Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

387 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      308
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      153


Recommended Posts

3 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Спољна линија сада без Вилбекина је

Болдвин, Жагарс

Гудурић, Хол

На центру имају Бобија, Бирча и Шанлија

 

Ја овде осим Болдвина не видим играча код треба да се плашимо. Сад на 3 и 4 су екстремно јаки ал побиће се Калина са њима.

Може се играти какво црно танковање.

Ma kakvi, nema posla od toga.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

EL je ove sezone u nekoj tranziciji favorita i poretka, osim grčkih blizanaca i delimično Fenera i Efesa, praktično nema straobalnih ekipa od koje gubiš unapred. Pritom i naše nataloženo iskustvo i pored dosta turobnih sezona nije za bacanje. Jebem mu miša pa nećemo se valjda večno plašiti Barselone u Beogradu i Žalgirisa gore posle decenije egal mečeva sa njima. 

 

Atmosfera protiv Baskonije je baš vidno pomogla momcima, bez one vašarske euforije koja brzo utihne posle nekog minusa i krize u igri, pravi vetar u leđa i pozitiva se osetila od prvog minuta. Čak i Bogovi košarke nas više vole jer smo se rešili udbaške utvare. Mora biti bolje. 

Edited by Molina23
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Пре Фенера да најпре победимо Игокеу. Што се  тиче скора у наредним утакмицама ЕЛ, очекујем 2 победе. Једну против Барсе а другу негде на страни. Сасвим довољно за наставак такмичења и ложења звездашке масе.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cavani said:

Kakvo crno skidanje gaca od Fenera koji je ulozio tipa 20 miliona u tim na nasih 15ak miliona.

Ako je mogao nas da drukne Split sa 20-30 puta manjim budzetom, mozemo i mi Fenera.

Proslo je to vreme kada je moglo da se glumi alibi sirotinja iz Radonjicevih sezona, sada svaku mora da se ide na pobedu pa sta se uradi.

 

Nigde nisam napisao da treba da skinemo gace, cak vise puta sam napisao da verujem svako kolo u pobedu i medju retkima sam koji je napisao da verujem u f4 jos nakon poraza od Dubaia dok nije ni krenula El i kad je vec pocelo da se mraci.

 

Split nema 20-30 puta veci budzet (mada svakako imaju mnogo manji), imaju nesto preko 1milion na plate a mi imamo blizu 13 miliona, to je izmedju 12 i 13 puta. Za Split mozes da izguglas budzet (oko 2 miliona ukupan te je ukupni jos i manje odnosno puta 10 al ja pricam za plate prvog tima sto je ipak kljuc poredjenja) i za Zvezdu, gde je naglaseno da je taj iznos bruto i da toliko planira da se izdvoji, ukratko do sad je potroseno blizu 13m i imamo jos nesto novca za eventualnog Petruseva i te ce otici na blizu 14 miliona ukoliko dodje on ili neko drugi. Cisto preciznosti radi.

 

Zvezdi je ove sezone prioritetno takmicenje Evroliga, barem sto se tice regularnih delova sezona (sto nije nikakav garant da ce se ista uraditi u El). Da, Split ima daleko jeftiniji tim, da, ozbiljan kiks je izgubiti od Splita i sve to stoji... Ali igraci nisu igraci iz igrice vec zivi ljudi, 2 dana pre toga igrali su u ludackom tempu protiv Pariza (koji mnogi ovde potcenjuju a zapravo su odigrali 2 kompetativne utakmica do sad izgubivsi sa malom razlikom i samo je pitanje kola kad ce da pobede nekog) dok se Split spremao samo za Zvezdu. Nemoguce je da igraci budu isto motivisani za sve utakmice u sezoni. Prosto odigrali su odlicnu utakmicu, poradjali neke teske poene u vise navrata (sto po nepropisanom pravila je uglavnom pobeda kao Zadar kod VJ kad su ubacili 5 trojki preko ruke ili Dubai par ludackih trojki preko ruke i sa 7-8 metarai i jos sa pola jednu ili sad Split par neverovatnih koseva su dali sto je poznato svakom ko je igrao kosarku na bilo kom nivou da kad primas neke neubicajene poene nerealno je da to malo ne poljulja samopuzdanje jer to nije igrica), imali su skoro 50% za 3, pobedili i svaka im cast, to je to. Idemo dalje. Odnosno, uveliko smo otisli, napisah posle Splita da posle Baskonije niko i nece pricati o Splitu kao sto i ne prica, osim mene i tebe sad. Nema tog Evroligasa koji nije prosle sezone izgubio od nekog znacajno jeftinijeg tima u domacim ligama i isti ce slucaj biti i ove sezone. Zapravo je vecina El timova vec sad izgubila te 'male' meceve u domacim ligama a tek je pocelo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Nigde nisam napisao da treba da skinemo gace, cak vise puta sam napisao da verujem svako kolo u pobedu i medju retkima sam koji je napisao da verujem u f4 jos nakon poraza od Dubaia dok nije ni krenula El i kad je vec pocelo da se mraci.

 

Split nema 20-30 puta veci budzet (mada svakako imaju mnogo manji), imaju nesto preko 1milion na plate a mi imamo blizu 13 miliona, to je izmedju 12 i 13 puta. Za Split mozes da izguglas budzet (oko 2 miliona ukupan te je ukupni jos i manje odnosno puta 10 al ja pricam za plate prvog tima sto je ipak kljuc poredjenja) i za Zvezdu, gde je naglaseno da je taj iznos bruto i da toliko planira da se izdvoji, ukratko do sad je potroseno blizu 13m i imamo jos nesto novca za eventualnog Petruseva i te ce otici na blizu 14 miliona ukoliko dodje on ili neko drugi. Cisto preciznosti radi.

 

Zvezdi je ove sezone prioritetno takmicenje Evroliga, barem sto se tice regularnih delova sezona (sto nije nikakav garant da ce se ista uraditi u El). Da, Split ima daleko jeftiniji tim, da, ozbiljan kiks je izgubiti od Splita i sve to stoji... Ali igraci nisu igraci iz igrice vec zivi ljudi, 2 dana pre toga igrali su u ludackom tempu protiv Pariza (koji mnogi ovde potcenjuju a zapravo su odigrali 2 kompetativne utakmica do sad izgubivsi sa malom razlikom i samo je pitanje kola kad ce da pobede nekog) dok se Split spremao samo za Zvezdu. Nemoguce je da igraci budu isto motivisani za sve utakmice u sezoni. Prosto odigrali su odlicnu utakmicu, poradjali neke teske poene u vise navrata (sto po nepropisanom pravila je uglavnom pobeda kao Zadar kod VJ kad su ubacili 5 trojki preko ruke ili Dubai par ludackih trojki preko ruke i sa 7-8 metarai i jos sa pola jednu ili sad Split par neverovatnih koseva su dali sto je poznato svakom ko je igrao kosarku na bilo kom nivou da kad primas neke neubicajene poene nerealno je da to malo ne poljulja samopuzdanje jer to nije igrica), imali su skoro 50% za 3, pobedili i svaka im cast, to je to. Idemo dalje. Odnosno, uveliko smo otisli, napisah posle Splita da posle Baskonije niko i nece pricati o Splitu kao sto i ne prica, osim mene i tebe sad. Nema tog Evroligasa koji nije prosle sezone izgubio od nekog znacajno jeftinijeg tima u domacim ligama i isti ce slucaj biti i ove sezone. Zapravo je vecina El timova vec sad izgubila te 'male' meceve u domacim ligama a tek je pocelo.

 

A da nemate 2:0 u EL i 1:2 u ABA pisao bi obrnuto 😄 kako je ABA prioritet i da ste svakako u najboljem slučaju plejin ekipa, pošto dosta timova ima veće budžete i onda bi ih sve nabrojao 😄 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

 

A da nemate 2:0 u EL i 1:2 u ABA pisao bi obrnuto 😄 kako je ABA prioritet i da ste svakako u najboljem slučaju plejin ekipa, pošto dosta timova ima veće budžete i onda bi ih sve nabrojao 😄 

Necete nas uvuci u te price.

Zna se da su Aba i EL zagrijavanje za ono glavno, kup Radivoja Koraca i KLS! 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 5
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Za nas nema nebitnih trofeja i takmičenja. Da ima kup Lilijane Ronketi išli bi da ga osvojimo. Trofej je trofej.  Ove godine i F8 , Aba liga, Domaća liga i naravno kup. Ako moze sve onda sve.

 

Nemoj da se poništavaju trofeji pa bila to i kup takmičenja. Trofeji čine klub velikim, pobednička postolja, pobede u finalu. Ako možeš da osvojiš i pripremni turnir, onda ga i osvoji. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, No name said:

Za nas nema nebitnih trofeja i takmičenja. Da ima kup Lilijane Ronketi išli bi da ga osvojimo. Trofej je trofej.  Ove godine i F8 , Aba liga, Domaća liga i naravno kup. Ako moze sve onda sve.

 

Nemoj da se poništavaju trofeji pa bila to i kup takmičenja. Trofeji čine klub velikim, pobednička postolja, pobede u finalu. Ako možeš da osvojiš i pripremni turnir, onda ga i osvoji. 

 

Napisacu ti moje misljenje koje ni u kom slucaju nema za cilj da tvoje umanji.

 

Da, svaki trofej je vazan, jer se sport igra izmedju ostalog i zbog prestiza, to jest pobeda i trofeja.

 

Ali, kad u kosarci imas 20 miliona evra budzet, onda tebi ne moze biti uspesna sezona ako se osvoji Kup Radivoja Koraca i Kosarkaska Liga Srbije, koje, u oba slucaja nama donose jednog i po ozbiljnog protivnika (Partizan i kao Mega). Videli smo kako Mega izgleda kada se bori za trofeje. Mislim da im je ucinak ispod 10%, jedan kup su uzeli. 

 

Na suprotnoj strani, imas ABA ligu koja ima 3-4 ozbiljnih protivnika, kao i Evroligu koja ima 15 ozbiljnih protivnika.

 

Zato i kazem. Plej of Evrolige je uspeh (biti u 8). Osvajanje ABA je uspeh. Ostalo je pobacaj sezona iako sam trofej nikad nije nebitan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa ne mozemo ni posmtarati sve na nivou jedne sezone. Naravno da bi se trenutno najvise obradovali kada bi se plasirali u plej-of EL jer to nismo uspeli skoro deset godina. Ali smo za tih deset godina gotovo svake sezone osvajali tri trofeja (Aba, Krk, Kls) pa nam ne bi bilo nista strasno da jednu sezonu ostanemo bez istih. Medjutim, da je bilo obrnuto i da smo svake sezone igrali plej-of EL a osvajali krompirice umesto trofeja, naravno da bi sad zeleli da nesto i osvojimo. Tako da, treba napadati trofeje svih takmicenja, pa koliko uspemo. To sta je bitno i nebitno je relevantno i zavisice od sezone do sezone. Licno bih bio prezadovoljan ako ove sezone udjemo u plej of EL i osvojimo barem jedan trofej. Sve preko toga bi bilo fantasticno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

A da nemate 2:0 u EL i 1:2 u ABA pisao bi obrnuto 😄 kako je ABA prioritet i da ste svakako u najboljem slučaju plejin ekipa, pošto dosta timova ima veće budžete i onda bi ih sve nabrojao 😄 

 

Kakve su ovo klevete, zar je on nekad pomerao stative u odnosu na to kako se razvija situacija? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Manoly said:

Shodno do sad vidjenom, medj ciganima provejava nerealan optimizam.

Istina, mada, ja ne znam ciji to navijaci u el, sem Paovih, imaju razloga za optimizam.

Pricajuci shodno vidjenom, sve ekipe su u nekoj fazi remonta ili pada, svi se traze i nema toliko naglasenih favorita kao ranije.

U takvim situacijama malu prednost imaju ove iskusne ekipe poput nase, videcemo kako cemo to naplatiti u narednih pet meceva.

Link to comment
Share on other sites

Топ 8 без трофеја је добра сезона ако си навијач Басконије где си трећи клуб у Шпанији.

Ми смо овде увек први или други фаворити и трофеји се подразумевају без њих сезона не може бити успешна. 

Наравно више се не задовољавамо само тим трофејима већ нам треба и топ 8 да се то употпуни.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

Svaki trofej koji se osvoji je najbitniji. Tako da treba pristupiti svakom takmičenju maksimalno ozbiljno i ako se ukaže prilika, isto i osvojiti, a sa ovim budžetom je vrlo realno sve osim osvajanja el. Svakako el treba biti prioritet i sezona će biti uspešna ako se uđe minimum u plejof. Plejin je onako ok, ali opet nekako meh.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

A da nemate 2:0 u EL i 1:2 u ABA pisao bi obrnuto 😄 kako je ABA prioritet i da ste svakako u najboljem slučaju plejin ekipa, pošto dosta timova ima veće budžete i onda bi ih sve nabrojao 😄 

 

Ne, ne bi. Moze da se desi uskoro da se okrene situacija u El i da bude 2:5 pa cu ti napisati isto.

 

Po budzetima i jesmo u najboljem slucaju plej in ekipa i 10. mesto tacno. Nema potrebe da ih nabrajam kad to znaju svi.

 

Sto se tice ciljeva 1. je prolazak u narednu fazu El (plej in/plej of) 2. je osvajanje Aba titule. Pricam o regularnim delovima sezone i to sam jasno naglasio. Naravno da radije biram 2. mesto u Aba u regularnom delu sezone i 10. u El nego 1. u Aba i 11. u El na primer. Mada ne pricam ti ja svoje misljenje nego generalno ciljeve kluba, pa i Teodosic je to isto rekao jos pre pocetka sezone da je najvaznije Evroliga. S tim da bi ja dodao da je meni vazniji trofej od samog ucesca u plej inu Evrolige a po meni i plej ofa (tek f4 mi je nesto vau), a za taj trofej cemo konkurisati svakako sa bilo kog mesta na kraju regularnog dela sezone Aba lige i sustinski je nevazno sa koje pozicije cemo ici u finale iako domacinstvo povecava sanse za osvajanjem, mada Osmopulos je pokazao kako se dobija i na strani... Evidentno je da igraci Zvezde nisu podjednako motivisani kad igraju Aba ligu i Evroligu, mozda sa nikad vecom razlikom do sad i to nesto govori za sebe. U svakom slucaju Dubai i Split su kiksevi i morace se malo vise zapinjati i u Aba ligi koja je po meni nije nevazna kao nekim trenerima kad je osvoje je najvazniji trofej a kad ne osvoje je nebitna. 😃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...