Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Bice ovo topla voda ali ova ekipa je imala par meceva kuci koje bi publika lagano okrenula na nasu vodenicu. A koje smo pukli na jednu ili dve lopte. Kad legne 7k cigana na ledja u pioniru...

Tako da poredjenje Alimpijevih 11 sa ovih 10 (ili 11) bas i nema smisla.

Neka Radonja bude bolji od Alipmija u Moraci i ja zadovoljan.

  • Like 15
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi da pohvalim Nnoka, koji je mnogo napredovao kad se poredi njegova igra pre par meseci. Završavanje na obruču je još uveg blagi užas, ali teško da če tu biti nešto bolje, jer ima tvrde ruke kao i Kuzmić. Ali zato igra na niskom postu neuporedivo bolja. Koristi se Bobijeva taktika sa odličnim pozicioniranjem več u polu-kontru, odnosno več pre nego što se primi lopta. Impresivno je i sa kakvom lakočom ugura protivnika bliže košu sa onim tankim nožicama. Kontrola defanzivnog skoka još uvek nije gde bi želeli ali i to ide na bolje. Odbrana od pika, požrtvovanost, energija, zaštita obruča, sve super.

 

Loyda ako zadržimo, to ču svrstavati u čuda. Čovek sa tolko ofanzivnog skilla, a da se toliko ne štedi u dobrani i igra za tim neznam dali sam več video. Kompletan paket i stvarno treba uraditi sve što je u našoj moči da ga zadržimo. Zamišljam kako bi tek letio pred punim pionirom i kad bi više igrača koji mogu da ga prate i oslobode tolikog workloada

Edited by L' Imperatore
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Loyda ako zadržimo, to ču svrstavati u čuda. Čovek sa tolko ofanzivnog skilla, a da se toliko ne štedi u dobrani i igra za tim neznam dali sam več video. Kompletan paket i stvarno treba uraditi sve što je u našoj moči da ga zadržimo. Zamišljam kako bi tek letio pred punim pionirom

 

dockan...Lojd je već bezecovan.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

pa zar ne ide u Real ?

 

Nemam pojma, nisam pratio najnovije insajderske izveštaje. Jeste bila priča za Real ranije, ali isto tako je bila i priča o največoj ponudi u istoriji KK Crvena zvezda. Kao što sam rekao, neznam kakva je trenutna situacija.

Link to comment
Share on other sites

I Radonja je najzad shvatio da od Kuzmića nema vajde. Posle par flopova na početku više ga nije vraćao.

 

Lepa pobeda, odbrana u 3/4 je bila odlična. To očekujem da gledamo u ABA PO, i do kraja sezone...

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NMX said:

Bice ovo topla voda ali ova ekipa je imala par meceva kuci koje bi publika lagano okrenula na nasu vodenicu. A koje smo pukli na jednu ili dve lopte. Kad legne 7k cigana na ledja u pioniru...

Tako da poredjenje Alimpijevih 11 sa ovih 10 (ili 11) bas i nema smisla.

Neka Radonja bude bolji od Alipmija u Moraci i ja zadovoljan.

E ako se osvoji ABA oda su bolji ... :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, L' Imperatore said:

ali isto tako je bila i priča o največoj ponudi u istoriji KK Crvena zvezda


To su se nešto nalupetali na hrvatskoj Areni tokom nekog prenosa. Nemam podatak da se ovo desilo (što ne znači da neće ili da fakat nije, ali možete verovati meni).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smo osakaćeni cele sezone selekcijom na pleju, na 4-5 smo urnebesno tanki, ako Noko ne bude u stanju da povremeno ponovi ovakve partije, i onda izostanak Voldena bas predstavlja problem. 
Veceras smo to uspeli da nadomestimo jer se konačno ukazao Noko kakvog smo očekivali manje više kad je objavljen njegov potpis, jer je Lazić kao u najboljim danima pokretao celu odbranu i hapsio igrače koje je čuvao i zahvaljujući univerzalnosti Davidovca. 
 

Delovalo je na početku sezone da Volden neće biti toliko značajan, posebno jer nije plejmejker a predvidjen je da dosta igra na 1, ali se ispostavlja da u ovakvom rosteru, čak i kada mora uglavnom da glumi pleja, on predstavlja mnogo bitan faktor. 
Bez njega, ili ne daj Bože Lojda, teško da bismo mogli do titule u ABA.

 

Dobricevo zakucanje mora u top10 sezone.

I da, kraj sezone jedva iscekujem samo da više nikad ne moram da gledam Kuridzu u Zvezdi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...