Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 hours ago, VISOKOLETAC said:

Eto sada ce nas i Lotomoser uzeti na zub sledece godine 😂

 

 

Lottermoser je debil ako je to tako rekao.

 

Mislim da je pre da je Kalini rekao da njegovo prikenjavanje nece doprineti da mu ovaj svira faul u njegovu korist. Ali, ko zna... mozda je Lottermoser debil.

 

Sudije u EL su ok, ali po meni je nivo slabiji nego pre nekoliko sezona. Ima mnogo sudija koje tek pocinju karijeru u EL, ima gresaka, a te greske cine i iskusnije sudije.

 

Sta veliki broj ljudi previdja (najcesce iz emocija ili frustracija igrom ekipe za koju navijaju) je da je utakmica ziva stvar. Ne radi se samo o primeni pravila. Niti je svaka situacija preslikana iz pravilnika, niti su sve situacije identicne. Dobrog sudiju ne ističu njegove odluke koje su jasne kao dan, nego odluke in grey area, no-calls, osecaj za igru i osecaj da se slicne stvari sviraju po istom kriterijumu za obe ekipe.

Edited by drakon1
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Guru said:

 

A Virtus trenutno ima 17-11, nakon prošlosezonskog 14. mesta. :default_coffee:

 

Virtus je prosle sezone bio iskasapljen povredama.

 

Ove sezone se samo Miki povredio ozbiljnije a od 7-8 glavnih igraca, Sengelija je propustio 4 utakmice a ostali po jednu ili dve.

 

Prethodne sezone pored pomenutog Tea zbog koga si pisao komentar koji je propustio 8 utakmica od 34, Belineli je propustio 13 utakmica, Sengelija je propustio 11 utakmica, Ojeledze 10, Lundberg 5, Miki i Heket po 2.

 

Sigurno Teodosic nije bio razlog zasto nisu imali bolji skor, vec ocigledno veliki broj povreda sveukupno gledajuci. Uostalom kao i mi prethodne sezone a nista manje i Armani i Efes. 4 ekipe sa daleko najvecim brojem povreda prethodne sezone. 

 

Niko tu nije imao 3-4 unjury prone igraca kao sto mi imamo sada. Svakako to ne opravdava da tako trebas da sastavis roster i ponavljam to je po meni najveca greska u rosteru. Ne nuzno sam broj godina, sto vidimo na primeru Virtusa sada gde su im u par glavnih igraca Sengelija (33), Heket (36), Belineli (38) i Danston koji uskoro puni 38. A ni ostali nisu mladici borovi vec su tu oko 30 godina poput Kordinijea Dobrica, Lundberga, Zizica itd.

 

Ove sezone smo cak imali i manji broj povreda kada se gleda 7-8 glavnih igraca nego prethodne 2 sezone a sada imamo nikad vise tzv. veterana i nekoliko injury prone igraca.

 

Prethodne sezone:

Ivanovic 14 utakmica propustio

Martin 11 

Nedovic 7

Vildoza 4

Bentil 4

Dobric 3

 

Sezona pre te gde nisi imao ni Martina ni Nedovica ni Tea ni Hangu ni bilo koga ko je potencijalni veci rizik od povreda:

Vajt 16 utakmica propustio

Ivanovic 7

Davidovac 6

Holins 6

Dobric 5

Mitrovic 3

Volters 3

Kalinic 2

Kuzmic 1

 

Sreca je itekako vazan faktor.

 

U svakom slucaju treba svesti na minimum minimuma injury prone igrace i treba dovoditi sto vise nosioca igre koji su igrali sve odnosno skoro sve utakmice u sezoni sa velikom minutazom. Problem je sto takvih ima malo a klubova u Evroligi je 18, plus 10ak timova ima osetno veci budzet od nas a jos nekoliko kao mi. Pride mi nemamo visegodisnju licencu.

 

Pre nego sto ista iskritikujemo moramo pogledati i neke realne faktore. Po meni je sreca sa zdravljem jedan od najvaznijih faktora. Ocekujem da nam se to vrati pre ili kasnije jer bas dosta nemamo srece prethodne 3 sezone sto se tice toga. Cak i ove sezone gde stvarno imamo najveci broj igraca sa rizikom od povreda do sad desava nam se da se igraci povredjuju u paketima da se tako izrazim. Prvo Hanga i Lazic u isto vreme kao jedina dva defanzivca spolja a evo sad i Teo i Nedovic kao dva najvaznija igraca za napad. Ima tu dosta nesrece bez obzira sto su rizik od povreda.

 

Ne mislim da da cemo imati srece u smislu da nam svi nosioci odigraju sve utakmice u sezoni, nego ono bar malo vise srece. Bilo koje sezone u prethodne 3 sezone samo malo vise srece sa zdravljem da je bilo lagano bi isli u narednu fazu. A i verovatno smo sampioni i u ostalim spletovima nesrecnih okolnosti da Nejpir i Tobi se raspadnu, Bjelica odustane od sezone, Kampacu rebnu zabranu duzine kao nikom do tad a bilo je jos klubova prethodnih sezona sa istim prekrsajima u El itd. 

 

Ovo sve ne aminuje na sve greske ili uprave odnosno Covica, ili Duska, Radonje ili koga god... Ali ne trebamo zmuriti na to da je gro povreda iz nekih udaraca i slicnog a ne jer neki vuku neke hronicne probleme, naravno bilo je i toga i ima i sada, ali malo preuvelicavamo to zameravijacu srecu odnosno nesrecu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, СтелаРоса said:

Slazem se, ali da li je bolje u tom slucaju da sto manje ljudi dodje u halu (na stadion) ili je bolje da su tribine prepune, da im se stoji nad glavom i uputi jasna poruka ako nesto ne valja?


Па стоји им се над главом буквално јер он и баба су редовно иза коша у првом реду. Али нема никаквих порука.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam npr shvatio da sam ja simpatizer odredjenih ljudi a ne kluba. 

Zvezdu sam bas gotivio u periodu Radonjica, isao na utakmice, kupovao majice i posebno draga majica posle osvajanja kupa kad je vodio O Brajanta i ona 2 klinca. Gde je maltene samo Lojd igrao protiv svih. 

 

Fkcz dok su bilu Prosinečki, Sa Pinto i ekipa. 

 

Sad kosarku pratim jer je bas dobra sprdnja od sezone i presmesno je a u fudbalu navijam da Partizan uzme kad vec Tsc ne moze. 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DejoLazaKalina said:

Ja sam npr shvatio da sam ja simpatizer odredjenih ljudi a ne kluba. 

Zvezdu sam bas gotivio u periodu Radonjica, isao na utakmice, kupovao majice i posebno draga majica posle osvajanja kupa kad je vodio O Brajanta i ona 2 klinca. Gde je maltene samo Lojd igrao protiv svih. 

 

Fkcz dok su bilu Prosinečki, Sa Pinto i ekipa. 

 

Sad kosarku pratim jer je bas dobra sprdnja od sezone i presmesno je a u fudbalu navijam da Partizan uzme kad vec Tsc ne moze. 

Ti li si be legendo 😅

 

 

 

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DejoLazaKalina said:

Ja sam npr shvatio da sam ja simpatizer odredjenih ljudi a ne kluba. 

Zvezdu sam bas gotivio u periodu Radonjica, isao na utakmice, kupovao majice i posebno draga majica posle osvajanja kupa kad je vodio O Brajanta i ona 2 klinca. Gde je maltene samo Lojd igrao protiv svih. 

 

Fkcz dok su bilu Prosinečki, Sa Pinto i ekipa. 

 

Sad kosarku pratim jer je bas dobra sprdnja od sezone i presmesno je a u fudbalu navijam da Partizan uzme kad vec Tsc ne moze. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DejoLazaKalina said:

Ja sam npr shvatio da sam ja simpatizer odredjenih ljudi a ne kluba. 

Zvezdu sam bas gotivio u periodu Radonjica, isao na utakmice, kupovao majice i posebno draga majica posle osvajanja kupa kad je vodio O Brajanta i ona 2 klinca. Gde je maltene samo Lojd igrao protiv svih. 

 

Fkcz dok su bilu Prosinečki, Sa Pinto i ekipa. 

 

Sad kosarku pratim jer je bas dobra sprdnja od sezone i presmesno je a u fudbalu navijam da Partizan uzme kad vec Tsc ne moze. 

 

Čekaj, sad će BoK da ti objasni šta je pravi navijač

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam malo FMP, Kuz je i dalje defanzivna i skakačka klasa i za Tobija i za Gilespija, a Šaranović nema šta da traži u Zvezdi ni kao 15. igrač. 

 

Fića Čović je nasledio ćaćin talenat za sastavljanje ekipe, spektakularno jeziv roster sve i da košta 500k, a košta 5 puta više. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, sad ce da se pise o tome da postoje i vaznije stvari od kosarke i rezultata omiljenog kluba, sto samo potvrdjuje da kod nas sport sluzi kao opijum za narod (kao sto je jedan drugi covek u 19. veku rekao za religiju).

 

Na pocetku sezone je najavljivan F4, dovedeno 6-7 skupih pojacanja u razmaku od nedelju dana, islo se sa nadmenim stavom da je ovo nova normalnost i da "para ima vise nego ikad, pare nisu problem". Ispalo je da SNS uspeo KKCZ da pretvori u neAtaman verziju Efesa ili prosecnu verziju Armanija, a to su klubovi koji se nakrcaju kvalitetom, ali ih uopste ne zanima kako ce to izgledati na terenu.

 

Pisao sam i ranije, ne postoji bukvalno nijedan bitan neuspeh FKCZ, FKP, KKCZ ili KKP u domacim okvirima uz koji nije isla neka teorija zavere i nakon cega klub nije predstavljen kao zrtva sila mraka koje zele da ga uniste. Dok je klub u EL okvirima predstavljao ono sto prirodno treba da predstavlja - predstavnik jednog regiona koji je siromasan, ali prepun talenata za ovu igru pod obrucima koju svi volimo, pa da se i zazmiri na prisustvo filijale u ABA ligi, satanizovanje jedina dva rivala u regionu, porast sovinizma i bujanje teorija zavere. Sad je sve prevrsilo svaku meru, klub je poleteo preko svake mere, poceli su da umisljaju da im je mesto uz prebogate Reale, Barcelone, Maccabije i Efese, krenuli su i vapaji da se predje u KLS i unisti ABA liga jer vise nije ostalo nikog vrednog pomena cak i da cisti cipele nama i nasim najvecim rivalima.

 

Po meni je nebitno kako ce se zavrsiti sezona i ko ce da igra EL, a ko EC, samo da vise ne gledam obe ekipe u EL sa ovako nenormalnim budzetima. Vreme je za jedan reset i vracanje u okvire regiona, a za EL je potrebno osvajanje trofeja + izgradnja sistema i prepoznavanje igraca koji igraju za manji novac i njihovo lansiranje u bogate evroligaske klubove. Realno, samo pojava ovakvog KKP i Zeljka Obradovica u EL je uslovila ovakvo dizanje budzeta, bez njih u EL nece biti ni toliko novca za KKCZ, a i ako KKP bez KKCZ izbori igranje EL, nece to vise biti sa ovolikim budzetom.

 

Naravno, korisno je i to sto cemo konacno gledati finale na zivot i smrt, a na svima oko klubova je da prihvate da neuspeh ne znaci i kraj svega i da ce se kosarka igrati i naredne sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Komično mi je stvarno što operacija još nije ni prošla, a navijači veruju u priču o dve nedelje odsustva. Svaka nova povreda ista stvar, klub kaže neki rok ili ćuti pa "insajderi" lupetaju nasumično rokove, a onda na to dodamo bar puta dva i onda vidimo igrača na terenu. Da se čovek ne iznenadi ni malo što žvaljo vlada ovim narodom k'o kineski car.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel procitao jos neko mozda danas prvu vest vezanu za Jaga prevedenu sa nekog Brazilskog portala? 

Jasno je pisalo "ocekuje se da ce biti spreman za kvalifikacioni turnir za olimpijske igre"

Sad nikako da nadjem tu vest. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...