema bukvalno ko da dodje umesto njega.

 

Ih, ala ga ukanali sad sa ovim ocajnickim argumentom. 

Slazem se da u ovoj situaciji nema ko drugi, i da kao sto sam branio kontinuitet bivseg tako cu braniti i kontinuitet sadasnjeg trenera, jer je kontinuitet ovde najvazniji sto sam isto pricao i u decembru. Pa ako je neko "morao" da se istrpi to je onda onaj sa kim potpisujes trogodisnji ugovor jer postoje znacajne finansijske konsekvence toga, a o nekom strateskom planu koji smo napravili i da ne govorim. Ukoliko se stavimo u cipele onoga ko je doneo takvu odluku, onda nema nikakvog opravdanja da "mora" da se istrpi neko drugi ko napravi jos gori rezultat a jos i ne osvoji ABA ligu. Tako da ne prihvatam argument onoga ko je bio za brzopoteznu smenu proslog trenera, a da je za trpljenje sadasnjeg cak i ukoliko ne osvoji ni ABA ligu. Ja bih recimo bio dosledan ukoliko bih izrazio takav argument, ali vecina ne bi. 

 

Quote

Hajde da ne udaramo kontru drugima braneci igraca

 

Nema sta nikoga da branim niti da udaram kontru, nego sam eto nesto malo igrao kosarke pa na osnovu toga smatram da ova situacija na dve sekunde do kraja nije bas toliki zicer koliki se predstavlja. Ko god misli drugacije nema nikakvih problema, mozda sam ja bio bas mnogo los a za nekog boljeg verovatno ovo dozivljava kao zicer. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Bile su teorije da "nam nisu dali da dobijemo taj mec", a nikad laksa dva suta za pobedu.

 

Mi smo bili odron od tima i kluba u tom trenutku, em losa selekcija, em lose vodjenje te ekipe, a slag na tortu su bili Antic i Dangubic i njihova odsustva kada je bilo najbitnije.

Po meni, promasio si poentu. Nije ni trebalo da imamo sut za pobedu da su sudili utakmicu kako treba. I pored nevidjene kradje smo bili u situaciji da dobijemo. To je poenta (po meni). Ne sme da se dozvoli sudjenje usled koga moras biti bolji za 15 poena da bi na kraju morao da na misice pobedjujes. Ali to je davno prezvakana prica

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mairosu said:


Ničim izazvano je ovo uradio jednom rukom. Da je skočio školski sa obe i grunuo je od tablu vratio bi seriju u Beograd. Jedini pritisak koji je istrpeo pri skoku je bio atmosferski. Shit move 1/1.

Tacno, slazem se za dve ruke, ali to mi sada vidimo jer iz ovog ugla se vidi i sat i da je ostalo 2 sekunde (otprilike). On to verovatno ne vidi. Mozda bi bilo jos gore da je skocio, uhvatio, zakucao, a vreme isteklo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

 

 

Postigao je tek kada mu se pruzila debela sansa pored losih rezultata, i uz dosta srece jer je i pored tih rezultata mogao i dalje da koristi benefit igranja u evroligi (pristup boljim igracima i veci budzet nego da igra EC). A pre toga nije nista postigao pa da sa razlogom ima neki kredit, pa je sasvim ljudski i normalno pitanje zasto se takva sansa ne pruzi i nekom drugom... ne mislim sada, nego do sada? 

+ je imao na raspolaganju dobre domace igrace koji su proigrali u i posle KKCZ. Da i danas imamo takvu domacu bazu, druga bi se pesma pevala. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Sad vidim da je bio sam kao duh na ovom skoku...jeboga konj ludi. Zicer ko vrata...i to ona austrougarska dvokrilna. Nije morao da zagradi skok, niko sem njega nije ni krenuo po tu loptu, nije šutnuo van balansa preko bloka...stvarno ne vidim prostora da se ovo fulanje nazove '' ne baš lako za pogoditi...''.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogresan ugao, gde ne izgleda strasno, iz drugog ugla izgledat ce strasnije, tj teze. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...