Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Reprezentativci su ovim gestom pozivanja Jokića napravili korak ka njegovoj integraciji u tim za OI. Verovatno bi bilo još pozvanih da su u Bgd odnosno u Srbiji.

 

Možda ne bi trebalo izgubiti iz vida, da nevezano za to što se Jokić nije odazvao ove godine, i šta god bilo ko od njih mislio o tom potezu, on jeste njihov drugar (nekome možda i prijatelj). Tako da je skroz okej što je bio tu da proslavi s njima. 

42 minutes ago, McLeod said:

Kako nema slika Bobinatora onda? Nemoguce da niko ne slika dobrog dzina

 

Snimila ga Natalija na insta story-ju :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Ne verujem da je baš nošenje zastave nešto što bi ga posebno ložilo, i da bi ga trebalo podmićivati time ali cenim i da nećemo morati.

Kapiram da je u zadnjih mesec dana i pored lumperajki i konjisanja po Somboru vrlo jako i jasno osetio i konačno razumeo šta je reprezentacija i kakva mu je ekipa sa kojom treba da pika na OI i da ga to negde ipak loži i zato mislim da bi to u principu trebalo da je gotova stvar (tj. da će igrati... ako sam bio nejasan).

 

Na osnovu cega mislis da je konacno osetio bilo sta?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Redstar0356 said:

Na osnovu cega mislis da je konacno osetio bilo sta?

 

Ma zapravo ne znam, videćemo.  Svakako nisam Jokićev svedok :classic_biggrin:  Ajd kao, recimo, više se nadam (da će biti tu za OI - nije da nam ne bi značio takav centar), a ako ne, jbg, dokazali smo ove godine da koga nema - bez njega se itekako može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

Ma zapravo ne znam, videćemo.  Svakako nisam Jokićev svedok :classic_biggrin:  Ajd kao, recimo, više se nadam (da će biti tu za OI - nije da nam ne bi značio takav centar), a ako ne, jbg, dokazali smo ove godine da koga nema - bez njega se itekako može. 

 

Ovo ti je veliki +

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

E, da, kad pomenu zastsvu, Nole je nije ni prošli put nosio, sam je rekao da je već imao tu čast i hteo je da je još neko oseti.

 

Nole je nosio 2012. i posle toga jeste izjavio da je jednom dosta i da ima i drugih koji to zaslužuju.

 

Od svih Olimpijada Jugoslavije, SCG i Srbije, dvaput je zastavu nosio samo Matija Ljubek, 1980. i 1988.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

A kakav izvestaj brate, mogli smo da udjemo u istoriju foruma kao forumasi koji su prisustvovali svetskom zlatu, prvom kao Srbija, prvom posle 21 godine...ovako srebro, toga imamo na kilo.

Salu na stranu, ja sam se sinoc vratio. Presedanje jedno, pa onda od Sofije do Nisa busom, pa kolima do Kragujevca. Nikako da stignem kuci. 

Iskustvo sjajno. Mogu reci da sto se tice kosarke sve je ispalo gotovo savrseno. Ispratio sam Italija - Portoriko na aerodromu u Sofiji, a za vreme naseg meca protiv Dominikane sam bio u avionu i nisam ni znao ni da li smo uopste prosli i da li cu gledati nase. I bio sam poprilicno smoren jer je izvesno bilo i da prodjemo da cemo igrati protiv Amerikanaca. Ali onda kako je let odmicao razmisljao sam daj samo da prodjemo i da odgledam nase bar tu jednu utakmicu, pa makar nas Ameri razbili. I kad smo sleteli u Dohu kad sam video rezultate odusevljenje, pa onda ozbiljno razmontiranje i Litvanije i Kanade. Stvarno je to sve otislo preko svih ocekivanja, ali ne mogu da kazem da sam bio zadovoljan posle finala. Mislim da je i to normalno, bili smo blizu zlata i ocekivanja se menjaju i rastu. Ali to posle finala je bila ona cista tuga, nisam se bio ni iznervirao ni razocarao, nego jednostavno kao da mi je neko izvadio dusu. Sedeo sam posle finala jedno 20 minuta dok su svi stajali, ustao sam tek kad su pustili nemacku himnu. Mnogo mi je bilo zao igraca, najvise Bogdana jer bi zlato na svetskom i MVP titula bila neverovatna nagrada za sve sto je uradio i ako je neko zasluzio to je on. Ali jebiga, tera nas neki maler da opet u finalu imamo probleme sa povredama, cak sad i gore nego 2017. Bogdan ocigledno nije mogao u drugom, a Milutinov u celom mecu. Plus se igrac iz petorke povredi, neko ko je trebalo da cuva na kraju MVP-a prvenstva. I to sve na, kao i 2017., jedan roster kome vec fali pola ekipe. Ali dobro, sto kazu sreca je lepa samo dok se ceka, a mi cekamo to zlato vec dugo, tako da ce to biti jedan lep dan kad mu dodje vreme. Da i mi mladji osetimo tu radost, docekamo taj rezultat, tj. u mom slucaju da ga budem svestan. Medjutim ima i onoga sto je neko napisao na forumu, a to je da nije sve u rezultatu, ima i u tome da je opet bila euforija za reprezentacijom. Da smo opet pokazali ko smo i sta smo, da sa jednim vrlo neiskusnim sastavom mozemo da rutiniramo ekipu sastavljenu od legitminih NBA igraca, itd. Da ce neki klinci krenuti da treniraju nakon ovoga. Izgledali smo fenomenalno takticki, vratili smo se gde pripadamo i ovo je bez dileme fenomenalan uspeh. Mislim, to svi znamo, samo ce nekome biti potrebno manje, a nekom vise vremena da zaboravi ovaj poraz i prihvati ono sto smo uradili, a zaboravi ono sto smo mogli da uradimo.

Takodje, sto se tice kosarke, i ostale utakmice u nokaut fazi su bile sjajne. Jedino je dosadnjikavo bilo SAD - Italija. Bio sam u pravcu Bertansovog suta za pobedu u QF i bio sam ubedjen da ulazi, ali bila je malo jaca. Neverovatan broj ljudi je bio u Lukinom dresu protiv Kanade. Gde god da se okrenes Luka. I ta utakmica je bila najposecenija po mojoj proceni od svih u nokaut fazi. Imaju Filipinci tu NBA kulturu gde mnogo ljudi nosi dresove, i ovako na ulici, u trznom centru, u svakodnevnom zivotu. Oni vise dolaze da gledaju igrace nego ekipe, tako da su utakmice Slovenije u razigravanju bile posecenije nego nase polufinale sa Kanadom. Bilo je i praznih mesta u finalu na tom poslednjem nivou. FIBA je nesto izbacila da je kao priznala da su ulaznice bile preskupe, ali mislim da su za ovaj poslednji nivo bile sasvim pristupacne cene i za Filipince i njihov standard. Mislim da je to moglo da bude bolje popunjeno i ocekivao sam da bude, ali dobro, otkud znam kakva je njihova muka. Vecina Filipinaca sa kojima sam pricao kaze da gleda preko TVa, prati, ali da im je skupo da idu. Nas vodic u Intramurosu je kad sam mu rekao da mi je Bogdan omiljeni igrac odmah ispalio ooo Bogdan Bogdanovic, Atlanta Hawks. Tako da vole kosarku stvarno, odmah kad kazes Srbija povezu sa FIBA, basketball, itd. Zanimljivo je bilo na utakmici za trece mesto gde kao da su zavoleli Brooksa, kojeg ne mirisu zbog svega sa Lakersima i Lebronom. Protiv Slovenije mu je zvizdala cela hala, odusevljenje kad promasi sut i te stvari, ali protiv SAD pocese da navijaju za njega, MVP od cele hale, a mogu reci da je i meni bilo drago iako ga takodje ne volim. Odigrao je stvarno vrhunski. Ameri su bili bedni, onakvu odbranu tesko moze da nadoknadi napad. Edwardsa ne zanima nista, na utakmici je samo dok ima loptu u rukama. Brutalan igrac, tj. bolje reci napadac, ostalo ispod svakog nivoa. Na 2 meca koja sam gledao, a za treci nisam siguran, uopste nije izlazio na poslednje zagrevanje i predstavljanje igraca. Nego se samo pojavi odnekud 2 minuta pre pocetka meca. I nije jedini. Na utakmici za trece mesto ide himna Amerike, a na terenu 8 igraca. Njihov strucni stab je na papiru bio brutalan, ali u praksi katastrofalan i ocigledno nisu mogli nista igracima. Moze @realno *w da ubaci ovde ono igraci su govnatm. Spoelstra i Kerr sta su sve napravili u karijeri, a ovi igraci nista i opet ovi rade sta zele. Vecini njih je bilo ispod casti da se spusti u stav, a JJJ i Banchero nisu ni igrali za trece mesto iz nekog razloga. Tako da sam bio veoma zadovoljan kad su Ameri ispusili i za trece. Ne zato sto ih sad nesto mrzim, ali ovaj pristup nije zasluzio nista vise, cak ni polufinale, ali u cetvrtfinalu su dobili ubedljivo najgoru reprezentaciju iz top8. E da, pricali smo sa nekim Australijancem posle naseg meca protiv Litvanije i on kao super utakmica, jos da imate Jokica, ja kazem ne treba nam Jokic i pitam ga za Simmonsa. On kaze super igrac i na moje da nikad ne igra za reprezentaciju slegne ramenima u stilu sta ces. Cudan neki pogled na sport i reprezentaciju.

Sto se tice Manile, oseca se da je vazduh tezi i da je drugacije, ali meni je sparina bila podnosljiva. Meni je od sparine bilo gore u zatvorenim prostorijama koje su klimatizovane do krajnjih granica. U dosta prostorija ima manje od 20 stepeni, tako da su ogromne promene u temperaturi kad si unutra i spolja. A vreme je bilo mislim najbolje moguce jer nije bilo sunca, a ni kise. Bilo je oblacno, ali samo prvog dana je padala kisa iako je bilo najavljivano da pada svakog dana. Problem je bio kad je bilo sunce, i to ne toliko zbog vrucine nego UV zracenje je dosta jace i bukvalno osecas kako ti przi kozu. Ali srecom nije bilo puno toga. I guzva u saobracaju je bila ok, ne toliko strasno obzirom koliko ih ima. Meni je fascinantno da je i u 3 ujutru guzva u saobracaju, ne znam kuda idu ti ljudi. Mislim da je Manila definicija grada koji ne spava. U tom delu gde je hala ima puno obezbedjenja, svako malo neki lik sa sacmarom na sred ulice. Doduse i po drugim delovima grada uglavnom radnje, supermarketi imaju nekog tipa sa oruzjem. Cini se da je to svakodnevno kod njih, ne samo zbog SP. Takodje imaju na ulazu u radnje znakove koji ti kazu da je zabranjeno unosenje pistolja, oruzja itd., sto je eto nesto novo za nas. Takodje metalni detektori na ulasku u svaki trzni centar. Manila u nekim delovima dosta podseca na Ameriku. Po tome da su ulice ogromne, po 5,6 traka, da nije bas idealno za hodanje, negde se osecas kao uljez. Na retkim mestima mozes preci ulicu, semafori traju uzasno dugo. Nama je hala bila dosta blizu, ali smo morali solidno da zaobilazimo dosta jer nemas gde da predjes ulicu, pa ti onda treba pesaka treba 20ak minuta, a kolima minut, dva. Filipinska kuhinja nije preterano egzoticna. Dosta toga se bazira na mesu i pirincu. Adobo kao njihovo glavno jelo je ukusno, sve 5, ali je klasicno meso. Balut je vec zanimljiv. Kad ti kazu sta je zvuci jako gadno i izgleda gadno, ali ukus je sasvim pristojan. Doduse nije jelo, nego recimo poslastica. Uglavnom mislim da ima vise kineskih restorana nego filipinskih. Da ne pricam o americkim lancima brze hrane koji su svuda i svuda su prepuni. Mall of Asia je zaista ogroman trzni centar, ali vise ima restorana nego radnji, tako da mi nije bio preterano zanimljiv.

@Magia nazalost nije bio. Ali spojio je mene i mog drugara sa svojim drugarom, koji nas je odmah vodio u ku*ve :lol_2: Salim se, ali bili smo u tom nekom Red Light Districtu Manile (verovatno jednom od). Vuku te za rukav svi zivi, za mnoge ne znas ni da li su zensko, musko ili neki od 37 novih gendera, ali ok su, nisu napadni i zanimljivo je da se vidi i to. Brzo se i naviknes na sve te ljude misterioznog roda, kojih ima i svuda po gradu, ne samo tu. Neki taksista nam je predlagao neku drugu destinaciju i da tamo moze da bude opasno, ali bilo je sasvim normalno, a bilo je i puno nasih i Slovenaca :lol_2: Doduse svi taksisti su delom i neki makroi i slicno, pa je verovatno pokusavao da se opari. Jedino mi je zao sto nismo otisli na tu neku pijacu, koja ima tih dosta jeftinih stvari i to su oni pravi Filipini, ali koliko sam shvatio to je u Tondu, a Tondo je najgori deo grada i ne znas sta tamo moze da te doceka. Par ljudi nam je reklo da ne idemo tamo i na kraju nismo ni otisli. Ali eto, steta sto Magia nije bio, bice valjda druga prilika. Inace kad smo kod njega, ja sam totalna suprotnost i reprezentacija je samo jednom izgubila kad sam gledao uzivo. Da smo dobili Nemce sad bi vam ostavljao broj ziro racuna ovde za Lil i Pariz.

I mozda najjaca prica je bila na kraju @uini. Cekali smo na pasoskoj u Manili da krenemo nazad i u jednom trenutku ljudi vade telefone, a oni carinici pomeraju ograde da neko prodje. Dok sam se ja okrenuo taj neko je prosao i video sam ga samo sa ledja i kapuljacom na glavi. Pomislih ovaj mnogo lici na Carmela, ali nemoguce da je to on. I posle izlazimo u Dohi na presedanje, a niko drugi do Melo pored nas, idemo nogu uz nogu. Ja se mislim sto li ti Melo ides istim avionom kao i ja, avion u 23:50 iz Manile, pola 5 u Dohi...mogli su nasi carterom da te povezu do BG-a, pa posle hvataj nesto. I tu upada drugar i kaze hey, Melo, do you remember Bodiroga :lol_2: a Melo yeah, absolutely, Bodiroga. Tako da videti Mela na metar od sebe je lepa prica za kraj.

 

Sećam se kad si pisao da bi voleo da prodjemo u nokaut fazu da možeš da gledaš momke. Drago mi je što je bilo više od jedne utakmice!

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

mogli su nasi carterom da te povezu do BG-a, pa posle hvataj nesto.

Prvo bi ga vukli na balkon, pa na proslavu, a onda bi ga poluludog i mamurnog uini kiNDapovao i danima mu puštao kompilaciju njegovih (Melovih) najboljih poteza iz lične kolekcije. Ne bi on skoro video SAD, tako da mu je sigurniji bio taj noćni za Dohu.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, berti said:

Lagano se vracamo na stare staze. Juce Aleksu bas lepom pesmicom pozdravljali navijaci KKP. Ocekujemo slicno sa druge strane prvom prilikom.

Bajka se zavrsila, nazad kosarka u blato.

 

Da, ja bio kod frizera prekjuce, klinci vec poceli da se prepucavaju, reko - Deco, srebro se jos nije ni oladilo a vi se svadjate, mrs kuci na mleko i u krevet. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...