Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Takav tim su i sastavili. Prakticno jedini tim koji ni po kvalitetu ni po igri ne pripada evroligi.

Ili je samo neka prvoaprilska šala. 😂

Link to comment
Share on other sites

Alba koliko god imali najslabiji tim za Evroligu mislim da bi glat osvojili Evrokup u ovom trenutku. Dosta je ovo jaci tim od Pariza, Beskitasa, Burga ili Londona. Da ne kazem i mnogo iskusniji za El gde im pola igraca igra El godinama a vamo doslovno nijedan nije igrao El nikada.

 

Uz 5 pobeda (protiv Armanija, Zalgirisa, Zvezde, Barselone i Asvela) 11 poraza su zavrsili sa manje od 10 razlike. Znaci u pola utakmica su bili konkurentni. Cisto sumnjam da bi i blizu to poslo za rukom i jednom od iznad nabrojanih timova sa ovim rosterima.

 

Timan, Koumadje, Olinde, Braun, Tomas, Hermanson, Procida sve su to igraci koji imaju odredjeni doprinos na terenu i plus treba uzeti u obzir da su igrali protiv daleko jacih igraca odnosno rostera od sebe a opet su uspevali da dolaze do svojih brojki koje su manje ili vise ok za nivo Evrolige. 

 

Sve su ovo legit bek ap opcije za Evroligu u maltene skoro svakom timu cak i najbogatijim a u donjoj polovini timova po budzetima u ponekim timovima bi poneko od njih bio i starter.

 

Odlicna stvar za Zvezdu i Partizan bi bilo ako bi se ovo potvrdilo pre Aba finala jer bi to znacilo da ce 100% oba tima igrati naredne sezone (iako se to bez obzira u vezi ovog slucaja svakako naslucuje) i u startu bi imali barem malo manje tenzije i ne bi bilo bas toliko "na krv i noz" jer bi ulog bio "samo" Aba trofej a ne i Evroliga na papiru koja bi bila potvrdjena ispadanjem Albe.

 

Pritom bi bilo lakse dovoditi igrace nego inace gde imas napismeno da igras Evroligu nego kad mora da im se kaze "najverovatnije cemo igrati" El naredne sezone iako ne osvojimo Abu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pritom bi bilo lakse dovoditi igrace nego inace gde imas napismeno da igras Evroligu nego kad mora da im se kaze "najverovatnije cemo igrati" El naredne sezone iako ne osvojimo Abu.

 

Ceterem autem censeo da je neosvajanje ABA lige mega-bruka i sramota, sa EL ili bez nje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Ceterem autem censeo da je neosvajanje ABA lige mega-bruka i sramota, sa EL ili bez nje.

 

U ovom trenutku ovo važi i za Zvezdu i za Partizan, tako da će svakako biti krvi, noževa i ostalih tekućina i rekvizita.

Link to comment
Share on other sites

Ako mene pitate, sranje odluka Efesa. Mislim da pod coach Tomislavom izgledaju sasvim fino, cak i dobise jednu na gostovanju (da Don Dusku obore tiket 😉 ). Steta, falilo im je hrabrosti za ostavljanje njega na klupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Geronimo said:

Ako mene pitate, sranje odluka Efesa. Mislim da pod coach Tomislavom izgledaju sasvim fino, cak i dobise jednu na gostovanju (da Don Dusku obore tiket 😉 ). Steta, falilo im je hrabrosti za ostavljanje njega na klupi.

200w.gif?cid=6c09b952ozbvpb8tk6afuf0zrwo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Geronimo said:

Ako mene pitate, sranje odluka Efesa. Mislim da pod coach Tomislavom izgledaju sasvim fino, cak i dobise jednu na gostovanju (da Don Dusku obore tiket 😉 ). Steta, falilo im je hrabrosti za ostavljanje njega na klupi.

Skup je to auto za početnika, probali su sa brkom :smiley13:  velika je lovudža u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Zar nije išla priča da pripravnik Grimau samo čuva klupu za Xavia do sledećeg leta?

Cavi nije u sjajnim odnosima s Barsom, mislim da je indirektno pricao i da nema sanse tamo da se vrati.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, crni_bombarder said:

U Baskoniji neto plate su smešne za el uslove, msm da Vanja nema vise od 300k neto...

 

 

Neki Kotsar, Rajeste, Cioza oko 200k neto maks imaju.

I još toliko na ruke, minimum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Čočo said:

Eurohoops kaže da će Alba od naredne sezone u EC. 

 

Ne kaze to, nego da se razmislja o tome... Samo sto taj Aris balavi na veciti derbi jer zna da njegovi pratioci na twitteru zele da citaju povoljne vesti o projektima pa onda pise svoje pretpostavke.

 

8 hours ago, Brat od Korneta said:

Odlicna stvar za Zvezdu i Partizan bi bilo ako bi se ovo potvrdilo pre Aba finala jer bi to znacilo da ce 100% oba tima igrati naredne sezone (iako se to bez obzira u vezi ovog slucaja svakako naslucuje) i u startu bi imali barem malo manje tenzije i ne bi bilo bas toliko "na krv i noz" jer bi ulog bio "samo" Aba trofej a ne i Evroliga na papiru koja bi bila potvrdjena ispadanjem Albe.

 

Pritom bi bilo lakse dovoditi igrace nego inace gde imas napismeno da igras Evroligu nego kad mora da im se kaze "najverovatnije cemo igrati" El naredne sezone iako ne osvojimo Abu.

 

Dakle, treba se skloniti pred siledzijama koji ne zele da priznaju neuspeh nego reze, "vade nozeve" i biju se za mesto u EL i novac od SNS? Sta nas onda cudi sto nam se vrhovni siledzija vec 13. godinu smeje sa trona zajedno sa svojim lakejima?

 

Dace Bog (kazem ovo kao uzrecicu, ne prizivam visu silu) da se ovi iz EL urazume i konacno odkace ta dva projekta filovana milionima evra (koje nemamo, zaduzujemo se da bi ziveli u fantaziji kako nam ide nikad bolje!) koji se predstavljaju da su u EL toboze zbog nekakve kosarkaske price i atmosfere na tribinama. Daj bre bilo kome 20 miliona evra i ambiciju da se ide do kraja u EL i taj neko ce imati "pune tribine ludih navijaca".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jabadabaadu said:

Ovom liku da su iz džepa uzeli ovih 20 miliona evra, dosadilo bi mu više. Najopuštenije godinu dana svaki dan ostavi jedno 5 esejskih poruka istog sadržaja uz obaveznih 20 miliona evra. 

 

Pa i vama bi do sada dosadilo da podrzavate nesto sto je fakticki sportska verzija Srpske napredne stranke, pa vam ja to ne nabijam na nos niti idem za vama i solim vam pamet.

 

Zaobidji moje postove ako nemas nista pametnije da napises od prozivki ili "haha" smajlija.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Pa i vama bi do sada dosadilo da podrzavate nesto sto je fakticki sportska verzija Srpske napredne stranke, pa vam ja to ne nabijam na nos niti idem za vama i solim vam pamet.

 

Zaobidji moje postove ako nemas nista pametnije da napises od prozivki ili "haha" smajlija.

 

Nabijas. Svaki dan.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jabadabaadu said:

Ovom liku da su iz džepa uzeli ovih 20 miliona evra, dosadilo bi mu više. Najopuštenije godinu dana svaki dan ostavi jedno 5 esejskih poruka istog sadržaja uz obaveznih 20 miliona evra. 

Jednom delu mene je zanimljivo da posmatram kako obesmišljava svaku diskusiju besomučnim flodovanjem. Čovek je u misiji i sa sociološke strane je taj fenomen uvek vredan pažnje.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što je najbolje, niko ovde ni ne tvrdi ne znam ni ja šta kontra njegovom stavu, svi smo svesni da su ta dva kluba "hlaba i igara" i državni projekti, ali da to svaki jebeni dan slušamo i čitamo kao da smo mi nešto tome doprineli...pa šta da radimo, da ne navijamo za svoje klubove? I onda preko toga se Žalgiris i KK Budućnost proguravaju kao neki oreol poštenja...

 

8l92xn.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma evropska kosarka citava je otisla u pogresnom pravcu i nasi klubovi nemaju veze sa tim. Ni ja nisam bio srecan sto je Zvezda ove sezone dobila ucesce u EL iako nije osvojila Aba, ali jbg sta da radimo, mozemo mi da se pravimo fini i da igramo samo ako smo to zasluzili na terenu dok istovremeno vise od pola lige ucestvuje preko licenci i jos se prikljucuju razni DubaiEVI. Najpostenije bi bilo da se napravi sistem kao u fudbalu, da svaka liga ima svog predstavnika makar u kvalifikacijama pa neka se najbolji izbore za svoje mesto, ali ocigledno im to iz nekog razloga nije u interesu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...