Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Kooineeperk said:

@TB Told @goldberg ocigledno je trebalo da odem na spavanje a ne da se bavim matematikom u ove kasne sate 🙂 

Ispravite brojke, W/L mislim da nisam izgresio ali moguce da sam razliku u poenima. 

 

Evo ovako:

 

1. Kombinacija, sve je u redu

2. Kombinacija, Efes je na +10, Partizan na +7, Baskonia na -17.

3. Kombinacija, Partizan je 10., Efes 11., Zalgiris 12.

4. Kombinacija, sve je u redu, moja greska. :thumbsup:

5. Kombinacija, sve je u redu.

6. Kombinacija, Partizan je 10., Armani 11., Efes 12.

7. Kombinacija, Partizan nema samo +1 u medjusobnom duelu sa Zalgirisom, nego obe pobede i +17.

Link to comment
Share on other sites

Ako nisam pogresio u updateovanju:

 

  

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

 

Ne može da bude komotno nikada kada sudbina nije u tvojim rukama. Efes ima tu tešku utakmicu protiv Fenera, a kada se uzdaš u jednu utakmicu, nikada nije komotno. Poslednju utakmicu će igrati protiv protivnika koji tankuje već 7-8 kola + nešto ne bih rekao da su spremni da izgaraju.

 

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano. 

 

Realno je da vi dobijete obe do kraja, a Efes da izgubi od Fenera u gostima jer je Fener nenadjebiv domacin a i bore se da ostanu iznad play-in zone. I onda imate po 16 pobeda i Efesu nikako ne odgovara ukrstanje samo sa vama (jer vi uz 1-1 vi imate bolju medjusobnu kos razliku). Mora jos neko da bude ukljucen u minitabelu da bi oni uspeli da se nadju iznad vas. Ali ja ne vidim ni jednu takvu kombinaciju. 

 

Valensiju i Bajern ne uzimam u obzir, jer racunam da Valensiju dobijate pa ne moze do 16 pobeda a Bajern i sa obe pobede ne moze do 16 pobeda ukupno (taj metak ste izbegli). 

 

 

Onda jedino ove mini tabele ostaju (za 16 pobeda):

        
10   Partizan    1    1    6
11    Efes    1    1    -6

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje

 

 

9      Efes    2    2    10
10    Partizan    2    2    7

11    Baskonia    2    2    -17

* ovde racunam da je Baskonija izgubila obe svoje pa se ukrsta sa vama i Efesom a niko drugi nije dosao do 16 pobeda. 

 

 

10    Partizan    3    1    23
11    Efes    2    2    -28
12    Zalgiris    1    3    22

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje ali je Zalgiris dobio obe svoje

 

 

9     Partizan    4    2    26
10   Zalgiris    3    3    40 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -14
12    Baskonia    2    4    -63

* ovde racunam da je Zalgiris dobio obe svoje a Baskonija izgubila obe svoje
 

 

9     Partizan    4    2    34
10   Zalgiris    3    3    49 (ide dalje jer ima bolji score diff sa Efesom)
11    Efes    3    3    -42
12    Armani    2    2    -24

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje a Zalgiris i Armani obe svoje

 

 

10     Partizan    2    2    17
11   Armani    2    2    -1
12    Efes    2    2    -16

* ovde racunam da je Baskonija dobila barem jednu svoju i izbegla ukrstanje, Zalgiris nije uspeo da dobije obe ali Armani jeste

 

 

I najludja kombinacija sa cak 5 timova izjednacenih sa 16 pobeda:

9     Partizan    5    3    37
10    Zalgiris    5    3    67

11    Efes    4    4    -24
12    Armani    3    5    -34
13    Baskonia    3    5    -57
* ovde racunam da su svi dobili po 2 (Zalgiris, Armani, Parizan), Baskonija izgubila obe svoje, a Efes dobio jednu. Partizan ide dalje sa Zalgirisom i ispred njega je jer imate u medjusobnom 2-0 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je drago sto je Partizan izgubio, jer je to Partizan, 10 puta mi je draze zbog nabedjenih trenera, a iste predvodi upravo Obradovic. Kada trener iz tima izostavi kvalitetnog zdravog i pravog igraca samo zato sto par dana nije trenirao ne bi trebalo nikad da dobije utakmicu! Tim nabedjenim ljudima je vaznija njihova priprema utakmice nego dobar igrac a to se uveliko kosti sa principima sporta! Ledej je morao igrati pa sve da je sa aerodroma stigao na poluvremenu utamice, a ne jos u sredu!

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Romantik said:

Ledej je morao igrati pa sve da je sa aerodroma stigao na poluvremenu utamice, a ne jos u sredu!

 

Da li ti znaš zašto je uopšte Leday dolazio sa aerodroma?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je negde Partizan bio dobar to je na pozicijama 4-5, ne samo ovu utakmicu. Naravno, hendikep je sto nema Ledeja jer je medju 3 najbolja igraca tima, ali njegov izostanak je nadoknadjen koliko toliko. Svega sest igraca se upisalo u strelce, na kraju se sve igralo na Pantera sto je bilo pogresno jer covek nije mogao da dise. Onaj Walkup je nenormalno spreman, igrao je celo drugo poluvreme strasnu odbranu i imao sam utisak da moze jos jednu celu utakmicu da odigra na taj nacin bez problema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano.

 

Pa nije. Kad se kaze da nije sve u Partizanovim rukama to bas to znaci, da Efes sa dve pobede prolazi dalje nezavisno od rezultata Partizana. To bukvalno to znaci kada se napise da ne zavisi od Partizana.

 

Ovo drugo sto si napisao se sve slazem, da je veoma realno da Efes jednu izgubi a da Partizan dobije dve, ali to ne menja na ovome sto sam napisao iznad. Od Efesa zavisi.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, nije Ledej bio par dana off nego dve nedelje. Kao drugo, ne znamo u kakvom je uopšte stanju u glavi. Ali dobro, Željka pomeni ako hoćeš.

 

2 minutes ago, Losmi17 said:

Kkp ce proci jer je fortuna njihov dobar drug. Iz kola u kolo im se poklapaju rezultati dok oni gube ko na traci.

Nama je fortuna drug ali nije ostalima koji su u istoj poziciji kao i mi. Zanimljivo razmišljanje. Valjda i Efesu, Žalgirisu i ko zna kome je sreća to što mi i npr. Baskonija gubimo pa su došli u poziciju da uopšte razmišljaju o plej-inu a bili su u kanalu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na kraju će za play in biti dovoljno 16 pobeda, a ne 18 kako je bilo najavljivano. Realno su sve ekipe koje su ispod osmog mesta izrazito nestabilne i sve je tu moguće. Partizan realno jeste imao sreće sa rezultatima ostalih ekipa, posebno Efesa (poraz u Lionu) i Armanija. Valensija i Bajern realno nisu ni imali šanse u svojim utakmicama iako ih je bilo dosta i sve su pogubili. Poetska pravda bi bila da na kraju Žalgiris uđe kao deseti, svaka im čast kako su odigrali ovih poslednjih nekoliko utakmica, a mogli su kao neki da odmaraju nosioce za domaću ligu. 

 

Fener - Efes će biti od ogromnog značaja, jeste tu Fener favorit s obzirom kako igraju kod kuće ove sezone, ali Efes i dalje ima neke od boljih EL igrača u svojim redovima i ne igraju protiv Denvera, može da se dobije taj meč. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Kkp ce proci jer je fortuna njihov dobar drug. Iz kola u kolo im se poklapaju rezultati dok oni gube ko na traci.

 

Osim ako ne dobiju albu, al to mi malo verovatno.

 

Realno me zanima sta te napinje da napises ovakvu budalastinu. Razum svakako nije. Nego eto, da se malko pokenjas po svojim sportskim rivalima jer eto njihovi rezultati su plod srece a nasi plod nesrece, jadni mi...

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano. 

 

Realno je da vi dobijete obe do kraja, a Efes da izgubi od Fenera

 

Komentarisao sam da ništa nije u našim rukama, iako se slažem da je najrealniji scenario da dobijemo obe preostale utakmice, a da Efes pukne od Fenera tamo. Međutim, kada si u situaciji da dve utakmice odigraš najbolju košarku i pobediš, a ne prođeš, ne mogu da kažem da je sve u našim rukama.

Inače, Efes se raspadao prošle sezone pa su taj Fener u domaćici tukli u finalu Turske lige. Na kraju dobiše u seriji, a ovo će biti jedna utakmica, u dobroj su formi, i dalje su tu taj Larkin i Klajburn koji imaju kvalitet da izdivljaju uspešno. Jedna utakmica nije nešto za šta bi se neko hvatao, osim u baš ogromnoj razlici u kvalitetu. Bila je ta Bursa, bilo je dosta toga...

 

Ali da, u svakakvim kombinacijama smo u plej inu, ali ipak Fener mora da dobije Efes. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:
9 hours ago, Kooineeperk said:

Pa i dalje je sve u Partizanovim rukama. Realno gledano.

 

Pa nije. Kad se kaze da nije sve u Partizanovim rukama to bas to znaci, da Efes sa dve pobede prolazi dalje nezavisno od rezultata Partizana. To bukvalno to znaci kada se napise da ne zavisi od Partizana.

 

Ovo drugo sto si napisao se sve slazem, da je veoma realno da Efes jednu izgubi a da Partizan dobije dve, ali to ne menja na ovome sto sam napisao iznad. Od Efesa zavisi.

 

Jbt, citiras me i ostavis ceo smisao ali ga ne skapiras. Napisao sam Realno gledano i obrazlozio dalje sta to znaci - realno je da Efes izgubi od Fenera a KKP dobije obe. To je prosto realno, niko me ne moze ubediti u suprotno. Dakle tako, realno gledano, imamo one opcije po kojima KKP u svakoj prolazi dalje.... 

 

Naravno iznenadjenja su moguca, pa i da KKP izgubi obe i Efes obe, ali nije realno. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Markoss said:

Jel se to u Areni sinoc stvarno zvizdalo Milutinovu uz skandiranje pichko cgunska?

 

Da.

Just now, Kooineeperk said:

Napisao sam Realno gledano

 

I sa tim sam se slozio, samo kazem da matematicki gledano nije u Partizanovim rukama. Tehnicki nije, e sad sto je i dalje verovatnije da oni pobede dva puta a ne Efes, to sam se slozio sa tobom.

Link to comment
Share on other sites

Da Pantera ne biju onoliko ne znam sta bi ga sprecilo da svaki mec bude na 30+ poena posto je neverovatan napadacki kvalitet koji poseduje i pogadjanje iz svih mogucih situacija preko ruke. Juce gledam kako uzima neku dugu dvojku dok se njegov cuvar nalazi otprilike dva centimetra ispred njega, ostaje ukopan da ne bi napravio faul i pitam se kako je uopste moguce onda to da se brani? Mislim da je Panter svojim stilom igre u velikoj meri zasluzan za ovu trenutnu situaciju gde ga protivnici cuvaju sa puno kontakta, jer meni je utisak da on taj kontakt i trazi i da generalno lakse ubacuje suteve preko ruke i uz kontakt. Naravno, do neke mere mu to prija, ne bas da mu Walkup izuva patiku i prodje bez faula. Takodje, dosta on i flopuje i za najmanji kontakt se cima i bacaka pa sa strane deluje kao da je napravljen ocigledan faul, ali jok. Na jucerasnjoj utakmici mi se cini da je u prvom poluvremenu bila ne bas cista odbrana nad Panterom, ali je u drugom bila poprilicno cista, a ipak je dobio ona 2 bacanja na kraju za blag kontakt, kao i pre toga jos dva bacanja kada je svesno trazio kontakt Mekisika sa sve isturanjem noge kao da se ne znam sta dogodilo (ispod je ta situacija).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fradler said:

@Kooineeperk

 

Fali ti, po mom misljenju, najrealnija kombinacija gde sa po 16 pobeda zavrsavaju Baskonija, Efes, Partizan i Armani, a Zalgiris ostaje na 14 ili 15. Tu me zanima kakvo je stanje, ko ide dalje sa 9. mesta :classic_smile:

 

Ako nesto nisam pobrkao sa kos razlikom onda je ovako:

9    Partizan    3    3    20
10    Efes    3    3    -2
11    Armani    3    3    -7
12    Baskonia    3    3    -11

 

 

Ja ipak mislim da ce Real da se opusti i da ce Baskonija da ih dobije, ako ne i Zalgiris. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In a way offtopic

Evropska kosarka mora da podigne trajanje napada na 35 do 40 sec.
To je jedini nacin da se podigne nivo cele evropske kosarke i da se promeni nesto. Ovo sad je zivljenje na aparatima.

Najgluplje nesto ikada, i u EL i u NBA je ovo play in sranje. Ekipe koje nisu u 50%, niti imaju pozitivan skor idu u neko doigravanje. Absurd.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam baš suprotno mišljenje. Uz sav nedostatak para u evropskoj košarci i smešne novčane nagrade, novac od tv prava, odlazak najtalentovanijih evropljana preko bare, želju da se bude NBA za siromašne, življenje na konto Amerikanaca B klase...evroliga je fantastično takmičenje u kome se igra uglavnom fanatična, timska, super intenzivna i zabavna košarka, a to je najvažnije. Da sam ja neka vlast, sveo bih NBA utakmice na 40 minuta i to bi bilo top topova. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evropska kosarka koristi 20 posto svojih kapaciteta sa ovim kratkim napadom.

Sve se svodi na pnr. Da se razumemo i ja da sam trener sve mehanizme napada bih postavljao tako.
Kad prevedes loptu, najbrze ces da iniciras napad iz pika, na taj nacin da uvek imas sut "koji moze da se ubaci", i da se pritom ima vise opcija da se napad razvije iz toga.
Ovo sada je prekratak napad da bi neko pomislio da igra raznovrsnije napade.
Npr ako hoces da gradis neke trouglove ili neke napada na jednom bloku, pa da iniciras pocetni pas za akciju sa nekog posta (ne mora niskog), da cekas blok u ledja, ponovne demarkacije, trcanje oko blokova itd, trazenje slabije strane itd... Nema vremena za to u Evropi.
Mislim ima, ali ako ti ne prodje kretnja iz prve ostao si sa napadom gde se baca "frljoka" za koju postiji 5% sansa da udje u kos.
U NBA-u je to drugacije, kosarkasi su fizicko-tehnicki mnogo sposobniji da iz tezih situacija potegnu zavrsavanje napada sa kakvim takvim sansama. Maltene svaki itm ima par igraca koji ce da se podignu na sut sa 9 metra, skoce 170cm u vazduh i da imaju nekih 15,20 posto sanse da daju kos. U NBA ne mozes nikom mnogo ni da pridjes blizu, ispadas mnogo brze i lakse... u Evropi je manji rizik kada se na kraju napada neko napadne visoko.

Bas sam skoro gledao neku tekmu, neki Pelisteri (Spanulis ih valjda vodi), protiv nekog ne mogu da se setim. Poslednja cetrvtina, preko 20+ napada zaredom(i sa jedne i sa druge strane) sve se igra pnr.

I onda se evropska kosarka precesto svede na tempiranje forme fizicki kako bi mogla da se igra kvalitetna odbrana protiv svih mehanizama pnr-a. Usput cesto jako bitan faktor moze da bude kriterijum sudjenja, u smislu sta se dozvoljava u tom picku da se radi.
Overall, postoji taktickog i umnnog potencijala u Evropi, i kod trenera i kod igraca, da se igra raznovrsnija kosarka.

Jedan od najnavijnijh assumptiona u svetu sporta (ne samo kosarke) je da je atraktivnost i zanimljivost povezana direktno sa brznom i brojem poena/golova. Evo 20 i kusur godina zivimo svet gde se na vise nacino to ispostavilo kao jako naivno.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...