Jump to content

Recommended Posts

22 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Богдановић 37.5%
Добрић и Маринковић 33.3%
Аврамовић 28.6%
Мицић 27.3%
Јовић 25%
Јокић 16.7%
Гудурић 0%

 

Проценти шута за 3 у прва два кола. Од осталих Давидовац је једну шутнуо и промашио, а Петрушев није покушавао.

Мораће се ово подићи јер је сваки од њих бољи шутер него што тренутни проценти кажу.

 

Jbt subjektivni osećaj mi je bio da Avram ima oko 38%...

Link to comment
Share on other sites

Ko je gledao juče preko Eurosporta? Navodno je Vasilije nešto zamerio Vanji i krenuo Kariju da se žali. Dve su kao opcije zbog čega: a) Jokić je signalizirao da se ne igra poslednji napad jer smo imali +41, a Vanja je šutnuo na koš (nije ga skapirao); b) Vasa je hteo da on završi napad.

 

Kako bilo da bilo, Bogdan je prekinuo raspravu na centru rekavši Vasi da ćuti. :lol_2: Dok je Nikolica Jović ispao car u navodnoj situaciji tako što je stao ispred kamere da se to ne bi snimalo. Bukvalno svaka čast ako je i došlo do rasprave što je zaštitio saigrače na taj način. ❤️

 

Imate ovde i komentare ljudi koji su primetili u prenosu, a i njegovo viđenje situacije sa press mesta. Verujem da se to brzo rešilo u svlačionici...

 

 

Nek bude da je to znak koliko je svima stalo, mada me opet malo brine Vasilije.

Link to comment
Share on other sites

Ma u svlačionici se svašta dešava, sigurno ima i oštrijih rasprava, sve je ok dok to ne izađe napolje. Zato je Jovke ispao najzreliji jer se potrudio da ih sakrije od kamera :classic_smile:

(samo mi treba neko da mi kaže da je sve ok ;D) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koš razlika:

Nemačka +33

Francuska +16

Srbija +15

 

Pobedom Nemaca protiv Francuza vrlo je izvesno da ćemo biti najbolja drugoplasirana ekipa. Ukoliko pobede Francuzi onda nam treba pobeda od  18-x. X-razlika kojom Nemci izgube 😅

 

Isto je tako bitno pobediti Sudan što ubedljivije kako bi ih izbacili iz žreba za 1/4 a tu ubacili Japan/Brazil kao potencijalnog rivala. 

 

U slučaju da se ne dese neki nepredviđeni rezultati žreb bi nas doveo do jednog od:

Španija

Australija

Gubitnik meča Francuska-Nemačka

Pobednik meča Japan-Brazil.

 

  • Like 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Pa da, to su te interne stvari koje se ne vide. Ja sam malo ispizdeo na Vanju jer sam mislio da je bolje da odigramo smisleniji napad i završimo sa +43 zbog ovog što Pero piše a eto nisam imao pojma o tim zahtevima sa klupe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam videla Jokića na klupi kako nešto pokazuje, ali svi smo protumačili kako signalizira da nije hteo da se vraća u igru zbog TD. 😄 Svakako idemo dalje, sledi SSD da ih dobijemo što većom razlikom. 

 

Oni u odnosu na Portoriko igraju dosta kvalitetnije nego prošle godine. Manje divljaju a prilično su atletični, plus imaju Karlika kome idealno leži da bude taj plejmejker među gomilom fizikalnih igrača. Verujem da će ga Aleksa i Dobrić/Vanja zaustaviti.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pero_Cameron said:

Koš razlika:

Nemačka +33

Francuska +16

Srbija +15

 

Pobedom Nemaca protiv Francuza vrlo je izvesno da ćemo biti najbolja drugoplasirana ekipa. Ukoliko pobede Francuzi onda nam treba pobeda od  18-x. X-razlika kojom Nemci izgube 😅

 

Isto je tako bitno pobediti Sudan što ubedljivije kako bi ih izbacili iz žreba za 1/4 a tu ubacili Japan/Brazil kao potencijalnog rivala. 

 

U slučaju da se ne dese neki nepredviđeni rezultati žreb bi nas doveo do jednog od:

Španija

Australija

Gubitnik meča Francuska-Nemačka

Pobednik meča Japan-Brazil.

 

 

 

Pobednik meča Japan-Brazil ne može jer trećeplasirani idu na prve dve najbolje.

Nama dolazi poraženi Nemačka-Francuska ili Australija - Španija (ko završi drugi u toj grupi).

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Da li je jedini parametar koji se gleda koš razlika u slučaju da ekipe iz različitih grupa imaju isti skor? Pošto onda može da se desi da Kanađani porazom od Španije odu na 2-1, budu prvi u toj grupi ali da mi imamo bolju koš razliku od njih.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

Da li je jedino parametar koji se gleda koš razlika u slučaju da ekipe iz različitih grupa imaju isti skor? Pošto onda može da se desi da Kanađani porazom od Španije odu na 2-1, budu prvi u toj grupi ali da mi imamo bolju koš razliku od njih.

 

Nismo uspeli da definišemo do kraja.

Na Fiba sajtu stoji samo dve najbolje, a na vikipediji dve najbolje prve.

A i svejedno je to za Kanadu, jer će neko od Nemačka-Francuska imati 3-0 skor kao i Ameri.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Biće naša treća utakmica jaka (i) do samog kraja jer je Sudancima bitno da, čak i ako izgube, to bude sa što manjom razlikom, zbog te trke na trećem mestu. Dakle koš razlika je bitna za obe ekipe.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Biće naša treća utakmica jaka (i) do samog kraja jer je Sudancima bitno da, čak i ako izgube, to bude sa što manjom razlikom, zbog te trke na trećem mestu. Dakle koš razlika je bitna za obe ekipe.

 

Ma oni su inače u fazonu da se nadigravaju sa svima u svakom posjedu, što je stvarno fantastično, igraju pun gas bilo da vode ili da gube. Ja se ipak nadam da će Jokić da ih urniše unutra i da će u drugo poluvrijeme ući sa svim visokim opterećenim faulovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Manu said:

Da li je jedini parametar koji se gleda koš razlika u slučaju da ekipe iz različitih grupa imaju isti skor? Pošto onda može da se desi da Kanađani porazom od Španije odu na 2-1, budu prvi u toj grupi ali da mi imamo bolju koš razliku od njih.

Ne, gleda se pozicija u grupi prvo. Najlosiji prvoplasirani ide u drugi sesir.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jokara nije više tihi vođa. A i stav, pristup, himna, timeout, sve to što se tražilo s punin pravom svih ovih godina.

 

Iskreno, očekujem njegov totalni takeover već u subotu. Već protiv moskitosa se videlo da idemo na njega uvek kad su u bonusu i pred bonusom. Što je strašno oružje koje, rekao bih, niko nema pod košem u tim izolacijskim situacijama u tom kvalitetu.

 

SSD strašno respektujem, bilo je 15-16 min borba i u Manili iako smo ih otresli na kraju. Sa pristupom kao jućr ćemo ih dobiti 20ak razlike i završiti prvi krug uspešno.

 

Još samo da krene šut spolja i pali se mašina 😄

1 hour ago, Barkley#34 said:

Pa da, to su te interne stvari koje se ne vide. Ja sam malo ispizdeo na Vanju jer sam mislio da je bolje da odigramo smisleniji napad i završimo sa +43 zbog ovog što Pero piše a eto nisam imao pojma o tim zahtevima sa klupe.

 

Isto ali da nam je neko ponudio +41 bismo svi podigli obe ruke pred utakmicu 😁

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ko je gledao juče preko Eurosporta? Navodno je Vasilije nešto zamerio Vanji i krenuo Kariju da se žali. Dve su kao opcije zbog čega: a) Jokić je signalizirao da se ne igra poslednji napad jer smo imali +41, a Vanja je šutnuo na koš (nije ga skapirao); b) Vasa je hteo da on završi napad.

 

Kako bilo da bilo, Bogdan je prekinuo raspravu na centru rekavši Vasi da ćuti. :lol_2: Dok je Nikolica Jović ispao car u navodnoj situaciji tako što je stao ispred kamere da se to ne bi snimalo. Bukvalno svaka čast ako je i došlo do rasprave što je zaštitio saigrače na taj način. ❤️

 

Imate ovde i komentare ljudi koji su primetili u prenosu, a i njegovo viđenje situacije sa press mesta. Verujem da se to brzo rešilo u svlačionici...

 

 

Nek bude da je to znak koliko je svima stalo, mada me opet malo brine Vasilije.

Imao je Vasa sličan ispad prema Marinkovicu u onim kvalifikacijama za SP koje su se igrale pred EP. Igrali smo sa Turcima u gostima, Marinković na kraju utakmice krenuo da koš da poboljša kos-razliku(sa pravom) i Micic počeo da se dere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

 

Jbt subjektivni osećaj mi je bio da Avram ima oko 38%...

 

Uvek je to oko 28% u ovim jačim takmičenjima. Na svetskom prvenstvu 26%, u Evroligi 29%, evo sada 28%. Bio bi neuporedivo opasniji da to može da drži makar na skromnih 33-34%.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Ko je gledao juče preko Eurosporta? Navodno je Vasilije nešto zamerio Vanji i krenuo Kariju da se žali. Dve su kao opcije zbog čega: a) Jokić je signalizirao da se ne igra poslednji napad jer smo imali +41, a Vanja je šutnuo na koš (nije ga skapirao); b) Vasa je hteo da on završi napad.

 

Ja sam primetio to odma. Izgledalo mi je kao rasprava oko toga što je Vanja uzeo šut u poslednjem napadu. 

 

Mislim da je tu Vasa nije u pravu. Respect i te stvari ok, ali ako je bitna koš razlika za dalji raspored, sasvim je ok od bilokoje ekipe da igra na 100% do poslednjeg sekunda. A to i protivnik razume i mislim da Portorikanci nisu to shvatili kao neko ponižavanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vasa sigurno nije u pravu iz vise razloga. Prvi i glavni je sistem takmicenja. Drugi i izuzetno bitan je da nije na njemu da reaguje, na njemu je da bude zupcanik u sistemu, cuti i igra.

 

Anyway, atmosfera u timu deluje odlicna i ne treba da mracimo.

 

Protivnik je bio nedorastao, tako da i kosarkaski komentari ne piju mnogo vode. Ja sam hteo da napisem da me je Jokic u defanzivi izludjivao, jer mislim da za celu utakmicu ni jednom beku ili centru nije podigao ruku da oteza sut pod kosem (nego se vise postavljao za defanzivni skok), ali i to je bullshit. Pa sam hteo da napisem da odlicno trcimo i da ce nam bolje leci neodgovornije i tromije ekipe, ali Portoriko nije reper. Pa sam hteo reci da imamo bas lepe setove za Bogdana, sa puno sitnih kretnji (cak i nekim kretnjicama u rikverc), al da vidimo kako sljaka to protiv jacih... Za kraj - sut za tri - samo neka proradi u 1/4finalu. Imamo potencijala za to, ovi procenti nisu reprezentativni. Al samo da krene, jer mozda i nece... Pisali smo jos odavno - ako ubadamo trojke iz povratnih pasova - jebeno smo opasni.

I jedni nepopularno misljenje - ja hocu da pohvalim Guduru - defanzivno jako angazovano i dobro na obe utakmice. Prihvatio je svoja zaduzenja i hoce da isporuci. Ofanzivno, sve mi se cini da mu najvise odgovara igra sa jos dva ballhandlera (kao i Feneru), gde njega, logicno, cuva najslabiji defanzivac.

 

 

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Богдановић 37.5%
Добрић и Маринковић 33.3%
Аврамовић 28.6%
Мицић 27.3%
Јовић 25%
Јокић 16.7%
Гудурић 0%

 

Проценти шута за 3 у прва два кола. Од осталих Давидовац је једну шутнуо и промашио, а Петрушев није покушавао.

Мораће се ово подићи јер је сваки од њих бољи шутер него што тренутни проценти кажу.

 

Ako timski pogledamo prvih 24 utakmice koje su odigrane i procente za 3p, najgore izdanje u toj kategoriji je bilo nase protiv USA (24.3%), a 22. najgore je bilo nase protiv Portorika (28.6%). 

 

Imamo prostora tu i mora da nam se vrati procenat.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...