Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Pozdrav drugari...

 

Ne mogu vam opisati koliko mi je srce puno zbog ovih momaka, nisam im davao ni blizu ovakve šanse na početku prvenstva. 

Iz utakmice u utakmicu slušam priče ispadamo od Litvanije pa lagano od Kanade, ali ne da su nas demantovali, već su demonstrirali silu protiv navedenih, kapa dole. 

 

Svim srcem sam uz njih u finalu pa kako bude, ovo je neverovatan uspeh za zemlju košarke :bravo:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ledd said:

Zna li se šta je sa Stefanom Jovićem?

I na ovom snimku se vidi da mu uopšte nije dobro danas bilo na meču...

 

 

 

Izgledao je normalno na snimcima posle utakmice.

 

Nego mislim da je Barkli pomenuo, ja sam se ovde usrao da Avram ne krene na kucanje i da mu se ne ponovi Bursa. Mislim da je i njemu to bilo u glavi, zato je ovako cudno polozio

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drperce said:

Cuo se malopre sa Gudurom i Davidovcem, obojica su u fazonu "jos jedna ♥️🇷🇸"

Sprema li se DeDa za Wagnera- Sobranie i Chivas? 😄 Elem, javno se izvinjavam Kariju Pesicu sto sam ga smatrao ispusenom mustiklom punom sujete. Isterao je svoje i napravio ozbiljan uspeh s ovim momcima pokazujuci jos jednom da je tata za turnirska takmicenja sa reprezentacijama. 2001. i 2002. smo bili igracki zaista mocni, ali njegovo EP sa Nemackom je neverovatan podvig, kao sto ce biti i ako uspemo da osvojimo zlato sa Avramom i Kobrom kao protagonistima ako se izuzme Bogdan-Nikola osovina. Ma u stvari, i ovo do sada se moze smatrati istim, rutinirali smo dve bas ozbiljne ekipe. Da nije imao taj brainfart sa Zabarima prosle godine, smeo bih ruku da dam da bismo se vratili kuci sa nekom medaljom, i to verovatno ne bronzanom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda sam subjektivan ali nismo imali skoro u ekipnim sportovima ovakvu koheziju kao što ima ova grupa momaka. To se bukvalno vidi u svakom posedu, svakom kadru ka našoj klupi, svakom intervjuu pre i nakon utakmice, slavlju igrača, nakon dobre odbrane ili dobrog napada. Svakako mislim da ih je Borišina povreda još više ujedinila i još više dišu kao jedan. Atmosfera u ekipi je neverovatna i stvarno ih je lepo videti kako se bodre medjusobno i slave zajedno. Svako zna svoju ulogu i odlično je odrađuje. U ekipi ima svega, od elitnog napadača i kapitena Bogdana do elitnih igrača zadatka Alekse i Kobre. 

  • Like 22
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdinho said:

Karijevi hejteri se sada posipaju pepelom.

Nikad nisam bio ničiji hejter..mislim..:smiley33: Osim Ledejov. Kariju zameram samo jednu stvar,a o na se tiče nečega što nema direktne veze sa njegovim poslom,pa samim tim ni topikom.
Hoću reći: može se posipati pepelom i bez hejtovanja..i posipam se svakodnevno,veruj mi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Mi sigurno nismo favoriti protiv Nemacke. Siguran sam da bismo Amerikance lakse pobedili, cak i ako bi oni odigrali maksimalno angazovano u finalu, sto obicno rade, ovde ce biti jako tesko. Glavni razlog je Franc Vagner, mi za njega nemamo odgovor. Moracemo nekako da ih usporimo i nateramo ih da Sruder igra ISO basket, posto je jedina mana Franca to da je cesto neaktivan i da pusta Srudera da bude glavni baja u Nemackoj iako je za klasu bolji igrac.uini rece Peja 2.0, otprilike to je vec sad. Pored njega Nemci imaju i najduzu klupu na prvenstvu i dok smo Litvance i Kanadu mogli na isti sablon da dobijemo njih necemo moci. Plus, ovo ce biti prva utakmica na prvenstvu gde necemo moci da ostvarimo prednost u reketu, Nemci imaju dosta visokih tela da bace na nas. Nije da bas nemamo sanse ali nisam optimista. Videcu da bacim neku duzu analizu sutra da ne rusimo tradiciju 😉

Nije Wagner problem. Morace neko od visokih igraca da pomogne Milutinovu. Tu su dosta cvrsti, rotiraju 4 igraca od kojih uvek dva,tri uvek dobro odigraju na mecevima. Znaci morace Petrusev i Jovic da odigraju dosta dobro u finalu.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan napredak tokom turnira, i vrhunac forme u eliminacionim utakmicama. 
 

Bukvalno je sve klinknulo posle Italije, a uzlet kada je i najpotrebnije u 1/4 finalu. 
 

11 od 12 igraca koji su u, ili bili u CZ ili KKP koji od MK nauceni da pobedjuju. 
 

Nemamo prava da ista vise trazimo od njih, jer je ovo astronomski uspeh, ali zasluzuju i taj poslednji korak ❤️
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

evergrin basket cepamo, moderan a realno s'kraja 80ih

 

malo me zebnja hvata oko toga kako ce njemci na celu sa coach david byrnom to shvatiti, bas su beton-jaki, isti mi je utisak kao sa onog pripremnog turnira u spaniji

 

 

Ja imam isti onaj osećaj kao pred Sloveniju. 😞

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam se skoro isplakala kao danas, a da je od sreće i ponosa. Ono što doživljavamo na ovom turniru se može opisati samo jednom rečju - katarza. Toliko lepih slika, DeDa, Vanja, Dobrić i Aleksa zagrljeni, Avram koji ljubi sve kao da je Nova godina, Bogdan sa roditeljima, mali Nikola Jović koji pleni osmehom i pozitivnom energijom,... To su slike koje će ostati za ceo život ne samo njima kao direktnim učesnicima, već i nama.

 

Ono što mi je palo na pamet je da moja generacija nije doživela, u real tajmu, da budemo svetski šampioni. Indijanapolis smo ili gledali preko YT ili bili toliko mali da nismo mogli učestvovati u tom hajpu i slavlju na pravi način. Znam da i na ovom forumu ima još osoba do 30ak godina koje će sada u nedelju imati priliku da dožive da budemo prvaci sveta u košarci, da tome zaista posvedoče. Od same pomisli na to mi se (opet) plače. 💙

  • Like 16
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Ne znam da li sam se skoro isplakala kao danas, a da je od sreće i ponosa. Ono što doživljavamo na ovom turniru se može opisati samo jednom rečju - katarza. Toliko lepih slika, DeDa, Vanja, Dobrić i Aleksa zagrljeni, Avram koji ljubi sve kao da je Nova godina, Bogdan sa roditeljima, mali Nikola Jović koji pleni osmehom i pozitivnom energijom,... To su slike koje će ostati za ceo život ne samo njima kao direktnim učesnicima, već i nama.

 

Ono što mi je palo na pamet je da moja generacija nije doživela, u real tajmu, da budemo svetski šampioni. Indijanapolis smo ili gledali preko YT ili bili toliko mali da nismo mogli učestvovati u tom hajpu i slavlju na pravi način. Znam da i na ovom forumu ima još osoba do 30ak godina koje će sada u nedelju imati priliku da dožive da budemo prvaci sveta u košarci, da tome zaista posvedoče. Od same pomisli na to mi se (opet) plače. 💙

To sto se van YT secam Indijanapolisa mogu da zahvalim ocu,jer je ubedio majku da me pusti da gledam finale i cetvrtfinale i pored odlaska u skolu ( kao isao tad u skolu kosarke, znaci ce detetu kao patike da si mu kupila itd ) 😄 U zivotu se tako nisam radovao nekom sportskom uspehu.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Zlatni plavi!
 


    Tako bih ja zvao ovu ekipu.
 


    Skupili se, hoće da igraju, ima njih i koji znaju.
 


    Biće ovo "igrali se konji vrani konji ritmom razigrani"
 


    Dometi su nebitni ako su tim, ako se bore i ne brukaju. Reprezentuju 100 godina košarke međ šljivama.
 

Ovo napisah devetog Augusta.

 

Da zaista su Zlatni plavi.

 

I biće, će bidnu što bi Kari možda rek'o.

 

Osta jos pet minuta ovog divnog dana....

   
 

Edited by odupri se ludilu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kosjan Willavić said:

To sto se van YT secam Indijanapolisa mogu da zahvalim ocu,jer je ubedio majku da me pusti da gledam finale i cetvrtfinale i pored odlaska u skolu ( kao isao tad u skolu kosarke, znaci ce detetu kao patike da si mu kupila itd ) 😄 U zivotu se tako nisam radovao nekom sportskom uspehu.

Kod nas nije bilo tih problema,keva je razumela sve.Jedino što budeš nenaspavan,ali i to je bilo slatko posle zlata u Indijanapolisu.

Svaki put kad je igrala reprezentacija u bilo kojem ekipnom sportu,to je bio praznik kod kuće.Pogotovo što smo u svim sportovima (osim fudbala naravno 😃) bili jaki i pri svetskom vrhu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam reprizu Nemacka - SAD i nije mi bas dobro.

 

Rekao sam da cu sutra, sad cu samo crtice - esencijalno je da se Timan i Bonga naprave na budale, uspore se maksimalno i iskoristiti Loove minute, Franca pustiti da igra jedan na jedan sa kim god, ne mozemo mu nista, bez skupljanja unutra i sto je moguce manje zone.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...