Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

O zdravo Medobrundo.

 

Ni ja ne kapiram bas najbolje OI zrebanje.

 

Btw sad sam jos vise zbunjen. 

 

Ma kod da nam dodje sem Amera mozemo da igramo.

 

Samo neka Ameri dodju u finalu i nema frke.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Procitah i pravila. 

Znaci kad dobijemo sutra idemo na Australiju. Jedino sto se ne zna je kostur i to ce se odluciti zrebom, tj mozemo i na USA u polufinalu.

Srbija-Australija 

Francuska-Kanada

Nemacka-Grcka

Usa-Brasil

 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nnn said:

...

 

Timovi se rangiraju prvo prema poziciji u grupi. U teoriji mogle su da budu dve prvoplasirane ekipe sa 2-1 ucinkom, Ameri sa 3-0 i mi 2-1 i najboljom kos razlikom. Opet bi mi isli u drugi sesir, a neko od dve prvoplasirane u prvi. Ovo sto si ti napisao je sistem u odbojci i tamo mogu ekipe iz iste grupe da igraju odmah u QF, ovde ne.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

Stvar je jasna, poraz od Južnog Sudana:

 

- navlači luzerski mentalitet u ekipu,

- donosi težeg protivnika u četvrtfinalu,

- namešta Amere u finale, a tu ćemo ih teže pobediti nego u polufinalu. :wink2:

 

 

Za svaki slučaj sam razradio i ovo.. 🙂

 

Ako izgubimo od Sudana sa manje od 7 razlike onda ispadaju Grci. 

 

Šeširi..

I - USA/Nemačka

II - Kanada/Francuska

III - Sudan/Australija

IV -Mi/Brazil

 

Parovi u 1/4 

USA-Brazil

Nemačka - Mi

Kanada - Sudan

Francuska - Australija

 

Dakle idemo na Nemačka pa Kanada/(Fra-Aus) žreb

 

Ako izgubimo od Sudana sa više od 7 a manje od 23 opet ispadaju Grci

 

Šeširi..

I - USA/Nemačka

II - Kanada/Sudan

III - Francuska/Australija

IV - Mi/Brazil

 

Parovi u 1/4 ..

USA - Brazil

Mi - Nemačka

Kanada - Francuska

Australija - Sudan

 

U polufinalu žreb odlučuje između Kan/Fra ili Aus/Sudan

 

Ako izgubimo od Sudana sa 23+ ispadamo, ako ih dobijemo idemo na Australija pa Nemačka/USA žreb.

 

Ako ih dobijemo samo 2 ili 1 razlike opet ispadaju Grci..  🙂

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zakomplikovali jesu, ali je jasno. 
 

I sesir - dve najbolje prvoplasirane ekipe (USA - Nemacka)

II - treca prvoplasirana i najbolja drugoplasirana (kanada Mi)

III- ostale dve drugorplasirane (aust-fra)

IV- dve najbolje treceplasirane. 
(Grca - brazil)

 

ekipe u 1/4 ne mogu iz iste grupe , zato se vec sad 99% znaju parovi.

 

u 1/2 finalu ne mogu ekipe iz I sesira. 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

Timovi se rangiraju prvo prema poziciji u grupi. U teoriji mogle su da budu dve prvoplasirane ekipe sa 2-1 ucinkom, Ameri sa 3-0 i mi 2-1 i najboljom kos razlikom. Opet bi mi isli u drugi sesir, a neko od dve prvoplasirane u prvi. Ovo sto si ti napisao je sistem u odbojci i tamo mogu ekipe iz iste grupe da igraju odmah u QF, ovde ne.

 

 

"The qualified teams shall be divided into four pots. The cumulative ranking between the three groups, established according to the FIBA Official Basketball Rules, Chapter D - Classification of Teams, will assign positions from 1st to 8th place to the eight teams qualified for the Quarter-Finals."

 

Ja čitam ovako. Razumem da se 8 timova koji su se kvalifikovali redjaju na tabelu i da se tako prave šeširi. Dakle, bez obzira što je neko prvi u grupi, ako ima lošiji skor, iza je na tabeli. Međutim, to ni nije sad toliko bitno. 

 

 

"Pot D shall consist of the two-best-ranked teams, Pot E of the 3rd and 4th ranked teams, Pot F of the 5th and 6th ranked teams and Pot G of the 7th and 8th ranked teams.

 

The teams from Pot D will be drawn against the teams from Pot G and the teams from Pot E will be drawn against the teams from Pot F."

 

Ovo ukazuje da će se žrebati sa kim igramo u 14 finalu, jer nigde ne piše da je četvrta ekipa po skoru E2. Čak i nema logike da ta ekipa, odnosno mi, kao četvrti - igramo se šestim, a treći sa petim. I da, ne mogu dve ekipe iz iste grupe da se susretnu u 1/4 finalu.

 

Edit: svuda piše da idemo na Aus, onda vrv i jeste tako, ali to se iz ovog sažetka pravila ne može zaključiti baš.

Edited by nnn
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nnn said:

...

Ne znam, ja citam ovo
 

A draw after the preliminary round will decide the pairings, where a seeded team played an unseeded team. Teams qualified will be divided into four pots:

 

Pot D comprises the top two-ranked first-placed teams from the group phase.

Pot E comprises the lowest ranked first-placed team and the best-ranked second-placed team from the group phase.

Pot F comprises the remaining second-placed teams from the group phase.

Pot G comprises the two best third-placed teams.

 

Draw principles:

 

Teams from Pot D will be drawn against a team from Pot G and a team from Pot E against a team of Pot F.

Teams from the same group can not be drawn against each other in the quarterfinals.

Link to comment
Share on other sites

Nema logike, ali isto tako pise da ekipe koje su bile u istoj grupi ne mogu ponovo u 1/4 finalu da igraju. 
 

Posto smo mi i kanada 2 sesir a francuska i australija 3, mi idemo na Australiju jer su kanada i australija bili u preliminarnoj grupi.

 

istom analogijom, brazil ide na amere jer ne moze na nemacku iz I sesira jer su bili u grupi.

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Admiral said:

Nema logike, ali isto tako pise da ekipe koje su bile u istoj grupi ne mogu ponovo u 1/4 finalu da igraju. 
 

Posto smo mi i kanada 2 sesir a francuska i australija 3, mi idemo na Australiju jer su kanada i australija bili u preliminarnoj grupi

 

Ok, malo sam pametan - jer sam u pravu da se zreba; i malo sam više glup, jer se nisam setio da su bili u grupi i da zato idemo na Aus. Tenks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nnn said:

Timovi koji su prošli se rangiraju na tabeli od 1 do 8. To u teoriji znači da smo mogli da budemo ispred prvog iz grupe A, da je Španija dobila Kanadu, iako smo bili drugi. 

 

Zatim se timovi raspoređuju u 4 šešira. Prvi i drugi na tabeli su prvi šešir itd.

 

Pa ti si tehnički u pravu u tome da se prvo rangiraju timovi pa onda određuju šeširi, ali se svodi na isto, jer se rangiranje timova obavlja prema poglavlju D.5.1. fibinih pravila (valjda, spava mi se već :lol_2:)

 

Quote

D.5.1 In a tournament where not every team plays games to determine its final ranking, teams shall be classified as follows: For all teams (if any) that played a classification
game (i. e. a game that results in a concrete ranking, for example a gold medal game to determine 1st and 2nd place), the team’s classification shall be determined based on
the ranking game results. For all teams that did not play a classification game, the team shall be assigned to a group of rankings based on the phase of the tournament
in which the team was eliminated. The team’s ranking shall be determined within thisgroup by applying the following criteria in the following order:
• Better final standings in the respective groups.
• Better win/loss record of all games in the team’s respective group.
• Higher game point difference scored in all games in the respective group.
• Higher number of the game points scored in all games in the respective group.
• If these criteria still are not decisive, the relevant FIBA ranking shall determine the
team’s final classification.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

Stavi ti tog Lesora u Nemačku ili Srbiju, imao bi laganih 10-12 poena po meču.  Ovako ograničena minutaža zbog Vembija + plejevi Nilinika i Albisi, ne znam baš ko bi se tu snašao.

 

Ili npr da igra recimo taj Vagner ili Tajs u Bajernu, pa da igraju protiv Panatinaikosa, kako bi to izgledalo. Ja bih rekao zlostavljanje.

 

Vagner bi bio toliko najbolji igrač evrolige da uopšte ne bi bilo zanimljivo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

 

Kucanje za one čuvene Orlandove kategorije - OnlyFranz 😄 Pazi kad Lesor sa svojim odrazom ispade Štimac na posteru u odnosu na Vagnera. Jezive razlike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Manje više sve kao što sam rekao se i desilo.

Nadam se da ćemo upasti u ovaj dio žrijeba sa Njemcima, mada mišljenja sam da Grci mogu proći Njemce jer njima najviše i odgovara igrati protiv stila igra kao što su Australija i Njemačka, tu najviše na Janisa mislim da će imati doata otvoreniji teren. 

Isto tako u eventualnom polufinalu Kanada ne bi tako lako izgubila od Amerike, imaju defanzivni kvalitet za stil igre koji igraju Amerikanci. Za neku eventualnu pobjedu bi im trebao najbolji mogući Marej a to izgleda kao naučna fantastika trenutno jer baš očajno izgleda.

 

Računam da mi, Amerikanci i Kanada sigurno prolazimo.

Edited by jabadabaadu
Link to comment
Share on other sites

Nadam se samo da taj žreb nije kao na džudou malopre, elektronski, nego da vade kuglice iz akvarijuma kao u stara dobra vremena. Taj elektronski žreb mi sumnjiv do kosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

A ako idemo na zlato svejedno je kad cemo da ih pobedimo.

 

Razmišljam da li je bolje da ih pobedimo u finalu pa da to bude najjače finale ikada, ili u polufinalu pa da ne uzmu ni srebro. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Vagner bi bio toliko najbolji igrač evrolige da uopšte ne bi bilo zanimljivo.

 

Pričali smo o centrima, samim tim o Morisu Vagneru i njegovom eventualnom duelu sa Lesorom.

Mislim da je to baš očigledno bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...