Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

9 minutes ago, Igor_ said:

Kakva filmska prica oko Nejpira. Zivo me zanima sta ce sledece da bude problem kad dodju zena i dete. 

Neverovatno. Ljudima poginu/preminu najmiliji pa posle par dana idu da rade svoj posao, profesionalni sportista uzme 2m ima bol u kurcu da igra i sad je sve to uzrok sto ne vidja dete. Pa druze mogao si na pocetku sezone da peglas G ligu za 20x manje od tih 2m i da zivis u Americi. 

Totalno nebitno da li je to razlog ali nisu svi ljudi isti. Ja bi naprimer mogo komotno da zivim sam na pustom ostrvu bez igde ikog a znam brda ljudi koji kad su sami/usamljeni nekoliko dana skroz polude, padaju u depresije itd. itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' moze neko strucniji da objasni potrebu da Shabazz nosi masku do kraja sezone? Razumem da nije svaki lom nosa isti, ali ima vise od 7 meseci do kraja sezone, pa hoce li je nositi do kraja karijere kao Cech kacigu? 

Pritom njegova izjava kad je rekao da mora da je nosi i da ne sme da ga polomi opet mi je vise zvucala kao da zeli da se sacuva i da mu se to ne desi opet, a ne kao da postoji neka realna opasnost. Evo Avramovic nedavno polomio nos po drugi put, pa sta mu fali. 

Napier protiv Efesa nije pomisljao da ide na prodor. Preuzimali su ga visoki i izlazili mu na 7 metara, a on sutirao trojke koje su bile metar kratke. On trenutno ima manjak samopouzdanja, strah od kontakta i suzen vid zbog maske + u depri zbog porodice. Dobro je dok pogodi u koju dvoranu treba da dodje.

  • Like 19
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Оно што он приказује у Цзв је на нивоу неке 3.кипарске лиге,просто невероватно да један кошаркаш са таквим педигреом спадне на ово,а и ми смо тешки малераши кад нам овако игра "ударна игла".Да је на неком просечном нивоу имали би 2 победе више бар.Зато Јаго,Џоел и Митар обе увис,Тео добар ,Неда нек га служи здравље.

Link to comment
Share on other sites

Lazarević nije ni ispratio svoju statistiku – da na poslednja tri duela nije promašio iz igre. Devet puta je uputio loptu prema košu i svaki put je prošla kroz obruč.

 

„Ne pratim statistiku. Trudim se da obavljam posao kao i uvek. Možda sam uhvatio dobar nalet, ne mora da znači će tako biti u budućnosti. Trudiću se naravno da ostane tako,  i meni je u cilju, a sigurno da dodatno znači i ekipi pored drugih stvari sa kojima doprinosim, tako da mi je drago. Najvažnije da pomažem ekipi“.

 

Saradanja sa Janisom Sferopulosom očigledno veoma godi Lazareviću.

 

„Imamo dobru komunikaciju, kao što je ima sa svima.  Mislim da se to vidi i oseća. Prija mi. Nema neko filozofije što se tiče zadataka koje imam. Trudim se maksimalno da ih ispoštujem“.

 

Čeka se gostujući skalp u Evroligi – na prethodna pet se vraća praznih džepova.

 

„Pobeda protiv Krke tamo, Efes i Cibona kod kuće, tako da je dobar nalet. Očekuju nas nezgodna gostovanja. Obe ekipe igraju stvarno dobre ove sezone. Neće biti nimalo lako, ali sigurno da je vreme. Moramo pobediti na strani, ali polako prvo Valensija, pa Baskonija. Idemo da se pripremimo i damo sve od sebe“, zaključio je Lazarević za Meridian sport.

Link to comment
Share on other sites

Posle susreta sa Cibonom, koju je Zvezda arivirala sa ubedljivih 84:56 i zadržala se na vrhu regionalnog prvenstva, Tobi je pokušao da objasni šta ga koči da odlične igre prenese i na evro-scenu.

“Ne znam, Neda se šalio sa mnom da je u sredu ABA utakmica,“ rekao je uvek dobro raspoloženi centar Zvezde.

 

😃

 

 

  • Ha-ha 22
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Totalno nebitno da li je to razlog ali nisu svi ljudi isti. Ja bi naprimer mogo komotno da zivim sam na pustom ostrvu bez igde ikog a znam brda ljudi koji kad su sami/usamljeni nekoliko dana skroz polude, padaju u depresije itd. itd.

Jasno. Sve ja to razumem. Ali on je covek profesionalni sportista, to nosi veliku odgovornost. Ti si druze placen 100x vise nego doktor koji spasava zivote, i dodjes i useres sezonu jedne ekipe zato sto si usamljen, pa nije on klinac koji upisuje fakultet van svog grada pa upada u depresiju. Jos sad svi cekamo njegovu zenu i dete, a realnost je da to nists nece da promeni. 

Link to comment
Share on other sites

Možda je trener baš to tražio od njega, iz nekog razloga.
On sigurno neće "odjednom" proigrati, forma se podiže postepeno ... to će malo da potraje, ili neće.
Brate, onda je baš problem ako mu je tražio da bude agresivan prema košu a on ne šutne i ne probije nijednom, u kontri ukoči.. Onda je to sabotaža trenera.
Niko ne očekuje da odjednom proigra, ali neka šutne 10 lopti, pa neka da jednu nije problem, neka ide na 5-6 ulaza bar, nije problem da ne uradi ništa. Ali neka pokušava , i taj kvalitet će vremenom da ispliva bar donekle.
Ovako, sve dok ne pokušava neće biti ni napretka a kamoli da "proigra".
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mister-no said:

Brate, onda je baš problem ako mu je tražio da bude agresivan prema košu a on ne šutne i ne probije nijednom, u kontri ukoči.. Onda je to sabotaža trenera.
Niko ne očekuje da odjednom proigra, ali neka šutne 10 lopti, pa neka da jednu nije problem, neka ide na 5-6 ulaza bar, nije problem da ne uradi ništa. Ali neka pokušava , i taj kvalitet će vremenom da ispliva bar donekle.
Ovako, sve dok ne pokušava neće biti ni napretka a kamoli da "proigra".

Nismo se razumeli, mislio sam suprotno tome, da ne uzima previše šuteva zbog loše forme.

On da ubacuje 15-20 poena problema ne bi ni bilo, o tome se radi.

Trening je najbolje ogledalo, a mi o tim dešavanjima ne znamo ništa.

Kad bude pravi na treningu biće i na utakmici, ne može na silu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mister-no said:

Brate, onda je baš problem ako mu je tražio da bude agresivan prema košu a on ne šutne i ne probije nijednom, u kontri ukoči.. Onda je to sabotaža trenera.
Niko ne očekuje da odjednom proigra, ali neka šutne 10 lopti, pa neka da jednu nije problem, neka ide na 5-6 ulaza bar, nije problem da ne uradi ništa. Ali neka pokušava , i taj kvalitet će vremenom da ispliva bar donekle.
Ovako, sve dok ne pokušava neće biti ni napretka a kamoli da "proigra".

Slazem se.

Za njegovo dobro, odnosno za njegovu karijeru, jako je vazno da on do kraja sezone prebrodi strah od kontakta.

Ukoliko to ne uradi, on gubi status vrhusnke iso opcije i njegova igra se svodi na sutiranje i kreaciju (za sebe), a sve van linije za 3.

Greota bi bilo da takav talenat dozivi sudbinu Arona Vajta, al aj, niti njegova toliko zavisi od atletike i kontakta, niti su oni isti kalibar igraca.

Generalno imamo cemu da se nadamo i Sabaz sigurno moze nesto da nam donese ali da ce u nekom trenutku postati apsolutno prvi igrac tima - nece.

Sreca u nesreci je da Yago igra van svih ocekivanja i koristi minute maksimalno, te nam najveca rupa tradicionalno dzedzi u reketu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još nešto, njemu je ovo treći put da lomi nos, tako da ne verujem da ima strah od toga.

Možda je ova povreda nešto ozbiljnija pa mora da nosi masku duži period, to već ne bih znao.

Kod njega je problem forme i samopouzdanja i to mora sam da rešava, svi ostali su voljni da pomognu koliko mogu.

Bitno je da klub prema njemu bude maksimalno korektan, jer sutra može doći u situaciju da se razgovara o sporazumnom raskidu ugovora.

Da se dupetom vrata ne zatvaraju, već da se to odradi kako treba.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nismo se razumeli, mislio sam suprotno tome, da ne uzima previše šuteva zbog loše forme.
On da ubacuje 15-20 poena problema ne bi ni bilo, o tome se radi.
Trening je najbolje ogledalo, a mi o tim dešavanjima ne znamo ništa.
Kad bude pravi na treningu biće i na utakmici, ne može na silu.
Ide se školski, samopouzdanje kroz odbranu i vidi se da za njegove standarde igra požrtvovano i jako u odbrani. Nego njegova igra je agresivno na koš i mora što pre da zaigra svoju igru pa makar sve promašio. Ovo sa izmišljanjem tople vode i izgubljenim loptama mu ubija i to malo samopouzdanja iz odbrane. I onda ajmo Jovo nanovo opet od nule.
Igraj svoju igru :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šabazu su tokom dva prethodna lomljenja nosa sačuvali hrskavicu jer ne bi imali sada šta da mu izlome. Verovatno mu je zato savetovano da do kraja sezone ipak nosi masku jer se oštećeni sitni krvni sudovi, posebno u tim godinama, nikada ne revitalizuju na fabrička podešavanja i možda bi sebe nagrdio da mu se to i četvrti put desi u ovom periodu.
Primer efekta koji odredjena povreda može da ostavi na psihu igrača je izvrtanje zgloba Dangubića koji je nakon povratka na teren izbacio iz svog asortimana one ludačke vertikale ispod koša i korektorske skokove u napadu iz drugog plana sa krila.
Ne prolaze svi ni mentalno jednako kroz povrede, period neigranja i oporavka.
Avram npr, baš deluje kao karakter kojem ne smeta maska ali ni da se ranije vrati na teren i nastavi sa onim inače jako rizičnim prodorima kada spusti glavu i krene pravolinijski forte u meso.
Malo li su ga puta treskali o parket.



  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...