Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 minutes ago, Trigger said:

Igrač kao što je Grant je neko ko treba da bude skautiran od strane klubova sa ovih prostora. Relativno tanka NBA karijera, Promiteas, Armani, Turk Telekom, Pao. Niko ne može da me ubedi da sličan profil igrača ne postoji samo se treba time ozbiljno baviti.


Bagzi već utefterisao par komada

 

 

:dovodi kninsku kobru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pao ne mirisem, ali Janakopulos i Ataman su tako odvratni da su mi cak postali simpaticni. U svakom slucaju cestitke ekipi Panatinaikosa. 

 

Mislim da je generalno dobro za evropsku kosarku sto nije Real ponovio titulu. Mnogo bi bilo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MrTripleDouble said:

ma jok, pitaj velike strucnjake kankunena i don duska koji se smejali prorocanstvu :default_coffee:

 

Svakako si bio u pravu. 

 

Elem, ne mogu nigde da nađem svoju "prognozu" da Real neće osvojiti, a ni šta sam pisala za PAO. Možda nisam ništa ni ostavila na forumu između nekih banova u tom periodu. Nebitno.

 

Kako bilo da bilo, strašnu košarku je odigrao PAO u ovom finalu i Ataman je fantastično pripremio utakmicu. Odlično je dozirao Nunna koji je slabije ušao u utakmicu i brzo dobio 3 lične, ovaj mu je to vratio na kraju. Grant opasan šljaker, uvek na lopti da pokupi neki off reb i zabode tricu. Sloukas im je slomio kičmu sa one dve trojke mada je Lull čini mi se vratio jednu, ali tu je utakmica definitivno iskliznula iz ruku igračima Reala.

 

Ataman užasno veruje u ove igrače, pucali su od samopouzdanja čak i kada su gubili 14 razlike. Šta reći za Lessorta, kakva dominacija na obe strane, bukvalno je poništio i Tavaresa i Poiriera, napunio ličnim greškama 3-4 igrača Reala.

 

Što se njih tiče, leteli su po terenu dok je PAO igrao njihovu igru (sa mnogo trčanja, tranzicije), ali čim su malo usporili i uveli u pozicione napade to je bilo to. Musa i Hezonja standardno nestaju kad je bitno, a čim je Mateo ubacio ovu trojicu što zajedno imaju 120 godina bilo je jasno koliko je sati. I kad su stali u zonu. Košarkaški to je jedino što je Mateo uspeo da im smisli, ali PAO je to automatski razjebao šutem spolja. Na kraju stare kajle nisu bile dovoljne za još jednu titulu, a ni Campazzo.

 

Možda je malo karmički što je večerašnji rezultat kao u G2 u Madridu u prošlosezonskom 1/4, ili pak malo više poetično.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsio je Mateo sa ozbiljnom trenersom karijerom, ugasio ga je u IIp Ataman. 

 Treba znati da ubiješ momentum ekipe posle onakve I/4 i 36 postignutih poena. I da poptuno neutralises svoja dva (po)najbolja igraca, Tavaresa i Kampaca.

 Možemo mi, naravno opravdano, da mrzimo Atamana,  ali znanje mu nikako ...  I PAO itekako ima kvalitetne pojedince: Nunn, Grant, Lesor, Slukas...  sta znam, meni je ova ekipa pomalo i simpatična 😄

 

1 hour ago, Čvarkov said:

 

75ss.gif

 

Nakon večeras,  moraće na komplet zamenu krvi :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je za mene svakako neočekivano i bez obzira što je PAO imao jak budžet ne sećam se da je neka nova ekipa tako kliknula da uzme titulu odmah u prvoj sezoni. Zaista je PAO ima sve profile igrača i dolaskom Nunna sklopili su megatrona. Ataman je na ovoj utakmici osetio ekipu i dao dobre minute i nekim igračima u koje nije toliko verovao tokom sezone. Zaslužena titula 100%. 

 

Real je previše krenuo u neku kombinatoriku umesto da jašu postavu koja je igrala briljantno. Posle je šut stao a oni nenaviknuti na teža rešenja. Dobro je za EL što se Real nije prošetao do titule iako je to dosta nepravično jer verujem da niko ne bi mogao da ih dobije u seriji pa ni Pao. 

 

Ataman na kraju ispade žešća faca i verujem da će biti prigodna proslava na čelu sa Janakopulosom.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Каква победничка аура Атамана, кад га видиш јасно је да неће изгубити. Преписао је доктор свој рецепт, кључеве екипе у руке два бека који имају сву слободу и остало пратеће особље које врхунски одрађује свој посао.

 

Одличан квалитет кошарке у већем делу финала, све док се Реал није сам угасио. Улога Матеа јако дискутабилна, човек је скроз испустио екипу у финалу, никаква прилагођавања нити било шта, изгубио се када је ишла вода у уши, а Муса је као неко ко је правио највећу штету Панати на старту после само нестао.

 

Мора да похвалим Лесора, човек две пуне сезоне игра на 150%, као да је од челика, невероватно која физичка доминација употпуњена евидентним кошаркашким напретком. Невероватно колико је спреман.

 

ПАО у првој сезони свог пројекта освојио титулу на спектакуларан начин, а тек треба да надограђују екипу. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Lesor je ove sezone odigrao 1216 minuta i 48 sekundi, mislim da je ovo najveci broj minuta koji je odigrao neki igrac u istoriji Evrolige za jednu sezonu neka me neko ispravi ako gresim. 

 

Stvarno je neverovatno fizicki spreman i sa kojim nivoom energije igra. Prosto nestvarno. Ne pamtim ovako nesto da neko rilja po 30+ minuta iz utakmice u utakmicu da ne propusti nijednu i prikazuje istu dozu energije svaki mec.

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Lesor je ove sezone odigrao 1216 minuta i 48 sekundi, mislim da je ovo najveci broj minuta koji je odigrao neki igrac u istoriji Evrolige za jednu sezonu neka me neko ispravi ako gresim. 

 

 Mike James je ove sezone odigrao 1235 minuta, a Larkin u sezoni 2021/22 1243 minuta.

 

 

Inače, Thomas Walkup ove i prošle sezone u plejofu i na F4 EL (ukupno 14 utakmica): 24.5 minuta, 4.1 poen, 24/91 iz igre (26.4%), 8/49 za tri (16.3%) i 1/6 sa slobodnih bacanja (16.7%)... Zasluženo DPOY, ali ipak se ispostavlja preveliki ofanzivni liability za startnog pleja contender-a. Grant je u toj ulozi defanzivnog ball handlera sabio na ovom F4 - vrhunska odbrana, odličan decision making, a onda i pogađanje šuteva kada god je PAO-u trebalo. Vrhunski trio bekova su on, Sloukas i Nunn, baš su kliknuli i sjajno se dopunjuju, teško da može bolje i kompletnije na EL nivou. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Cestitke za @Losmi17 i ostale navijace Panatinaikosa na ovoj temi (ako ih ima).

 

Odigrao je Kostas Sloukas fenomenalno finale, prakticno bez greske osim jednog promasenog slobodnog bacanja. Bez njega PAO tesko da bi otisao i na F4, takvi igraci su suvo zlato.

 

Ataman je pokazao da zna kako da sastavi tim kada ima ogroman budzet na raspolaganju i moguce je da ce i sledece sezone PAO sve skolovati ako ostanu na okupu i bez neke vece promene. Osovina tima je bila Sloukas - Grant - Nunn - Grigonis - Mitoglou - Lessort, dakle samo 6 igraca + Hernangomez i Vildoza kao skupi igraci zadatka + Papapetrou, K. Antetokounmpo, Kalaitzakis, Baltzerowski. Roster od 15 igraca, od kojih su trojica mladjih domacih igraca koji su tu samo da popune broj.

 

Real se ugasio kada su se ugasili Campazzo i Tavares i oni ce zaista morati da krenu u pravljenje nove ekipe. Cetvorica igraca su tu jer su suvo zlato njihove kosarke, ali tesko da mogu da imaju neku ulogu. Pokazalo se da Hezonja i Musa sami ne mogu da pobede nikoga, protiv KKP prosle sezone ih je spasao majstor Chacho, sada su ih drzali prvi plej i centar. Tri uzastopna finala i dva poraza od Atamanovih timova, sreca ima malo gorak ukus za njih iako je njihov ucinak medju najboljim ikada.

 

Oly i Fener - meh, uopste govoreci, cela EL se sve vise svodi na ponekog odlicnog Amerikanca, brdo prosecnih Amera koji ni u ludilu ne bi mogli nazad u NBA i evropske veterane od po 30+ godina koji kada odu u penziju, ostace velika praznina. Mogu Bodiroga i Motiejunas da pricaju kako se EL razvija, ali mislim da kroz pet godina ovo takmicenje mozda i nece ni postojati u ovakvom obliku - ruskih ekipa (jedno 4-5 sa novcem) vise nema, uopste, ukupno u EL imamo 11-12 klubova koji su spremni da i dalje bacaju nenormalan novac (od kojih Monaco, Armani ili Virtus mogu sutra da otpadnu cim nestane novca od starih bogatih vlasnika). Imamo Zalgiris, Albu, ASVEL i Baskoniu koji apsolutno ne zele i ne mogu da ulazu besmislene sume novca kao ostali i imamo ukupno 18 klubova + eto taj Paris i mozda Dubai.

 

Vreme je za jedan reset, da li za godinu dana ili za tri godine, ali ovako vise ne moze, previse meceva i premalo dobrih igraca za sve klubove.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Mike James je ove sezone odigrao 1235 minuta, a Larkin u sezoni 2021/22 1243 minuta.

 

Onda je Lesor 3. kapiram jer ranije je bilo sve manje utakmica, pre 21/22 je korona sezona 20/21 gde su bukvalno svi imali koronu u nekom trenutku, pa 19/20 falilo utakmica da se zavrsi sezona i pre toga je bilo 4 utakmice manje zbog 16 timova u ligi tako da pre toga ne moramo ni da trazimo kapiram a u starom formatu jos manje utakmica.

 

S tim da su njih dvojica bekovi koji ne riljaju bas toliko u odbrani dok se Lesor siba i u napadu i u odbrani, postavlja blokove non stop i stalno je u nekom kontaktu, naravno stoji i koju poziciju igra i da je mnogi veci i mnogo fizicki jaci, al ipak... Nekako vece dostignuce mi je ovo od Lesora.

 

Ako vec nije u minutazi rekorder (sto si potvrdio iznad da nije) onda bi rekao da je rekorder u prikazanoj energiji, sto ne moze da se izrazi statisticki, ali stvarno ne pamtim igraca poput Lesora koji bas svaki mec odigra sa istom dozom ogromne energije. Kao da je u nekoj igrici i ima 99 ocenu za energiju i uvek isti. Bukvalno u 1. minutu napada i u poslednjem on je bukvalno isti iako je prethodno igrao po 35 minuta. Bas nesvakidasnje.

 

Voleli ga ne voleli ovaj deo mu niko ne moze osporiti.

 

Spoiler

Inace mene po malo plasi da ga ne vrati kkp posto on ima ugovor samo jos za sledecu sezonu u vrednosti od 1.5m. Sta im tesko da daju 2 ili 2.5m za njega sa obestecenjem, jos ako uspeju da se rese Panterovog ili Ledejovog ugovora sto cemo saznati uskoro, kapiram da je to to u tom slucaju. Panatinaikos je tokom ove sezone produzio i Grigonisa, Mitoglua, Grenta, Nana sve na vise sezona a Lesora nisu tako da ne bih iskljucio njegov povratak u kkp. Plus je Ostoja pricao o povratnicima u mnozini a uz Marinkovica koji je vec potpisao sa Mekintajerom, Gosom, Lucicem ili Lovernjom sam potpuno ok dok vec sa Lesorom se tesko moze izaci na kraj. Jedan od njih petorice bi se trebao vratiti posto Veseli i Milutinov nisu ni u teoriji dostupni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

 

  Hide contents

Inace mene po malo plasi da ga ne vrati kkp posto on ima ugovor samo jos za sledecu sezonu u vrednosti od 1.5m. Sta im tesko da daju 2 ili 2.5m za njega sa obestecenjem, jos ako uspeju da se rese Panterovog ili Ledejovog ugovora sto cemo saznati uskoro, kapiram da je to to u tom slucaju. Panatinaikos je tokom ove sezone produzio i Grigonisa, Mitoglua, Grenta, Nana sve na vise sezona a Lesora nisu tako da ne bih iskljucio njegov povratak u kkp. Plus je Ostoja pricao o povratnicima u mnozini a uz Marinkovica koji je vec potpisao sa Mekintajerom, Gosom, Lucicem ili Lovernjom sam potpuno ok dok vec sa Lesorom se tesko moze izaci na kraj. Jedan od njih petorice bi se trebao vratiti posto Veseli i Milutinov nisu ni u teoriji dostupni.

 

Nema šanse, nakon ovakve sezone i F4, Ataman i Janakopulos će mu ostrvo prepisati ako treba. A obeštećenje svakako klub determiniše, ako nema neku klauzulu, tako da nema šanse.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Nema šanse, nakon ovakve sezone i F4, Ataman i Janakopulos će mu ostrvo prepisati ako treba. A obeštećenje svakako klub determiniše, ako nema neku klauzulu, tako da nema šanse.

 

Sve stoji ali baca crv sumnje sto jedini od igraca kojima istice ugovor naredne sezone nije produzen na vise sezona kad su to jos sa 4 znacajna igraca uradili. Mozda to nije bilo moguce sa njim jer je na pola sezone dogovorio povratak. Ovo naravno lupam al mi je nejasno zasto ga nisu produzili tokom sezone kada je sve vreme igrao vrhunski, ostale jesu, njega nisu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ćus pokazao zašto je cuskija. Sjajno je spremio finale tako što će mu se beskonačno ispucavati za tri poena Musa i Hezonja. Prošle godine se provukao, a svi znamo na koju foru, ove godine već nije moglo.

Titulu je osvojio jedan od gadnijih timova u Euroligi, na čelu sa presednikom koji je očigledno opijen raznim opijatima, neartikulisanim lessorom, atamanom. I slukasom.

 

Ovi momci što su igrali ovde i bili pošteni pravi sportsmeni poput Papapetrua i Vildoze, njima čestitke.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...